Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

osky Pozri príspevok
no tak uz sa tu hrabem dlho a neviem najst tu hmotu z cukrikov Vextra-vie niekto,kolky je to prispevok alebo strana?

este by ma zaujimalo,ako sa tvaruju listky z takej hmoty alebo marcipanu.dakujem vam.
Kecept na cukríky Vextra mám poznačený v písanke. Strana 15 príspevok 150. Tiež som z nich skúšala robiť. Dobre sa z nich tvaruje a dajú sa zjesť.
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

http://www.torty.kat.sk/
sudok600.jpg  
dvoj700.jpg  
marg700.jpg  
fabiansp700.jpg  
jos700.jpg  

fedko700.jpg  
1/1
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Tieto som robila teraz na svadbu
dsc00035.jpg  
dsc00036.jpg  
dsc00037.jpg  
dsc00039.jpg  
1/1
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

posledné z Veľkej Noci
http://mirus11.rajce.idnes.cz
vajíčko.jpg  
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

katulik111 Pozri príspevok
neviem bolo to niekde na začiatku ale robí sa to tak isto ako MMF len tam daš tie vextra namiesto penových
tato torta je potahovaná MMF a kvietky a listky sa dobre tvaruju
mozno vam pripadam uz trochu sisi.ale aka je to MMF hmota a ako sa robi?
prepacte ze sa stale pytam,ale nie som velmi skusena,len skusam.pecenie ma bavi ale musim sa este veeeeeeeelmi vela ucit.....

tak sa riadim heslom-kto sa vela pyta,vela vie....
kazdopadne velmi pekne dakujem.
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

Marschmellows fondant na poťahovanie aj ozdoby a kvietky.
Ingrediencie

* 2 lyžice vody
* 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
* za vlašský orech bieleho tuku (cera)
* 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (170g)
* okolo 500-600g práškového cukru





V obchodoch sa objavili aj Americké cukríky, sú biele a netreba ich umývať, Pozor!!! je to balenie 300g takže k tomu treba prispôsobiť aj ostatné ingrediencie


Cukríky si umyjeme z ružového cukru, dáme do misky, pridáme 2lyžice vody, biely tuk a kys. citrónovú a dáme na cca2min do mikrovlnky rozpustiť, (pravidelne po 15sek vyberať a premiešavať). Vmiešame 400g práškového cukru, vyklopíme na pocukrovanú dosku a vmiesime ešte asi 150-200g cukru, aby bola hmota tvárna ale držala tvar. Farbí sa to bežnými potravinárskymi farbami. Pre sýty odtieň odporúčam farbu rozpustiť a pridávať už na začiatku pri rozpúšťaní cukríkov do tých 2 lyžíc vody/ može byt aj aroma/

Dá sa ňou poťahovať aj robiť ozdoby. Skladovať v sáčku. Pre opätovné použitie treba na 10-15 sekúnd zohriať v mikrovlnke a premiesiť mokrými rukami.
Pozor na vzduchu dosť rýchlo tuhne takže skladovať v sáčku a vybrať si vždy len také množstvo ktoré spotrebujete. Keď napr. robíte kvietky a vyvaľkali ste si placku tak držať pod fóliou.
Keď chcete vaľkať na poťah tak stále podsypávať práškovým cukrom zmiešaným so škrobom aby sa vám to nelepilo. Pri modelovaní kvietkov a figúrok nepodsypávať ale podmasťovať Cerou.
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

to je povodný recept od Bohuša ja tam kyselinu nedavam nam to bez toho lepšie chutí a davam tam pri topení 2 lyžice bielej čokolady a potom ked chceš aby to malo chut marcipánu tak mandlovú aromu/ja davam mandlový liker/ a namiesto časti cukru čast sušeného mlieka

a tie lístky ja mam kupene formičky ktoré mi hned aj obtisknú krezbu na list a ked chceš vačšie da sa kupit pekný lístok aj v obyčajných vykrajovačkách a nožom nan spravíš kresbu
Naposledy upravil katulik111 : 20.04.09 at 14:56
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

http://mirus11.rajce.idnes.cz
na dnes "tetovaná"
tetovaná.JPG  
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

dnes dve svadobné
DSC02314.JPG  
DSC02315.JPG  
1/1
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

http://www.torty.kat.sk/
kôš.jpg  
adam.jpg  
3D.jpg  
1/1
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To srdiečko je pre moju babku, je krásne, ďakujem, pani Andrejka.
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

[quote=JarkaL;1027641]To srdiečko je pre moju babku, je krásne, ďakujem, pani Andrejka
pani Jarka..bolo mi potešením robiť takúto tortu pre Vás-vašu babku..pozdravujem Vás a prajem Vám veľa veľa zdravia
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Pre mňa nemá kto urobiť tortu, tak som si robila sama pre seba na domáce posedenie takúto.
Moja a kvietky 001.jpg  
Moja a kvietky 005.jpg  
1/1
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
babka - ježibabka Pozri príspevok
Pre mňa nemá kto urobiť tortu, tak som si robila sama pre seba na domáce posedenie takúto.
Naco by ti aj niekto robil tortu, ked si vies taku peknu aj sama spravit.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Na včerajšiu svadbu som piekla túto tortu.
100_7336 (Small).JPG  
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Návšteva už odišla, tak som sa hrajenkala. Na mimibazáre som našla zaujímavú inšpiráciu, tak som skúšala minúť pozostatky materiáĺu čo mi zostal. Týmto inšpirátorkám ďakujem a dúfam, že sa na mňa nenahnevajú. Ešte je to ako sa povie horúce, tak neviem, čo to ďalej urobí.
Ruža 002.jpg  
Ruža 006.jpg  
1/1
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Tie sú krásne. Z čoho sú robené? Z marcipánu? Je vo vnútri aj torta? Alebo sú to len ružičky?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Marta V Pozri príspevok
Tie sú krásne. Z čoho sú robené? Z marcipánu? Je vo vnútri aj torta? Alebo sú to len ružičky?
Prikladám inšpiráciu z mimibazáru. Ja som dala iba spodnú časť piškóty a dotvarovala som do homolky so zbytkami cesta z torty, lebo som ju piekla 1x farebnú vo forme a druhý krát na plechu a vyrezávala som, tak som mala dosť odpadu. Lístočky sú z cukríkovej hmoty a je zaujímavé, že sa mi ešte lepšie tvarovalo z odstátej hmoty, ako hneď keď som ju urobila a poťahovala tortu. Tam sa mi dosť trhala. Na fotke to nie je vidieť a na doma dobré, veď sme boli iba rodina.
Cukríkovú hmotu z HARIBO tu dievčence už opisovali. Zdá sa mi, že aj o niekoľko príspevkov vyšie je od Katulík. Ja mám recept na cukríkovú hmotu už dávnejšie.
2 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ďakujem, to je super nápad.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

chcem sa vam vsetkym ktore ste mi odpovedali na moje otazky veeeeelmi podakovat.

oslava sa konala vcera,torta sa mi v celku podarila,ale nepotahovala som,len naplnila cokoladovym kremom a natrela bielym kremom,boky osypala kokoskou a vrch ozdobila ruzickami,ktore som si spravila z marcipanu a listkami-tie som vyrobila z kokosovej hmoty-ozdoby sa podarili vyborne vdaka rade,myslim ze to bola Miru,ktora tu spomenula ze si do toho mam primiesat praskovy cukor podla potreby a ze farbu treba rozpustit ozaj len v kvapke vody.

torta mala uspech,hoci to bola moja prva na darovanie a s ozdobami.nemam ju ale vyfotenu digitalnym fotakom,len normalnym,sama neviem ako by som ju tu prilepila.

este raz dakujem,aj za rady ohladom cukrikovych potahov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať