Zavrieť

Porady

II. dôchodkový pilier

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte všetci poraďáci, ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom II. dôchodkového piliera tak sa kľudne na mňa môžete obrátiť, rada Vám odpoviem na akékoľvek otázočky .

Teším sa

*****************

Poznámka moderátora, 16.6.2006, 9:05:

Dovolil som si vstúpiť do príspevku od veronica. Viacerí žiadate priamo od nej odpovede na otázky ohľadom II.piliera. Podľa údajov v profile som zistil, že veronica bola prihlásená naposledy na Porade 25.9.2005. Takže Vaše otázky asi nemá význam formulovať ako osobné žiadosti.
Avšak smelo pokračujte vo formulovaní Vašich otázok o tejto téme práve tu.
Ďakujem za pochopenie.

*****************

Poznámka moderátora, 7.8.2007, 19:36:

Znovu vstupujem do tohoto príspevku. Všimol som si, že veronica obnovila pravidelné návštevy na tomto fóre.
Avšak netuším, či sa v súčasnosti venuje aj problematike druhého piliera dôchodkového poistenia.
Predpokladám však, že záujem o zadávanie prípadných ďalších otázok k problematike druhého piliera to neovplyvní

Ešte raz ďakujem za pochopenie


endrju
Naposledy upravil endrju : 07.08.07 at 16:36
Usporiadat
tuzic tuzic

tuzic je offline (nepripojený) tuzic

Prosím.........
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

tuzic
Cafte...chcem sa spytat....Skoncil som strednu skolu, som nezamestnaný a nejdem na vysokú školu,som rocník 1987, ako sa ma týka II. pilier?
Diki
Keď nastúpiš do pracovného pomeru, do 30 dní budeš mať čas na vstup do II. piliera.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tuzic
Cafte...chcem sa spytat....Skoncil som strednu skolu, som nezamestnaný a nejdem na vysokú školu,som rocník 1987, ako sa ma týka II. pilier?
Diki
Kedy si skončil stradnú školu? Tento rok? Keď so bol v období od 1.1.2005 do 30. 6. 2006 študentom a nepodnikal si, tak máš tých uvedených 30 dní po nástupe do zamestnania.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Prosím o pomoc, dcéra po skončení strednej školy bola zamestnaná v pracovnom pomere od 7.9.2001 do 4.12.2001.Od roku 2002 pokračuje v štúdiu na vysokej škole, mala by skončiť na budúci rok. V období štúdia na VŠ nebola nikde zamestnaná. Musí sa prihlásiť do II. piliera do 30.6.2006? Toto tvrdí suseda, ktorá uzatvára zmluvy, ale môj názor je taký, že stačí do 30 dní od nástupu do zamestnania. Kto má pravdu?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ak už bola zamestnaná, tak sa musí rozhodnúť pre druhý pilier do 30.6.2006.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Čo sa týka zamestnania nesleduje sa len obdobie od 1.1.2005 do 30.6.2006 ?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Chcela by som sa opýtať, či môžem vstúpiť do II.piliera, keď som od 6.12.2005 nezamestnaná a predtým som nemala uzatvorený ani prvý ani II.?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

sybila3
Chcela by som sa opýtať, či môžem vstúpiť do II.piliera, keď som od 6.12.2005 nezamestnaná a predtým som nemala uzatvorený ani prvý ani II.?
Môcť môžeš, musíš byť prihlásená v SP ako DPO.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Katarina
Prosím o pomoc, dcéra po skončení strednej školy bola zamestnaná v pracovnom pomere od 7.9.2001 do 4.12.2001.Od roku 2002 pokračuje v štúdiu na vysokej škole, mala by skončiť na budúci rok. V období štúdia na VŠ nebola nikde zamestnaná. Musí sa prihlásiť do II. piliera do 30.6.2006? Toto tvrdí suseda, ktorá uzatvára zmluvy, ale môj názor je taký, že stačí do 30 dní od nástupu do zamestnania. Kto má pravdu?
Podľa mňa musí. Ona síce bola v období od 1.1.2005 do 30.6.2006 študentom, ale v minulosti už mala pracovný pomer.
Sledovanie obdobia 1.1.05-30.06.06 sa týka študentov, ktorí nikdy nepracovali ale v minulosti už boli dôchodkovo poistení /platil za nich štát/.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Veronika, idem ťa poprosiť, syn práve zmaturoval, od 1.9.2006 má nastúpiť do zamestnania, môže od 1.9.2006 vstúpiť do II. piliera dôchodkového poistenia?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Kája.
Veronika, idem ťa poprosiť, syn práve zmaturoval, od 1.9.2006 má nastúpiť do zamestnania, môže od 1.9.2006 vstúpiť do II. piliera dôchodkového poistenia?
Predpokladám, že v období od 1.1.2005 do 30.6.2006 bol LEN študentom a pred týmto obdobím nebol zamestnaný - v tomto prípade platí do 30 dní od prvého vstupu do zamestnania.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

A čo osoba, ktorá je už 2 roky v zahraničí, u nás si neplatí žiadne poistné. Myslela som si, že pre ňu neplatí termín 30.06.2006. Ale teraz čítam, že ak bola predtým zamestnaná, čo ona bola, tak sa musí do II. piliera prihlásiť do 30.06.2006. Je to naozaj tak?
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

ano je to naozaj tak, do 30.6.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Pepa
Podľa mňa musí. Ona síce bola v období od 1.1.2005 do 30.6.2006 študentom, ale v minulosti už mala pracovný pomer.
Sledovanie obdobia 1.1.05-30.06.06 sa týka študentov, ktorí nikdy nepracovali ale v minulosti už boli dôchodkovo poistení /platil za nich štát/.

Dnes som dostala na svoju otázku písomnú odpoveď od sociálnej poisťovne. Nevzťahuje sa na ňu termín 30.6.2006. Môže vstúpiť do II. pilera do 30 dní od nástupu do prvého zamestnania.
0 0
vlasta61 vlasta61

vlasta61 je offline (nepripojený) vlasta61

narodeniny: 20.12.
Ešte som sa nerozhodla či vstúpim do II. piliera. Čítala som kopec odporúčaní , hodnotení a pod. no stále zvažujem. Poradí mi niekto skúsený ???
Mám 45 rokov a hrubý príjem cca 20 000,-, manžel má 49 rokov a hrubý príjem cca 35 000,- Sk.
Ďakujem za "PORADU"
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

vlasta61
Ešte som sa nerozhodla či vstúpim do II. piliera. Čítala som kopec odporúčaní , hodnotení a pod. no stále zvažujem. Poradí mi niekto skúsený ???
Mám 45 rokov a hrubý príjem cca 20 000,-, manžel má 49 rokov a hrubý príjem cca 35 000,- Sk.
Ďakujem za "PORADU"
Poznám dosť ľudí starších od teba, ktorí vstúpili do 2. piliera, ale rozhodnúť sa musíš sama. Musíš si zvážiť ako dlho budeš ešte pracovať.
Ja ti môžem povedať len môj osobný názor. Ja na tvojom mieste by som nevstúpila, radšej by som si sama niekde odkladala na dôchodok. Či už formou životnej poistky, investovania...... a.p. možností je veľa a ty ich určite poznáš, to ti tu nemusím vysvetľovať.


http://www.porada.sk/241767-post30.html
0 0
racing racing

racing je offline (nepripojený) racing

Ahojte, mám iný problém, tohto roku rozviazala so mnou XXXspoločnosť
zmluvu o sprostredkovaní bez udania dôvodu. To ma pohlo k tomu, že som vrátila licenciu. NBS požadovala 1 000,- Sk, teraz mi došla výzva na zaplatenie licenčného poplatku 4 000,- Sk, /pričom z neho som sa zdaňovala v DP/. Je nejaký spôsob sa z toho vyzuť? Dík za každú radu.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný dník prajem, mám dcéru ktorá ešte nikde nepracovala je 1 rok po mature, môže vstúpiť do II. dôch.piliera? V súčasnosti nepracuje ale chce využiť termín do 30.6.2006, bude sa musieť prihlásiť ako dobrovoľný platca? Dakujem.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

vlasta61
Ešte som sa nerozhodla či vstúpim do II. piliera. Čítala som kopec odporúčaní , hodnotení a pod. no stále zvažujem. Poradí mi niekto skúsený ???
Mám 45 rokov a hrubý príjem cca 20 000,-, manžel má 49 rokov a hrubý príjem cca 35 000,- Sk.
Ďakujem za "PORADU"
Môj názor je taký, že by si mala vstúpiť do druhého piliera. Máš prácu a celkom slušný príjem. A popri tom si môžeš aj sporiť. Veď ktovie, čo bude, keď budeš potrebovať dôchodok od štátu. Už teraz je tam veľká diera. A týmto nič nestratíš - vzhľadom na vek, aj tak už väčšinu dôchodku dostaneš zo sociálky. Myslím, že ostať v prvom pilieri je väčšie riziko.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím poraďte mi.
Oplatí sa dať si II. pillier mojem maminke, keď má 39 rokov a je zamestnaná a ocinovi ktorý má 43 a SZČO?
Aký fond by si mali vzhladom na ich vek dať?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať