Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nikahola Pozri príspevok
Ahojte všetci.chcela by som sa vás opýtať či mi niekto nevie poradiť .Mám bolesti v kolene.Vyskakuje mi asi od 10 rokov a boleť. Sa stale stupňuje.Bola som aj na Magnetorezonacii a bolo mi povedade že mám natiahnuty vez a jablčko niekde mimo, ale nemusi sa to operovať nechapem .Potrebovala by som sa obratiť na ineho lekara ,lebo už raz som mala isť na operaciu ,ale nemohla som a teraz mi hovoria, aby som nosila ortézu 365 dni v roku aký to má význam? Ako som vodič bojim sa jazdiť aby mi neviskočilo koleno akurat za volantom. Ja chcem normalne chodiť a nie stale krivkať
Orteza je lepšia ako ask. Drží to koleno pohromade ako napr moje. Skús zájsť inemu ortopedovy. Ak si z BA zájdi do Ružinovskej polikliniky.
0 0
Ka-Be Ka-Be

Ka-Be je offline (nepripojený) Ka-Be

Eulalia,
tiež išlo o operáciu menisku?
mne lekárka hovorila, že budem odľahčená (pochopila som, že mi dajú barle) a že 2 týždne PN treba rátať.
Po narkóze nebolo Ti zle (nezvracala si)?
ďakujem
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ka-Be Pozri príspevok
Eulalia,
tiež išlo o operáciu menisku?
mne lekárka hovorila, že budem odľahčená (pochopila som, že mi dajú barle) a že 2 týždne PN treba rátať.
Po narkóze nebolo Ti zle (nezvracala si)?
ďakujem
Nie, ja som mala meniskus operovaný už pred 40 (Pane Bože, ale ten čas letí) rokmi, mne teraz obrusovali výrastky. Ale v ten deň robili viacero artroskopií a nikto tam kvôli tomu nedostal barle.
Čo sa týka narkózy, nemala som žiadne problémy. Deň pred operáciou treba veľa piť, až tak do polnoci. Od polnoci nič nepiť, nefajčiť, už ani večeru sme nedostali. A ako som hovorila, dve hodiny po prebratí z narkózy ešte nič, až potom som mohla pomaly začať popíjať minerálku. Večer už všetko bez obmedzenia.
Ja chodím do roboty autom, tak ma niečo viac ako týždeň vozili do práce kolegovia. Ale ešte v ten deň, ako mi vybrali štichy, som absolvovala cestu Ba-Piešťany. Je pravda, že nohu na spojku som si vykladala rukou, ale na diaľnici veľmi spojku nepotrebuješ.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Tak tomu trochu nerozumiem. Moja dcera bola na ART pred dvoma tyzdnami, vybrali jej kus menisku. Zranenie mala uz od 6.jula, ale koli blbosti chirurga a ortopeda v DS mala sadrovu dlahu od stehna az po clenok zo spodnej strany. Az sa nakoniec vyziadala do ruz. nemocnice.
Z nemocnice odchadzala s barlami, dodnes s nimi chodi, nohu ma stale oviazanu el. obvazom, chodidlo opuchnute, koleno tiez, najprv ju bolelo lytko, teraz stehno. Konecne sa zajtra dozviem na kontrole co s nohou dalej. Uzma to nebavi, ani ju. Uz dva mesiace nemoze normalne chodit. Mate niekto aj takuto skusenost alebo vsetci behate po ART ako srnky?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ja odpoviem 10.11.2008
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bonita Pozri príspevok
Tak tomu trochu nerozumiem. Moja dcera bola na ART pred dvoma tyzdnami, vybrali jej kus menisku. Zranenie mala uz od 6.jula, ale koli blbosti chirurga a ortopeda v DS mala sadrovu dlahu od stehna az po clenok zo spodnej strany. Az sa nakoniec vyziadala do ruz. nemocnice.
Z nemocnice odchadzala s barlami, dodnes s nimi chodi, nohu ma stale oviazanu el. obvazom, chodidlo opuchnute, koleno tiez, najprv ju bolelo lytko, teraz stehno. Konecne sa zajtra dozviem na kontrole co s nohou dalej. Uzma to nebavi, ani ju. Uz dva mesiace nemoze normalne chodit. Mate niekto aj takuto skusenost alebo vsetci behate po ART ako srnky?
Akému ortopédovy chodí do ružinovskej nemocnice?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

bonita Pozri príspevok
Tak tomu trochu nerozumiem. Moja dcera bola na ART pred dvoma tyzdnami, vybrali jej kus menisku. Zranenie mala uz od 6.jula, ale koli blbosti chirurga a ortopeda v DS mala sadrovu dlahu od stehna az po clenok zo spodnej strany. Az sa nakoniec vyziadala do ruz. nemocnice.
Z nemocnice odchadzala s barlami, dodnes s nimi chodi, nohu ma stale oviazanu el. obvazom, chodidlo opuchnute, koleno tiez, najprv ju bolelo lytko, teraz stehno. Konecne sa zajtra dozviem na kontrole co s nohou dalej. Uzma to nebavi, ani ju. Uz dva mesiace nemoze normalne chodit. Mate niekto aj takuto skusenost alebo vsetci behate po ART ako srnky?
Bonita, neviem, či všetci behajú po ART ako srnky, ja tiež nosím ešte nákolenicu, krívam a podlamuje sa mi koleno. Ale chodiť môžem a u mňa je ten problém, že mi síce obrúsili výrastky, ale záver je ten, že sa potvrdilo to, čo horovili lekáry už pred 2 rokmi - potrebujem výmenu kĺbu. Takže podľa lekárov je to u mňa dôsledok ťažkej artrózy a toho, že nemám v kolene v podstate už žiadne chrupavky a meniskus totálne vyhladený. Ale synovec bol na artroskopii asi pred dvomi rokmi. Operovali mu vnútorný meniskus. V ten deň, ako prišiel z nemocnice, už šoféroval a kľudne už bol so psom v lese. Jasne, trochu to šetril, ale v priebehu takých 2 týždňov bol úplne v poriadku a nemá žiadne následky ani problémy. Mimochodom, obidvaja sme boli operovaní v Petržalke na Antolskej. Musím potvrdiť, že sú tam výborní lekári. To som videla aj na iných prípadoch, čo tam operovali, nielen na artroskopiách.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
MUDr. Kordosovi.Je velmi prijemny a kedze ASK robia v Ba bezne, maju aj dostatok skusenosti.

Eulalia - ty si ina diagnoza. Dcera ma len meniskus - kusok von. Problem je amozno ten, ze ju operovali az 1,5 mes. po uraze, a cely cas to dovtedy mala fixovane - co je pri meniskuse nepripustne. Takze jej ochabli aj svaly. Koleno ako take ju neboli, len ma pocit akoby nedrzalo po kope, ale to pravdepodobne len jej subjektivny pocit. Inak ze to tam ma ok. Dnes ide na kontrolu, no pravdepodobne zase si nevypocujem lekara, lebo ju tam necham cakat kedze sa tam caka aj cele hodiny, a vybavim si svoje veci.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Tiež som absolvovala artroskopiu asi 4 roky dozadu. Chrupavku som mala ako šmirgeľ čo potvrdili lekári. Od detstva som mala problém s kolenom aj kĺbom. Pri rýchlom pohybe sa mi vyklbilo a silným napnutím hneď po vykĺbení kým mi nespuchlo som ho dala nazad. pre 4 rokmi mi začalo vzskakovať jabĺčko. Štyri mesiace som chodila na ortópédiu. Stále mi dávali ortézu na týždeň lebo dva. Potom sa to skludnilo no o niekoľko dní to začalo znovu. Už som ani nohu nekrčila a o niekoľko dní mi začali ochabovať svali. OChabli mi tak že som ju už ani nezdvihla a pri slabom pohybe znova vyskočilo. Ortopédke som povedala aby ma poslala na operáciu. Tak som absolvovala ART. Dali do kolena turtiket.Po prebratí z narkózy som nemala žiadne bolesti. Len veľký hlad. Na koleno mi dali chladivý obklad.Pustili ma až za päť dní nakoľko som nemohla nohu stále zdvihnúť. Krívala som dosť dlho. Najviac mi pomohol Orbitrek nohu som tak rozhýbala, že už nekrívam aj svali sa mi dali do poriadku. Praskanie v kolene tiež prestalo. Takže odporúčam ART. veď oni vidia všetko v kolene tou malou kamerou a dajú ho doporiadku. Držím palce.
0 0
Ka-Be Ka-Be

Ka-Be je offline (nepripojený) Ka-Be

Ozvite sa mi, prosím,kto máte ešte skúsenosti s artroskopiou (chodenie, PN,...)

ďakujem
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bonita Pozri príspevok
MUDr. Kordosovi.Je velmi prijemny a kedze ASK robia v Ba bezne, maju aj dostatok skusenosti.

Eulalia - ty si ina diagnoza. Dcera ma len meniskus - kusok von. Problem je amozno ten, ze ju operovali az 1,5 mes. po uraze, a cely cas to dovtedy mala fixovane - co je pri meniskuse nepripustne. Takze jej ochabli aj svaly. Koleno ako take ju neboli, len ma pocit akoby nedrzalo po kope, ale to pravdepodobne len jej subjektivny pocit. Inak ze to tam ma ok. Dnes ide na kontrolu, no pravdepodobne zase si nevypocujem lekara, lebo ju tam necham cakat kedze sa tam caka aj cele hodiny, a vybavim si svoje veci.

K nemu chodím aj ja som s nim maximálne spokojna a hlavne je príjemny a nie ako iny ortoped doteraz som nenatrafila na dobreho ako je on, on je môj šiesty a hlavne je fešák
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Hej velmi prijemny a fesak, sestricky sa mudia hadat, ktora s nim bude robit.

Sme po kontrole, barle su indikovane nadalej, a nemam verit internetu. Ze je normalne aby si koleno setrila este dalej , aj bolesti svalov, ktore 2 mesiace leniveli.

PN - asi zalezi od pracoviska a od stavu. Dcera tento rok maturovala, uz mala aj pracu vybratu, kde mala nastupit, zial stalo sa toto, ale nastastie PN ku odovzdava soc. poistovni, ktora jej bude hradit zdr. poistku, kym je na PN. Len pracu bude treba hladat novu.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bonita Pozri príspevok
Hej velmi prijemny a fesak, sestricky sa mudia hadat, ktora s nim bude robit.

Sme po kontrole, barle su indikovane nadalej, a nemam verit internetu. Ze je normalne aby si koleno setrila este dalej , aj bolesti svalov, ktore 2 mesiace leniveli.

PN - asi zalezi od pracoviska a od stavu. Dcera tento rok maturovala, uz mala aj pracu vybratu, kde mala nastupit, zial stalo sa toto, ale nastastie PN ku odovzdava soc. poistovni, ktora jej bude hradit zdr. poistku, kym je na PN. Len pracu bude treba hladat novu.
mne velmi pomohol ako jediny z lekarov ma doporučil na operaciu ap ovedal čo mam naozaj aky problem.... no sestričky sa s o neho niekedy aj biju viem pracujem v tej nemocnici thak viem teda praxujem
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

Ahojte. Aj ja som bola na artroskopií v apríli 2008. Dodnes ho nemám v poriadku. Vybrali mi meniskus. V júli 2008 ma poslali na rehabilitáciu. Teraz ma z rehab. poslali naspäť na ortopediu pretože mi v tom kolene praská a bolí pri chodzi do schodov. A nemôžem si dosadnúť na päty niečo tam drží. Snažím sa si dosadnúť, ale nejde to a bolí to. Bojím sa aby som to ešte nezhoršila. Máte s tým niekto skúsenosť? ahojte
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
benaja Pozri príspevok
Ahojte. Aj ja som bola na artroskopií v apríli 2008. Dodnes ho nemám v poriadku. Vybrali mi meniskus. V júli 2008 ma poslali na rehabilitáciu. Teraz ma z rehab. poslali naspäť na ortopediu pretože mi v tom kolene praská a bolí pri chodzi do schodov. A nemôžem si dosadnúť na päty niečo tam drží. Snažím sa si dosadnúť, ale nejde to a bolí to. Bojím sa aby som to ešte nezhoršila. Máte s tým niekto skúsenosť? ahojte
mne tiež praskaju kolena ale z toho dôvodu,že mi vysichá mazivo, niekedy ma to až boli ani vyrovnať to koleno neviem. praska mi v nom od malička, skúšala som na to výživu v podobe tbl ale nepomohlo. pár krát mi thak prasklo v kolene,že som videla hviezdičky... (doslova) prasklo to ako ked človek stúpi na orech hlasno a bolavo. opytaj sa lekara nech ti na to niečo doporúči. možno injekcie alebo mastičky. držím palce
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

ďakujem Skúšam aj tabl., ale je na nich písané, že zaberú až po niekoľkých mesiacoch. Čo s tým robíš keď Ti to vysychá? Dá sa s tým niečo robiť?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
benaja Pozri príspevok
ďakujem Skúšam aj tabl., ale je na nich písané, že zaberú až po niekoľkých mesiacoch. Čo s tým robíš keď Ti to vysychá? Dá sa s tým niečo robiť?
Určite dá, čo s tym robím? popravde nič. možno sa to da doplniť injekciami alebo podobne treba sa opýtať lekára on povie čo a jak
Naposledy upravil pasuliatko : 17.09.08 at 21:55
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Chcem vas upozornit na velmi vazne riziko krvnej embolie po operacii dolnych koncatin.
Rizikove faktory : nehybna koncatina / tyka sa to aj sadry/, antikoncepcia a fajcenie. Podrobnejsie najdete na nete.
Ze vraj po takejto operacii pichaju pacientom heparin alebo indikuju anopyrin a pod.
Dcere nedali nic. Nohu mala isty cas velmi spuchnutu, potom mala silne bolesti v lytku, tie presli a zacali v stehne / zrejem embolus putoval v zile/. Par dni na to ju zacal boliet chrbat, tak ze na nom nemohla lezat, mala slabsi kasel a pred troma dnami zacala vykasliavat trochu krvi v hlienoch. To nas zaviedlo k lekarovi, od neho na RTG, pneumolog a interny prijem, kde jej z krvi zistili zvyseny zapal a aj nejake D...., ktore poukazuju na emboliu - v jej pripade plucnu.
Pred chvilou jej na intenzivke nasadili heparin v infuzii.
A ja dakujem bohu, ze mala takyto slabsi priebeh a ze aspon ta krv nas navigovala na vysetrenie. A verim, ze vsetko dobre dopadne.

Takze kto na podobnu operaciu sa este len chystate, prestudujte si cez google emboliu.
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

To som ani netušila, že to môže byť také vážne. Ja som bola na operácií a užívala som antikoncepciu a nikto ma neupozornil. Potom som sa dočítala, že ju treba pred operáciou vyradiť. Držím palce nech to dobre dopadne.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bonita Pozri príspevok
Chcem vas upozornit na velmi vazne riziko krvnej embolie po operacii dolnych koncatin.
Rizikove faktory : nehybna koncatina / tyka sa to aj sadry/, antikoncepcia a fajcenie. Podrobnejsie najdete na nete.
Ze vraj po takejto operacii pichaju pacientom heparin alebo indikuju anopyrin a pod.
Dcere nedali nic. Nohu mala isty cas velmi spuchnutu, potom mala silne bolesti v lytku, tie presli a zacali v stehne / zrejem embolus putoval v zile/. Par dni na to ju zacal boliet chrbat, tak ze na nom nemohla lezat, mala slabsi kasel a pred troma dnami zacala vykasliavat trochu krvi v hlienoch. To nas zaviedlo k lekarovi, od neho na RTG, pneumolog a interny prijem, kde jej z krvi zistili zvyseny zapal a aj nejake D...., ktore poukazuju na emboliu - v jej pripade plucnu.
Pred chvilou jej na intenzivke nasadili heparin v infuzii.
A ja dakujem bohu, ze mala takyto slabsi priebeh a ze aspon ta krv nas navigovala na vysetrenie. A verim, ze vsetko dobre dopadne.

Takze kto na podobnu operaciu sa este len chystate, prestudujte si cez google emboliu.

Poznám tú chorobu ,často sa s tým stretávam v nemocnici.Emboliu zapríčiňujú rôzne faktory. Nie len OP DK. Podáva sa potom FRAXIPARÍN na riedenie krvi. Držím palce dcérke
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať