Zavrieť

Porady

danové priznanie typu A

otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Naposledy upravil Dav : 11.02.11 at 15:04
Usporiadat
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Zamestnanec má 2 zamestnania a chce si podať DP typ A. Môže si v DP nejak znížiť daňový základ o zaplatené DNP a zaplatené Dobrovolné poistenie v nezamestnanosti ktoré si platil celý r. 2007 ? Alebo to nejde.
Ďakujem
0 0
škôlka škôlka

škôlka je offline (nepripojený) škôlka

Dobrý deň, mám takýto problém, chcela som sa spýtať, či my neviete poradiť aké je prepojenie daňových úradov a sociálnej poisťovne, ohľadom príjmov
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno: môže .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

koalko Pozri príspevok
otázka č.1/
Chcem sa opýtať dôchodca v roku 2007 si môže nárokovať na vrátenie dane len pri príjmoch do výšky 50% nezd.čiastky t.j. 47808.- Sk na potvrdení má dôchodca rozdelené príjem v sume 25670.- s preddav.danou vo výške 4876.- a príjem 28200.- so zrážkovou danou 5357.-.
Celkový príjem však činí 53870.-Sk. Môžem do danov.priznania zobrať len príjem 25670 s predd.danou a uplatniť dan vo výške 4876.- na vrátenie?

2/
Na potvrdení o príjmoch FO zo závislej činnosti je v r.09 zrazené príspevky na doplnk.dôch.spor. 2800.- v riadku 10 Príspevky na DDP,účelové sporenie platené zamestnávateľom za zamestnanca zahr.v riadku 1/ suma 2800.-
Moja otázka je pri ročnom zúčtovnaí uplatňujem nezdan.čiastku na DDP len sumu 2800.-Sk?


Toto sa mi na Porade nepáči!
Naposledy upravil Monika Kováčová : 02.03.08 at 12:29
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

škôlka Pozri príspevok
Dobrý deň, mám takýto problém, chcela som sa spýtať, či my neviete poradiť aké je prepojenie daňových úradov a sociálnej poisťovne, ohľadom príjmov
Dobré SP si bez problémov zisťuje príjem na DU....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

evina Pozri príspevok
Dobré SP si bez problémov zisťuje príjem na DU....


Ešte aj pri odovzdaní dokladu na SP o ukončení živnosti si túto skutočnosť overujú na DÚ.
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Jozef Mihál Pozri príspevok
Áno: môže .
Prepáčte p. Mihál, ale asi zle pozerám v DP typ A to nemám kde napísať. V oddieli V. ani VI. na to nie je žiadna kolonka. Prosím buďte konkrétnejší.
Ďakujem.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Treba pripočítať k poistnému.
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Andyke Pozri príspevok
Treba pripočítať k poistnému.
Do riadku 33 ? Ale tam je zákonné, myslím zo zamestania.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
d0d0 Pozri príspevok
Prepáčte p. Mihál, ale asi zle pozerám v DP typ A to nemám kde napísať. V oddieli V. ani VI. na to nie je žiadna kolonka. Prosím buďte konkrétnejší.
Ďakujem.
V. oddiel, r.33.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jozef Mihál Pozri príspevok
V. oddiel, r.33.
že Vás to baví...
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

ach jaj, veď dobrovoľné poistenie je platené tiež v zmysle zákona tak je zákonné. Prepáčne túto prepracovanú otázku
Ďakujem obidvom.
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Ahojte poradaci,
chcela by som sa Vas opytat na jeden problem:
- zamestnancovi bol priznany predcasny starobny dochodok v decembri 2006.
do septembra 2007 este pracoval na hlavny prac. pomer. V dan.priznani za rok 2007 si uz nemoze uplatnit NCZD a ani zivotnu poistku????
Dakujem za odpovede, ahojte.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evina Pozri príspevok
Dobré SP si bez problémov zisťuje príjem na DU....
Podľa poslednej informácie zo SP, DU a SP sú vzájomne SW prepojení a v pravidelných intervaloch im DU posiela "výpisy" nielen z riadnych ale aj dodatočných daňových priznaní
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

sjuzn Pozri príspevok
Ahojte poradaci,
chcela by som sa Vas opytat na jeden problem:
- zamestnancovi bol priznany predcasny starobny dochodok v decembri 2006.
do septembra 2007 este pracoval na hlavny prac. pomer. V dan.priznani za rok 2007 si uz nemoze uplatnit NCZD a ani zivotnu poistku????
Dakujem za odpovede, ahojte.
Nezd.časť v plnej výške nie, ak má nižší dôchodok ročne ako 95.616 tak môže uplatniť rozdiel medzi 95 6l6 a dôchodkom. Životnú môže uplatniť pri splnení zákonom stanovených podmienok a maxim. 12000 Sk.
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Dakujem velmi pekne.
0 0
kolariko kolariko

kolariko je offline (nepripojený) kolariko

k otázke 1/ áno, môžeš do DP zahrnúť iba príjem zdanený preddavkovou daňou v sume 25670. Do sumy 47.808,- sa nemusia zahŕňať príjmy, z ktorých sa daň vybrala zrážkou. Nakoľko vybratím dane zrážkou je splnená daňová povinnosť, pokiaľ si daňovník zároveň vybratú daň zrážkou neodpočíta od dane ako preddavok v podanom DP / čo je v tomto prípade nevýhodné/.
/viď §32, ods.1 zákona o dani z príjmov/
Naposledy upravil kolariko : 12.03.08 at 09:58
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

chcem sa opýtať, ako podať daňové priznanie - na akom tlačive, keď príjem bol od 1.-8. mesiaca od zamestnávateľa a zvyšok bola PN. vychádza mi nulová daň, tým pádom by mi mali vrátiť daň od zamestnávateľa? A ešte jedna otázka, keď zamestnávateľ uviedol odpočítateľnú položku za daňovníka cca vo výške 63000 - mám tam dorátať výšku 95616 aj s tou PN, ktorá nie je zdaňovaná? Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do DP dáš len údaje z potvrdenia o zdanit. mzde od zamestnávateľa (PN nevstupuje do DP),
nezdanit. časť na daňovníka 95 616.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Kamarátke sa chystám spraviť DP za r. 2007. V priebehu roka odišla na materskú. Ako je to s príjmami, keď poberala materskú a pred ňou ešte aj nemocenské dávky, čo všetko sa zahŕňa do jej príjmu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať