Zavrieť

Porady

Strojník na živnosť

Robí pre mňa na živnosť na mojom stroji/bágri/ chlapík. Akú zmluvu s ním treba uzavrieť a čo by mala obsahovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Keďže robí pre teba na na tvojom stroji vyzerá to na závislú činnosť tak treba Pracovnú zmluvu.
    Ale asi nechcete mať pracovnoprávny vzťah, tak potom treba postupovať napr. podľa obchodného zákonníka (ale tu je možnosť , že DÚ pri kontrole môže takúto činnosť preklasifikovať na závislú činnosť).

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pozor, na ten blogspot som celkom zabudol, treba tam doplniť, že Inšpektoráty práce na základe inštrukcií z ministerstva práce budú na nový Zákonník práce nazerať tak, akokeby § 1 ods.3 posledná veta neexistovala.

    Inými slovami, ak práca toho strojníka bude vykazovať všetky znaky závislej práce (§ 1 ods.2), bude jedno, že bude mať s firmou uzatvorenú zmluvu podľa Obchodného zákonníka - inšpektori práce to posúdia ako porušenie Zákonníka práce.

    Strojník na živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.