Zavrieť

Porady

Usporiadat
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Mňamky...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
Nanina Nanina

Nanina je offline (nepripojený) Nanina

pudinkové_recepty+ špeciálne zaváraniny
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Olice Pozri príspevok
Neviem aké pocity človek zažije pri konzumovaní takéhoto koláčika, ale podľa názvu to musí byť hádam dobrota.
Ten názov, Orgazmus, neviem čo znamená, ale s každá, ktorej som ten zákusok ponúkol, prežívala vraj s ním akúsi neopísateľnú slasť.
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Plnené šampiňóny
Prísady:
8 veľkých šampiňónov,
1-2 vajcia,
1 cibuľu,
petržlenovú vňať,
50g syra na strúhanie,
200 g šunky,
5-7 ružíc uvarenej brokolice,
olej, soľ, korenie-biele
3ks farebnej papriky-žltá,červená,zelená- z každej postačí pol
/2 staršie žemle alebo rožky- netreba/
Postup:
1.Šampiňóny očistíme, odkrojíme nožičky a klobúčiky poukladáme na olejom vymastený plech.
2.Hubové nožičky nakrájame najemno a spolu s nakrájanou cibuľou opečieme na oleji, soľ, korenie.
3.Najemno nakrájanú šunku, farebnú papriku, postrúhaný syr, petržlenovú vňať a uvarenú brokolicu dobre premiešame s udusenými nožičkami na cibuľke, pridáme vajce.
4.Podľa potreby ešte dochutíme a naplníme do šampiňónových klobúčikov. Pred koncom pečenia dáme na každý klobúčik kopček strúhaného syra. Pečieme vo vyhriatej rúre.
Ak zvýšila plnka môžeme je piecť samostatne priloženú /tu môžeme do nej dať namočené žemle či rožky a vajce/.
Tip: podávame s uvarenými zemiakmi a tatárskou omáčkou.
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Poraďte mi prosím, čo mám rozumieť pod pojmom pomazánkové maslo? Myslíte Ramu alebo Flóru?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Daniela1010 Pozri príspevok
Poraďte mi prosím, čo mám rozumieť pod pojmom pomazánkové maslo? Myslíte Ramu alebo Flóru?
pomazánkové je český výraz, u nás je to nátierkové maslo, býva neochutené aj ochutené
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

http://images.google.sk/imgres?imgur...a%3DN%26um%3D1

napríklad táto značka
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

ďakujem , nevedela som, že pomazánkové maslo je aj bez príchute. Už zas som múdrejšia.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Maruška54 Pozri príspevok
pomazánkové je český výraz, u nás je to nátierkové maslo, býva neochutené aj ochutené
ja teda neviem, ale kúpila som dvojaké a všetky sú slané. To má také byť???
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ano nátierkové maslá bývajú osolené ale ochutené bývajú paprikou, pažitkou, syrom a podobne, sladké nepoznám
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Maruška54 Pozri príspevok
pomazánkové je český výraz, u nás je to nátierkové maslo, býva neochutené aj ochutené
doplním...býva rastlinné nátierkové maslo, alebo chutnejšie a kvalitnejšie (drahšie) maslo, ktoré je vyrobené zo smotany....treba si prečítať zloženie
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

alla66 Pozri príspevok
doplním...býva rastlinné nátierkové maslo, alebo chutnejšie a kvalitnejšie (drahšie) maslo, ktoré je vyrobené zo smotany....treba si prečítať zloženie
NO veď práve, že som kúpila jedno obyčajné neochutené a druhé bolo so smotanou. No všetky boli slané a s tým pudingom mi to moc nešmakovalo.
Neviem, možno to také má byť. Prosím pošlite značku nátierkového masla na ten zákusok.
Ďakujem
0 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Včera som piekla orgazmus na rodinnú oslavu, priznám sa, mala som trochu obavy upiecť zákusok, ktorý ešte nemám odskúšaný, ale tento sa mi zdal taký iný a to nielen názvom, ale aj surovinami a tak som to riskla. Musím vám povedať, že zákusok je naozaj chutný !!! Použila som 2 nátierkové maslá smotanové po 200g Tami, kúpené v Tescu a puding som si urobila doma. Nevedela som si ani len predstaviť ako môže tá plnka chutiť, ale žiadne obavy je super.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Daniela1010 Pozri príspevok
Včera som piekla orgazmus na rodinnú oslavu, priznám sa, mala som trochu obavy upiecť zákusok, ktorý ešte nemám odskúšaný, ale tento sa mi zdal taký iný a to nielen názvom, ale aj surovinami a tak som to riskla. Musím vám povedať, že zákusok je naozaj chutný !!! Použila som 2 nátierkové maslá smotanové po 200g Tami, kúpené v Tescu a puding som si urobila doma. Nevedela som si ani len predstaviť ako môže tá plnka chutiť, ale žiadne obavy je super.
veď som písal že je to super a treba ho robiť bez obáv
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Daniela1010 Pozri príspevok
Včera som piekla orgazmus na rodinnú oslavu, priznám sa, mala som trochu obavy upiecť zákusok, ktorý ešte nemám odskúšaný, ale tento sa mi zdal taký iný a to nielen názvom, ale aj surovinami a tak som to riskla. Musím vám povedať, že zákusok je naozaj chutný !!! Použila som 2 nátierkové maslá smotanové po 200g Tami, kúpené v Tescu a puding som si urobila doma. Nevedela som si ani len predstaviť ako môže tá plnka chutiť, ale žiadne obavy je super.
Orgazmus je super ( koláč ) .
Veľmi rýchlo sa urobí, príprava je nenáročná. Cesto s ananasom je vláčne, chutné, a je to niečo iné ako tradičné piškóty.
Krem som skušala robiť raz s nátierkou Tami - to bolo pomerne slané.
Druhý krát som skusila "smotanovu natierku" Pilos - dostať v Lidli v modrobielom kelimku. Tato bola v koláči podstatne lepšia ako Tami. Krem som vylepšila troškou rumu.
Doporučujem tento koláč vyskúšať.
0 0
Nanina Nanina

Nanina je offline (nepripojený) Nanina

Ďalšie celkom fajné receptíky.To aby sme náhodou po Vianociach nepochudli
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nanina, niektoré z nich sú ale aj také na pochudnutie.
Rada varím podľa "klukov", aj sa rada na nich dívam, varia tak hravo
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Tento koláč som práve upiekla a koštovala -je dobrý
slaný koláč: 1/2 kg polohrubej múky, 2-3 varené roztlačené zemiaky, 2 celé vajíčka, soľ, kocka kvasníc/pomrviť do múky/ 2 č l. cukor,korenie ,rasca majorán,2-3 stručky cesnak,30 dkg. údené mäso/na kocky/
Zamiesiť teplým mliekom-asi 4 dcl,napolotuhé cesto a nechať stať asi pol hod, potom dať na mastný plech a potrieť roztopenou masťou, alebo olej, a posypať mak, alebo rasca, alebo mak
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ananás v župane
IMG_3592.jpg  
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať