Zavrieť

Porady

chranene pracovisko

dobry vecer vsetkym!!!vsetkym co tu nieco napisali dakujem!!a chcela by som sa opytatna jednu vec. chcem si otvorit bufet ako chranene pracovisko!!ale mam velke problemi s uradom prace.vzdy ked zajdem sa na nieco opytat tak ma zrusia!!!
dnes som tam bola sa opytat ze si si mozem do sumy 30tisic kupit stanok a oni povedali ze nie!!ako je mozne ze pocitac si kupit mozem a stanok nie??
ma s tym niekto nejaku skusenost???dakujem
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stánok si nemôžeš kúpiť, lebo zákon presne vymedzuje, čo si za tie peniaze môžeš kúpiť. Samozrejme, že počítač si môžeš kúpiť, aj písací stôl, stoličku, skrinku na písomnosti a pod. Kúpou stánku ešte podnikať nemôžeš, lebo potrebuješ k tomu nehnuteľnosť, kde ho položíš. Absolvovala si aspoň základy podnikania na ÚP? Asi nie, lebo v tom prípade by si to vedela. Aj keď bufet ako chránené pracovisko - no neviem či je to správne riešenie. Asi vedia na ÚP prečo Ťa zakaždým zrušia. Nemáš náhodou veľké oči ohľadom toho podnikania?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
bufet? S občerstvením?
Pekne si poštuduj:
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-...i-a-haccp.html
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Skús pozrieť http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/c3c...1?OpenDocument pre teba sú dôležité časti § 57. Ak by bol príspevok podľa schémy DM 1/2007, tak si pozri:
http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=.../regur124A.pdf
Dôležitá je časť od str. 3. Sú tam rozpísané oprávnené i neoprávnené náklady. Najhlavnejšie je, že nesmieš z príspevku nakúpiť už použité /staršie/ veci a oprávnené náklady nie sú tie, ktoré sú zaobstarané pred podpisom dohody s ÚPSVaR.
Inak všetko je v už hore spomenutých www
Čo sa toho CHP týka, miesto kde budeš prevádzkovať živnosť ti musia schváliť z regionálneho úradu verejného zdravotníctva /al. pod. názvu/ a na základe tohto kladného stanoviska a tvojej žiadosti ti ÚPSVaR vydá štatút chránenej dielne al. chráneného pracoviska.



Naposledy upravil mirpo : 20.02.08 at 06:08
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dost problematicke to bude z uradom verejneho zdravotnictva,inak ešte je možne po roku a každy rok opakovane požiadat o prispevok na uhradu časti strat chraneneho pracoviska do vyšky 7nasobku priemernej mzdy v pripade ak prevadzka chranenej dielne/pracoviska je stratove
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
trisestri Pozri príspevok
dost problematicke to bude z uradom verejneho zdravotnictva,inak ešte je možne po roku a každy rok opakovane požiadat o prispevok na uhradu časti strat chraneneho pracoviska do vyšky 7nasobku priemernej mzdy v pripade ak prevadzka chranenej dielne/pracoviska je stratove
Odkiaľ máš informácie, že iba ak je stratová CHD. Ak si CHD/CHP požiada do 31.marca a doloží všetky doklady /a splní podmienky/ tak má nárok.
Zákon hovorí:
Zákon o službách zamestnanosti - § 60
Príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne
alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov

(1) Príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov (ďalej len "príspevok") sa poskytuje právnickej osobe alebo fyzickej osobe, ak o tento príspevok písomne požiada najneskôr do 31. marca po uplynutí kalendárneho roka, za ktorý príspevok žiada.
(2) Prevádzkové náklady podľa odseku 1 sú náklady na obstaranie prístrojov, nástrojov, náradia a ochranných pracovných prostriedkov, náklady súvisiace so zabezpečovaním činnosti a administratívy chránenej dielne alebo chráneného pracoviska.

(3) Náklady na dopravu zamestnancov podľa odseku 1 sú náklady súvisiace so zabezpečovaním dopravy zamestnancov, ktorí sú občanmi so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a), zamestnávateľom na miesto výkonu zamestnania a späť.

(4) Príspevok poskytuje úrad, v ktorého územnom obvode je zriadená chránená dielňa alebo chránené pracovisko, vo výške najviac 7-násobku minimálnej celkovej ceny práce podľa § 49 ods. 4 ku koncu kalendárneho roka predchádzajúceho kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje, na jedného občana so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a).

(5) Na príspevok úrad poskytne preddavok vo výške najviac 50 % zo sumy podľa odseku 4 na jedného občana so zdravotným postihnutím podľa § 9 ods. 1 písm. a), ak o tento preddavok právnická osoba alebo fyzická osoba písomne požiada.

0 0
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

Potrebujem radu. Ideme si požiadať príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chráneného pracoviska za rok 2007 - (pokiaľ dobre rátam, tak je to 76 517,- Sk; ide o mzdu). Ako sa to bude účtovať? Mám to chápať ako refundáciu mzdových nákladov, ktoré sme vynaložili v roku 2007? Sme rozpočtová organizácia a nie som si istá, či môžem refundovať minuloročné výdavky.
Kolegyňa to minulý rok účtovala ako transfér z ÚP a z tej sumy postupne čerpala prostriedky na úhradu mzdy (so zdrojom 72). Nezdá sa mi to správne, lebo to bol príspevok za rok 2006.
Prosím, poraďte, lebo v tom mám chaos. Ďakujem.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dipmomovka Pozri príspevok
Potrebujem radu. Ideme si požiadať príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chráneného pracoviska za rok 2007 - (pokiaľ dobre rátam, tak je to 76 517,- Sk; ide o mzdu). Ako sa to bude účtovať? Mám to chápať ako refundáciu mzdových nákladov, ktoré sme vynaložili v roku 2007? Sme rozpočtová organizácia a nie som si istá, či môžem refundovať minuloročné výdavky.
Kolegyňa to minulý rok účtovala ako transfér z ÚP a z tej sumy postupne čerpala prostriedky na úhradu mzdy (so zdrojom 72). Nezdá sa mi to správne, lebo to bol príspevok za rok 2006.
Prosím, poraďte, lebo v tom mám chaos. Ďakujem.
Síce reagujem neskoro, ale predsa - mne to vyšlo 76 671,- Sk na 1 PM za rok 2007.
0 0
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

mirpo Pozri príspevok
Síce reagujem neskoro, ale predsa - mne to vyšlo 76 671,- Sk na 1 PM za rok 2007.
Sice neskoro, ale lepsie ako nikdy . Dakujem
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

prosím pomoc:

Dostala som kontrolu na chránenú dielňu. žiadajú od nás Oznámenie Ministerstvu financii SR prijatie pomoci de minimis.

Máto niekto, alebo nájdem to niekde???


ďakujem pekne, je to pre m§a súrne, lebo v piatok to mám odovzdať!!!
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Je to toto? http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=5233
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

tá kontrola chce odo mňa náusledovné:

- Evidencia nákladov, výkonov a hospodárskeho výsledku chránenej dielne alebo chráneného pracoviska
- Evidencia obsadzovania podporených pracovných miest
- Evidencia uhradenenej celkovej ceny práce na každé podporené pracovisko
-


ak by mal niekto nejaké vzory´, bola by som veeeeeeľľľľľmmmmmi vďačná
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
toria Pozri príspevok
tá kontrola chce odo mňa náusledovné:

- Evidencia nákladov, výkonov a hospodárskeho výsledku chránenej dielne alebo chráneného pracoviska
- Evidencia obsadzovania podporených pracovných miest
- Evidencia uhradenenej celkovej ceny práce na každé podporené pracovisko
-


ak by mal niekto nejaké vzory´, bola by som veeeeeeľľľľľmmmmmi vďačná
Prikladám vzory Tieto doklady sa používajú u nás na úrade...
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

mirpo Pozri príspevok
Prikladám vzory Tieto doklady sa používajú u nás na úrade...



A nemáš k tomu ešte niečo????
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
toria Pozri príspevok
A nemáš k tomu ešte niečo????
Čo také??? Napíš, čo potrebuješ... Neviem, čo Ti na úrade poskytli.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Na úrade mi neposkytli nič. Môžem ti SS poslať čio všetko odo mňa žiadajú???
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
toria;70***6
Na úrade mi neposkytli nič. Môžem ti SS poslať čio všetko odo mňa žiadajú???
Jásné, že môžeš, ak budem vedieť, pomôžem
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Dobre ranko, potrebovala by som pomoc, v ramci chraneneho pracoviska sa poskytnute dootacie tykaju aj zaplatenia prenajmu priestorov, v ktorych sa pracovisko nachadza, UPSVAR preplaca aj mzdu a odvody? Citam tu ich stranku, nie je mi to vobec jasne, dakujem.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
luana38 Pozri príspevok
Dobre ranko, potrebovala by som pomoc, v ramci chraneneho pracoviska sa poskytnute dootacie tykaju aj zaplatenia prenajmu priestorov, v ktorych sa pracovisko nachadza, UPSVAR preplaca aj mzdu a odvody? Citam tu ich stranku, nie je mi to vobec jasne, dakujem.
Áno, cez ÚPSVaR sa preplácajú aj mzdy a odvody. Ale záleží na tom, či máš aj dohodu a cez aký projekt/paragraf (§56, 57, 60).

V skratke:
§ 55 - Priznanie postavenia CHD, CHD bez príspevku/dotácie
§ 56 - Príspevok zamestnávateľovi, ktorý vytvorí CHD a zamestnáva ZPS /zriaďovacie náklady = mzdy + odvody, dodatočné náklady = zariadenie,../
§ 57 - Príspevok OSZČ so ZP na zriaď. CHD /paušál + dodatočné náklady/
§ 59 - Príspevok na pracovného asistenta pre zamestnanca so ZPS
§ 60 - Príspevok na prevádzkové náklady a na dopravu zamestnancov /mzdy + odvody, administratívne náklady na CHD, plyn, elektrina, nájomné,......../


Napíš čomu presne nerozumieš, alebo v čom potrebuješ poradiť
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

MIRPO dakujem za odpoved, no potrebovala by som vediet na co vlastne sa daju tie prostriedky pouzit púre zamestnavatela, ktory prijme ZTP do zamestnania. Viem, ze sa refunduje mzda pocas 2 rokov, preplacaju sa odvody, no mna hlavne zaujima, co sa da v CHP zakupit z tych dotacii- platit prenajom priestorov? Zakupenie tovaru asi nie, no zariadenie prevadzky- obchod s oblecenim? Dakujem za odpoved.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
luana38 Pozri príspevok
MIRPO dakujem za odpoved, no potrebovala by som vediet na co vlastne sa daju tie prostriedky pouzit púre zamestnavatela, ktory prijme ZTP do zamestnania. Viem, ze sa refunduje mzda pocas 2 rokov, preplacaju sa odvody, no mna hlavne zaujima, co sa da v CHP zakupit z tych dotacii- platit prenajom priestorov? Zakupenie tovaru asi nie, no zariadenie prevadzky- obchod s oblecenim? Dakujem za odpoved.
Prenájom priestorov môžeš žiadať z § 60, ale nie z § 56, 57.
Obchod s oblečením - nemôžeš zakúpiť tovar, ktorý budeš ďalej predávať
Môžeš kúpiť - pokladňu /príp. PC s tlačiarňou/, regále, poličky, pult, vešiaky, stojany, zrkadlo, skušobnú kabínku /do 30000,- Sk/,.... t.j. zariadenie predajne = pracoviska zamestnanca so ZP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať