Zavrieť

Porady

daň z nehnutelnosti

Kto mi poradí? V septembri 2006 svokra kúpila pozemok za 200000 sk. V 2007 roku sme zaplatili dan z nehnutelnosti. A vtom istom roku pozemok predala svojej dcere za symbolickú cenu 2000 sk. Je povinna zaplatit daň z nehnutelnosti za túto sumu? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    majoo
    Kto mi poradí? V septembri 2006 svokra kúpila pozemok za 200000 sk. V 2007 roku sme zaplatili dan z nehnutelnosti. A vtom istom roku pozemok predala svojej dcere za symbolickú cenu 2000 sk. Je povinna zaplatit daň z nehnutelnosti za túto sumu? dakujem
    Daň z nehnuteľnosti ste v roku 2007 zaplatiť nemohli, pretože ešte len do 31.1.2007 sa podávajú daňové priznania a až na základe nich bude správca dane posielať výmery dane z nehnuteľnosti. Ani na rok 2006 ste ju platitiť nemohli, lebo daň z nehnuteľnosti sa platí podľa právneho stavu k 1.1. zdaňovacieho obdobia a k 1.1.2006 ste pozemok nevlastnili.
    Neviem - možno sa pýtaš na daň z príjmov .... Skús doplniť, aby som tu zbytočne nepísala niečo, čo ťa nezaujíma ...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Okrem toho pri dani z nehnuteľnosti sa berie do úvahy rozloha nehnuteľnosti a nie kúpna alebo predajná cena.

    majoo je offline (nepripojený) majoo

    majoo
    Prepačte pokaslal som roky. Takže znova. Kto mi poradí? V septembri 2005 svokra kúpila pozemok za 200000 sk. V 2006 roku sme zaplatili dan z nehnutelnosti. A vtom istom roku pozemok predala svojej dcere za symbolickú cenu 2000 sk. Je povinna zaplatit daň z nehnutelnosti za túto sumu? dakujem

    majoo je offline (nepripojený) majoo

    majoo
    V septembri 2005 svokra kúpila pozemok za 200000 sk. V 2006 roku sme zaplatili dan z nehnutelnosti. A vtom istom roku pozemok predala svojej dcere za symbolickú cenu 2000 sk. Je povinna zaplatit daň z prijmu za túto sumu? dakujem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ty si asi pletieš dane. Daň z nehnuteľnosti sa neplatí zo sumy, za ktorú si nehnuteľnosť kúpil alebo predal. Ak sa pýtaš na svokru a jej povinnosť platiť daň z nehnuteľnosti - tak v roku 2007 neplatí nič. Ale nakoľko predala nehnuteľnosť, ktorú nevlastnila viac ako 5 rokov, musí podať daňové priznanie k dani z príjmov , aj keď z predaja nedosiahla zisk.

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Johanka
    Ty si asi pletieš dane. Daň z nehnuteľnosti sa neplatí zo sumy, za ktorú si nehnuteľnosť kúpil alebo predal. Ak sa pýtaš na svokru a jej povinnosť platiť daň z nehnuteľnosti - tak v roku 2007 neplatí nič. Ale nakoľko predala nehnuteľnosť, ktorú nevlastnila viac ako 5 rokov, musí podať daňové priznanie k dani z príjmov , aj keď z predaja nedosiahla zisk.
    majoo mylsí pravdepodobne daň z prevodu nehnuteľnosti, ktorá zaujíma aj mňa a momentálne som ju v zakonoch o dani studovala. Daň z prevodu nehnuteľnosti sa neplatí,ak pôvodný vlastník nehnuteľnosť mal v užívaní minimálne dva roky. Nevime, či je toto uplne správne ?!

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Poznáme daň z nehnuteľnosti, daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti (od 1.1.2004 je zrušená, resp. nevzťahuje sa prevody uskutočnené po tomto termíne), daň z príjmov a iné.
    Daň z príjmov sa vzťahuje na príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti - teda na príjmy z predaja. V niektorých prípadoch je tento príjem od dane oslobodený ( podľa § 9 Zákona o dani z príjmov). Podmienky na oslobodenie sú (zjednodušene) - trvalý pobyt 2 roky bezprostredne pred predajom alebo 5 rokov vlastníctva nehnuteľnosti.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    lubica_02
    majoo mylsí pravdepodobne daň z prevodu nehnuteľnosti, ktorá zaujíma aj mňa a momentálne som ju v zakonoch o dani studovala.
    Od 1.1.2004 je zrušený - takže pre tento prípad ho úplne zbytočne študuješ

    ROLETA je offline (nepripojený) ROLETA

    ROLETA
    Daňové priznanie z nehnuteľností sa podáva vzhľadom ku dňu predaja alebo du dňu zavkladovanie do katastra?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    DP sa podáva na základe zavkladovania do katastra, t.j. keď už máš LV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.