Zavrieť

Porady

Oneskorená faktura

Ahojte poradaci,
dosla mi 17.7. faktura za telefon za obdobie marca. Niekde sa asi stratila alebo čo. Možem si DPH uplatnit teraz v juli? Dátum dodania je 27.3. Vdaka
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
noo pozri ty si môžeš uplatniť dph na vstupe až vtedy ak máš doklad...no ak by si mala potvrdenie že ten doklad firma obdržala takto neskoro tak môžeš inak nie musíš to uplatniť buď v období v ktorom vznikol nárok alebo najneskôr nasledujúce zdaniteľné obodbie to jest ak ste kvartálny platitelia tak to kludne môžeš zahrnúť do 2 kvartálu..
0 0
funes funes

funes je offline (nepripojený) funes

Sme mesačný platitelia, a jedná sa o sumu 300 Sk. Faktura bola pripnutá spolu s julovou fakturou. Obalku bohužial nemam, ale vedieme evidenciu posty, takže je zapísana v doslej poste s julovým dátumom a taktiež julovou pečiatkou.Stači to na uplatnenie?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
funes Pozri príspevok
Sme mesačný platitelia, a jedná sa o sumu 300 Sk. Faktura bola pripnutá spolu s julovou fakturou. Obalku bohužial nemam, ale vedieme evidenciu posty, takže je zapísana v doslej poste s julovým dátumom a taktiež julovou pečiatkou.Stači to na uplatnenie?

takže do júla...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

A čo prípad, kedy dátum dodania SLUŽBY na faktúre je 10/2006, dátum vystavenia faktúry je 02/2007, do firmy došla faktúra poštou v 06/2007. K nám do učtárne až v 08/2007. Do ktorého mesiaca účtovať faktúru, resp. v ktorom mesiaci si máme uplatniť DPH? A faktúra bude daňovo uznaná alebo nie?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

michelle84 Pozri príspevok
A čo prípad, kedy dátum dodania SLUŽBY na faktúre je 10/2006, dátum vystavenia faktúry je 02/2007, do firmy došla faktúra poštou v 06/2007. K nám do učtárne až v 08/2007. Do ktorého mesiaca účtovať faktúru, resp. v ktorom mesiaci si máme uplatniť DPH? A faktúra bude daňovo uznaná alebo nie?
Nárok na odpočet DPH si môžete uplatniť iba v 6/2007 (takže podajte DDP DPH)

Pre rok 2007 je to nedaňový náklad, podajte DDP na daň z príjmu (ak je to zaujímavá suma).
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
michelle84 Pozri príspevok
A čo prípad, kedy dátum dodania SLUŽBY na faktúre je 10/2006, dátum vystavenia faktúry je 02/2007, do firmy došla faktúra poštou v 06/2007. K nám do učtárne až v 08/2007. Do ktorého mesiaca účtovať faktúru, resp. v ktorom mesiaci si máme uplatniť DPH? A faktúra bude daňovo uznaná alebo nie?
Zvýraznil som časť, keď nebol zo strany dodávateľa dodržaný minimálne postup podľa § 71 zákona o DPH. Vrátil by som ju dodávateľovi na prepracovanie.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

ekopo Pozri príspevok
Zvýraznil som časť, keď nebol zo strany dodávateľa dodržaný minimálne postup podľa § 71 zákona o DPH. Vrátil by som ju dodávateľovi na prepracovanie.
Prípadne, netvorili ste rezervu na konci roka na nevyfakturované dodávky?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

atka4 Pozri príspevok
Prípadne, netvorili ste rezervu na konci roka na nevyfakturované dodávky?
Tvorili, ale je to už rozpustené. Ďakujem Vám za Vaše názory, pomohli ste mi.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dnes sme sa dozvedeli, že nemáme zaplatený nájom z roku 2005. Prijali sme opis fa, ktorá nám v evidencii chýbala dnešným dátumom. Dodatočné DP spravím za rok 2005, ale niesom si istá DPH. Uplatním si DPH spred 2 rokov ak som uvedenú fa zaúčtovala (zaevidovala v knihe došlej pošty/ v októbri 2007?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

K 31.12. mala byť inventarizácia pohľadávok a závazkov. dodavateľ Vám mal poslať aspoň upomienku, že nie je zaplatený nájom, pokiaľ si navzájom fakturujete nájomné.

K DPH:
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

Odložte si i obálku, kedy Vám FA za nájomné došla, aby ste to mali preukázateľné.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ďakujem , nebola som si istá na 100%. Pekný večer
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ale doporučujem pozrieť aj zmluvu o nájme ...nakoľko ...
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
Na začiatok
(3) Za faktúru sa považuje aj

a) dohoda o platbách nájomného, ktorá je súčasťou nájomnej zmluvy, ak obsahuje údaje podľa odseku 2,
b) dohoda o platbách, ktorá je súčasťou zmluvy o dodaní elektriny, plynu, vody, tepla, ak dohoda o platbách pokrýva obdobie najviac 12 kalendárnych mesiacov a ak obsahuje údaje podľa odseku 2.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Prosím Vás pekne poraďte mi, čo s faktúrou z EÚ, na ktorej je dátum vystavenia aj prevzatia tovaru tuzemským odberateľom 29.10.2007, ale do účtovníctva bola dodaná až dnes 15.12.2007. Musím podať DDP?Alebo môžem dať do DP DPH za 11. mesiac. Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Beatrice Pozri príspevok
Prosím Vás pekne poraďte mi, čo s faktúrou z EÚ, na ktorej je dátum vystavenia aj prevzatia tovaru tuzemským odberateľom 29.10.2007, ale do účtovníctva bola dodaná až dnes 15.12.2007. Musím podať DDP?Alebo môžem dať do DP DPH za 11. mesiac. Ďakujem
kedže ide o tovar, tak podľa dátumu vystavenia - dodatočné za 10/2007.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Rozumiem, ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poraďáci prosím o radu:

dostala som do rúk doklad o oprave vozidla, náhradu sme si nárokovali z poisťovne. Doklad je s dátumom 27. 08. 2007. Šéf tento doklad odovzdal rovno do poisťovne, o čom som nevedela. Tak sme si vypýtali zo servisu kópiu faktúry, lebo veď im treba doplatiť DPH a spoluúčasť. Nie je to faktúra, ale len doklad nazvaný: zákazka opravy č...., neobsahuje náležitosti podľa § 70 ZDPH.

Okrem toho je aj DPH zle vyrátaná, čo si nevšimli ani v poisťovni.

Ak dostanem do rúk správnu faktúru, máme nárok na DPH?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ZuzanaP Pozri príspevok
Poraďáci prosím o radu:

dostala som do rúk doklad o oprave vozidla, náhradu sme si nárokovali z poisťovne. Doklad je s dátumom 27. 08. 2007. Šéf tento doklad odovzdal rovno do poisťovne, o čom som nevedela. Tak sme si vypýtali zo servisu kópiu faktúry, lebo veď im treba doplatiť DPH a spoluúčasť. Nie je to faktúra, ale len doklad nazvaný: zákazka opravy č...., neobsahuje náležitosti podľa § 70 ZDPH.

Okrem toho je aj DPH zle vyrátaná, čo si nevšimli ani v poisťovni.

Ak dostanem do rúk správnu faktúru, máme nárok na DPH?

Podľa rozhodnutia konateľa uvedený doklad nezahrnieme do účtovníctva. Ale aj tak by ma odpoveď na uvedený problém zaujímala. Ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ZuzanaP Pozri príspevok
Podľa rozhodnutia konateľa uvedený doklad nezahrnieme do účtovníctva. Ale aj tak by ma odpoveď na uvedený problém zaujímala. Ďakujem
Možno by som tlačila na opravovňu a žiadala faktúru a potom by som si DPH uplatnila vo februári. Do nákladov by to mohlo ísť cez nevyfaktúrované dodávky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
JAJA11 Pozri príspevok
Možno by som tlačila na opravovňu a žiadala faktúru a potom by som si DPH uplatnila vo februári. Do nákladov by to mohlo ísť cez nevyfaktúrované dodávky.

Ďakujem...

Ešte by ma zaujímalo účtovanie, keďže sumu za opravu sme my neplatili, ale zaplatila ju poisťovňa priamo autoservisu. Viem, že nepatrí celkom táto otázka sem, ale už som tu opísala problematiku.

Fa (ak ju dostaneme)
511/
343/
/321

Plnenie od poisťovne: 378/648
Kompenzácia plnenia od poisťovne a faktúra: 321/378

Platí to aj v prípade, ak sumu uhradili rovno autoservisu?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ZuzanaP Pozri príspevok
Ďakujem...

Ešte by ma zaujímalo účtovanie, keďže sumu za opravu sme my neplatili, ale zaplatila ju poisťovňa priamo autoservisu. Viem, že nepatrí celkom táto otázka sem, ale už som tu opísala problematiku.

Fa (ak ju dostaneme)
511/ (ak to budete účtovať v tomto roku tak 326, v minulom roku 511/326 (ID)
343/
/321

Plnenie od poisťovne: 378/648
Kompenzácia plnenia od poisťovne a faktúra: 321/378

Platí to aj v prípade, ak sumu uhradili rovno autoservisu?
Vyrovnanie sumy, ktorú zaplatili priamo servisu treba doriešiť cez interný doklad. (Niečo ako zápočet) (321 / 378)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať