Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť ZD na manželku

Dámy a páni kolegovia,

rád by som sa dozvedel Váš názor na uplatnenie §11 ods. 1. b).
Daňovník je živnostník a jeho manželka na MD. V roku 2004 manželka nemala žiaden iný príjem okrem príjmu podľa §6 zo spoločenstva vlastníkov lesov bez právnej subjektivity nasledovne:
Podiel na príjmoch: 40 tis.
Podiel na výdavkoch: 10 tis.
K výplate: 30 tis.
Čo si môj daňovník môže uplatniť na manželku?
a) 80832-40000=40832
b) 80832-30000=50832

Ide tu o definíciu "vlastného príjmu" a som pri tom na rozpakoch.

Za Vaše názory Vám ďakujem




Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Nezabudnite prosím príspevky mimo témy "poslať do tmy" vrátane tohto.
aj tento:

....aby sa niekto zas urazil?

Ani si neviete predstaviť, ako ma to celé mrzí. Nie to, že som príspevky dávala do tmy, ale to, že môj úmysel bol zle pochopený. Ako sa to hovorí? ....za dobrotu na žobrotu!

Najskôr som sa na tom smiala, že sa tu naťahujeme ako malé deti, ale teraz som z toho naozaj smutná.

....a to som si sľubovala, že sa už nebudem vykecávať a zas...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Chceme tu mať poriadok alebo nechceme?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Chceme tu mať poriadok alebo nechceme?
Ešte pred pár hodinami som si myslela, že áno
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tak poďme diskutovať na dashofer. Tam nie je svetlo, nie sú body, nie je etiketa, nie je admin.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Tak poďme diskutovať na dashofer. Tam nie je svetlo, nie sú body, nie je etiketa, nie je admin.
Práve pre to, aby toto fórum bolo iné (oveľa lepšie) ako iné, tu Richard zavádza rôzne novinky, ktoré nie sú pochopené. Úprimne sa mu čudujem, že na to ešte má nervy. Slabšia povaha by to už vzdala...za to ho obdivujem.
0 0
Chava Chava

Chava je offline (nepripojený) Chava

Som tu ešte krátko a možno si sama osvojujem pravidlá a princípy fungovania porady, ale jednou zo zásad bolo aj to, že sa nebudeme hnevať na iných za vyjadrenie názoru, keď niekoho poslali, alebo neposlali do tmy. Keď sa tak niekto rozhodol, asi vedel prečo...

A pokiaľ viem, dá sa kliknúť na svetielko a tým sa vlastne jeden bod tmy vynuluje - aj to je vyjadrenie postoja.

??? dashofer ???
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dashofer je isté predhistorické fórum...o.i. i bez vyhľadávania, mňam.
0 0
mickeynator mickeynator

mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

Jozef Mihál Pozri príspevok
Tak poďme diskutovať na dashofer. Tam nie je svetlo, nie sú body, nie je etiketa, nie je admin.
tam je to ako bútľavka ...
aby sa to tu nezmenilo len na istý chat-portál (začiatok a koniec abecedy)
0 0
JOŽO JOŽO

JOŽO je offline (nepripojený) JOŽO

Chcem Vás poprosiť o pomoc. Počíta sa do príjmu manželky aj dotácia zo štátneho rozpočtu na živnosť (samozamestnanie) vo výške 58 212 Sk, ak si chcem uplatniť jej nezdanitelnú časť ZD, čo je správne
1. 90 816 - príjem zo živnosti - 58 212 alebo
2. 90 816 - príjem zo živnosti
Ďakujem
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

JOŽO Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť o pomoc. Počíta sa do príjmu manželky aj dotácia zo štátneho rozpočtu na živnosť (samozamestnanie) vo výške 58 212 Sk, ak si chcem uplatniť jej nezdanitelnú časť ZD, čo je správne
1. 90 816 - príjem zo živnosti - 58 212 alebo
2. 90 816 - príjem zo živnosti
Ďakujem
bod l je správny - dotácia je vlastne príjmom v par. 6.
0 0
JOŽO JOŽO

JOŽO je offline (nepripojený) JOŽO

Škoda, ja som si už uplatnil u zamestnávateľa nezdaniteľnú časť ZD podľa bodu 2. Mám teraz podať opravné daňové priznanie typu A sám do 2.4.2007?
Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JOŽO Pozri príspevok
Škoda, ja som si už uplatnil u zamestnávateľa nezdaniteľnú časť ZD podľa bodu 2. Mám teraz podať opravné daňové priznanie typu A sám do 2.4.2007?
Ďakujem.

Ak ste si uplatnili na manželku zlú odpočítateľnú položku a nedá sa to už opraviť v RZD tak treba podať opravné DP
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ja by som to trošku rozviedla - dotácia na samozamestnanie bola aj vyčerpaná v plnej výške? Ak áno - podala by som opravné DP. Ak vyčerpaná nebola - môže to ostať tak.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Pepa Pozri príspevok
Ja by som to trošku rozviedla - dotácia na samozamestnanie bola aj vyčerpaná v plnej výške? Ak áno - podala by som opravné DP. Ak vyčerpaná nebola - môže to ostať tak.
Teraz na to pozerám a nie som si tým celkom istá (ale priznám sa v prvom momente som chcela súhlasiť s Erikou ), či to môže zostať tak aj keď dotácia nebola zdanená. Je to predsa príjem roku 2006 aj keď nezdanený, ale sa započítava. Možno nám to Jozef objasní.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Príjem je príjmom vtedy, keď je čerpaný. Aspoň pokiaľ ide o posudzovanie vlastného príjmu manželky.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Jozef Mihál Pozri príspevok
Príjem je príjmom vtedy, keď je čerpaný. Aspoň pokiaľ ide o posudzovanie vlastného príjmu manželky.
Jozef ďakujem za vyvedenie z omylu.
0 0
JOŽO JOŽO

JOŽO je offline (nepripojený) JOŽO

Ďakujem za pomoc. Manželka z tejto dotácie čerpala 16 000 Sk. Zostávajúca časť dotácie je nevyčerpaná. Potom ak si chcem uplatniť jej nezdanitelnú časť ZD, čo je správne
1. 90 816 - príjem zo živnosti - 58 212 alebo
2. 90 816 - príjem zo živnosti - 16 000
Ďakujem, prajem príjemný večer.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
JOŽO Pozri príspevok
Ďakujem za pomoc. Manželka z tejto dotácie čerpala 16 000 Sk. Zostávajúca časť dotácie je nevyčerpaná. Potom ak si chcem uplatniť jej nezdanitelnú časť ZD, čo je správne
1. 90 816 - príjem zo živnosti - 58 212 alebo
2. 90 816 - príjem zo živnosti - 16 000
Ďakujem, prajem príjemný večer.
Z predchádzajúcich príspevkov mi vyplýva, že 2.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať