Zavrieť

Porady

platba bankovou kartou

Ahojte, nakupujem PHM a platby realizujem platobnou kartou prevodom z podnikateľského účtu. Ako doklad dostanem vytlačený doklad z ERP a aj potvrdenie o úhrade z účtu. Na doklade z ERP je uvedený spôsob platby, t.j. Banková karta. Akým spôspbom zaučtovať tento doklad zERP, ked do pokladne už asi nemôže ísť, ked je to platba bezhotovostne. dakuje za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    ....áááj ja mám takéto úhrady BK. Ako to účtujem : účtujem to ako výdaj z BU no a nič? Ja to robím v PU cez ID no v JU mi to nie je jasné.
    Vysvetlite mi to niekto?

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    V poriadku, ale potom kde zaučtovať ten doklad z ERP.... do záväzkov a prideliť mu úhradu na zaklade bankového výpisu
    A nerozumiem prispevku od ZuzanaP :Tak ako každý iný pohyb na bankovom účte. Banka výdaj, výdavok NZD PHM.. Prečo VNZD?

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    V prípade, že SZČO mesačne prevádza časť peňažných prostriedkov z BU na kreditku, tak tento pohyb môžem zaúčtovať v PD ako VNZD a následne, ked kreditkou platí PHM, tak stačí vypísať VPD, ktorý bude podložený bločkom z pokladne z benzínky a prípadne výpiso z účtu kreditnej karty? Bude to takto správne? Lebo ak tomu dobre rozumiem, tak on ten benzin vlastne platil zo svojeho a potom z pokladne si to ako keby preplatil. Neviem.

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    V prípade, že SZČO mesačne prevádza časť peňažných prostriedkov z BU na kreditku, tak tento pohyb môžem zaúčtovať v PD ako VNZD a následne, ked kreditkou platí PHM, tak stačí vypísať VPD, ktorý bude podložený bločkom z pokladne z benzínky a prípadne výpiso z účtu kreditnej karty? Bude to takto správne? Lebo ak tomu dobre rozumiem, tak on ten benzin vlastne platil zo svojeho a potom z pokladne si to ako keby preplatil. Neviem.ale tá platba ide priamo z účtu a na výpise z BU bude len tá suma.....

    platba bola z podnikateľského účtu, nie z osobného....
    je to klasická bezhotovostná platba, ale jedná sa mi, ako to fyzicky zaučtovať v JU..... podla mna pri evidovaní výpisu z BU to bude VOZD, ale k čomu tú platbu priradiť..... kde zaevidovať ten doklad, ktorý mi dali pri nákupe, už sa asi opakujem v otázke, ale stale mi to nie je jasno.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    platba bola z podnikateľského účtu, nie z osobného....
    je to klasická bezhotovostná platba, ale jedná sa mi, ako to fyzicky zaučtovať v JU..... podla mna pri evidovaní výpisu z BU to bude VOZD, ale k čomu tú platbu priradiť..... kde zaevidovať ten doklad, ktorý mi dali pri nákupe, už sa asi opakujem v otázke, ale stale mi to nie je jasno.....[/quote]


    Prikladám link
    http://www.porada.sk/t13325-p3-.html
    http://www.porada.sk/showthread.php?...editnou+kartou

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    orazel
    V prípade, že SZČO mesačne prevádza časť peňažných prostriedkov z BU na kreditku, tak tento pohyb môžem zaúčtovať v PD ako VNZD a následne, ked kreditkou platí PHM, tak stačí vypísať VPD, ktorý bude podložený bločkom z pokladne z benzínky a prípadne výpiso z účtu kreditnej karty? Bude to takto správne? Lebo ak tomu dobre rozumiem, tak on ten benzin vlastne platil zo svojeho a potom z pokladne si to ako keby preplatil. Neviem.ale tá platba ide priamo z účtu a na výpise z BU bude len tá suma.....

    platba bola z podnikateľského účtu, nie z osobného....
    je to klasická bezhotovostná platba, ale jedná sa mi, ako to fyzicky zaučtovať v JU..... podla mna pri evidovaní výpisu z BU to bude VOZD, ale k čomu tú platbu priradiť..... kde zaevidovať ten doklad, ktorý mi dali pri nákupe, už sa asi opakujem v otázke, ale stale mi to nie je jasno.....
    Ja to robím takto:
    Na základe výpisu z BÚ zaúčtujem výdaj OZD a doklad z ERP si priložím k výpisu z BÚ.

    lipe je offline (nepripojený) lipe

    lipe
    Ja to v JU robím taktooklady ukladám do šanonu podľa dátumu a keď
    mám taký prípad úhradu s platobnou kartou tak z registračnej pokladne
    dostanem doklad uložím do šanonu a zaúčtujem hneď výdavok z bež.účtu
    a keď príde výpis tam je to potvrdené.Do knihy záväzkov podľa mňa nie
    je treba zaúčtovať, lebo tam nevznikol záväzok.
    Monika Kováčová
    Ale áno, robí sa to cez knihu záväzkov, hlavne v preklenovacom cezmesačnom (cezkvartálnom) období. Príklad: Doklad z ERP za PHM 30.9.2006, faktúru mám, do DPH ide 9/06 - vytvorím záväzok za PHM v 9/06. Úhrada BV 02.10.2006 - vypárujem záväzok.
    ivti
    Ja to robím takto:
    Na základe výpisu z BÚ zaúčtujem výdaj OZD a doklad z ERP si priložím k výpisu z BÚ.
    Ja to robím tiež tak. Zaúčtujem výdaj PHM na základe výpisu, v peňažnom denníku je uvedené číslo BV a doklad priložím k výpisu. Je to prehľadné. Mávame kontrolu skoro každý rok a všetko bolo OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.