Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Anik Pozri príspevok
Marína ďakujem že si sa ozvala
pracoval pre *Slov. firmu asi leasing zam. alebo také niečo
11 mesiacov pracoval v Kutnej Hore a posledný mesiac dal výstup a marodoval.
Slovenská firma vydala potvrdenie o príjmoch z ktorých aj odvádzala poistenie zdravotné a sociálne
- český zamestnávateľ vydal zas potvrdenie o zdaniteľnej mzde na ktorom je napísané že mu stiahli tých 27.000,- Kč daň
a všetko ostatné je tak ako píšem v príspevku vyššie
češi nechcú vydať ani to potvrdenie o zaplatenej dani
Anika
Anik, nechcete si to overiť telefonicky? http://business.center.cz/business/u...l.aspx?Cislo=1
Nerozumiem, prečo by FÚ nechcel vydať potvrdenie o zaplatenej dani.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Marína
ďakujem Vám a skúsim to výsledok dám vedieť
príjemný večer
Anika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína Pozri príspevok
Anik, nechcete si to overiť telefonicky? http://business.center.cz/business/u...l.aspx?Cislo=1
Nerozumiem, prečo by FÚ nechcel vydať potvrdenie o zaplatenej dani.
Myslela som množné číslo, ty a zamestnanec.
Anik Pozri príspevok
Marína
ďakujem Vám ti a skúsim to výsledok dám vedieť
príjemný večer
Anika
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ďakujem
ja som si myslela že si praješ nech vykám aj natom si niektorí potrpia
zatiaľ som skúsila poslať aspoň @, tak som sa skontaktovala aj so správkyňou FU Kutná Hora a mala som sňou 15 min. rozhovor
kde ma presvedčila,že jednoducho mi nič nevydá a hotovo
a Marína ak podáva DP na Slovensku nemá nárok podať v ČR ak mu tam vychádzal pomerne slušný daň. preplatok a tiež daň. bonus ja som si myslela že ak má viac ako 90 % príjmu z ČR tak môže podať DP aj tam a ten DB uplatniť. Vďaka krásne za tvoj čas a ochotu
Anika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Práve, že má nárok podať DP v ČR a uplatniť si všetky výhody, ktoré ponúka Zákon č. 586/1992 Sb. a p. p.(o daních z příjmů). Zahraničné osoby podávajú(aspoň doteraz to platilo) DP na FU Praha I. a aj tam žiadajú o potvrdenie o zaplatenej dani.
Naposledy upravil Marína : 06.04.09 at 19:08
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

aha a ja som to poslala na FU Kutná Hora , lebo som si myslela že musím poslať na príslušný FU, tam kde robil možno, že tam bude ten problém
Anika
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

pani z FU Kutná Hora mi povedala, že všetky podanie musím stiahnuť, aby to mohla doriešiť takže zrejme budem musieť stiahnuť z Kutnej Hory a poslať na FU Praha I.
ďakujem
Anika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A to pani z Kutnej Hory nemohla preposlať na Prahu 1? Už to mala dávno urobiť alebo ťa upozorniť. Na čo čakala, kým ubehne termín na podanie DP? Nemám slov.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

vieš Marína skôr sme uvažovali nad tým, že to už niekto aj vybavil, vo svoj prospech asi ten zamestnávateľ, je to malé mestečko a doslova a dopísmena ma presvedčila že to nemôžem -buď podá v Čechách, alebo na Slovensku a on musí na Slovensku to znamená že všetko musím stiahnuť a v ČR si nemôže nič nárokovať.
to DP na Slovensku som podala len poštou 31.03. lebo ho odmietli
na DU zobrať
Anika
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dobrý deň dámy a páni
volala som dnes s FU Praha 1. a aj s Kutnou Horou konečné resumé na čom sme sa zhodli -
na FU Praha 1 - keby som to bola smerovala nanich - poslali by to na Kutnú Horu - takže to bolo zaslané správne
problém ostal len v daň. bonuse na dieťa - nemôže si uplatniť aj manžel aj manželka takže stiahnem to podanie v čechách čo sa týka DB na dieťa, lebo ho uplatnila manželka na Slovensku
ja som rozmýšľala , že hoc podať opravné na SK a neuplatniť DB
a doplatiť, ale kamarátka sa obáva toho aké by bolo penále a tiež že ona to teraz doplatí a z Čiech ktovie kedy prídu peniaze
za všetky rady dievčence ďakujem
Anika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Anik Pozri príspevok
dobrý deň dámy a páni
volala som dnes s FU Praha 1. a aj s Kutnou Horou konečné resumé na čom sme sa zhodli -
na FU Praha 1 - keby som to bola smerovala nanich - poslali by to na Kutnú Horu - takže to bolo zaslané správne
problém ostal len v daň. bonuse na dieťa - nemôže si uplatniť aj manžel aj manželka takže stiahnem to podanie v čechách čo sa týka DB na dieťa, lebo ho uplatnila manželka na Slovensku
ja som rozmýšľala , že hoc podať opravné na SK a neuplatniť DB
a doplatiť, ale kamarátka sa obáva toho aké by bolo penále a tiež že ona to teraz doplatí a z Čiech ktovie kedy prídu peniaze
za všetky rady dievčence ďakujem
Anika
Anik, s hrubo vyznačeným osobne nesúhlasím. Český zákon platí výhradne v ČR, slovenský v SR a možno ma niekto opraví, ja nepoznám právnu normu, ktorá by toto podmieňovala.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Anik mi podávame DP v ČR na FÚ Brno ...bez problémov. Dnes mi manžel volal, že už je vrátená daň na účte a dokonca už ma aj Potvrzení o zaplacené dani v ČR, takže môžeme podať DP na Slovensku.
Súhlasím s Marínou...uplatňujeme si DB na Slovensku aj v ČR a predsa v ČR sa riadime Zákonom o daních z príjmu českým a na Slovensku slovenským.Ak spĺňa podmienku 90 % príjmov z ČR tak nevidím dôvod, prečo by si nemohol uplatniť DB.
A z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že za tých pár rokov čo podávame DP v ČR aj SR ešte ani jeden DÚ nezaujímalo, či sme si v druhom štáte tiež uplatňovali DP. Asi až priveľmi aktívna pani na FÚ Kutná Hora.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dievčence ďakujem za reakcie
ale žiadajú odomňa zaslať potvrdenie že manželka si neuplatňovala daňový bonus na syna aj na FU Praha 1 mi povedala že je potrebné splniť
90 % príjmov v ČR
a že si DB neuplatňuje druhý rodič , dokladám aj to čo mi dnes pani z FU Kutná Hora poslala že ešte odomňa chce
-aby si mohl uplatnit slevu na dítě, musí mít na daňovém přiznání vyplněnu výši celosvětových příjmů a doložit prohlášení manželky, že ona si slevu na dítě nikde neuplatňuje. Ta výše celosvětových příjmů by šla doložit i korespondenčně spolu s prohlášením manželky.

Anika
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Myslím, že si môžu pýtať potvrdenie o tom, že si DB neuplatňuje druhý rodič v ČR, ale nechápem prečo ich zaujíma priznanie DB na Slovensku.
A k tej sleve na dite...aj daňový nerezident si môže uplatniť slevu na díte pokiaľ spĺňa podmienku 90% príjmov z ČR.
v českom DP vypĺňaš r. 29...ak si daňový nerezident uvedieš kód štátu SK a v r.29a výšku celosvetových príjmov. Tak je vlastne možné zistiť, či je splnená podmienka, že zo všetkých celosvetových príjmov je 90% príjmov z ČR.

http://finance.idnes.cz/i-cizinci-pr...206_p_dane_hru
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dobrý deň
napriek tomu že som pani do Kutnej Hory zaslala aj odkaz na http://finance.idnes.cz/i-cizinci-pr...206_p_dane_hru
napísala mi že u nich v čechách platí, že len 1 z rodičov /aj v SK/ si môže uplatniť DB a ak to necháme len tak že žiadame o DB tak to budú zdlhavo prešetrovať či si manželka neuplatnila na Slovensku a ak áno aj tak mu nič nedajú
Anika
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dievčence je nato nejaký paragraf, že to odomňa nemôže žiadať to potvrdenie že si manželka neuplatňovala DB ?
resp. kde by som to mohla ešte overiť
Anika
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

ahojte vsetci,

tak ja si plne uvedomujem aky je datum a termin podania DP davno za nami, ale dnes sa mi ozval kamarat ze nema vobec podane DP FO a ani urobene rocne zuctovanie. Pracoval 1-5. mesiac v CR a 8-12 v SR. Doteraz cakal na Potvrzeni o zdanitelnych prijmech co mi aj tak nestaci, lebo neviem odvody tak hlada vyplatne pasky (snad najde). Neviem co teraz s nim. Podat mu DP v SR z oboch prijmov a pouzit metodu zapoctu dane? Docitala som sa vsak tu na strankach ze je k tomu potrebne potvrdenie z FU Praha I o zaplateni dane ku ktoremu neviem ako sa dopracovat: teda ci urobit DP aj v CR a so ziadostou o vystavenie Potvrdenia o zaplateni dane poslat na ten FU alebo ci DP v CR podavat nemusi (Uhrn zuctovanych prijmov v r.1 Potvrzeni o zdanitelnych prijmech... je 55966 CZK). Hrozia mu penale predpokladam. Co som zatial pocitala vychadza mu na SR preplatok. Ako sa pocita dan v CR zatial nemam prehlad ale ak musi podat nastudujem. Prosim poradte mi ako postupovat. dakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Potrebovala by som pomoc poraďáci. Dostalo sa mi do rúk DP za rok 2008 s príjmami v ČR, bol odklad do konca septembra , takže stíham ... len potrebujem Vašu pomoc, lebo bohužiaľ nemám čas čítať všetky strany na porade..

Jedná sa iba o dva mesiace (11-12), nakoľko od 01-10 poberal dotyčný príspevok za opatrovanie, zamestnal sa od novembra, za slovenskú firmu, ktorá má závod v Čr. Má dve potvrdenia:
SR:
- zúčtv. v mes. 11-12
- úhrn príjmov: 16.201,-- Sk
- poistné a príspevky: 2.176 Sk
- čiastkový základ dane: 14.025 Sk
- úhrn preddavkov na daň: 0 Sk

ČR:
- zúčt. v mes. 11-12
- úhrn zúčt.příjmú ze závislé činnosti: 42 120 Kč
- úhrn pojistného,které je povinen platit
zaměstnávatel sám za sebe z příjmu: 4 926 Kč
- základ daně: 47 046 Kč
- skutečně sražená záloha na daň z příjmu: 2925 Kč

Ešte si platil životnú poistku v úhrnnej výške 15 208 Sk (dá si len 12 000).
Jedná sa mi hlavne o príjmy z Čr, lebo tam je základ dane vyšší ako úhrn príjmov. Či bude na r. 49 základ dane 47 046Kčx kurz 1,255 alebo úhrn príjmov mínus poistné (42 120-4926)x 1,255?
Ďakujem, veľmi pekne.
Súri mi to.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Lenka, bude úhrn príjmov mínus poistné, čiže vlastne základ dane.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka, berieš do úvahy základ dane 42120CZK /prepoč.na SK/ z potvrdenia ČR. Ak máš na potvrdení kontakt na mzdárku z ČR, vyžiadaj si potvrdenie o zaplatených odvodoch za zamestnanca. Ak má výplatné pásky, môžeš zrazené poistné nasčítať aj z nich.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať