Zavrieť

Porady

Viac položiek na Bločku

Dobrý deň

Snažím sa prelúskať cez Alfu.

Mám pred sebou bločik z ERP, ktorý chcem rozúčtovať na réžiu a VNZD. Neviem ale ako to urobiť, aby to išlo cez jeden VPD?

veľmi pekne dakujem pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    ajacik Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Snažím sa prelúskať cez Alfu.

    Mám pred sebou bločik z ERP, ktorý chcem rozúčtovať na réžiu a VNZD. Neviem ale ako to urobiť, aby to išlo cez jeden VPD?

    veľmi pekne dakujem pomoc
    TO som uz kedysi skusal a neprisiel som na to.
    1. Bud urobis 2 VPD
    2. alebo urobis 1 VPD - rezia - a zauctujes iba sumu, ktora patri do rezie a na blocku to vyznacis napr. zvyraznovacom. A cast sumy, ktora patri do VNZD nechas tak. (skôr odporucam 1 variantu)

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ajacik Pozri príspevok
    Neviem ale ako to urobiť, aby to išlo cez jeden VPD?
    Postup účtovania v ALFE bude rovnaký, ako keby si účtovala každý zápis zvlášť... , ale akurát použiješ to isté číslo pre jeden a aj pre druhý zápis.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    renča1 Pozri príspevok
    V Alfe je možnosť účtovať dva zápisy aj pod jednym VPD.
    Je to možné...ale iba v prípade, že budú obydva výdavky réžia a rozúčtuješ ich do analytiky. Ale pokiaľ časť sumy je VOZD a časť VNZD..tak to neurobíš tak, aby to nemalo nejaký následok.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    áno, je v Alfe takáto možnosť, ale treba pamätať aj na to, že v prípade nutného automatického prečíslovania výdavkových dokladov systém priradí týmto dokladom 2 za sebou nasledujúce poradové čísla, takže sa celý číselný rad poposúva, čo môže spôsobiť značné problémy v PD a ostatných evidenciách.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    renča1 Pozri príspevok
    Postup účtovania v ALFE bude rovnaký, ako keby si účtovala každý zápis zvlášť... , ale akurát použiješ to isté číslo pre jeden a aj pre druhý zápis.
    Ale potom nevytlačíš VPD z alfy. Ja osobne nevyplňujem doklady ručne, ale tlačím si ich z alfy. A keď to urobíš týmto spôsobom, tak nebude doklad VPD z alfy korektný.
    Na nič iné by to nemalo mať následok (aj kniha pokladice bude OK)

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    petovsan Pozri príspevok
    áno, je v Alfe takáto možnosť, ale treba pamätať aj na to, že v prípade nutného automatického prečíslovania výdavkových dokladov systém priradí týmto dokladom 2 za sebou nasledujúce poradové čísla, takže sa celý číselný rad poposúva, čo môže spôsobiť značné problémy v PD a ostatných evidenciách.
    postupovala som podľa predchádzajúceho a presne toto sa mi stalo

    a ked by som to dala na dva samostatné VPD, bola by to chyba?

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ajacik Pozri príspevok
    postupovala som podľa predchádzajúceho a presne toto sa mi stalo

    a ked by som to dala na dva samostatné VPD, bola by to chyba?
    nie je to chyba, tiež to tak robím, je to v Alfe asi najlepší spôsob, ak si nechceš komplikovať život. Už som volala aj do Krosu, či by s tým nevedeli niečo poriešiť, pretože viem, že iné softy umožňujú rozhodiť aj VOZD a VNZD v jednom výd. doklade, avšak povedali mi, že ak by mali zo strany svojich klientov viac takýchto požiadaviek, zapracovali by to plánu budúcich vylepšení programu. Tak volajte do Krosu, koľko sa len dá, nech nám to uľahčí prácu s ich programom.

    Viac položiek na Bločku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.