Zavrieť

Porady

výpoveď a odstupné

Firma dala zamestnancovi výpoveď §63 ods.1 písm. b k 30.6.2007. Vo firme je od 17.6.2002. Požiadal o skončenie prac.pomeru pred plynutím výpoved. doby. Aká je výpoved.doba a v prípade skonč.PP pred plynutím výpoved.doby odstupné - dvoj- alebo trojmesačné?!? Ak odíde pred plynutím VD, nebude vo firme viac ako 5 rokov. Pomôžte mi, musím to riešiť čo najskôr. Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Zle som to asi formulovala. Pracovník chce odísť pred plynutím VD a to do 30.4.07. Do firmy nastúpil 17.6.02. Podľa všetkého aj keď odíde 30.4.07 a nebude vo firme 5 rokov, má dostať 3 mesiace odstupné?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zanetka68 Pozri príspevok
    Zle som to asi formulovala. Pracovník chce odísť pred plynutím VD a to do 30.4.07. Do firmy nastúpil 17.6.02. Podľa všetkého aj keď odíde 30.4.07 a nebude vo firme 5 rokov, má dostať 3 mesiace odstupné?
    Nevadí, ako si to formulovala. Podstatné je znenie § 62 ods. 1:

    "(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace."

    To znamená, že tých 5 rokov musí mať odpracovaných v čase, keď sa mu dáva výpoveď. Nie do konca výp. doby. Teda ak v deň, kedy mu bola doručená výpoveď nemá odpracovaných 5 rokov, čo nemá, tak bohužiaľ výpovedná doba je 2-mesačná a preto aj odstupné bude 2-mesačné.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Posílam pusu. Tisíceré díky. Mám šéfa v zahraničí a už som poslala výpoveď na podpis s 2 mesiacmi. Díky, díky.

    výpoveď a odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.