Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - FO

Chcela by som sa opýtať, či SZČO - FO je povinný podať DP a zaplatiť daň z mot. vozidiel, ak používa súkromné vozidlo na podnikanie a nie je zaradené do majetku firmy.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

prosím vás prikladám ak bolo auto kúpené v decembri aj kopiu technického preukazu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

yvica Pozri príspevok
prosím vás prikladám ak bolo auto kúpené v decembri aj kopiu technického preukazu?
Nie, TP ozaj nie je potrebné doložiť k DP.
1 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

lebo kým sme neposielali elektronicky DP z MV tak sa mi konateľ vrátil, že treba kopiu TP. tak neprikladám, dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

yvica Pozri príspevok
lebo kým sme neposielali elektronicky DP z MV tak sa mi konateľ vrátil, že treba kopiu TP. tak neprikladám, dík
Nebolo ho potrebné prikladať ani predtým.
2 0
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

Dobrý deň, v dec. 2012 prišla FA od Tech. služieb mesta, za použitie motorového vozidla 72 eur s daňou,
použité bolo vozidlo Avia MP - 13 (plošina), fakturovaná bola práca s plošinou 3hod. pre SZČO, ktorý toto MV použil na podnikanie,
ak by niekto rozumel a poradil či sa aj takéto použitie MV je povinnosť niekam nahlasovať?
Ďakujem, Danka!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BUTTON. Pozri príspevok
Dobrý deň, v dec. 2012 prišla FA od Tech. služieb mesta, za použitie motorového vozidla 72 eur s daňou,
použité bolo vozidlo Avia MP - 13 (plošina), fakturovaná bola práca s plošinou 3hod. pre SZČO, ktorý toto MV použil na podnikanie,
ak by niekto rozumel a poradil či sa aj takéto použitie MV je povinnosť niekam nahlasovať?
Ďakujem, Danka!
Nie, nikam nehlásiš.
0 0
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

Ešte by som sa k tomu spýtala či som mala účtovať túto DF do réžie?
Ďakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

BUTTON. Pozri príspevok
Ešte by som sa k tomu spýtala či som mala účtovať túto DF do réžie?
Ďakujem!
ÁNo, je to služba.
0 0
BUTTON. BUTTON.

BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

Ďakujem veľmi pekne, tak to mám správne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať