Zavrieť

Porady

Zakonna poistka na auto

Ahoj
Prosim o radu, viem, ze sa to tu uz preberalo, ale nie som si ista ako to vyratat. Prisla mi poistka na auto so sekom, je zaplateny a to poistka na rok a to od 9.8.2007 do 8.8.2008.Z toho povinne zmluvne poistenie standard je 8166,-sk a Poistne za asistencnu sluzbu Mondial je 99,-sk. Spolu sa zaplatilo 8265,-sk postovou poukazkou v hotovosti na poste. Ako to zauctovat?..myslim, ze sa v podvojku uctuje casove odlisenie...ako sa to vyrata? dik potrebujem si to skontrolovat a nemam nikoho kto by mi to odklepol dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    alex2 Pozri príspevok
    Ahoj
    Prosim o radu, viem, ze sa to tu uz preberalo, ale nie som si ista ako to vyratat. Prisla mi poistka na auto so sekom, je zaplateny a to poistka na rok a to od 9.8.2007 do 8.8.2008.Z toho povinne zmluvne poistenie standard je 8166,-sk a Poistne za asistencnu sluzbu Mondial je 99,-sk. Spolu sa zaplatilo 8265,-sk postovou poukazkou v hotovosti na poste. Ako to zauctovat?..myslim, ze sa v podvojku uctuje casove odlisenie...ako sa to vyrata? dik potrebujem si to skontrolovat a nemam nikoho kto by mi to odklepol dik
    Je to 145 dní v roku 2007 a 221 dní /rok 2008 je prechodný/
    rok 2007 3 274,-
    rok 2008 4 991,-
    spolu 8 265,-

    alex2 je offline (nepripojený) alex2

    alex2
    Dakujem...vyratat sa mi to podarilo, ale neviem ako to zauctovat...myslim tych 4991,- sk pretoze su to naklady buducich obdobi a ja neviem co s dph pretoze teraz robim priznanie stvrtrocne a ako to zauctovat ak to bolo uz vyplatene v hotovosti cele...poradte prosim...skusala som to dat na 555-211 ale zauctuje mi to aj do priznania...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    alex2 Pozri príspevok
    Dakujem...vyratat sa mi to podarilo, ale neviem ako to zauctovat...myslim tych 4991,- sk pretoze su to naklady buducich obdobi a ja neviem co s dph pretoze teraz robim priznanie stvrtrocne a ako to zauctovat ak to bolo uz vyplatene v hotovosti cele...poradte prosim...skusala som to dat na 555-211 ale zauctuje mi to aj do priznania...

    rok 2007 = účet 568, rok 2008 = účet 381.....ak ti to účtuje do priznania DPH, máš asi zle nastavené niečo v softe.

    Zakonna poistka na auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.