Zavrieť

Porady

DPH a odpisovanie auta, HIM v JU

Zdravim vsetkych,

chcem poprosit veci znalych o radu.

1.) Som zivnostnik, platca DPH, uctujem v JU. V novembri 2004 som si kupil osobne auto (nie N1) cez splatkovy predaj, aby som sa hned stal jeho majitelom, a mohol za rok 2004 odpisat 1/4. Na FA mam cenu bez aj s DPH. Ktoru cenu v penaznom denniku mam uviest do danovo neuznatelnych vydavkov / nakup IM? Ak cenu bez DPH, co s DPH? Alebo sa tam uvadza cena s DPH, a odpisuje sa potom z tej?

2.) Na konci roku 2003 som kupil specialnu tlaciaren (35 000 bez DPH), a z dovodu znizovania zakladu dane za rok 2003 figuruje ako tovar na sklade. Ak ju chcem zaradit do pouzivania na konci roku 2004, co s DPH? Ako mam toto preradenie uctovne uskutocnit - akt predaja samemu sebe? Ako sa potom tato tlaciaren ma odpisovat? - problem ako pri tom aute - ci z ceny bez DPH, alebo z ceny s DPH.

Velmi pekne dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macko je offline (nepripojený) macko

    macko
    1.Osobné auto sa odpisuje 4 roky. Odpisovu hodnotu tvorí cena + DPH.
    2. Ak je cena tlačirne bez DPH menej ako 30000,- SK, tak ide do nákladov hneď, ak je viac bez DPH viac ako 30000,- Sk potom sa odpisuje.

    DPH a odpisovanie auta, HIM v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.