Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Tatiana Pozri príspevok
ale nech ti ho potvrdí zamestnávateľ podpisom a pečiatkou
Výplatné pásky predsa tiež nie sú potvrdené pečiatkou zamestnávateľa, mylsím, že ani ten mzdový list by nemusel ... (alebo ďaňováci žiadali mať potvrdené i tie pásky?)
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

UBIKA25 Pozri príspevok
Mám mzdový list, môže byť?
Ďakujem...
Ja osobne som to vyriešila tiež doloženým mzdovým listom - ten bol potvrdený pečiatkou a podpisom zamestnávateľa. Zatiaľ pri preberaní DP nemali k tomu u nás výhrady. Uvidím, či sa ozvú neskôr.
Stačilo teda len normálne Potvrdenie o príjme a na vydokladovanie odovodov ten mzdový list (pásky totiž tiež môj známy nemal).
0 0
TanaTM TanaTM

TanaTM je offline (nepripojený) TanaTM

mne na daňovom povedala pani, že mam priložiť iba potvrdenie a z výplatných pások rozpísať sumu poistného do oddielu XII., ale výplatné pásky neprikladať k DP.
ešte si nie som istá-mám príjem za celý rok iba z českej republiky. Môžem si okrem NČZD na daňovníka uplatniť aj úľavu na životné poistenie?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás zamestnanec mi predložil potvrdenie o príjme zo švajčiarska, kde mu zamestnávateľ uvádza, že v HM má započítané aj prídavky na deti. Predpokladám, že tento príjem neuvádzam v DP, ale odčlením ho od HM. Dalej mu uvádza, že mu preplatil náklady na sťahovanie, neviem čo s nimi, ale predpokadám, že ich neuvádzam v DP. Čo poviete?
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

alušik Pozri príspevok
Pri podávaní daňového priznania môže daňovník - daňový rezident SR, ktorý mal príjmy zo závislej činnosti zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, použiť metódu vyňatia príjmu, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
Znamená to, že aj v prípade, ak má Slovenská republika uzatvorenú so štátom, v ktorom daňovník dosiahol príjmy zo závislej činnosti, zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s metódou zápočtu dane (napr. Česko, Írsko), môže pri podávaní daňového priznania použiť metódu vyňatia príjmov.
Takto by sa malo postupovať už pri podávaní daňových priznaní za rok 2008.
Dobrý večer, neviete, čo je nového k tomuto problemu ? pozerala som aj blog pana Mihála (vid prísp.61), no nemožem nikde nájsť výklad kedy možme využiť túto možnosť-mojim klientom by sa to veľmi hodilo-len či sa to može už v DP za rok 2008 ??????????
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majkas Pozri príspevok
Dobrý večer, neviete, čo je nového k tomuto problemu ? pozerala som aj blog pana Mihála (vid prísp.61), no nemožem nikde nájsť výklad kedy možme využiť túto možnosť-mojim klientom by sa to veľmi hodilo-len či sa to može už v DP za rok 2008 ??????????
Podľa mňa sa ustanovenie § 45 ods. 3 písm. c)

(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou
daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
a) za prácu vykonávanú pre Európske spoločenstvá a ich orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázate ľne zdanené.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.

bude dať použiť až za zdaňovacie obdobie r.2009, pretože Zák. 595/2003 Z. z. v znení n. p., teda aj Zák. 60/2009 Z. z. nadobúda účinnosť 1. marca 2009 a citované znenie § 52g Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. marca 2009, neupravuje.
Naposledy upravil Marína : 04.03.09 at 19:06
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mne by tiež viac vyhovovala metóda vyňatia príjmov z ČR, ale zatiaľ to chápem tak ako napísala Marína...až za zdaňovacie obdobie r. 2009.

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-3472...ranicny-prijem
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Presne to isté momentálne naháňam. Aj mne by vyhovovala metóda vyňatia príjmov z ČR, len tiež som doteraz nenašla 100% odpoveď, či to môžem použiť za rok 2008. Neviete ako to je?
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Ako je Vám všetkým známe od 1.1.2008 sa dosť podstatne zmenili zákony v ČR. Mám potvrdenie Slovaka o zdan.príjmoch z ČR, kde je uvedené:
Príjmy: 175 292 CZK
Úhrn poistného , kt.je povinný platit zamestnavateľ: 58 306 CZK
Zaklad dane: 233 698 CZK
Do daňoveho priznania z celosvetovych prijmov mam uviesť tych 233 698 CZK? O ake poistne si ma znizit zaklad dane , ked tam nie je uvedene kolko je poistne za zamestnanca?

Mate s tym skusenosti? Prosim poradte.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
NICOLETTA Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Ako je Vám všetkým známe od 1.1.2008 sa dosť podstatne zmenili zákony v ČR. Mám potvrdenie Slovaka o zdan.príjmoch z ČR, kde je uvedené:
Príjmy: 175 292 CZK
Úhrn poistného , kt.je povinný platit zamestnavateľ: 58 306 CZK
Zaklad dane: 233 698 CZK
Do daňoveho priznania z celosvetovych prijmov mam uviesť tych 233 698 CZK? O ake poistne si ma znizit zaklad dane , ked tam nie je uvedene kolko je poistne za zamestnanca?

Mate s tym skusenosti? Prosim poradte.
Treba si vyžiadať potvrdenie od zamestnávateľa, koľko mu bolo zrazené poistné za zamestnanca a do nášho DP uvedieš jeho príjmy tj. 175 292 CZK - zrazené poistné - /môžu byť aj výplatné pásky, keď máš za všetky mesiace/.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
H.B. Pozri príspevok
Presne to isté momentálne naháňam. Aj mne by vyhovovala metóda vyňatia príjmov z ČR, len tiež som doteraz nenašla 100% odpoveď, či to môžem použiť za rok 2008. Neviete ako to je?

Na túto otázku mi dnes prišla emailom odpoveď z DR SR Banská Bystrica. Keďže určite to zaujíma viac ľudí, tak ju sem prilepím:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Na zamedzenie dvojitého zdanenia príjmov zo závislej činnosti dosiahnutých v Českej republike sa použije metóda zápočtu dane, ktorá vyplýva zo zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzatvorenej medzi Českou republikou a Slovenskou republikou.
Ustanovenie § 45 ods. 3 písm. c/ novely zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je účinné až od 1. marca 2009 a prvýkrát sa bude môcť použiť až za zdaňovacie obdobie 2009, nakoľko prechodné ustanovenie tejto novely neumožňuje predmetné ustanovenie použiť aj za zdaňovacie obdobie 2008.

Odbor služieb pre verejnosť
DR SR Banská Bystrica
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Hmm...ďakujem, ale veľmi ma to nepotešilo. Mne by to vyňatie príjmov už za obdobie 2008 veľmi pomohlo. Ale čo už.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
No ani mňa to veľmi nepotešilo...ale tak zákon je zákon
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

betka631 Pozri príspevok
Na túto otázku mi dnes prišla emailom odpoveď z DR SR Banská Bystrica. Keďže určite to zaujíma viac ľudí, tak ju sem prilepím:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Na zamedzenie dvojitého zdanenia príjmov zo závislej činnosti dosiahnutých v Českej republike sa použije metóda zápočtu dane, ktorá vyplýva zo zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzatvorenej medzi Českou republikou a Slovenskou republikou.
Ustanovenie § 45 ods. 3 písm. c/ novely zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov je účinné až od 1. marca 2009 a prvýkrát sa bude môcť použiť až za zdaňovacie obdobie 2009, nakoľko prechodné ustanovenie tejto novely neumožňuje predmetné ustanovenie použiť aj za zdaňovacie obdobie 2008.

Odbor služieb pre verejnosť
DR SR Banská Bystrica
Odpovedali tak, ako som uviedla v prísp. 87. Aspoň to tu máme 2x a tak to má trochu väčšiu váhu, nie?
Mňa skoro ako prvé pri novele zákonov zaujímajú prechodné a záverečné ustanovenia.
0 0
abarsony abarsony

abarsony je offline (nepripojený) abarsony

betka631 Pozri príspevok
Ako už napísala Johanka česká superhrubá mzda je vlastne naša celková cena práce. Z toho mi logicky vyplýva, že do nášho DP do r.32 sa dá úhrn príjmov z r.1 Potvrzeni o zdaniteľnej mzde a k vyplneniu r.33 bude potrebné od českého zamestnavateľa vyžiadať Potvrdenie o zrazených odvodoch. Zatiaľ to inač nevidím. Skúsim ešte zájsť na DÚ ...možno poradia. Manžel nemá zatiaľ Potvzení o zdaniteľných príjmoch, ale preventívne som mu poradila, nech si hneď žiada na účtárni aj Potvrzení o zrazených odvodoch...uvidíme ako na to zareaguje mzdárka.
Správne si uviedla riadok č.1/uhrn prijmov v ČR,ak nemáš potvrdenie o zrazených odvodoch z ČR,je potrebné uznať vypočítať z riadku 1 12,4% a to uznať pri započítavaní prijmov z ČR,...to mám z daň.uradu informáciu
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nemôžeš sám vypočítavať odvody a k tomu úhrnom v %, každá zložka odvodov sa vypočítava samostatne a zaokrúhľuje. Dokladom, ktorý nemusíš odovzdať, len si uschovať pre prípadnú kontrolu, je potvrdenie od zamestnávateľa, resp. úhrn z výpl. pások.
viď zdravotní pojištění a sociálni pojištění
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

A ako to je keď viem, že z Čiech vrátia celú daň, mám ako daň na zápočet dať nulu?Na potvrdení je daň.
0 0
NICOLETTA NICOLETTA

NICOLETTA je offline (nepripojený) NICOLETTA

Zamestnancovi, ktorý časť roka pracoval v ČR bolo urobené ročné zúčtovanie dane v ČR kde mu vyšiel nejaký preplatok.

Podáva daňové priznanie z celosvetových príjmov v SR. Druhu časť roka pracoval v SR. Aku sumu dane zaplatenej v ČR môžem započítať?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Adula Pozri príspevok
A ako to je keď viem, že z Čiech vrátia celú daň, mám ako daň na zápočet dať nulu?Na potvrdení je daň.
Presne tak. Žiadna daň = žiaden zápočet dane.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

NICOLETTA Pozri príspevok
Zamestnancovi, ktorý časť roka pracoval v ČR bolo urobené ročné zúčtovanie dane v ČR kde mu vyšiel nejaký preplatok.

Podáva daňové priznanie z celosvetových príjmov v SR. Druhu časť roka pracoval v SR. Aku sumu dane zaplatenej v ČR môžem započítať?
Započítaš daň vysporiadanú, t. z. buď z ročného zúčtovania alebo z daňového priznania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať