Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Eulalia Pozri príspevok
No, neviem, či by si zo svojej operácie v tomto prípade niečo videla Artroskopia kolena sa robí tak, že ležíš na polovičnom operačnom stole a noha v kolene visí v pravom uhle dolu. Jedine ak by mali na plafóne zrkadlo
ale ja myslím v tom monitore čo vidi on.či nie?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

pasuliatko Pozri príspevok
ale ja myslím v tom monitore čo vidi on.či nie?
Neviem, ja som pri tom spala
0 0
benaja benaja

benaja je offline (nepripojený) benaja

pasuliatko Pozri príspevok
ale ja myslím v tom monitore čo vidi on.či nie?
Závisí od ochoty lekára. môjmu priateľovi to ukazoval aj mu popisoval čo mu robí.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

pasuliatko Pozri príspevok
Nie vždy a všade podávajú pred op heparín, podla mna je to blbosť lebo človek môže vykrvácať. nakolko praxujem v nemocnici nestretla som sa tham ešte nikdy aby pred operaciou nech to bola akákolvek aby dávali heparín alebo iný preparát na riedenie krvi.
No netusim ako to bezi u vas v nemocnici, v kazdej su ine pravidla. V nasej nemocnici su pravidla tak ako som uviedla v prispevku.
Heparin nie je blbost, ale dolezita profylaxia. Heparin nie je len jeden, ale je ich viac druhov, pred a po operacii sa poväcsine pouzivaju nizkomolekulove hepariny, podavaju sa den pred operaciou vecer, po podani heparinu je jeho ucinok najvyssi a potom postupne slabne, ma dlhsi polcas rozpadu, co znamena, ze pocas OP je sice oslabeny, ale splna nadalej funkciu profylaxie. No a po OP sa znovu vecer poda a podava sa kazdy den v rovnakom case az po prepustenie z nemocnice ak lekar nerozhodne inak.
Heparin je liek, ktory blokuje dolezite bielkoviny, ktore maju velky vyznam pri zrazani krvi, zabranuje zlepeniu castic krvi.
Treba si uvedomit, ze kazdy antikoagulacny prostriedok ma iny ucinok, netreba ich hadzat do jedneho vreca. Uvediem priklad aspirin - jeho ucinok je tiez antikoagulacny, ale on posobi priamo na trombocyty, obali ich a jeho ucinok ostava rovnako silny, cize neslabne t.j. pred opraciou min. tyzden clovek nesmie brat aspirin, prave pri nom je riziko krvacania.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ludmilla Pozri príspevok
No netusim ako to bezi u vas v nemocnici, v kazdej su ine pravidla. V nasej nemocnici su pravidla tak ako som uviedla v prispevku.
Heparin nie je blbost, ale dolezita profylaxia. Heparin nie je len jeden, ale je ich viac druhov, pred a po operacii sa poväcsine pouzivaju nizkomolekulove hepariny, podavaju sa den pred operaciou vecer, po podani heparinu je jeho ucinok najvyssi a potom postupne slabne, ma dlhsi polcas rozpadu, co znamena, ze pocas OP je sice oslabeny, ale splna nadalej funkciu profylaxie. No a po OP sa znovu vecer poda a podava sa kazdy den v rovnakom case az po prepustenie z nemocnice ak lekar nerozhodne inak.
Heparin je liek, ktory blokuje dolezite bielkoviny, ktore maju velky vyznam pri zrazani krvi, zabranuje zlepeniu castic krvi.
Treba si uvedomit, ze kazdy antikoagulacny prostriedok ma iny ucinok, netreba ich hadzat do jedneho vreca. Uvediem priklad aspirin - jeho ucinok je tiez antikoagulacny, ale on posobi priamo na trombocyty, obali ich a jeho ucinok ostava rovnako silny, cize neslabne t.j. pred opraciou min. tyzden clovek nesmie brat aspirin, prave pri nom je riziko krvacania.

viem čo je heparín. zatial som nevidela aby ho u nas v nemocnici podavali heparin alebo iny produkt pred op
0 0
Jahla Jahla

Jahla je offline (nepripojený) Jahla

Na artroskopii som bola v súkr. sanatóriu dňa 22.9.2008. Mojím problémom bolo, že pri turistike, pri zostupoch ma neskutočne bolelo koleno.
Tak som turistiku oželela, ale keď to začalo bolieť aj na bicykli, išla som si dať kolená pozrieť na MR a hneď som si dohodla aj operáciu, pretože mi zistili poškodenú chrupavku. Vraj sa nazbieralo od pádov na koleno pri športe- bolo ich skutočne hodne. Deň pred operáciou som dosť pila, jedla som naposledy popoludní, ráno od štvrtej do piatej som ešte vypila asi 1 liter vody a potom už nič. Prišla som tam o ôsmej, dostala som injekciu proti tromboembol. chorobe. Tiež užívam antikoncepciu, na predoperačnom vyšetrení sa k tomu nejako nevyjadrili, ale na letáku bolo napísané, že sa odporúča vysadiť pred operáciou, tak som týždeň pred radšej vysadila. O deviatej som si ľahla a o desiatej som sa prebrala z celkovej narkózy. Mala som prasknutú chrupavku pod jabĺčkom, prasklinu na chrupavke na holennej kosti a nejakú tukovú hrču v kolene. Koleno vôbec nebolelo. Po dvanástej som išla domov a na kolene som mala studený obklad. Operáciu mi ukázali na DVD. Obklad som si vymieňala do večera, ráno som bola na kontrole, vytiahli mi trochu krvi z kolena, v podstate to nebolelo. Potom som išla do práce.
Zo tri dni som sa trochu podopierala o barlu, ale chodiť sa dalo aj bez.
Koleno ešte celkom neohnem, ale ide to každý deň viac. V stredu idem na kontrolu, nechcem to radšej preháňať. Budem dostávať injekcie hyalgan na obnovu chrupaviek. Som závislá od aktívneho pohybu, dúfam, že sa nebudem musieť dlho postiť. Všetkým, ktorých vás to ešte čaká, držím palce - u mňa to bola prvá operácia okrem cis. rezu, vám, čo to máte ako ja nie dlho za sebou, prajem skoré uzdravenie. A vám, čo už po tom beháte ako srny, v dobrom závidím.
0 0
Jahla Jahla

Jahla je offline (nepripojený) Jahla

Na artroskopii som bola v súkr. sanatóriu dňa 22.9.2008. Mojím problémom bolo, že pri turistike, pri zostupoch ma neskutočne bolelo koleno.
Tak som turistiku oželela, ale keď to začalo bolieť aj na bicykli, išla som si dať kolená pozrieť na MR a hneď som si dohodla aj operáciu, pretože mi zistili poškodenú chrupavku. Vraj sa nazbieralo od pádov na koleno pri športe- bolo ich skutočne hodne. Deň pred operáciou som dosť pila, jedla som naposledy popoludní, ráno od štvrtej do piatej som ešte vypila asi 1 liter vody a potom už nič. Prišla som tam o ôsmej, dostala som injekciu proti tromboembol. chorobe. Tiež užívam antikoncepciu, na predoperačnom vyšetrení sa k tomu nejako nevyjadrili, ale na letáku bolo napísané, že sa odporúča vysadiť pred operáciou, tak som týždeň pred radšej vysadila. O deviatej som si ľahla a o desiatej som sa prebrala z celkovej narkózy. Mala som prasknutú chrupavku pod jabĺčkom, prasklinu na chrupavke na holennej kosti a nejakú tukovú hrču v kolene. Koleno po tom vôbec nebolelo. Po dvanástej som išla domov a na kolene som mala studený obklad. Operáciu mi ukázali na DVD, takže som o nič neprišla. Obklad som si vymieňala do večera, ráno som bola na kontrole, vytiahli mi trochu krvi z kolena, v podstate to nebolelo. Potom som išla do práce.Zo tri dni som sa trochu podopierala o barlu, ale chodiť sa dalo aj bez.
Koleno ešte celkom neohnem, ale ide to každý deň viac. V stredu idem na kontrolu, nechcem to radšej preháňať. Budem dostávať injekcie hyalgan na obnovu chrupaviek. Som závislá od aktívneho pohybu, dúfam, že sa nebudem musieť dlho postiť. Všetkým, ktorých vás to ešte čaká, držím palce - u mňa to bola prvá operácia okrem cis. rezu, vám, čo to máte ako ja,nie dlho za sebou, prajem skoré uzdravenie. A vám, čo už po tom beháte ako srny, v dobrom závidím.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
viem čo je heparín. zatial som nevidela aby ho u nas v nemocnici podavali heparin alebo iny produkt pred op

Nasla som na nete vystnik MZ , kde je odporucanie pre lekarov ohladne heparinu / ci pod. latok/

u chirugickych pacientov sa jedna o 4 typy:
minimalne riziko
stredne riziko
velke riziko
maxinmalne riziko.

Dcera patrila do stredneho rizika - antikoncepcia a dlhsie nehybna koncatina / uz 1,5 mes. pred OP/. Su tu v tomto pripade rozpisane davky heparinu / ci pod. zlucenin, nazvy si nepamatam/. Na Op bola objednana tyzden pred. Bolo dost casu povedat jej aby vysadila antikonc. Viem, ze je to na letaku, no nie kazdy letaky cita. Taktiez mala dostavat heparin, este dva tyzdne po OP. Nedostavala a ani ziadne upozornenie, co robit s nohou aby sa predislo tromboze. Mozno malokto dostane v jej veku trombozu, ale riziko tu je a s dost velkou umrtnostou na emboliu. Vediet to, co viem dnes, lieky by som jej vybavila. Teraz jej nezostava ine, nez sa borit s nasledkami, pol roka trva rozpustenie trombov, rok liecba a roziko krvaciania. A navzdy riziko opatovneho vzniku trombov.
0 0
petko.h petko.h

petko.h je offline (nepripojený) petko.h

Pred 2 tyzdnami som bol na ART kolena a nedopatrenim mi tam zabudli ulomok kosti, ktory mi tam robi šarapatu. Pobehuje mi nad kolenom a nieje to nic prijemne. Zabranuje mi v pohybe. Tak idem na ART este o tyzden. No a potom ak to bude ok, tak este plastika predneho vazu.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
petko.h Pozri príspevok
Pred 2 tyzdnami som bol na ART kolena a nedopatrenim mi tam zabudli ulomok kosti, ktory mi tam robi šarapatu. Pobehuje mi nad kolenom a nieje to nic prijemne. Zabranuje mi v pohybe. Tak idem na ART este o tyzden. No a potom ak to bude ok, tak este plastika predneho vazu.
uff neprijemne, mne sa to už blíži. kamarat bol v pondelok na ask s meniskusom ale musí ísť ešte znova
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zdravim, ako sa má dcérka? a kto ju presne operoval?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Otazka asi patrila mne? Operoval ju dr. kordos. Ako dopadlo koleno, este nevieme, ide az bud. stredu na kontrolu,/ na prvej kontrole po 2 tyzdnoch tam dr. K. nebol a ze to musi vidiet ako operater on a potom uz bola v nemocnici. Po 2,5 tyzdna v nemocnici s emboliou a zapalom pluc, z nasledkov trombozy v operovanej nohem, je doma. 2x tyzdenne chodi na odbery, na hematologiu, krv vsak nie je v optimalnom stave - myslim tym stav, ked sa nema zrazat , aby sa tromby rozpustali, tak ma zvysene davkovanie tabliet - warfarin a este nieco. Tromby v nohe sa vraj budu rozpustat asi pol roka, tablety ma brat cely rok. Nohu este v kolene nezohne, kriva / ale aspon barle odlozila/rehabilitacia je vylucena, kolo tromboznym zilam. Takze nasledky celozivotne - rok nesmie byt tehotna, ale HAK je vylucena, prestala fajcit, v tehotenstve bude musiet byt sledovana, navsteva u angiologa ma byt az 20.11.. Takze netusim dokedy nesmie ist ani do prace, kedze je momentalne ohrozena krvacavostou, samozrejme je samoplatitel, po ukonceni SŠ. A kazdy lekar, ku ktoremu ide sa cuduje preco nedostala heparin po operacii, dokonca j v prepustacej sprave to uviedli.

Takze budeme davat staznost na ruz. nemocnicu, preto ze porusili zdr. starostlivost - ty, nedanim heparinu. No nie na urad nad zdr. starostlivostou, lebo aj ked spravili chybu, nestojim o to aby chudobne zdravotnictvo platilo pokuty statu, ale priamo na riaditelstvo.

Takze snad si niekto vezme ponaucenie, ze treba si ziadat heparin po OP, lebo ak budete hoc aj jeden z 1000, je to na dlho, bolestive a ohrozujuce na zivote. A to este nevieme ako dopadne noha.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bonita Pozri príspevok
Otazka asi patrila mne? Operoval ju dr. kordos. Ako dopadlo koleno, este nevieme, ide az bud. stredu na kontrolu,/ na prvej kontrole po 2 tyzdnoch tam dr. K. nebol a ze to musi vidiet ako operater on a potom uz bola v nemocnici. Po 2,5 tyzdna v nemocnici s emboliou a zapalom pluc, z nasledkov trombozy v operovanej nohem, je doma. 2x tyzdenne chodi na odbery, na hematologiu, krv vsak nie je v optimalnom stave - myslim tym stav, ked sa nema zrazat , aby sa tromby rozpustali, tak ma zvysene davkovanie tabliet - warfarin a este nieco. Tromby v nohe sa vraj budu rozpustat asi pol roka, tablety ma brat cely rok. Nohu este v kolene nezohne, kriva / ale aspon barle odlozila/rehabilitacia je vylucena, kolo tromboznym zilam. Takze nasledky celozivotne - rok nesmie byt tehotna, ale HAK je vylucena, prestala fajcit, v tehotenstve bude musiet byt sledovana, navsteva u angiologa ma byt az 20.11.. Takze netusim dokedy nesmie ist ani do prace, kedze je momentalne ohrozena krvacavostou, samozrejme je samoplatitel, po ukonceni SŠ. A kazdy lekar, ku ktoremu ide sa cuduje preco nedostala heparin po operacii, dokonca j v prepustacej sprave to uviedli.

Takze budeme davat staznost na ruz. nemocnicu, preto ze porusili zdr. starostlivost - ty, nedanim heparinu. No nie na urad nad zdr. starostlivostou, lebo aj ked spravili chybu, nestojim o to aby chudobne zdravotnictvo platilo pokuty statu, ale priamo na riaditelstvo.

Takze snad si niekto vezme ponaucenie, ze treba si ziadat heparin po OP, lebo ak budete hoc aj jeden z 1000, je to na dlho, bolestive a ohrozujuce na zivote. A to este nevieme ako dopadne noha.

ano pardon
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
petko.h Pozri príspevok
Pred 2 tyzdnami som bol na ART kolena a nedopatrenim mi tam zabudli ulomok kosti, ktory mi tam robi šarapatu. Pobehuje mi nad kolenom a nieje to nic prijemne. Zabranuje mi v pohybe. Tak idem na ART este o tyzden. No a potom ak to bude ok, tak este plastika predneho vazu.
vedel by si konkretizovať plastiku väzu? aj kamaratovy to idu robiť a chcel by nejake info ak by sa dalo
0 0
petko.h petko.h

petko.h je offline (nepripojený) petko.h

Pasuliatko,
naj info mas cez net. Daj si to cez google. Inac nieje to taka jednoducha operacia ako ART. Hlavne doliecovanie je na nic. Ale je to individualne. Plastika spociva v opetovnom spojeni vazu. Aby to mohli spojit musia zobrat tkanivo z inej casti kolena. Aj ja mam strach, ale co uz s tym...drzim mu palce
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
petko.h Pozri príspevok
Pasuliatko,
naj info mas cez net. Daj si to cez google. Inac nieje to taka jednoducha operacia ako ART. Hlavne doliecovanie je na nic. Ale je to individualne. Plastika spociva v opetovnom spojeni vazu. Aby to mohli spojit musia zobrat tkanivo z inej casti kolena. Aj ja mam strach, ale co uz s tym...drzim mu palce
držím aj tebe palce.mne ho budu prepalovať ale nevadi. mna to čaká presne o mesiac
0 0
mario1p mario1p

mario1p je offline (nepripojený) mario1p

No aj ja mam ART uz za sebou, aj ja som sa bal, ale nastastie prebehlo vsetko v pohode a temer bez bolesti, na moje prekvapenie ani ma neboli, ani analgetika som ziadne nemusel brat, uplne super. Teraz budem rehabilitovat a dufam ze to bude dobre, takze ART je celkom v pohode - len si treba spravne vybrat kliniku
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
petko.h Pozri príspevok
Pasuliatko,
naj info mas cez net. Daj si to cez google. Inac nieje to taka jednoducha operacia ako ART. Hlavne doliecovanie je na nic. Ale je to individualne. Plastika spociva v opetovnom spojeni vazu. Aby to mohli spojit musia zobrat tkanivo z inej casti kolena. Aj ja mam strach, ale co uz s tym...drzim mu palce
ma sa dobre kamarat nesťažuje si. ja idem pravdepodobne na plastiku tiež
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mario1p Pozri príspevok
No aj ja mam ART uz za sebou, aj ja som sa bal, ale nastastie prebehlo vsetko v pohode a temer bez bolesti, na moje prekvapenie ani ma neboli, ani analgetika som ziadne nemusel brat, uplne super. Teraz budem rehabilitovat a dufam ze to bude dobre, takze ART je celkom v pohode - len si treba spravne vybrat kliniku
kde si bol?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zdravím, ako sa ma dcera?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať