Zavrieť

Porady

Zoznam voľných živností

Ako mnohí, aj ja som potrebovala čerpať nejaké nápady na podnikanie v rámci voľných živností, ale nikde som nevypátrala ich zoznam, teraz som našla zoznam z jednej publikácie, ale z roku 2002, tak kto vie aktualizovať, poprípade aj niečo doplniť, budem rada
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gumy je offline (nepripojený) gumy

    gumy
    jedna jedina otazka .....

    – korektúry a technická redakcia
    Ide o činnosti spojené s vydávaním novín, časopisov a ostatných periodík,
    kníh, brožúr, hudobnín, fotografií, pohľadníc, slovníkov, telefónnych zoznamov,
    máp, atlasov, plagátov, inzertných katalógov, prospektov, diárov, kalendárov,
    formulárov a iných tlačených materiálov. Vykonávanie korektúr a technická
    redakcia.


    tato zivnost mi vlastne dovoluje vydavat casopis .. a zaroven mozem aj (profesionalne = za peniaze) fotit?

    dakujem velmi pekne za odpoved

    qwe je offline (nepripojený) qwe

    qwe
    NO TO JE VO VOLNEJ ZIVNOSTI A AJ SI DAJ FOTOGRAFICKE PRACE TO JE V ROZSAHU VOLNEJ ZIVNOSTI NO TO MAS OFSETOVU TLAC LEN SI NEDAVAJ DO ZIVNOSTI POLYGRAFICKA CINNOST LEBO NATO UZ MUSIS MAT KONKRETNE VZDELANIE A 3 ROKY PRAEXE!
    Naposledy upravil qwe : 07.08.07 at 05:47

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Dobrý večer, mám otázočku.
    Aký predmet podnikania by mal byť v živnosti ak chce subjekt poskytovať relokačné služby?
    Keď som si pozerala iné spoločnosti ktoré poskytujú relokačné služby na orsr, tak v ich činnostiach mi ani jedna nepripadala ako tá správna.
    Preto sa pýtam o radu
    A ešte jedna otázočka.
    Musí mať subjekt ktorý by len prefakturoval takéto služby na další subjekt plus by si pridal svoju prirážku - takýto predmet podnikania?
    Jednoducho - subjekt A je fi ktorá vykona tieto služby a vyfakturuje ich subjektu B - a subjekt B ich len prefakturuje s určitou prirážkou subjektu C.
    Vdaka za každy postreh

    Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

    Lenka*1
    Nestaci ti tam "sprostredkovatelska cinnost v rozsahu volnych cinnosti"?
    alebo ak mas aj stahovanie tak
    "sťahovanie bez dopravy v rozsahu voľnej živnosti "
    "nákladná cestná doprava vykonávaná cestnými nákladnými vozidlami, ktorých celková hmotnosť vrátane prípojného vozidla nepresahuje 3,5 t"

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Neviem či by sa jednalo o sprostredkovanie, pravdu povediac ma to napadlo.
    čo sa týka tej druhej varianty tak to určite neprichádza v úvahu kedže relokačné služby nemajú nič spoločné s dopravou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Dobrý večer, mám otázočku.
    Aký predmet podnikania by mal byť v živnosti ak chce subjekt poskytovať relokačné služby?
    Keď som si pozerala iné spoločnosti ktoré poskytujú relokačné služby na orsr, tak v ich činnostiach mi ani jedna nepripadala ako tá správna.
    Preto sa pýtam o radu
    A ešte jedna otázočka.
    Musí mať subjekt ktorý by len prefakturoval takéto služby na další subjekt plus by si pridal svoju prirážku - takýto predmet podnikania?
    Jednoducho - subjekt A je fi ktorá vykona tieto služby a vyfakturuje ich subjektu B - a subjekt B ich len prefakturuje s určitou prirážkou subjektu C.
    Vdaka za každy postreh

    Ja som toho názoru , že to je sprostredkovateľská činnosť v rozsahu ........ a ten rozsah treba dohodnúť so Živnostenským úradom .

    Opätovne by som Ti doporučila túto záležitosť skutočne prekonzultovať so ŽU , čudujem sa , že si to už nespravila, ako som Ti už radila po telefóne

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja som toho názoru , že to je sprostredkovateľská činnosť v rozsahu ........ a ten rozsah treba dohodnúť so Živnostenským úradom .

    Opätovne by som Ti doporučila túto záležitosť skutočne prekonzultovať so ŽU , čudujem sa , že si to už nespravila, ako som Ti už radila po telefóne
    Zitka a keby išlo o preffakturovanie, tiež by išlo o sprostredkovanie? to sa mi moc nezdá.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Zitka a keby išlo o preffakturovanie, tiež by išlo o sprostredkovanie? to sa mi moc nezdá.
    Nika , taktiež je to určité sprostredkovanie služby .

    Prikladám Ti Voľné živnosti , pozri si bod 19 .
    http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    gumy Pozri príspevok
    diky moc .... uz len ci sro abo zivnost
    Určite by som doporučila radšej s.r.o. V prípade bližšieho poradenstva, viac info v mojom profile.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.