Zavrieť

Porady

diaľničná známka

Dobrý deň,

chcem sa spýtať ohľadom účtovania diaľničnej známky. Predseda dozornej rady bol na rokovaní v Prahe a kúpil cestou diaľ.známku ČR ročnú na firemné auto. Mám doklad z čerpacej stanice, kde je uvedená známka ako volný základ, spodnú časť diaľ.známky nemám. Mám účtovať 538 alebo 512?
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

brikina Pozri príspevok
a co ked tu podkladovu cast potrebujem pre policajtov? Staci zatial fotokopia?
A načo by bola policajtom? Pri sebe treba mať ústrižok a nie podkladovú časť.....
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

brikina Pozri príspevok
a co ked tu podkladovu cast potrebujem pre policajtov? Staci zatial fotokopia?
Keby ste mali podkladovú časť dialničnej známky v rukách, videli by ste, že obsahuje dve časti. A to jednu časť, kde sa píše ŠPZ auta, ktorá ostáva na preukazovanie pre policajtov a druhú časť, ktorá obsahuje informáciu o základe dane.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

brikina Pozri príspevok
a co ked tu podkladovu cast potrebujem pre policajtov? Staci zatial fotokopia?
Tá podkladová časť nálepky má ústrižok, do ktorého sa vypisuje ŠPZ auta a tuším dátum zakúpenia známky. Ten odstrihneš a ten ústrižok a nalepená známka na okne pre políciu postačuje. Zvyšná podkladová časť, ktorá obsahuje rozpis DPH sa priloží k dokladu o nákupe známky a uplatní sa z nej DPH.
Na firme máme dosť áut, ktoré deň čo deň jazdia a sú kontrolované políciou, zatiaľ nikdy nebol problém so samotným ústrižkom.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Dialničná známka: DPH, faktúra, doklad z ERP, kontrolný kupón:
http://www.porada.sk/t21376-dialnien...od-112006.html
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

anes Pozri príspevok
Ja by som chcela k tejto téme pridat, ze v knihe Uctovne suvztaznosti 2007 od Kaletovej a Turociovej sa poplatky za pouzitie dialnic v zahranici a v tuzemsku uctuju na 538.
Nestihli zapracovať zmeny. Viď napr. tento link:http://www.porada.sk/showpost.php?p=303621&postcount=6
Na porade je toho okolo účtovania viac.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

Dakujem vsetkym!!!
0 0