Zavrieť

Porady

Správanie a poriadok na Porada.sk

admin
Udržať komunitu veľkú ako je Porada.sk nie je veľmi ľahké.
Nemožno čakať že sa tu vyskytnú len členovia, ktorí Vám budú vyhovovať.

Akokoľvek je však mojou prioritou aby Porada naďalej ostala stránkou s vysokou úrovňou ohľaduplnosti a etického správania.

Zaviedol som na Porade "Poriadkové upozornenia". Podľa závažnosti prestúpenia etikety budú previnenému pridelené "pokutové body", ktoré keď sa nahromadia, bude úplne alebo dočasne vylúčený.

Takže Vás prosím o nahlasovanie príspevkov v ktorých sa:
- urážajú, zosmiešňujú alebo osočujú iní členovia
- spamuje
- degradovanie serióznej témy na kaviarenskú
a iné .-)

Verím, že sa nám bude dariť udržiavať poriadok, aby sme aj naďalej "vedeli spolu viac"
Naposledy upravil Richard : 16.01.08 at 12:25
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
TO nahlásenie máš na mysli klasickým spôsobom cez tlačítko nahlás?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
áno klasicky...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V Etikete som si dovolil doplniť bod 16:

16. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusií používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

Prosím všetkých členov o dodržiavanie Etikety. Každý deň, nielen vo sviatok ale i v piatok.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Jozef Mihál Pozri príspevok
.... To platí v odborných i oddychových témach.
dalsia zaplatana diera... hmmm....
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
No pomaly budeme musieť spraviť ektiketu dlhú ako európsku zmluvu.... obsahujúcu všetky "nepísané pravidlá" ...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nuž keď sa nedarí dodržiavať tzv. "nepísané" pravidlá, tak si ich teda zapíšme a majme ich na očiach.

Len a len o tom je Etiketa: o zapísaných "nepísaných" pravidlách.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
veď práve...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

veď práve... a niekedy sa to mení na adrenalínový šport
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Toto je všetko v poriadku a súhlasím s tým, pretože Porada sa v poslednom čase mení na určitú slovnú prestrelku o všetkom možnom, len nie o tom na čo bola v podstate stvorená. Ale...je tu ale... cit. z Richarda: Podľa závažnosti prestúpenia etikety .... Otázka môže znieť: Má niekto oprávnenie posúdiť mieru závažnosti prestúpenia etikety Porady? Pretože čo sa jednému môže javiť ako porušenie istých pravidiel, to sa druhému tak javiť nemusí. To nehovorím o slovách hraničiacich s vulgarizmom. A opäť to bude na polemiku, kde je hranica. Osobne urobím aspoň toľko, že začínam úplne ignorovať určité témy, hlavne tie ,ktoré sa snažia určitým spôsobom rozpútať búrlivú a hlavne neodbornú debatu o všetkom možnom.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ekopo Pozri príspevok
Otázka môže znieť: Má niekto oprávnenie posúdiť mieru závažnosti prestúpenia etikety Porady? Pretože čo sa jednému môže javiť ako porušenie istých pravidiel, to sa druhému tak javiť nemusí.
Neviem, s cim mate stale problem. Vsade plati nejaky poriadok a pravidla a vsade je niekto zodpovedny ale aj opravneny taketo veci posudzovat. V instituciach a firmach je to vzdy nadriadeny, v lietadle je to vzdy kapitan (ako sa mohli Cmorik so Skrucanym presvedcit) a.t.d.

Tuto stranku niekto zalozil, niekto ju vlastni a spravuje. Preto si nemyslim, ze bude problem s tym, kto a ako to bude posudzovat. Myslim, ze to nie je nasa starost. Vseobecne si myslim ze mnohe problemy dnes vznikaju z neochoty respektovat vyssiu autoritu. Princip vyssej autority nie je nieco, co by malo byt vlastne iba veriacim ludom alebo co by malo byt dnes oznacovane snad za prezitok. Dokonca to nieje nieco, co by si niekedy vymysleli ludia. Aj zvierata vo volnej prirode, ktore ziju v stadach si nie su rovni, ale maju velmi prisne upravene vzajomne vztahy. A funguje im to od pociatku sveta az dodnes.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
[quote=ekopo;597109]Toto je všetko v poriadku a súhlasím s tým, pretože Porada sa v poslednom čase mení na určitú slovnú prestrelku o všetkom možnom, len nie o tom na čo bola v podstate stvorená. Ale...je tu ale... cit. z Richarda: Podľa závažnosti prestúpenia etikety .... Otázka môže znieť: Má niekto oprávnenie posúdiť mieru závažnosti prestúpenia etikety Porady? Pretože čo sa jednému môže javiť ako porušenie istých pravidiel, to sa druhému tak javiť nemusí. To nehovorím o slovách hraničiacich s vulgarizmom. A opäť to bude na polemiku, kde je hranica. Osobne urobím aspoň toľko, že začínam úplne ignorovať určité témy, hlavne tie ,ktoré sa snažia určitým spôsobom rozpútať búrlivú a hlavne neodbornú debatu o všetkom možnom.[/quote]
len aby nevznikli otázky v súvislosti s mojim súhlasom na dva čiastočne polemizujúce príspevky, zvýrazňujem predmet môjho súhlasu.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Je na mne alebo prípadne na moderátoroch aby citlivo zvážili mieru porušovania etikety, ale aj slušných pravidiel všeobecne.
Nie je to nič nové, niektorých užívateľov som tu upozorňoval aj doteraz, dokonca som aj niekoľkých vylúčil z Porady. Hoci je to práca, ktorá mi nie je veľmi príjemná, musí byť spravená.

Mesačne tu chodí 190.000 ľudí, takže je jasné že sa medzi nimi nájde zopár čo bude robiť problémy, drvivá väčšina je však v pohode a treba si uvedomiť že sa tu stretávame s tisícmi normálnych ľudí a nedať sa znechutiť jedným, dvoma "nemusím" členmi... Takýchto ľudí či chceme či nechceme budeme stretávať všade, je to súčasť nášho života

To že tu chodí normálna väčšina treba využiť v náš prospech a spoločne "riešiť" nehodiace sa správanie zopár ľudí.
Zvážte však či je vhodné upozorniť užívateľa priamo reakciou v téme, alebo je lepšie nahlásiť príspevok.
Vaše upozornenie v téme môže byť "nevhodné" zvlášť ak ste priamym účastníkom diskusie. Ak už napíšete niečo proti správaniu iného člena, robte tak veľmi citlivo a vážte svoje slová. Uvedomte si že nie ste ani moderátor ani administrátor Porada.sk, takže aj Vaše "reakcie" budú takto posudzované.

Porada je tu na to, aby sme riešili veci, zhromažďovali odpovede, konzultovali.
Témy, ktoré sa snažia využívať a zneužívať emócie je lepšie ignorovať. Ja ich budem aj uzatvárať a (alebo) mazať, pretože to nie sú témy na ktoré je Porada určená.
Naposledy upravil Richard : 28.12.07 at 10:55
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Všimol som si že
keď niekoho upozorním, že svojím konaním vlastne porušuje zákon
a že správne by to malo byť takto a takto, tak sa ten dotyčný
nahnevá vlastne na mňa. Že tu v skutočnosti zo dňa na deň takýto
zákon naozaj máme a že tieto zákony schvaľuje

prezident, vláda a parlament to si už skoro nikto neuvedomuje.

Mnohokrát si za dobrotu vyslúžim nejaký ten ...
To platí hlavne v reálnom živote.
Tu na porada.sk je to tak od 60% viac k lepšiemu (porozumeniu).

Ďakujem
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Slušné upozornenie slušný človek pochopí.
Ak je tvoje upozornenie priateľská rada a nie výčitka či iný provokujúci postoj, tak je to v poriadku a keď to dotyčný zle pochopí treba to brať, že to nechápe alebo že je ignorant s ktorým sa neoplatí hádať.
Mysli na to že tvoje priateľské upozornenie tam ostáva aj pre ďalších ktorí tému čítajú (ktorí môžu byť za také info vďační), nielen pre dotyčného...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Neviem, s cim mate stale problem. Vsade plati nejaky poriadok a pravidla a vsade je niekto zodpovedny ale aj opravneny taketo veci posudzovat. V instituciach a firmach je to vzdy nadriadeny, v lietadle je to vzdy kapitan (ako sa mohli Cmorik so Skrucanym presvedcit) a.t.d.

Tuto stranku niekto zalozil, niekto ju vlastni a spravuje. Preto si nemyslim, ze bude problem s tym, kto a ako to bude posudzovat. Myslim, ze to nie je nasa starost. Vseobecne si myslim ze mnohe problemy dnes vznikaju z neochoty respektovat vyssiu autoritu. Princip vyssej autority nie je nieco, co by malo byt vlastne iba veriacim ludom alebo co by malo byt dnes oznacovane snad za prezitok. Dokonca to nieje nieco, co by si niekedy vymysleli ludia. Aj zvierata vo volnej prirode, ktore ziju v stadach si nie su rovni, ale maju velmi prisne upravene vzajomne vztahy. A funguje im to od pociatku sveta az dodnes.
Vystihol si podstatu veci (ako väčšinou).
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Richard

(pre novacikov: to je nas admin) prosim ta, rada by som ta poziadala o nieco ...tri veci, dve priamo suvisia s touto temou a jedna tak trosku nepriamo ...

1. premyslala som o tom prvom bodiku, udelenom podla tejto novej zasady v etikete, ... velmi by som ta prosila, aby si zvazil, ci by sa predsa nemal zrusit, aj ked si ho "obdarovana" priamo sama vyziadala ... a sice z toho dovodu, ze by to vlastne bolo retroaktivne pridelenie ... a myslim (velmi pokorne a pokojne), ze na porade by nemala byt (a zvlast v takejto represivnej veci) zavedena retroaktivita, zvaz to este raz, prosim ... diky moc ...

2. rada by som vedela, akym sposobom sa v buducnosti pripadni "obodovani" o tom dozvedia? bude sa im to zobrazovat niekde v "sukromnej" casti? alebo sa im to oznami ss-kou? alebo akym sposobom je planovane tie "cierne bodky" oznamovat? ... myslim, ze uz aj jeden-dva pridelene a na ociach viditelne bodiky, by mohli posobit ako mierne a sustavne varovanie ... a potom pripadne silnejsi postih by nemal byt "prekvapenim"

3. a ked sa bude robit koncorocny poriadok na porade, budu k dispozicii aj nejake statistiky k nahliadnutiu v nejakej teme? ja som taky zvedavy clovek, rada by som nieco take na porade videla, nemam na mysli uplne podrobnosti, ktore by mohli byt kvalifikovane ako obchodne tajomstvo, ale rada si klikam na pocet tem a pocet prispevkov a prave prihlasenych clenov aj hosti ... a tieto tri veci celkom moju zvedavost neuspokojuju, veru ... aha... este je k dispozicii pocet vsetkych clenov a ich prispevkov a bodov ... ale to je maaaaalo, dalo by sa nieco take ako napr.

- pocet prispevkov (pristupov) podla jednotlivych mesiacov ...
- hodiny (pocas dna) kedy je porada najviac a kedy najmenej vytazena
- aky je rozdiel medzi pracovnymi dnami a nepracovnymi ... a take podobne zaujimave vecicky ... hoci aj graficky,
ak by to bolo mozne ...

to by ma teda potesilo, to je fakt ... tak diky zatial za trpezlivost pri citani tohoto prispevku, ... a keby sme sa "nevideli" do buduceho roka, tak prajem vesely zajtrajsok a vsetko dobre do noveho roka

ayya
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

chcela som napísať to isté, čo Ayya, ale zobrala som si vodu do úst a počítala do desať a predsa ma to neprešlo...
a ešte by som bola zvedavá, či to pokarhanie je časovo obmedzené, lebo keby nie, tak by to voči tej, za ktorú sa prihovárame, bolo dosť nefér, teda podľa mňa
...ja viem Etiketa platila aj predtým...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Aj som sa dlhsie zdrziavala, aby som sa tu nezapojila, ale cert je cert a vzdy ta kdesi posoti. Mne sa porada velmi paci, obdivujem ludi, ktori takuto velku komunitu zvladnu, samozrejme je to predovsetkym urcene na odbornu poradu pre vsetkych, ktori to potrebuju a klaniam sa ludom, ktori ochotne a trpezlivo, bohuzial niekedy aj zbytocne /v tom zmysle, ze keby dotazujuci chceli svojmu problemu venovat trochu casu, tak to bez velkeho hladania najdu/ nezistne davaju svoje skusenosti druhym a vacsina aj tych nie celkom odbornikov v dobrej snahe chce pomoct. Mozno, ze tie neodborne temy aj niekoho vyrusuju a rozptyluju, ale nemozem si pomoct, oni su zaujimave, co ako rozporuplne su. Samozrejme, ze kultura vzajomnych nazorov by mala byt vlastna takymto debatam, ale zakazat, alebo neotvarat ich , to by bolo trochu aj skoda, nie?
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
kukučka Pozri príspevok
chcela som napísať to isté, čo Ayya, ale zobrala som si vodu do úst a počítala do desať a predsa ma to neprešlo...
a ešte by som bola zvedavá, či to pokarhanie je časovo obmedzené, lebo keby nie, tak by to voči tej, za ktorú sa prihovárame, bolo dosť nefér, teda podľa mňa
...ja viem Etiketa platila aj predtým...
baby ja som fakt dojata. Cely zivot idem sama za seba a nie som zvyknuta na taketo nieco.toto mi vazne nerobte. neviem co s tym.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kitky Pozri príspevok
baby ja som fakt dojata. Cely zivot idem sama za seba a nie som zvyknuta na taketo nieco.toto mi vazne nerobte. neviem co s tym.
ech nejas! este nie je nic vybavene, musime pockat na Richarda, ako on rozhodne, on tu ma posledne slovo ...
a ze pravom, to uznavam samozrejme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať