Zavrieť

Porady

Výpočet materskej dovolenky.

Prosím o radu, ako sa bude spravne pocitať výška materskej dovolenky zamestnanca/výpočet za posledných 6 mesiacov a priemernou mzdou??/ a ako ma postupovat zamestnávateľ a koľko mesiacov bude materskú dovolenku vyplácať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Udávaš málo údajov. Predpokladajme, že si dlhodobejšie (minimálne 9 mesiacov) zamestnaná u jedného jediného zamestnávatela bez prerušenia, nečerpala si OČR, PN ani neplatené volno a budeš u neho zamestnaná až do nástupu na materskú. Ak vyššieuvedené sedí, spĺňaš podmienku 270 dní nemocenského poistenia z posledných dvoch rokov pred očakávaným pôrodom, aj budeš nemocensky poistená pred nástupom na materskú. Nárok na materskú ti vznikne 6 týždňov pred predpokladaným pôrodom. Materskú budeš poberať 28 týždnov.
    A z čoho sa ti bude rátať? Ak ti vznikne nárok na materskú v roku 2007, rozhodujúcim obdobím pre výpočet materskej je rok 2006. Ak ti vznikne nárok na materskú v roku 2008, bude sa počítať z roku 2007. Od roku 2008 by mal, ako som sa na porade dočítala, platiť nový zákon, takže snád sa rozhodujúce obdobia nemenia.
    Inak nie som expert, len sa v tom snažím zorientovať, tak snad sa ti vyjadria aj iní. Jedna téma materského už tu je. Odporúčam ti ju naštudovať

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Daduľa Pozri príspevok
    Prosím o radu, ako sa bude spravne pocitať výška materskej dovolenky zamestnanca/výpočet za posledných 6 mesiacov a priemernou mzdou??/ a ako ma postupovat zamestnávateľ a koľko mesiacov bude materskú dovolenku vyplácať??
    Zamestnávateľ oznámi nástup zamestnankyne na MD do SP, ktorá bude MD vyplácať.

    Výpočet materskej dovolenky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.