Zavrieť

Porady

Kniha jázd

ako vyplním záznam o prevádzke osobného motorového vozidla, ak auto bolo používané, ale evidenciu začínam robiť teraz. Okrem toho sa automobil používa aj na súkromné účely, nie len služobné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JayKay je offline (nepripojený) JayKay

    žena JayKay
    este raz, boze prehanaju ma tu!
    ak sefovia jazdia aj sukromne jazdy, treba tie sukr. jazdy zapisovat tiez do KJ?
    ak akno,tak akym spôsobom? staci len sluzobne al. sukromne?
    dakujem

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    JayKay Pozri príspevok
    este raz, boze prehanaju ma tu!
    ak sefovia jazdia aj sukromne jazdy, treba tie sukr. jazdy zapisovat tiez do KJ?
    ak akno,tak akym spôsobom? staci len sluzobne al. sukromne?
    dakujem
    Dúfam, že tým preháňaním si nemyslela moju predošlú odpoveď s priloženým linkom. Vidím, že si tu nová, tak Ti poradím, že by si mala najskôr vyhľadávať a až keď nenájdeš odpoveď, potom zadávať novú tému (viď ETIKETA PORADY). Takže skús kliknúť na [SEARCH]kniha jázd[/SEARCH], alebo [SEARCH]súkromné jazdy[/SEARCH] a zobrazia sa Ti príspevky, v ktorých sa rieši táto problematika dosť obšírne.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    JayKay Pozri príspevok
    ako vyplním záznam o prevádzke osobného motorového vozidla, ak auto bolo používané, ale evidenciu začínam robiť teraz. Okrem toho sa automobil používa aj na súkromné účely, nie len služobné.
    Pre správnu odpoveď je dôležité poznať kto je vlastníkom vozidla: či je to auto firemné - sro, alebo evidované v obchodnom majetku SZČO - vtedy píšeš Knihu jázd,
    alebo je to vlastné vozidlo SZČO, alebo je to vlastné vozidlo konateľa=zamestnanca, alebo iného zamestnanca.... - vtedy píšeš len evidenciu jázd na pracovný účel.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte poradaci. Neporadili by ste mi? V kazdom sluzobnom aute by mala byt kniha jazd? Lebo mám program na tvorbu jazd, a potrebovala by som vediet či musím aj ručne vypisovať knihu jazd. Stanovuje to nejaky zakon?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte poradaci. Neporadili by ste mi? V kazdom sluzobnom aute by mala byt kniha jazd? Lebo mám program na tvorbu jazd, a potrebovala by som vediet či musím aj ručne vypisovať knihu jazd. Stanovuje to nejaky zakon?
    Pre každé auto používané na podnikanie sa musí viesť KJ. Je jedno či ručne alebo pomocou SW. Pretože KJ preukazuje oprávnenosť výdavkov firmy s týmto autom.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ano, viem, že sa musí viesť kniha jazd. Ale či sa musí viest ta kniha ručne. Lebo ja to robim do PC, a vytlačim to. Musim aj ručne ju pisat?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    A stači ak to vytlačim na konci roka ano?
    Ale ako to je potom ked policajt zastavi vodica na sluzobnom aute? Policajt nechce vidiet knihu jazd?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    nikulik Pozri príspevok
    A stači ak to vytlačim na konci roka ano?
    Ale ako to je potom ked policajt zastavi vodica na sluzobnom aute? Policajt nechce vidiet knihu jazd?
    Policajt môže kontrolovať max. príkaz na jazdu či má vodiť u seba z miesta A do miesta B, ale nie KJ. Aj to neviem či má právo kontrolovať.
    A KJ môžeš vytlačiť aj na konci roka naraz, ale na konci roka toho býva obyčajne veľa, lepšie je robiť priebežne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.