Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
wendy Pozri príspevok
pekny den, moze si konatel spolocnosti, ktora vznikla 6.6.2006 uctovat pracovne cesty za maj? do zriadovacich nakladov sa uctuju aj naklady na pracovne cesty?
Píšeš, že vznikla 6.6.2006 ( to znamená, že v tento deň bola podpísaná spoločenská zmluva ). Potom náklady (aj cestovné) za máj 2006 nie je možné účtovať. Môžeš tam účtovať iba náklady, ktoré boli realizované medzi vznikom a zapísaním spoločnosti do OR.
0 0
wendy wendy

wendy je offline (nepripojený) wendy

a medzi vznikom a zapisanim do OR by som uctovala ako? a PC vyuctujem klasicky na zaklade zakona o cestovnych nahradach?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
wendy Pozri príspevok
a medzi vznikom a zapisanim do OR by som uctovala ako? a PC vyuctujem klasicky na zaklade zakona o cestovnych nahradach?
PC klasicky podľa zákona o cestovných náhradách, účtovanie neviem- asi ako zriaďovacie náklady.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Mám otázočku:

SZČO mal 20-dňovú pracovnú cestu v ČR. Pri vyúčtovaní pracovnej cesty a pre prepočte 600,- Sk stravného + 40% vreckového postupujem ako? Prepočítam stravné+vreckové kurzom ku každému dňu, alebo len jednotne kurzom ku dňu vyúčtovania v Sk. Nebral si žiadnu zálohu, nemal Czk pokladňu, ani žiaden doklad o výmene Sk na CZk.
Ďakujem za odpovede.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dalilada Pozri príspevok
Mám otázočku:

SZČO mal 20-dňovú pracovnú cestu v ČR. Pri vyúčtovaní pracovnej cesty a pre prepočte 600,- Sk stravného + 40% vreckového postupujem ako? Prepočítam stravné+vreckové kurzom ku každému dňu, alebo len jednotne kurzom ku dňu vyúčtovania v Sk. Nebral si žiadnu zálohu, nemal Czk pokladňu, ani žiaden doklad o výmene Sk na CZk.
Ďakujem za odpovede.
Prepočítava sa výsledná suma na vyúčtovaní.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Stanka Pozri príspevok
Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Nemáte náhodou niekto zmluvu medzi zamestnancom a zamestnávateľom- Dohodu o používaní súkromného auta na služobné účely? Alebo naozaj stačí iba cestovný príkaz, kde sa uvedie značka MV, a že sa jedná o súkr.MV?
ďakujem zuzula
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

liba2 Pozri príspevok
Prepočítava sa výsledná suma na vyúčtovaní.
A keď si vyúčtuje cesty raz za tri mesiace?
0 0
Lentilka Lentilka

Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

Aká je výška stravného od 1.1.2007 pri domácej pracovnej ceste?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lentilka Pozri príspevok
Aká je výška stravného od 1.1.2007 pri domácej pracovnej ceste?
bez zmeny:
89 Sk 5-12 hod.
135 Sk 12-18 hod.
208 Sk nad 18 hod.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Lentilka Pozri príspevok
Aká je výška stravného od 1.1.2007 pri domácej pracovnej ceste?
http://www.porada.sk/t38438-sadzby-s...h-cestach.html
0 0
dunstav dunstav

dunstav je offline (nepripojený) dunstav

Prosim poradte! Ako sa postupuje v pripade, ze v TP nie je uvedena ziadna spotreba? Na DU ma odporucili na zakon o cestovnych nahradach, ale tam to bohuzial uvedene nie je .o(
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dunstav Pozri príspevok
Prosim poradte! Ako sa postupuje v pripade, ze v TP nie je uvedena ziadna spotreba? Na DU ma odporucili na zakon o cestovnych nahradach, ale tam to bohuzial uvedene nie je .o(
Na DU Ťa dobre odpručili na zákon o cest. náhradách. Asi si ho nečítal, lebo tam to je v § 7 ods. 6:

"(6) Ak technický preukaz cestného motorového vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa technického preukazu cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky."
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Prosím o radu,
evidenciu jázd osobného auta zaradeného v majetku FO, vedie SZČO v programe MRP, kde v knihe jázd eviduje zároveň aj stravné zvlášť v jenom stĺpci.
Je potrebné, aby si vypisoval aj cestovný príkaz? Alebo stačí ak na záver v peňažnom denníku podľa knihy jázd zaúčtujem stravné jednou položkou?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Zlata Pozri príspevok
Prosím o radu,
evidenciu jázd osobného auta zaradeného v majetku FO, vedie SZČO v programe MRP, kde v knihe jázd eviduje zároveň aj stravné zvlášť v jenom stĺpci.
Je potrebné, aby si vypisoval aj cestovný príkaz? Alebo stačí ak na záver v peňažnom denníku podľa knihy jázd zaúčtujem stravné jednou položkou?
Podľa ZoCN je potrebné z každej SC vykonať vyúčtovanie, ktoré je základom pre výpočet cestovných náhrad. Nie je presne povedané, akú formu má mať to vyúčtovanie. Teoreticky by to mohla byť aj tá kniha jázd, ale myslím, že taká forma je dosť neprehľadná, pretože nie každá jazda autom musí byť aj služobnou cestou a nemusia z nej vyplývať náhrady.

Doporučoval by som vyhotovovať osobitné vyúčtovania zo SC (môže byť aj jedna hromadná vystavená mesačne, pokiaľ SZČO často cestuje na kratšie cesty počas mesiaca), aby to bolo v prípade kontroly z DÚ lepšie dokázateľné.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Chobot Pozri príspevok
Podľa ZoCN je potrebné z každej SC vykonať vyúčtovanie, ktoré je základom pre výpočet cestovných náhrad. Nie je presne povedané, akú formu má mať to vyúčtovanie. Teoreticky by to mohla byť aj tá kniha jázd, ale myslím, že taká forma je dosť neprehľadná, pretože nie každá jazda autom musí byť aj služobnou cestou a nemusia z nej vyplývať náhrady.

Doporučoval by som vyhotovovať osobitné vyúčtovania zo SC (môže byť aj jedna hromadná vystavená mesačne, pokiaľ SZČO často cestuje na kratšie cesty počas mesiaca), aby to bolo v prípade kontroly z DÚ lepšie dokázateľné.
Kažká jazda je služobná, ale nevyplývajú z každej jazdy náhrady na stravné.
Kniha jázd je veľmi prehľadná. Na záver sú urobené súčty, z ktorých je jasné, čo tvoria náhrady na stravné.
0 0
kmartina kmartina

kmartina je offline (nepripojený) kmartina

Dobry,
potrebovala by som poradit. Zamestnanec isiel na zahranicnu PC vlastnym motorovym vozidlom. z KE do Grazu cez Madarsko. Slovensko-Madarsko 20 km, Madarsko - 413 km, Rakusko 267 km. Ako mam vypocitat spotrebu a ake ceny benzinu? Viem, ze 350 km v cudzine sa rata v SKK, ale zbytok akou cenou benzinu?

dakujem velmi pekne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kmartina Pozri príspevok
Dobry,
potrebovala by som poradit. Zamestnanec isiel na zahranicnu PC vlastnym motorovym vozidlom. z KE do Grazu cez Madarsko. Slovensko-Madarsko 20 km, Madarsko - 413 km, Rakusko 267 km. Ako mam vypocitat spotrebu a ake ceny benzinu? Viem, ze 350 km v cudzine sa rata v SKK, ale zbytok akou cenou benzinu?

dakujem velmi pekne
Ten zamestnanec (teda ak tankoval v zahraničí a podľa počtu km pravdepodobne tankoval) by Ti mal predložiť blok s uvedením ceny PHM v zahraničí. Ak ho nemá, nech si nájde cenu PHM v tej krajine, kde bol. Prečo by si to mala robiť za neho. Veď on žiada náhrady, tak nech nárok preukáže.

Inak tie ceny sa dajú nájsť napr. na www.oamtc.at.
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Ahoj poraďte mi s týmto: v alfe mám vedené účtovníctvo, knihu jázd, cesťáky. Na konci roka som vypočítal z knihy jázd celkonú sumu náhrad a cez interný doklad dal do VOZD. Chcel by som ale tú istú sumu, cca. 30000 aj odpísať z pokladne, lebo tie peniaze, teda časť sa minula na PHM. Ako to urobiť? Môžem na túto sumu vystaviť výdavkový doklad, aby zmizla z pokladne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bravaSK Pozri príspevok
Ahoj poraďte mi s týmto: v alfe mám vedené účtovníctvo, knihu jázd, cesťáky. Na konci roka som vypočítal z knihy jázd celkonú sumu náhrad a cez interný doklad dal do VOZD. Chcel by som ale tú istú sumu, cca. 30000 aj odpísať z pokladne, lebo tie peniaze, teda časť sa minula na PHM. Ako to urobiť? Môžem na túto sumu vystaviť výdavkový doklad, aby zmizla z pokladne?
Sú 2 možnosti:
- zrušiť ID a sumu cestovných náhrad vyplatiť z pokladne; alebo
- nechať to tak a z pokladne vyplatiť osobnú spotrebu.
0 0
bravaSK bravaSK

bravaSK je offline (nepripojený) bravaSK

Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať