Zavrieť

Porady

faktura a PPD

ked mi niekto uhradi fa 6.1.2007 v hotovosti musim vydat PPD najskor 7.1.2007.....je to pravda? nemal by byt vydany v den prijmu penazi?
nie je to nahodou tak ze by PPD nemal byt vystaveny minimalne o jeden den neskor ako je vystavena faktura?

bo sa tu so mnou hada jeden klient az ma pomiatol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanask
    ked mi niekto uhradi fa 6.1.2007 v hotovosti musim vydat PPD najskor 7.1.2007.....je to pravda? nemal by byt vydany v den prijmu penazi?
    nie je to nahodou tak ze by PPD nemal byt vystaveny minimalne o jeden den neskor ako je vystavena faktura?

    bo sa tu so mnou hada jeden klient az ma pomiatol
    Uhradil 6.1. vyhotovíš aj týmto dňom PPD.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    danielko
    Ak vystavuješ fa na predaj tovaru, a tovar nepredávaš cez ERP, tak porušeniu zákona o ERP sa "vyhneš" len tak, že PPD vystavíš nasledujúci deň - vtedy je to naozaj záväzok a úhrada záväzku.
    Ak je vystavená fa na službu, ktorá sa nemusí evidovať cez ERP, alebo na predaj tovaru, a klient ti túto faktúru uhradí v ten istý deň hoci o hodinu, ty faktúru zaeviduješ v účtovníctve, pokojne vystav mu doklad aj v ten istý deň, záväzok ti už vznikol.
    Nesúhlasím, príjmový doklad za úhradu faktúry je možné vystaviť v okamihu jej zaplatenia a nezáleží na tom, či sa jedná o tovar alebo službu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    danielko
    Ak vystavuješ fa na predaj tovaru, a tovar nepredávaš cez ERP, tak porušeniu zákona o ERP sa "vyhneš" len tak, že PPD vystavíš nasledujúci deň - vtedy je to naozaj záväzok a úhrada záväzku.
    Ak je vystavená fa na službu, ktorá sa nemusí evidovať cez ERP, alebo na predaj tovaru, a klient ti túto faktúru uhradí v ten istý deň hoci o hodinu, ty faktúru zaeviduješ v účtovníctve, pokojne vystav mu doklad aj v ten istý deň, záväzok ti už vznikol.
    Nie, nie , nie...


    http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Paula
    Nesúhlasím, príjmový doklad za úhradu faktúry je možné vystaviť v okamihu jej zaplatenia a nezáleží na tom, či sa jedná o tovar alebo službu.
    Už sa považuje za úhradu pohľadávky .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.