Zavrieť

Porady

kniha jázd, zmluva

Zdravim Vas poraďaci, prosím vás skúste mi niekto poradiť. Riaditeľ s.r.o. má vozidlo na služobné aj súkromné účely, je mu zdaňované 1 % z OC. Hovori, že keďže sa mu to zdaňuje, nemusí robiť knihu jázd ani za služobné ani za súkromné jazdy. Mne sa to ale zdá trochu pritiahnute za vlasy. Je niekde v zákone alebo vo vyhláške uvedené že sa musí tá kniha jázd viesť?? ako mu zdôvodniť, že jednoducho musí tú knihu jázd robiť.
Dik moc

a ešte jedna otázka, nie je nejaká zmluva alebo dohoda o pridelení vozidla na súkromné účely:?? Bezpečák hovoril, že treba aj pre ostatné vozidlá na služobné účely písať nejaké poverenia alebo oprávnenia pre jazdu zamestnancov, nemáte niekto o tom info?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    áno, treba vyhotoviť príkaz na služobnú cestu. nájdeš ho v tlačivách. Ako Váš riaditeľ zdokladuje, že použil vozidlo na služobné účely, keď nebude vedieť preukázať, kde bol?

    Magduska1 je offline (nepripojený) Magduska1

    Magduska1
    No tak to nemam predstavu o jeho myšlienkových pochodoch, ale trvá na tom že sa mu to zdaňuje. Je ochotný ešte vykázať nejaké paušálne km za mesiac.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Braňo
    áno, treba vyhotoviť príkaz na služobnú cestu. nájdeš ho v tlačivách. Ako Váš riaditeľ zdokladuje, že použil vozidlo na služobné účely, keď nebude vedieť preukázať, kde bol?
    Súhlas. A okrem toho, bez výkazu najazdených kilometrov nebudete vedieť ani prepočítať nárok na spotrebu poh. hmôt podľa tech. preukazu z hľadiska oprávnených nákladov firmy.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Magduska1
    Bezpečák hovoril, že treba aj pre ostatné vozidlá na služobné účely písať nejaké poverenia alebo oprávnenia pre jazdu zamestnancov, nemáte niekto o tom info?
    Bezpečák mal na mysli poučenie a oprávnenie viesť motorové vozidlo zamestnávateľa ako referntský vodič. To znamená, že všetci zamestnanci, ktorí použijú fir. vozidlo by mali byť preškolení a mali by mať preukaz, ktorý môžu žiadať policajti pri kontrole. Tento preukaz a preškolenie sa má obnovovať každe 2 roky.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Hľadala som tu na porade, asi tu nič také nie je: nemáte niekto k dispozícii dohodu o pridelení vozidla na súkromné účely?
    Veľmi pekne ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Rozalka Pozri príspevok
    Hľadala som tu na porade, asi tu nič také nie je: nemáte niekto k dispozícii dohodu o pridelení vozidla na súkromné účely?
    Veľmi pekne ďakujem.
    Skús tu , prípadne si ju uprav

    http://www.porada.sk/81992-post3.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.