Zavrieť

Porady

Odstránenie vodného kameňa.

Vie mi prosím dakto poradiť skutočne overený prostriedok ( nie tie z reklamy...) na odstranenie vodneho kamena ? Ďakujem, R.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
svetielko01 svetielko01

svetielko01 je offline (nepripojený) svetielko01

zena
Aljok Pozri príspevok
Aj ocot je fajn odstraňovač vodného kameňa.
na konvicu je super aj filtracna konvica, ktora odstranuje vodny kamen a tak tuto vodu mozete naliat a konvicu si usanujete
0 0
tatkomatko tatkomatko

tatkomatko je offline (nepripojený) tatkomatko

Zdravím, ja mám odskúšaný, ani neviem, či sa do dá nazvať výrobok - kyslá pena -Kyslý penivý prípravok na báze kyseliny fosforečnej a kvartérnych amóniových zlúčenín - Je vynikajúci. Máme veľmi tvrdú vodu a mali sme problém so sprchovými hlavicami, boli upchaté a skutočnosť, že sú dosť drahé a k tomu masážne, ma strašne rozčuľovala. Nechával som ich namočené v rôznych reklamných trhákoch celé noci a nič. Až rad mi kamarát priniesol z roboty kyslú penu, že vraj tým čistia nejaké formy a že to nalial do pisoára a zostal ako nový. Tak som do sprchových hlavíc (odmontovaných) nalial penu a nechal v noci tak. Ráno boli ako nové - fungovali aj masážne tysky. Odvtedy na kameň nepoužívam nič iné. Žiaľ, neviem či sa dá aj kúpiť a neviem ani kto to vyrába. Aby som nezabudol - je trochu problém s farebnou stálosťou drsnej nereze - mám dres FRANKE z drsnej nereze a po dlhšom účinku mi zostali škrvrny, ale... to už bola moja roztopašnosť - umývať čistý dres kyselinou...

Prajem veľa štastia.
Mimochodom, existuje filter - videl som ho na výstave v českých budejoviciach, je to magnetická rúra a klasický dózový filter v sériovom zapojení, pričom náplň filtra sú také priesvitné guličky s asi 1cm priemerom. zapája sa za čerpadlo, resp zásobník. vraj je dobrý, ale na slovensku som ho ešte nevidel. stál vtedy 4800 Kč.
0 0
Vlastak Vlastak

Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

Mne sa veľmi osvedčil prostriedok z Lidla - volá sa to čistič kúpeľní (citrónový), je to žltá 1 l fľaška so sprayom, vonia krásne citrónom, a na čistenie som nič lepšie neobjavila. Súhlasili so mnou všetci ktorím som to odporučila. Vyskúšajte uvidíte.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
vy tu frflete na coca colu a pritom maximálne agresívna kyselina sa nachádza v našich žalúdkoch. HCl kyselina chlorovodíková
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pasuliatko Pozri príspevok
vy tu frflete na coca colu a pritom maximálne agresívna kyselina sa nachádza v našich žalúdkoch. HCl kyselina chlorovodíková
Potom by sa dalo povedať že alkohol v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve.
Na veľké usadeniny kyselina soľná na malé ocot.
0 0
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Ja sa tiež prikláňam k Pulirapidu, fakt je super. Ale vyskúšam aj niektoré vaše rady.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Na vodovodné batérie je super sóda bikarbóna. Tá vyčistí aj zlato a striebro. Vlastná skúsenosť. Záchod som vyčistila kúpenými záležitosťami tak, aby aspoň "vyzeral" čistý , a potom som ho vyčistila od vodného kameňa najjemnejším brúsnym papierom. Bolo to trochu prácne, ale inak ok.
0 0
jozef antl jozef antl

jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

teraz pracujem
Ak chcete vyčistiť napríklad WC od vodného kameňa môžem odporučiť výrobok od :Madel a volá sa to :Acido Muriatico -Puro 33%. Je to fakt dobré a odstráni to aj hrubý nános vodného kameňa. Je to zriedený roztok kyseliny chlorovodíkovej 33%. Mám to vyskúšané.
0 0
ivetado ivetado

ivetado je offline (nepripojený) ivetado

Tento problém mám so sprchovacím kútom keď vyschne tak vystúpia usadeniny vodného kameňa, ocením každú radu.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

magnet som dakedy používal na škodovke aby sa neusadzoval vodný kameň v chladiči - magnety boli dva, umiestnené na prietokovej hadici oproti sebe, nie na spôsob kruhu, ale boli položené pozdĺžne na hadici, neviem či to fungovalo no chladič vydržal vyše 20 rokov a nebola vždy prilievaná destilovaná voda.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

No ak chceš vážne poradiť, tak poznám niečo také... kúpil som to cez internet na stránke vodnykamen.wz.cz a som s tým spokojný. Prostriedok sa volá Cheirón. Je to na vodný kameň v kanviciach, žehličkách a v práčkach - no v domácich spotrebičoch. Ja ho mám vyskúšaný a funguje.
0 0
mária68 mária68

mária68 je offline (nepripojený) mária68

mate niekto skusenosti s elektrickou upravou vody? uprava sa montuje do vodovodnej sachty na vstupe vody do domu. pomaha to?
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

mária68 Pozri príspevok
mate niekto skusenosti s elektrickou upravou vody? uprava sa montuje do vodovodnej sachty na vstupe vody do domu. pomaha to?
Ano, pomáha. Vlastne to akoby zmäkčuje vodný kameň. A ten sa potom dá ľahko odstrániť. Neviem, či sa dá zabrániť vodnému kameňu úplne. Rozhodne sa to jednoduchšie čistí. A samozrejme, kameňa je oveľa menej. Odporúčam.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

kero64 Pozri príspevok
Ano, pomáha. Vlastne to akoby zmäkčuje vodný kameň. A ten sa potom dá ľahko odstrániť. Neviem, či sa dá zabrániť vodnému kameňu úplne. Rozhodne sa to jednoduchšie čistí. A samozrejme, kameňa je oveľa menej. Odporúčam.
S tvrdosťou vody nenarobíš nič. Je proste daná min hranica vyhláškou z dôvodu prísunu Ca a Mg do ľudského tela. A čo sa týka takýchto odstraňovačov vodného kameňa tak pomôcť pomôžu ale menia sa vlastnosti vody... napr tvrdosť vody ovplyvňuje penivosť pracích a umývacích prostriedkov. Tak ak budete mať mäkkú vodu ťažšie sa zbavíte mydla a jeho peny. Môj názor dal by som si to tak pred bojler nech sa v ňom netvorí vodný kameň.
0 0
JOSCH JOSCH

JOSCH je offline (nepripojený) JOSCH

kero64 Pozri príspevok
Ano, pomáha. Vlastne to akoby zmäkčuje vodný kameň. A ten sa potom dá ľahko odstrániť. Neviem, či sa dá zabrániť vodnému kameňu úplne. Rozhodne sa to jednoduchšie čistí. A samozrejme, kameňa je oveľa menej. Odporúčam.
Ja by som trochu polemizoval-vodny kamen pri vareni (vody na caj) nech je radsej usadeny na dne kanvice ako v zaludku.(kanvicu vycistis lahsie ako mocove cesty) -vodny kamen vznikajuci v pracke,bojleri a ostatnych tepelnych spotrebicoch je ina otazka.Ten sa zacina tvorit pri teplote nad 50 stupnov.Do priblizne 50 stupnov sa tvori menej.Ak sa pouziva rozrusovac vodneho kamena,kamen ostava vo vode ale nevytvara pevnu konzistenciu. -vodny kamen vo wc nie je typicky vodny kamen,ale je nasledkom setrednia pri splachovani. Nanos je tvoreny prevazne mocom ktory sa tam usadzuje.
0 0
Terka Kováčová Terka Kováčová
Na vodný kameň je veľmi dobrý prostriedok "Cheiron". Má viacnásobné použitie.
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

Terka Kováčová Pozri príspevok
Na vodný kameň je veľmi dobrý prostriedok "Cheiron". Má viacnásobné použitie.
Presne tak aj ja to tvrdím, ja ho používam doma už cca 3 - 4 roky a jedno balenie mi vystačí tak na trištvrte roka až rok a kanvica je ako nová, myslím si že sa oplatí aj cenovo ak spočítam ročné náklady na kyselinu citrónovú alebo ocot používaný na čistenie. A mám ho otestovaný aj do práčky buchnem tam raz začas 2 l a som spokojný.
0 0
JulcoZulco JulcoZulco

JulcoZulco je offline (nepripojený) JulcoZulco

janasv Pozri príspevok
Jeden typ . Pre milovníkov zdravých nápojov .
necital som sice ten subor, ale cistenie zachoda coca colou poznam, skusal som a FUNGUJE TO !!! babkyn zachod bol totalne zaneseny skaredym kamenom (sorry) a naozaj to zabralo. uplne zmakol a potom celkom lahko siel zoskrabkat. realitka, ktora to pred cistenim sla davat do prenajmu mi radila vymenit celu misu a pritom stacila obycajna coca cola a DODNES sa ten zachod blisti cistotou..

co sa tyka povodnej temy, tak poznam jeden fakt ze vymakany pripravok na kamen - Flash (taka zelena flaska). jeden hacik - je ho dostat asi len v anglicku. odtial ho poznam a nie len ocisti vodny kamen, ale dlho sa po nom aj blisti kupelna.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Terka Kováčová Pozri príspevok
Na vodný kameň je veľmi dobrý prostriedok "Cheiron". Má viacnásobné použitie.
Prosím ťa kde to predávajú, vieš sem prilepiť obrázok ako je to balené ?
ĎAkujem
0 0
jxozbi jxozbi

jxozbi je offline (nepripojený) jxozbi

Manual Pozri príspevok
Prosím ťa kde to predávajú, vieš sem prilepiť obrázok ako je to balené ?
ĎAkujem
klikni vodnykamen.wz.cz a je tam aj obrázok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať