Zavrieť

Porady

INTRASTAT

ahojte všetci,
vie mi niekto povedať či sa robia nejaké kurzy, alebo školenia pre spracovanie údajov pre Intrastat ?
vďaka - martuľa
Usporiadat
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Nestretla som sa s tým, ale ak niečo nevieš možno ti poradíme aj takouto cestou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fajnovka fajnovka

fajnovka je offline (nepripojený) fajnovka

Zdravím - Skús pohľadať na tejto adrese
www.kurzy.sk
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

v novembri 2006 nám vznikla povinnosť podať zjednodušené hlásenie o doslaní tovaru. Teraz máme povinnosť to hlásenie zaslať za r. 2006 . Viem, že to robia ľudia, ktorí predčasom robili na cds, ale ak to nie je veľmi náročné, chcela by som sa to naučiť - dobudúcna . Je možné , že to budeme musieť robiť aj naďalej.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

intrastat vobec nie je zlozity, naucila som sa ho sama, i ked za pomoci overenia predchadzajucich hlasenie. Dnes dokonca posielam intrastat elektronicky

Martula a o aky pohyb tovaru ide konkretne? Pretoze ak ide o tovar, kt. presiel uz colnicou a je na JCD-cku, tak ten ti do intrastatu nevstupuje.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ja som sa to tiež musela naučiť a myslím, že to nieje nič zložité.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

andreaS Pozri príspevok
intrastat vobec nie je zlozity, naucila som sa ho sama, i ked za pomoci overenia predchadzajucich hlasenie. Dnes dokonca posielam intrastat elektronicky

Martula a o aky pohyb tovaru ide konkretne? Pretoze ak ide o tovar, kt. presiel uz colnicou a je na JCD-cku, tak ten ti do intrastatu nevstupuje.
Ide o vývoz do SRN, Rakúska .
Viem, že by som to zvládla, ale chcem si byť istá, že to spravím dobre.Veď dnes nie je problém vyrúbať pokutu za hocičo.
martuľa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Martula: musis rozlisit, ci ide o vyvoz alebo predaj vramci EU... a predaj do Nemecka, ci Rakuska je predaj vramci EU, cize JCD sa nerobi, ale tieto tovary ti vstupia do hlasenia intrastat

Inak mne velmi pomohol program na vyplnanie intrastatu, kt. je na stranke intrastat.colnasprava.sk

Pripravim si tabulku so vsetkymi tovarmi, s prepoctom kurzami (nakupujeme z EU v USD) a potom spocitam rovnaky tovar a postupne vpisem do tohto programu. Mam tu smolu, ze program, v kt. pracujem, intrastaty nerobi, pripadne by ich robil, ale my mame karty inak ponahadzovane a "moj" intrastat by mal 50 str, a podla programu aj 2x tolko...
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ja mám tiež program z jednej firmy z Nitry, kde si v priebehu mesiaca nahadzujem postupne všetko, čo odchádza a prichádza, samo to prepočítava a nakoniec vyhodí "skumulovane". Takže, ak tam dám aj 50 tých istých položiek, nakoniec sa mi niekedy stane, že na hlásení je po skumulovaní len jedna. A ohľadne školení: nám ich firma prepláca, chodievame na také, ktoré robí štatistický úrad (p. Predajnianska - myslím).
Zuzana
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

môžeš povedať v akom prograne to robíš ?
martuľa
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Môže mi niekto poradiť,kto vyplňuje intrastat hlásenia na programe zo stránok colnej správy?
Začala som to vyplňovať, ale pýta si to nejak málo údajov: kód tovaru, fakturovanú čiastku, členský štát zaslania, číslo faktúry.
A čo región určenia, krajina pôvodu, čistá hmotnosť, množstvo v dodat. MJ, druh obchodu, dodacie podmienky a druh dopravy? Kam sa zadávajú tieto údaje?
Alebo som si zle nahodila počiatočné údaje?
Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Už som na to prišla... musím si najprv naplniť vzory položiek.
Ale ešte jedna otázočka: Ako sa zaokruhľujú fakturované sumy, matematicky? Pretože mi nedovolí písať desatinné číslice.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

... ani hmotnosť mi nedovolí nadefinovať v desatinných číslach...
Ale čo s tovarom, ktorý má čistú hmotnosť 0,117 kg?! Mám tam dať nulu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

hmotnost sa zaokruhluje matematicky a sumy sa zaokruhluju nadol

no ja by som dala pri tej vahe 0
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Som si prečítala príručku a tam bolo písané, že pri hmotnostiach menších ako 1 kg sa zaokruhľuje hore, takže na 1kg
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak je dobre

ja sa s tymi vahami moc netrapim... pri tolkom mnozstve tovaru to ani nie je mozne, vacsinu mam od predajcu v tabulke, ktore co vazi ale nove vyrobky tam moc nie su... tak tieto hmotnosti mi pride hovorit skladnik
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Gabi03 Pozri príspevok
Môže mi niekto poradiť,kto vyplňuje intrastat hlásenia na programe zo stránok colnej správy?
Začala som to vyplňovať, ale pýta si to nejak málo údajov: kód tovaru, fakturovanú čiastku, členský štát zaslania, číslo faktúry.
A čo región určenia, krajina pôvodu, čistá hmotnosť, množstvo v dodat. MJ, druh obchodu, dodacie podmienky a druh dopravy? Kam sa zadávajú tieto údaje?
Alebo som si zle nahodila počiatočné údaje?
Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem.
Gabi03, ešte si zistí, či nemáš robiť náhodou zjednodušené hlásenie. Potom sa nemusíš trápiť s hmotnosťou.
Prah zjednodušenia je pre prijatie 24 mil. a pre odoslanie 60 mil.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ty brdo, oni to zmenili... no dobra som ja... stale posielam "normalne, plne" hlasenia... tralalala


vdaka
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak som sa potesila az som sa poriadne nezamyslela nad tym, co citam... ten prah sa pocita za cely minuly rok... takze nadalej musim robit plne... ach boze... tak som sa chcela potesit...
0 0
beatle beatle

beatle je offline (nepripojený) beatle

ano je školenie 25.4.2007, robí ho CELL Consulting, pozri si www.statistics.sk
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak... podarilo sa mi úspešne (aspoň si myslím ) vytvoriť prvé hlásenie. Avšak napriek zadaným všetkým údajom potrebným pre celkové hlásenie po stlačení tlačidla tlačiť mi vytlačilo automaticky zjednodušené hlásenie. Hoci nemáme povinnosť dávať celkové (aj suma to dokazuje), chceli by sme dávať úplné. Nastavuje sa to niekde, je nejaký trik na to?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať