Zavrieť

Porady

príjmy z ČR

Ahojte, potrebujem skontrolovať:
Kamarátka zarobila v ČR za rok 2007:
úhrn príjmov - 96181,-CZK
úhrn poistného - 12038,-CZK
základ dane - 84143,- CZK
zrazená daň - 2897,- CZK

preratávala som to priemerným kurzom českej koruny 1,217

takže vyšlo mi to takto:
r.32-117 052,-
r.33-14650,-
r.34-102402,-
r.36-102402,-
r.37-95616,-
r.43-95616,-
r.44-6786,-
r.45-1289,-
r.49-102402,-
r.50-3525,-
r.51-100,00
r.52-1289,-
r.53-1289,-

to znamená, že nemá žiaden nedoplatok ani preplatok na dani, úhrn príjmov aj úhrn poistného som zaokrúhľovala na celé koruny nadol, môže byť? Ďakujem za kontrolu, pekný večer
Usporiadat
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Je to dobre, akurát na riadku 51 je percento 99,99
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Si sikuľka, máš to správne vyrátané.
0 0
anabella anabella

anabella je offline (nepripojený) anabella

preratávala som si to, ale mne ten riadok 51. vychádza 100,00, tak ako to teda bude?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Bud kľudná, ten riadok 51 je skutočne 100 %,
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Mne na Daňovom úrade povedali, že ak mi vychádza 100%, že to nikdy nesmie byť 100%, vždy tam mám dať 99,99%, veď to výjde tak o pár korún rozdiel, aj tak by si nič neplatila, tak sa neplaš
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dobry den, ja mam taktiez pred sebou potvrdenie o zdan. prijmoch z CR. no nepozdava sa mi zaklad dane.

r.1: uhrn zuct. prijmu = 70 655czk
r.2: z r.1 prijmy vyplacene do 31.1.2009 = 70655czk
r.5: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prijmu na r.1 = 24 730czk
r.6: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prjimu na r.2 = 24 730czk
r.7: zaklad dane (r.2+r.4+r.6) = 95 385czk
r.8: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.1 = 775czk
r.9: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.2 = 775czk

mam tomu chapat tak, ze bratranec zarobil 141 310czk?

dakujem.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Nie, zarobil iba 70655,-CZK.
A chápeš to, nie tomu...
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dakujem za odpoved. ked idem ale vyplnat DP, do r. 32 napisem 88672sk, do r.33 31036sk, a do r.34 mi program da 57636sk. takze zaklad dane je 57636sk. ale na potvrdeni o prijme zamestnavatel uvadza, ze zaklad dane je 95385czk, co je 119708sk. robim to teda spravne? dakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

*agatha* Pozri príspevok
dobry den, ja mam taktiez pred sebou potvrdenie o zdan. prijmoch z CR. no nepozdava sa mi zaklad dane.

r.1: uhrn zuct. prijmu = 70 655czk
r.2: z r.1 prijmy vyplacene do 31.1.2009 = 70655czk
r.5: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prijmu na r.1 = 24 730czk
r.6: uhrn pojistneho, ktere je povinen platit zamestnavatel sam za sebe z prjimu na r.2 = 24 730czk
r.7: zaklad dane (r.2+r.4+r.6) = 95 385czk
r.8: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.1 = 775czk
r.9: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.2 = 775czk

mam tomu chapat tak, ze bratranec zarobil 141 310czk?

dakujem.
Naozaj je v texte riadku 5 a 6 "zamestnavatel" ?
K riadku 7 základ dane sa počíta ako rozdiel úhrnu príjmov a poistného ....uvádzaš , že v predtlači je súčet riadkov 2,4 a 6. Aký text, prípadne číslo je na riadku 4 ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

*agatha* Pozri príspevok
dakujem za odpoved. ked idem ale vyplnat DP, do r. 32 napisem 88672sk, do r.33 31036sk, a do r.34 mi program da 57636sk. takze zaklad dane je 57636sk. ale na potvrdeni o prijme zamestnavatel uvadza, ze zaklad dane je 95385czk, co je 119708sk. robim to teda spravne? dakujem.
Predbiehaš, ešte nevieš, čo ktoré číslo znamená ... tak ako chceš vyplniť DP ?
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Dievčatá ja nie som účtovníčka, ale manžel pracuje v ČR tak sa zaujímam o DP, keďže mu ho vyplním. Nevidela som ešte ako vyzerá Potvrdenie o príjme ale v ČR je to tak: Daň z príjmu FO v ČR sa vypočítava z tzv.superhrubej mzdy, ktorá sa zaviedla od 1.1.2008. Ta spočíva v zahrnutí vedľajších mzdových nákladov zamestnávateľa ...ako je sociálne tak i zdravotné poistenie platené zamestnávateľom za zamestnanca.
Čiže hrubá mzda + soc. a zdrav. poistenie zamestnávateľa = superhrubá mzda


http://www.finance.cz/dane-a-mzda/in...perhruba-mzda/

Z toho mi vychádza, že vlastne na Potvrdení o príjme z ČR nebude uvádzané poistné platené zamestnancom(nakoľko pre vyplnenie DP v ČR nie je podstatné), ale je tam uvádzané poistné platené zamestnávateľom.
Už som z toho troška nervozná, pretože bude problém pri vypĺňaní DP na Slovensku.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

prikladam potvrdenie...
potvrdenie.jpg  
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

betka631 Pozri príspevok
Dievčatá ja nie som účtovníčka, ale manžel pracuje v ČR tak sa zaujímam o DP, keďže mu ho vyplním. Nevidela som ešte ako vyzerá Potvrdenie o príjme ale v ČR je to tak: Daň z príjmu FO v ČR sa vypočítava z tzv.superhrubej mzdy, ktorá sa zaviedla od 1.1.2008. Ta spočíva v zahrnutí vedľajších mzdových nákladov zamestnávateľa ...ako je sociálne tak i zdravotné poistenie platené zamestnávateľom za zamestnanca.
Čiže hrubá mzda + soc. a zdrav. poistenie zamestnávateľa = superhrubá mzda


http://www.finance.cz/dane-a-mzda/in...perhruba-mzda/

Z toho mi vychádza, že vlastne na Potvrdení o príjme z ČR nebude uvádzané poistné platené zamestnancom(nakoľko pre vyplnenie DP v ČR nie je podstatné), ale je tam uvádzané poistné platené zamestnávateľom.
Už som z toho troška nervozná, pretože bude problém pri vypĺňaní DP na Slovensku.
Takže česká superhrubá, je to isté ako u nás celková cena práce. Ale čo s tým poistným. Kamarátka robí v ČR, pozisťujem čo je nové .
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Potvrzení o zdanitelných příjmech z ČR pre rok 2008 vyzerá takto:
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Johanka Pozri príspevok
Takže česká superhrubá, je to isté ako u nás celková cena práce. Ale čo s tým poistným. Kamarátka robí v ČR, pozisťujem čo je nové .
Ja som už uvažovala o tom, že poviem manželovi nech si vypýta Potvrdenie o tom, koľko zaplatil soc. a zdrav. poistenie za rok 2008. My vlastne budeme podávať DP v ČR, ale následne na základe Potvrdenia o výške zaplatenej dane z FÚ v ČR priznávame celosvetové príjmy v SR.
Johanka ak sa ti podarí niečo zisťiť tak budem vďačná.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tu ozaj pomôže len potvrdenie od zamestnávateľa o výške zrazených odvodov. Tak som sa dohodla aj s DÚ. Pozerala som aj DP z ČR a ozaj sa v ňom poistné neodpočítava. Voľajako čudne sa počíta dílčí základ daně. Príjmy od všetkých zamestnávateľov+úhrn poistného, kt. je povinný platiť zamestnávateľ-daň zaplatená v zahraničí).
Přiznání k dani z příjmů fyzických osob
0 0
biba69 biba69

biba69 je offline (nepripojený) biba69

Takéto potvrdenie som mala aj ja a dzvedela som sa, že v roku 2008 sa zaviedol v ČR pojem superhrubá mzda, ktorá zahŕňa úhrn príjmov a odvody za zamestnávateľa ( z tejto sumy sa počíta daň). Ja tiež neviem, či som priznanie vyplnila správne ( na DU mi samozrejme neporadili),ale dala som len na r.33 - úhrn príjmov z ČR a SR. Ak má niekto podobnú súsenosť a vie pradiť, veľmi by mi to pomohlo. Ď.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mam taketo potvrdenie o prijmoch z CR:

r.1: uhrn zuct. prijmu = 160 000 Czk
r.2: z r.1 prijmy vyplacene nebo obdržené do 31.1.2009 = 160 000 Czk
r.5: uhrn pojistneho z príjmu uvedených na ř. 1 (par. 6 odst. 13 zákona) = 20433 Czk
r.6: poistné sražené nebo uhrazené poplatníkokem z prjimu na r.2 = 20 433 Czk
r.7: poistné sražené nebo uhrazené poplatníkokem z prjimu na r.4 = 0 Czk
r.8: zaklad dane (r.2+r.4-r.6-r.7) = 139 567 Czk
r.8: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.1 = 0 Czk
r.9: skutecne srazena zaloha na dan z prijmu z r.2 = 0 Czk

Zarazilo ma, ze nie je v nom uvedena zrazena dan. Ako to uviest v danovom priznani?

Vo Vasich prispevkoch som sa docitala, ze tzv. superhruba mzda plati od 1.1.2008. Ja mam vsak potvrdenia o prijme za roky 2007 a 2008 rovnake (zrejme sa menilo aj tlacivo, nie?). Pracovny pomer v CR skoncil v juni 2008, potvrdenie bolo vydane v juni 2008. Je potvrdenie s vyssie uvedenymi udajmi spravne (ma spravne polozky)?

Ani v potvrdeni za rok 2007 nebola vycislena dan (ale ja som dan zapocitala - dnes uz netusim, ako som sa k udaju o vyske zrazenej dane dostala). Urobila som spravne?

Vyjadrenie ceskej mzdarky: Záloha na daň z příjmu není žádná, protože se strhávala srážková daň konečná a ta už se do daňového
přiznání neuvádí.
Naposledy upravil Lianka : 30.01.09 at 08:50 Dôvod: doplnenie
0 0
biba69 biba69

biba69 je offline (nepripojený) biba69

Ja mám tiež také potvrdenie z ČR a na daňovom úrade mi povedala, že ona nie je povinná ovládať daňové zákony ČR. Na základe dobej rady betky631 som si našla info o superhrubej mzde, ktorá je platná od 1.1.2008 v ČR. V poučení na vyplnenie DP je napísané, že za príjmy zo zdrojov v zahraničí sa považujú hrubé (brutto) príjmy. Ak by som však dala do DP r. 33 tzv. superhrubú mzdu ( úhrn príjmov a odvody za zamestnávateľa)nie je to podľa mňa úhrn príjmov. Ak máte niekto súsenosť s príjmom z ČR poraďte prosím.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ako už napísala Johanka česká superhrubá mzda je vlastne naša celková cena práce. Z toho mi logicky vyplýva, že do nášho DP do r.32 sa dá úhrn príjmov z r.1 Potvrzeni o zdaniteľnej mzde a k vyplneniu r.33 bude potrebné od českého zamestnavateľa vyžiadať Potvrdenie o zrazených odvodoch. Zatiaľ to inač nevidím. Skúsim ešte zájsť na DÚ ...možno poradia. Manžel nemá zatiaľ Potvzení o zdaniteľných príjmoch, ale preventívne som mu poradila, nech si hneď žiada na účtárni aj Potvrzení o zrazených odvodoch...uvidíme ako na to zareaguje mzdárka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať