Zavrieť

Porady

platby z osobného účtu

AHojte,
prosím o radu, už som tu našla podobné témy ale tie sa týkali faktúr...ja by som potrebovala vedieť či to tak môžem urobiť aj pri bločkoch z pokladne ...takze mam niekoľko bločkov z ERP ktore boli uhradene z osobneho (nepodnikat.)účtu a chcem Vás poraďákov poprosiť ako to účtujete...možem to dať cez pokladňu? a ako som sa dočítala mala by som mu tam priložiť prefotený výpis z osobného účtu..a potom keď sa plati kartou na bločkoch nie je zaokrúhlenie ...viete čo myslím? prosim o radu..
ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Bločkov z ERP, ktoré boli uhradené z osob. účtu? Myslíš platobnou kartou?
    Lebo inak je to dosť ťažko realizovateľné. )
    VD na sumu, ktorá je na daňovom doklade,
    na osobu, ktorá to platila.
    A ten výpis z účtu... hmmm ani netreba. načo aj
    šak je tam potvrdenie o zaplatení kartou, takže platba jednoznačne prebehla

    kyty je offline (nepripojený) kyty

    kyty
    ano, platobnou katrou hradene..ale mozem dat na vydavkovy doklad ked je na blocku zaplatena suma napr.500,20 sk, ja dam z pokladne 500,- sk?
    to som mala na mysli - a dakujem za odpoved

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    kyty Pozri príspevok
    ano, platobnou katrou hradene..ale mozem dat na vydavkovy doklad ked je na blocku zaplatena suma napr.500,20 sk, ja dam z pokladne 500,- sk?
    to som mala na mysli - a dakujem za odpoved
    A ty si ozaj zaplatila 500,20 Sk ?

    kyty je offline (nepripojený) kyty

    kyty
    je to snaď problém? za bločky za benzín? veď keď sa platí platobnou kartou nezaokrúhľuje sa ako pri platbe v hotovosti...

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    kyty Pozri príspevok
    je to snaď problém? za bločky za benzín? veď keď sa platí platobnou kartou nezaokrúhľuje sa ako pri platbe v hotovosti...
    Prepáč, neuvedomila som si, že je to platby kartou.
    Ja by som to v takomto prípade zaokrúhlila, ako bloček z RP.

    kyty je offline (nepripojený) kyty

    kyty
    - pohodička - ďakujem pekne za odpoveď - ja som to tak riešila - normalny vydavok z pokladne a zaokruhlila som to na 500,00 (v pripade ze bola platba 500,20) - len som sa chcela uistiť...
    ďakujem!!
    pekný deň

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    ahojte
    a čo keď si podnikateľ zaplatil niektoré platby poistného do zdravotnej zo svojho osobného účtu. ako to zaúčtovať?

    lukinon je offline (nepripojený) lukinon

    lukinon
    Pozdravujem,

    ja by som vas poprosil o radu, ako mozno zauctovat platbu kartou zo sukromneho uctu podnikatela. Islo o nakup kanc. potrieb. Uctujem v jednoduchom ucte a v programe Alfa.

    Mozem to zauctovat do pokladne ako vydavok v hotovosti?

    Dakujem.

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Ja mám splátky spotrebného úveru z osobného účtu, taktiež som to zaúčtovala cez pokladňu, rozmýšľam, že len túto transakciu z osobného účtu prefotím a priložím k VPD.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte, dnes som dostala jeden veľký chaos, s ktorým sa už dlhšie trápim.
    1. SZČO platby na zdrav.poist a zálohy na elektrinu zo súkromného účtu - takže čo som sa dočítala dám to ako VPD a priložím prefotený výpis.
    2. Okrem toho bolo zdrav.poistenie uhrádzané z účtu matky SZČO, keď SZČO nemal peniaze. Tak toto vôbec neviem ako môžem zaúčtovať.
    3. Ďalej má na podnikateľskom účte vklad 10 € od brata, aby mu mali z čoho stŕhať poplatky - zaúčtovať ako POZD alebo PNZD?
    4. vklad od elektrikárov, nevie za čo, nejaká faktúra alebo niečo chýba - ja si myslím, že nejaký preplatok - dám ako POZD?

    Čo sa týka toho zdravotného poistenia mám aj potvrdenie od zdravotnej poisťovne o zaplatených preddavkoch za rok 2009, mohla by som to zaúčtovať v rámci uzávierkových operácií???


    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.