Zavrieť

Porady

Sídlo s.r.o. - list vlastníctva

Zdravím,

založili sme s.r.o., sídlo bude v bytovom priestore. S majiteľom bytu bude uzatvorená zmluva o výpožičke. Na živnostenskom úrade v PB mi povedali, že doklad o sídle nepotrebujú, že to si vyrieši registrový súd.

Moja otázka znie: Je potrebné k návrhu na zápis do OR k tej zmluve o výpožičke doložiť originál výpisu z LV, alebo stačí "informatívny výpis", ktorý som si vygeneroval na kataster-portáli?

Vopred ďakujem za pomoc!
Naposledy upravil Donadze : 24.11.07 at 11:48 Dôvod: spresnenie údajov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Donadze Pozri príspevok
    Zdravím,

    založili sme s.r.o., sídlo bude v bytovom priestore. S majiteľom bytu bude uzatvorená zmluva o výpožičke. Na živnostenskom úrade v PB mi povedali, že doklad o sídle nepotrebujú, že to si vyrieši registrový súd.

    Moja otázka znie: Je potrebné k návrhu na zápis do OR k tej zmluve o výpožičke doložiť originál výpisu z LV, alebo stačí "informatívny výpis", ktorý som si vygeneroval na kataster-portáli?

    Vopred ďakujem za pomoc!
    Potrebuješ LV, ktorý je dobrý na právne úkony, teda inf.výpis asi nebude postačujúci.

    Donadze je offline (nepripojený) Donadze

    Donadze
    Aha, myslel som si, ale preistotu som sa spýtal... A tento LV bude prílohou zmluvy o výpožičke alebo návrhu na zápis do OR?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zmluvou o výpožičke riešiš byt?
    stačilo by vyhlásenie vlastníka = súhlas vlastníka (je to bežnejšie)

    Donadze je offline (nepripojený) Donadze

    Donadze
    A máte tu niekto také vzorové vyhlásenie? Pretože som tu nič také nenašiel.. Bol by som moooc vďačný..

    Mimochodom, to LV bude prílohou Návrhu na zápis do OR? Treba to tam písať do zoznamu príloh? Alebo tam napísať len ten Vyhlásenie vlastníka bytu, a LV bude prílohou toho vyhlásenia?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj LV aj Súhlas vlastníka musí byť v prílohách.
    vzorový príklad - čo treba uviesť v prílohách
    nájdeš na www.orsr.sk ale aj tu na Porade.
    Naposledy upravil KEJKA : 24.11.07 at 12:55

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Donadze Pozri príspevok
    A máte tu niekto také vzorové vyhlásenie? Pretože som tu nič také nenašiel.. Bol by som moooc vďačný..

    Mimochodom, to LV bude prílohou Návrhu na zápis do OR? Treba to tam písať do zoznamu príloh? Alebo tam napísať len ten Vyhlásenie vlastníka bytu, a LV bude prílohou toho vyhlásenia?
    sorry ten odkaz na www.orsr.sk som písala kvôli tejto otázke.
    Lebo príloh je viac.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    suhlas vlastnika je: Jozef Mrkvicka ako vlastnik bytu XXXXX suhlasim, aby mala obchodna spolocnost DDD s.r.o. zapisanu adresu AAA 13, Bratislava ako sidlo v obchodnom registri.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Donadze Pozri príspevok
    A máte tu niekto také vzorové vyhlásenie? Pretože som tu nič také nenašiel.. Bol by som moooc vďačný..

    Mimochodom, to LV bude prílohou Návrhu na zápis do OR? Treba to tam písať do zoznamu príloh? Alebo tam napísať len ten Vyhlásenie vlastníka bytu, a LV bude prílohou toho vyhlásenia?
    Také vzorové vyhlásenie sme podpisovali na Živnostenskom odd. (aj poskytli tlačivo), inak by neboli vydali ŽL na uvedenú adresu. Čudujem sa, že v tomto prípade povedali, že je to vec OR.

    Donadze je offline (nepripojený) Donadze

    Donadze
    No, na ŽU v PB mi povedala pani úradníčka, že v prípade PO im potvrdenie o sídle netreba...

    A ešte jedna podotázočka: Súhlas majiteľa aj Výpis z LV sa prikladá k Návrhu na zápis do OR tiež po dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Donadze Pozri príspevok
    No, na ŽU v PB mi povedala pani úradníčka, že v prípade PO im potvrdenie o sídle netreba...

    A ešte jedna podotázočka: Súhlas majiteľa aj Výpis z LV sa prikladá k Návrhu na zápis do OR tiež po dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)?
    aj na toto by si našiel odpoved v príklade na www.orsr.sk

    Donadze je offline (nepripojený) Donadze

    Donadze
    Ale veď ja mám ten príklad naštudovaný, ale v prílohe tam je len SZ, živnosťák, a vyhlásenie správcu vkladu... A aj tie živnosťáky neviem ako mám zapísať, keďže po novom treba na každú činnosť osobitný ŽL, ale to je už od témy.. Išlo mi len o to, že či tam musí byť každá tá listina v DVOCH VYHOTOVENIACH?!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Donadze Pozri príspevok
    Ale veď ja mám ten príklad naštudovaný, ale v prílohe tam je len SZ, živnosťák, a vyhlásenie správcu vkladu... A aj tie živnosťáky neviem ako mám zapísať, keďže po novom treba na každú činnosť osobitný ŽL, tam musí byť každá tá listina v DVOCH VYHOTOVENIACH?!
    ja som to mala takto - zapísali bez problémov
    zápisnica VZ z dd.mm.rrrr (dvojmo, 1x do Zbierky listín)
    Súhlas vlastníka nehnuteľnosti na zriadenie sídla spoločnosti
    List vlastníctva č. 9999 na preukázanie vlastníctva nehnuteľnosti, ulica č., mesto
    Zakladateľská listina - úplne znenie (dvojmo, 1x do Zbierky listín)
    .................
    ked nie je vyslovene dvojmo napísané, stačilo raz.
    ===============
    pre zakladanie - ak treba ŽL, tak by som tam uviedla každý jeden na osobitný riadok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.