Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Asi už idem po funuse.
§ 30 ZoDP (595/2003) hovorí o možnosti umoriť daňovú stratu bez výnimky, zatiaľ čo starý ZoDP (366/1999) v § 34 ods.3 z umorovania vylučoval neziskovky.
Pre straty zpred roku 2004 platilo prechodné ustanovenie § 52 ods. 45.
2 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
ego.mc Pozri príspevok
Asi už idem po funuse.
§ 30 ZoDP (595/2003) hovorí o možnosti umoriť daňovú stratu bez výnimky, zatiaľ čo starý ZoDP (366/1999) v § 34 ods.3 z umorovania vylučoval neziskovky.
Pre straty zpred roku 2004 platilo prechodné ustanovenie § 52 ods. 45.
Ďakujem pekne za vysvetlenie aj keď po funuse ale aspoň vieme načom sme. Ďíki
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Monika C. Pozri príspevok
Ešte jedna vec tebe v konečnom důsledku vyjde HV zisk na riadku 100 keď dobre pamätám máš len nezdaňovanú činnosť ale ku koncu budeš mať 0. v riadku 130 uvedieš výdavky nakoľko ich máš k príjmom nezdaň. zároveň uvedieš tú sumu v tabuľke III. časť riadok 13 ja to dávam tam . A príjmy uvádzaš v riadkoch napr. 220 - príjmy nezdaň. napr. členské idú do riadku 230 a tak v konečnom dôsledku dostaneš na konci 0 čiže daň neplatíš. Ja som odovzdala OZ takto a bez problémov. Len teraz som ostala tiež zarazená nakoľko som vybrala knižku a tam sa píše že práve prímy a výdavky uvádzame v v C2 aj keď to má len informatívny charakter tak sa to píše v knižke . Ja som ich uviedla v F časti a už som odovzdala pred týždňom a aj kontrolovali nemala som problém a odovzdávam takto už 6 rokov.
Prajem pekný deň, môžem jednu otázku? Z DÚ mi telefonovali, aby sme si prišli opraviť DP za r.2009, konkrétne riadok 130 DP PO. Mám to všetko vyplnené podľa Tvojich pokynov, avšak vraj v riadku 130 im tam vyhadzuje nejakú chybu.
Ja som do toho riadku uviedol všetky výdavky, ako nezdaňovanú činnosť. K tomu som uviedol do III.časti pomocných výpočtov do riadku 9 sumu poskytnutého daru, ktorý sme ako klub venovali a do riadku 13 všetky ostatné výdavky, do riadku 15 som uviedol súčet riadku 9 a riadku 13.
Môže byť v tomto chyba? Asi som mal uviesť len riadok 13 a riadok 15 takú istú sumu, ako do riadku 130 II. časti, však? Asi preto im tam vyhadzuje chybu? Alebo sa mýlim? Prosím o rýchlu odpoveď, ďakujem.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

A ešte jedna otázka:Šport. klub dostal finančný príspevok na organizovanie šport. podujatia. V stanovách majú uvedené, že klub je založený za účelom vytvárania podmienok pre realizáciu šport.činností a podpora športu detí a mládeže. Ďalej je tam uvedené, že klub je oprávnený vykonávať podnik.činnosť po splnení podmienok určených osobitnými práv.predpismi. Tieto osobitné právne predpisy - nie je uvedené nič.
A teraz sa pýtam: Ako má znieť zmluva o poskytnutí finančného príspevku?
1. Darovacia zmluva?
2. Sponzorská zmluva?
3. Môže tam mať reklamu spomenutá sponzorská firma?
Podotýkam, že klub má iba nezdaňované činnosti a s touto reklamou sa mi to nezdá ...
Popísalo sa už o tomto veľa, ale stále nie som 100% presvedčený, ako to má byť. Ďakujem za odpoveď.
0 0
cucka88 cucka88

cucka88 je offline (nepripojený) cucka88

Dobrý den,
Mozem Vas poprosit prosím ak mate este ten vzor danového priznania neziskovej org. poslat mi.dakujem
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prosím o radu
odborový zväz má v stanovách organizovanie spoločenských podujatí. Chce usporiadať ples na ktorom bude tombola. Je príjem za vstupné a za predané lístky na tombolu zdaniteľným príjmom? Ak by mal v stanovách že príjem z takýchto akcií bude použitý na napr. rekreácie, návštevu kultúrnych podujatí a pod. pre zamestnancov mohol by to byť PNZD?
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Chcela by som sa všetkým zúčastneným tejto PORADY poďakovať za cenné rady. Po prečítaní všetkých rád a odpovedí dnes podávam DP pre neziskovky. Pomohli ste mi kolegovia. Ešte raz - ďakujem.
Neviem ani komu pridať bodíky, tak aby som na niekoho nezabudla.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Dobrý deň... účtoval som neziskovku v omege, mám pooznačované účty ako hlavná nezdaňovaná činnosť... dal som vygenerovať dppo a vyplnilo to dobre oddiel C, neziskovka dosiahla "zisk" 1300 eur ale v priznaní mi to vypočítalo aj daň na úhradu... to je dobre? to tak mám nechať a len proste daň nezaplatiť alebo???

vopred ďakujem za odpoveď
0 0
cucka88 cucka88

cucka88 je offline (nepripojený) cucka88

Dobrý den
vedeli by ste mi prosím poslať vzor DP pre neziskovku dakujem pekne.cucka88
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

ja som vyplnil takto z takýchto údajov...

zdaňované výnosy: 1000
zdaňované náklady: 1000
rozdiel: 0

nezdaňované výnosy: 41300
nezdaňované náklady: 40000
rozdiel: 1300

hádam to je správne, čo vy na to?

vyplnené dppo bez iniciálov firmy: http://rapidshare.com/files/447346534/dppo_nez.pdf
Naposledy upravil brasci : 11.02.11 at 11:43 Dôvod: oprava riadku v dppo
0 0
pavoldupal pavoldupal

pavoldupal je offline (nepripojený) pavoldupal

numizmatik
Dobrý den,
Mozem Vas poprosit prosím ak mate este ten vzor danového priznania neziskovej org. poslat mi. dakujem
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

dobrý den, aj ja chcem veľmi pekne poprosiť o vzor DP neziskovky, občianske združenie. dakujem veľmi pekne
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň praje, prosím poraďte mi ohľadom zúčtovania výdavkov neziskovej organizácie, ktorá bola založená za účelom propagácie mesta a okolia. K tomu patria aj rôzne návštevy a podobne, takže ja mám v pokladni zúčtované množstvo výdavkov na občerstvenie. Mám to dať na účet reprezentačných výdavkov? Mýli ma to, že firma má práve daný predmet podnikania a teda takéto výdavky by nemali ísť priamo do nákladov?
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

Victoria, musíte si vymazať ss lebo sa vám nedá nič preposlať. ak tá informácia platí, tak by bolo fajn, ak by sa vám dalo napísať ss. Pekný deň
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Viktoria, vieš mi prosím návod preposlať tiež? Ďakujem horka zavinač centrum.sk
0 0
fero000 fero000

fero000 je offline (nepripojený) fero000

Dobry vecer ..
mozem Vas poprosit o par otazok, naozaj mi jeden zdanitelny prijem dost skomplikoval situaciu a neviem si dat rady z DP pre OZ.

prijmy:
z vkladu zakladatela : 11eur
prijem z reklamnej cinnosti - na zmluve je OZ vedene ako siritel reklamy, myslim teda, ze to je prijem z reklamy, ak nie bolo by ti super. ale teda ak to beriem tak ze to je prijem z reklamy, tak to znamena prijem zo zdanitelnej cinnosti: 200eur
prijem z urokov v banke: 0,03 - nezdanitelny prijem
okrem toho mame prijem z podielu zaplatenej dane z prijmov: 241,4 eur
a prijem z darov 350 eur.

do prijmov vo vykaze teda pisem:
z vkladu zakladatela 01: 11
z majetku 02: 0.03
z darov a prispevkov 03: 350 nezdanitelne, 200 zdanitelne
z podielu zaplatenej dane z prijmov 05: 241,4
celkom nezdanitelne 16: 602,43, zdanitelne : 200

vydavky ostatne 23: 608,93 nezdanovana a 203, 99 zdanovana cinnost
vydavky celkom 24: 608,93 nezdanovana a 203, 99 zdanovana cinnost
rozdiel prijmov a vydavkov 25: -6,50 nezdanovana -3,99 zdanovana

moje otazky:
1. neviem ci reklamnu cinnost udavam spravne ako zdanitelnu polozku a vediem ju pod 03 v prijmoch.
2. Ak si chcem znizit tuto polozku, aby som z nej nemusel platit dan, prevediem niektore vydavky medzi zdanovanu cinnost? t,j v penaznom denniku ich vediem ako vydavky na dosiahnutie zabezpecenia a udrzania prijmu? Ak je tato suma 200 eur, staci mi tak previest sumu napr.140 eur ak dalsich 65 eur tvoria bankove poplatky, ktore vediem ako vydavky zdanovane. Neviem ci je to spravny postup. Ak nie mozte mi poradit ako sa to robi? a ako sa to vypisuje pod aku kolonku?
3. mozte mi prosim pomoct ako vyplnit z hore uvedenych cisiel DP, co presne patri pod jednotlive riadky, najviac ma zaujima kam vsade sa pise ten prijem z reklamy, a k nej tie zdanitelne vydavky?

prikladam este udaje o majetku a zavazkoch:

peniaze uctovne obdobie: 11,25eur ; predchadzajuce obd. : 9,95eur
bankove ucty: 9,30eur ; predchadzajuce obd.: 5,34eur
celkom: 20,55eur ; predchadzajuce 15,29eur

okrem tabulky na strane 2 sa vyplna este cast C2 - uctujem v JU a to je vsetko?
velmi pekne dakujem ak by bolo treba este nieco aby ste mi vedeli pomoct velmi rad upresnim.. dakujem za skoru odpoved .

Este taka podotazka sumy sa udavaju takto ako su hore uvedene alebo zaokruhlene na cele eura?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Prosím o radu. Občianske združenie podáva DP, ale nemá pridelené DIČ. Keď vypisujem DP cez drsr a DIČ nezadám nepustí ma ďalej, neviete poradiť ako to obísť? Ďakujem.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

zuzanar Pozri príspevok
Prosím o radu. Občianske združenie podáva DP, ale nemá pridelené DIČ. Keď vypisujem DP cez drsr a DIČ nezadám nepustí ma ďalej, neviete poradiť ako to obísť? Ďakujem.
prosím
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Myslím si, že to neobídete.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Nemíte niekto, prosím poruke tlačivká výkazov pre neziskovky pre JÚ? NO Uč 1-01 a NO Uč 2-01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať