Zavrieť

Porady

bolesť kolena a jeho ARTROSKOPIA

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak ľudkovia som od stredy doma...koleno opuchnuté ako hrom...bez barlí sa nepohnem, nedokážem ani sedieť na stoličke, v ten moment ako na ňu sadnem, tak koleno začína opúchať. Inak mne v deň ako ma púšťali, tak mi z neho ešte vytiahli vodu...no je to dobre nepríjemná vec...pichnúť do toho operovaného. Robili mi to v spináli..všetko som pozorovala..aj mi vysvetľovali, čo práve robia. Mám to o trochu horšie ako klasická ATS , lebo zozadu mi ešte vybrali cystu, takže som rezaná aj vzadu. Inak v PP dreň do kolena nepoužívajú a veľa vecí nerobia tak ,ako sa tu popisovalo.
Dani, skoro sa uzdrav, aby si mohla drepčiť.
0 0
Patuska Patuska

Patuska je offline (nepripojený) Patuska

Ahojte som dva mesiace po ASK oboch meniskou v pravom kolene. Koleno je v pohode len sem tam boli a je opuchnute. TEraz postupujem chondroprotektivnu liecbu kvoli znicenej chrupavke a vo februari ma caka plastika predneho krizneho vazu. Cela operacia trvala niak okolo cca 2hodinky. Po operacii som mala vyvod z nohy asi tak tri dni. Teraz momentalne je koleno v klude sem tam vyskoci a podvrtne sa mi ale to bude kvoli tomu vazu. Lekari vravia ze este nemam to najhorsie za sebou. Futbal si uz urcite nezahram ani lekari to neodporucaju. Takze som dohrala. CHcem sa opytat kolko bude trvat priblizne rehabilitacia po plastike vazu??? Dakujem
0 0
Patuska Patuska

Patuska je offline (nepripojený) Patuska

[quote=DanielaSĽ;894737]Tak ľudkovia som od stredy doma...koleno opuchnuté ako hrom...bez barlí sa nepohnem, nedokážem ani sedieť na stoličke, v ten moment ako na ňu sadnem, tak koleno začína opúchať. Inak mne v deň ako ma púšťali, tak mi z neho ešte vytiahli vodu...no je to dobre nepríjemná vec...pichnúť do toho operovaného. Robili mi to v spináli..všetko som pozorovala..aj mi vysvetľovali, čo práve robia. Mám to o trochu horšie ako klasická ATS , lebo zozadu mi ešte vybrali cystu, takže som rezaná aj vzadu. Inak v PP dreň do kolena nepoužívajú a veľa vecí nerobia tak ,ako sa tu popisovalo.


DANi aj mne vyberali v den prepustenia asi tak 50ml krvi z operovaneho kolena. Musim priznat ze to je dost neprijemne ale da sa to prezit. A este aj na extrakciu stehov mi museli vyberat krv. Mala som ho opuchnute a bolestive ale teraz je to nastastie v pohode a da sa to prezit. LEn najhorsie je to ze mi stale vyskakuje pri chodzi po schoodoch a pri prudkejsom pohybe. Musim vydrzat do februara a potom sa uvidi ci mi pomoze ta plastika.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ja to mam stale opuchnute a bolave. Doktor mi povedal,že no a čo... A vyhodil ma z ordinacie za to,že som chcela predpísať ortézu aby sa mi odlahčilo koleno. No otras slovenské zdravotníctvo. Teraz čakam v bolesti do piatku idem inemu lekárovi. Ale je to sila...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Patuska Pozri príspevok
Ahojte som dva mesiace po ASK oboch meniskou v pravom kolene. Koleno je v pohode len sem tam boli a je opuchnute. TEraz postupujem chondroprotektivnu liecbu kvoli znicenej chrupavke a vo februari ma caka plastika predneho krizneho vazu. Cela operacia trvala niak okolo cca 2hodinky. Po operacii som mala vyvod z nohy asi tak tri dni. Teraz momentalne je koleno v klude sem tam vyskoci a podvrtne sa mi ale to bude kvoli tomu vazu. Lekari vravia ze este nemam to najhorsie za sebou. Futbal si uz urcite nezahram ani lekari to neodporucaju. Takze som dohrala. CHcem sa opytat kolko bude trvat priblizne rehabilitacia po plastike vazu??? Dakujem
Patuska tá chondroprotektívna liečba čaká aj mňa ..ako sa to robí..pichajú do kolena? Bolí to? Tak ja som už týždeň doma....koleno opúcha, hlavne keď sedím a mám nohu spustenú a zohnutú. Keď ma prepúšťali, tak mi povedali, že keď prídem vybrať stehy, tak by som mala zohýbať nohu do tých 90°...ale ja tak kvôli opuchu nezohnem. Ako ste to mali vy ostatní? A dokedy ste chodili s nejakou oporou a kto vám ju predpísal. Mne požičali barle v nemocnici a keď pôjdem pozajtra , tak ich mám odovzdať, ale ja si netrúfam ešte na chodenie bez nejakej opory.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Patuska tá chondroprotektívna liečba čaká aj mňa ..ako sa to robí..pichajú do kolena? Bolí to? Tak ja som už týždeň doma....koleno opúcha, hlavne keď sedím a mám nohu spustenú a zohnutú. Keď ma prepúšťali, tak mi povedali, že keď prídem vybrať stehy, tak by som mala zohýbať nohu do tých 90°...ale ja tak kvôli opuchu nezohnem. Ako ste to mali vy ostatní? A dokedy ste chodili s nejakou oporou a kto vám ju predpísal. Mne požičali barle v nemocnici a keď pôjdem pozajtra , tak ich mám odovzdať, ale ja si netrúfam ešte na chodenie bez nejakej opory.
vypýtaj si recept na barle zaplatíš za ne nejakých 20sk a ostanú ti. mne koleno opúcha stale,stale ho nezohnem a stale krývam a to som už skoro mesiac po operacii
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pasuliatko Pozri príspevok
vypýtaj si recept na barle zaplatíš za ne nejakých 20sk a ostanú ti. mne koleno opúcha stale,stale ho nezohnem a stale krývam a to som už skoro mesiac po operacii
Uff.... mesiac po operácii som už chcela byť na plese....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Uff.... mesiac po operácii som už chcela byť na plese....
možno tebe to nebude tolko trvať ako mne. to je indivuduálne, kamarat už dva týždne po ASK kolena behal a športoval
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
pasuliatko Pozri príspevok
možno tebe to nebude tolko trvať ako mne. to je indivuduálne, kamarat už dva týždne po ASK kolena behal a športoval
Tak to nechápem...mne sa zdá, že ako to bolo v deň keď ma pustili..tak je to aj dnes...žiadna sláva. A už som doma týždeň. Zistila som, že keď sedím a ležím a noha je rovno, tak je to ešte ako tak..ale ako sa viac hýbem alebo sedím s nohou dole, tak sa to prudko zhorší...niečo ma v tom kolene ťahá a hneď začne ešte viac opúchať.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak to nechápem...mne sa zdá, že ako to bolo v deň keď ma pustili..tak je to aj dnes...žiadna sláva. A už som doma týždeň. Zistila som, že keď sedím a ležím a noha je rovno, tak je to ešte ako tak..ale ako sa viac hýbem alebo sedím s nohou dole, tak sa to prudko zhorší...niečo ma v tom kolene ťahá a hneď začne ešte viac opúchať.
ja som to mala velmi opuchnute a postupne to začalo odpúchať a potom znova to napuchlo, ohybam to ale nie moc len thak pokym ma to neboli. ja som bola doma dva týždne. ked ležíš skús si tu nohu vyložiť vyššie na vankúš mne to pomahalo.máš to stiahnute ovínadlom alebo len thak volne?ja to mam stiahute a to troška pomaha
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mám to ovinuté až dole..pod kolenom, tak mi to urobili v nemocnici a kázali tak mať až do kontroly...vraj sťahovanie kolena spôsobuje, že odíde stehenný sval..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Mám to ovinuté až dole..pod kolenom, tak mi to urobili v nemocnici a kázali tak mať až do kontroly...vraj sťahovanie kolena spôsobuje, že odíde stehenný sval..
o tom neviem,to máš preto až dole lebo to je prevencia proti tromboze, sval môžeš kedykolvek potom znova rozcvičiť
0 0
Patuska Patuska

Patuska je offline (nepripojený) Patuska

DanielaSĽ;Patuska tá chondroprotektívna liečba čaká aj mňa ..ako sa to robí..pichajú do kolena? Bolí to? Tak ja som už týždeň doma....koleno opúcha, hlavne keď sedím a mám nohu spustenú a zohnutú. Keď ma prepúšťali, tak mi povedali, že keď prídem vybrať stehy, tak by som mala zohýbať nohu do tých 90°...ale ja tak kvôli opuchu nezohnem. Ako ste to mali vy ostatní? A dokedy ste chodili s nejakou oporou a kto vám ju predpísal. Mne požičali barle v nemocnici a keď pôjdem pozajtra , tak ich mám odovzdať, ale ja si netrúfam ešte na chodenie bez nejakej opory.[/quote]


danielaS: Robi sa to v pichom do kolena ale nieje to az take hrozne. da sa to vydrzat.JA uz to mam nastastie za sebou takze teraz len cakam na druhu operaciu. Ja som mala oporu len v nemocnici a ked ma prepustali tak povedali ze uz barle nepotrebujem ze nohu mozem plno zatazovat.takze oporu som mala asi tak 2dni.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No tak už som nejaký ten deň po operácii a barle mi zobrali len včera s tým, že koleno zaťažovať čo najmenej....ale keď už tak bez nich. Ide to, ale veľmi pomaly sa to všetko hojí. Stále je koleno boľavé, už opúcha menej. Ja som mala vlastne pri jednom dve operácie. Spredu najprv artroskopia...a potom zozadu vyoperovanie cysty. To je vraj podľa lekára ťažšia operácia ako artroskopia. Vlastne ešte dodnes nemám zahojenú jazvu vzadu. Trošku ma ale vyvádza z miery nejaký divný pocit v lýtku. Mám ho ako keby ma niekto do neho bol kopol. A je také ako keby stŕpnuté. Nemali ste niekto takýto pocit po operácii?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
už je to vyše mesiaca čo som bola ja na ASK a koleno mam stale opuchnuté.
0 0
ser1a ser1a

ser1a je offline (nepripojený) ser1a

ja som mal poranenie menisku kolena a bolesti su semtam pri prudkom ohnuti kolena stale..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja to koleno neviem zohnúť ešte uplne ale pomaly sa to da, stale krívam..minplý týždeň som si kúpila na to ortezu ale thaku..to vyzerá ako ponožka namiesto obväzu. je to lepšie
0 0
zuzulikv zuzulikv

zuzulikv je offline (nepripojený) zuzulikv

pasuliatko Pozri príspevok
ja to koleno neviem zohnúť ešte uplne ale pomaly sa to da, stale krívam..minplý týždeň som si kúpila na to ortezu ale thaku..to vyzerá ako ponožka namiesto obväzu. je to lepšie
Tak ja som bola na kontrole a koleno ohnem tak na 70 stupnov.... Doktor povedal ze ma caka ete plastika predneho skrizeneho vezu.... Tak drz pasuliatko
0 0
zuzulikv zuzulikv

zuzulikv je offline (nepripojený) zuzulikv

DanielaSĽ Pozri príspevok
No tak už som nejaký ten deň po operácii a barle mi zobrali len včera s tým, že koleno zaťažovať čo najmenej....ale keď už tak bez nich. Ide to, ale veľmi pomaly sa to všetko hojí. Stále je koleno boľavé, už opúcha menej. Ja som mala vlastne pri jednom dve operácie. Spredu najprv artroskopia...a potom zozadu vyoperovanie cysty. To je vraj podľa lekára ťažšia operácia ako artroskopia. Vlastne ešte dodnes nemám zahojenú jazvu vzadu. Trošku ma ale vyvádza z miery nejaký divný pocit v lýtku. Mám ho ako keby ma niekto do neho bol kopol. A je také ako keby stŕpnuté. Nemali ste niekto takýto pocit po operácii?
Ano a lekar mi dal injekcie do brucha a potom anopirin 100 mg... Vraj proti tromboze
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zuzulikv Pozri príspevok
Tak ja som bola na kontrole a koleno ohnem tak na 70 stupnov.... Doktor povedal ze ma caka ete plastika predneho skrizeneho vezu.... Tak drz pasuliatko
heh dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať