Zavrieť

Porady

ked danovy urad vnucuje zisk a pyta dan

Dobry den,

rad by som sa podelil o skusenost pripadne rad poznal nejake reakcie,
vopred ospravedlnte diskontinuitu a zmatocnost prudu myslienok...

Jednoducho...

Jednej nasej klientke sa stalo, ze jej prisla kontrola z danoveho uradu
na rok 2006. Popis klienta : maloobchod s elektrospotrebicmi, plynovymi spotrebicmi a ostatnym materialom, chladnicky, kotle, sporaky, digestory....
Fyzicka osoba, jednoduche uctovnictvo, Q platca DPH, prevadzka vo vlastnom dome, v zasade dost jednoduche a prehladne podnikanie.

Trhova situacia je taka, ze marza kolise hore dole, rezijne naklady su take ake su a preto sa podnikanie dostava aj do straty.

Prisla danova kontrola, resp. neviem ako to nazvat, pretoze nerobila kontrolu.
Vybrali si niekolko obchodnych pripadov, spocitali marze na roznych typoch tovarov, tieto marze spriemerovali, odcitali inventury dvoch rokov a tak zistili predane mnozstvo, pouzili marzu ktoru spocitali

a

vysledok je taky, ze jej povedali ze ona mala byt v zisku a ze preco nie je v zisku a ma doplatit dan cca 38.000,-

Absolutne odignorovali uctovnictvo ako take, vraj oni nepojdu fakturu po fakture, absolutne nezohladnili rezijne a ine naklady (vydavky), vobec nezohladnili ze k 31.12. mala klientka neuhradene odberatelske faktury v obrovskych sumach takze prijmy by nabehli, jednoducho uplna fraska.

Oni uz spravili zapis a ukoncili setrenie, vypocitali dan, a ma si obhajit ze preco je v strate. Pritom v uctovnictve je to zachytene uplne presne a vsetko je v poriadku. Reg. pokladna, inventura, vsetky obchodne pripady. Dokonca tato podnikatelka si nedava do nakladov ani najomne za to, ze priestory predajne ma vo vlastnom dome, ani mobilny telefon atd...

Este dokonca mali aj take poznamky, ze zaplatte to, my uz potom na dalsie roky neprideme, a uz budeme kupovat spotrebice len u Vas a podobne.

Ano, normalny clovek si povie, naco podnika, ked je v strate. Ale pocas roka clovek nikdy nevie kedy sa to obrati a zlepsi, proste podnika najlepsie ako vie, robi co moze, reaguje na trh, prisposobuje sa, casto je nuteny davat neumerne zlavy, potom je marza smiesna.

Zaverom, jednoducho oni spocitali ake mala podla nich mat trzby a z toho chcu dan a este aj pokutu samozrejme.

Stalo sa toto uz niekomu? Ako sa branit? Co urobit? Neviem preco nerobili hlbkovu kontrolu, preco nesli cez vsetky doklady, preco vobec necerpali udaje z uctovnictva, naco ho potom robime? Mozu vobec urobit nieco take, ze z takmer nicoho spocitaju fiktivne trzby a fiktivnu
dan. Z coho ma klientka zaplatit dan z prijmu ked ten prijem nikdy nedosiahla.

Dakujem za akekolvek reakcie. 8 dnova lehota na odpoved sa krati...
Naposledy upravil AdamC : 06.08.08 at 19:06
Usporiadat
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Hm, treba to napísať všetko do vyjadrenia, však píšeš, že jej povedali, že sa má vyjadriť, prečo je v strate, nech to pekne popíše, tak ako si to tu vymenoval, budú sa s tými pripomienkami a dôvodmi musieť vysporiadať a ak to už nezmenia v protokole, stále je šanca pri odvolaní sa. Myslím, že nič nie je stratené.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
1. Na oznámení o začatí daňovej kontoroly musí byť uvedené aká daň sa bude kontrolovať (z príjmov, dph...) za ktoré zdaňovacie obdobie.
2. V tom oznámení musí byť aj zoznam dokladov, ktoré treba predložiť ku kontrole.
3. Podľa popisu sa mi javí, že určovali daňový základ podľa pomôcok, a nie podľa účtovníctva. Nedostali tichý bonz?
4. Nebolo to dožiadanie?
5. Pri kontrole sa preukázali služobným preukazom?
6. Má protokol o vykonaní kontroly?
7. Má protokol o výsledku kontroly?
8. Dostal možnosť sa vyjadriť k záverom kontroly?

9. Boli to vôbec kontrolóri, alebo niekomu naletel?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Z protokolu musí byť jasné , o akú daňovú kontrolu sa jednalo. Správca dane pristúpil k určeniu dane na základe pomôcok v zmysle nasledovného §15, čo by malo byť aj v protokole zdôvodnené . Teraz je na rade daňový subjekt, aby dokázal, že DÚ nemá pravdu....

10/ O výsledku zistenia z daňovej kontroly alebo o určení dane podľa pomôcok vyhotoví zamestnanec správcu dane protokol, ktorý doručí podľa § 17 alebo § 17a kontrolovanému daňovému subjektu spolu s výzvou na vyjadrenie sa k protokolu a na jeho prerokovanie; vo výzve určí dátum prerokovania protokolu, pričom prerokovanie protokolu sa môže uskutočniť až po uplynutí lehoty na vyjadrenie kontrolovaného daňového subjektu k tomuto protokolu. Kontrolovaný daňový subjekt je oprávnený písomne sa vyjadriť k protokolu najneskôr do ôsmich pracovných dní odo dňa jeho doručenia. Zmeškanie lehoty nemožno odpustiť. Ak sa kontrolovaný daňový subjekt písomne vzdá práva na vyjadrenie k protokolu alebo požiada správcu dane o prerokovanie protokolu v lehote kratšej, ako je určená vo výzve na prerokovanie protokolu, môže zamestnanec správcu dane na požiadanie kontrolovaného daňového subjektu prerokovať protokol aj v kratšej lehote. Ak sa kontrolovaný daňový subjekt v deň určený vo výzve nemôže zúčastniť na prerokovaní protokolu, je povinný určiť si na tento účel zástupcu. Správca dane je oprávnený na základe písomného vyjadrenia kontrolovaného daňového subjektu alebo z vlastného podnetu v protokole opraviť chyby a iné nesprávnosti najneskôr v deň jeho prerokovania s kontrolovaným daňovým subjektom alebo s jeho zástupcom. Vyjadrenie kontrolovaného daňového subjektu k protokolu podľa druhej vety vrátane jeho vyhodnotenia správcom dane správca dane zaznamená v dodatku k protokolu. Dodatok k protokolu je súčasťou protokolu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Trochu ja som pred pár dnami niekde čítala, že UDR stanovilo každému DU počet danových exekúcii, ktoré musia splniť

Tato kontola tuším spadá pod podobný režim. Treba sa braniť a spisať odvolanie.
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

dakujem, ste uzasni.

je taktiez mozne v tomto pripade spochybnit pouzitie metody pomocok na zistenie zakladu dane s odovodnenim ze je tato medota nevhodna a nezarucuje ani len priblizne spravne cisla.

marza totiz v tomto konkretnom pripade kolise od 2 percent po 40.
Nemozno priemerovat ked zarobim na 20.000 chladnicke 500 korun, alebo
na nejakej 100 plynovej hadici zarobim 50 korun.

Inak, onen rozhovor a zdovodnovanie a obhajovanie uz prebehlo, ked si najskor vzali nejake podklady, prisli s tymto ohromnym zistenim, ohradili sme sa, argumentovali, vysvetlovali, prisli este raz, a potom uz dali oficialny protokol.

Na tento asi len verklikovo odpiseme to iste dokola.

Ale ajtak je to vrchol este som sa s tym nestretol aby mi niekto povedal ze mam mat zisk. Keby ho tato nasa nestastnicka mala, velmi rada by aj dan z prijmu zaplatila...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AdamC Pozri príspevok
dakujem, ste uzasni.

je taktiez mozne v tomto pripade spochybnit pouzitie metody pomocok na zistenie zakladu dane s odovodnenim ze je tato medota nevhodna a nezarucuje ani len priblizne spravne cisla.

marza totiz v tomto konkretnom pripade kolise od 2 percent po 40.
Nemozno priemerovat ked zarobim na 20.000 chladnicke 500 korun, alebo
na nejakej 100 plynovej hadici zarobim 50 korun.

Inak, onen rozhovor a zdovodnovanie a obhajovanie uz prebehlo, ked si najskor vzali nejake podklady, prisli s tymto ohromnym zistenim, ohradili sme sa, argumentovali, vysvetlovali, prisli este raz, a potom uz dali oficialny protokol.

Na tento asi len verklikovo odpiseme to iste dokola.

Ale ajtak je to vrchol este som sa s tym nestretol aby mi niekto povedal ze mam mat zisk. Keby ho tato nasa nestastnicka mala, velmi rada by aj dan z prijmu zaplatila...
V odvolaní by som sa určite odvolal proti použitiu metódy "určenia základu dane pomocou pomôcok", ak účtovníctvo je riadne a správne vedené.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... AdamC.... som zdesená!!!

Vyjadrenie, odvolanie, zdôvodnenie: neboj, dopadne to dobre.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

AdamC Pozri príspevok
dakujem, ste uzasni.

je taktiez mozne v tomto pripade spochybnit pouzitie metody pomocok na zistenie zakladu dane s odovodnenim ze je tato medota nevhodna a nezarucuje ani len priblizne spravne cisla.

marza totiz v tomto konkretnom pripade kolise od 2 percent po 40.
Nemozno priemerovat ked zarobim na 20.000 chladnicke 500 korun, alebo
na nejakej 100 plynovej hadici zarobim 50 korun.

Inak, onen rozhovor a zdovodnovanie a obhajovanie uz prebehlo, ked si najskor vzali nejake podklady, prisli s tymto ohromnym zistenim, ohradili sme sa, argumentovali, vysvetlovali, prisli este raz, a potom uz dali oficialny protokol.

Na tento asi len verklikovo odpiseme to iste dokola.

Ale ajtak je to vrchol este som sa s tym nestretol aby mi niekto povedal ze mam mat zisk. Keby ho tato nasa nestastnicka mala, velmi rada by aj dan z prijmu zaplatila...
Nenazvala by som to spochybňovaním metódy pomôcok....Netreba spochybňovať spôsob akým kontrolu vykonali, ak im takýto spôsob zákon umožňuje, lebo sa oprú o zákon, že mali na to právo.
Je potrebné si seriózne k tomu sadnúť a na konkrétnych príkladoch dokázať /pomôcť si pritom účtovníctvom/, že nemajú pravdu ....Jediné vecné a presvedčivé argumenty...
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

No tak ja sa nestačím čudovať!! Tak na kerého frasa sa trápime z účtovníctvom a stále neustále chodíme na školenia a vzdelávame sa a klient si potom zbytočne platí za našu prácu, keď prídu takýto pracanti DU a robia si čo chcú!
Takže z dobrých zdrojov viem, že je to pravda, čo písala Dáša!!
Určite by som im oponovala a následne by som žiadala o vykonanie novej daňovej kontroly....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vranová Pozri príspevok
No tak ja sa nestačím čudovať!! Tak na kerého frasa sa trápime z účtovníctvom a stále neustále chodíme na školenia a vzdelávame sa a klient si potom zbytočne platí za našu prácu, keď prídu takýto pracanti DU a robia si čo chcú!
Takže z dobrých zdrojov viem, že je to pravda, čo písala Dáša!!
Určite by som im oponovala a následne by som žiadala o vykonanie novej daňovej kontroly....
nepomôže sa nám rozčuľovať, jednoducho majú na to právo a zrejme išlo o nejaký bonzák.....Daňový súbjekt nemá právo žiadať o vykonanie novej kontroly, ale ak je v práve má vecne zdôvodniť a dokázať svoju pravdu v rámci tejto kontroly....Veď nakoniec nie jeden súd prehrali DÚ...

Ešte pred odovzdaním protokolu má daňový subjekt právo /to treba vedieť/:
8/ Kontrolovaný daňový subjekt môže do dňa doručenia výzvy podľa odseku 10 uplatniť u správcu dane námietku proti postupu zamestnanca správcu dane pri výkone daňovej kontroly. Námietky vybavuje zamestnanec správcu dane najbližšie nadriadený tomu zamestnancovi, voči ktorému smerujú. Tento nadriadený zamestnanec námietke vyhovie a zabezpečí nápravu alebo kontrolovanému daňovému subjektu oznámi písomne dôvody, pre ktoré nemožno námietke vyhovieť. Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustné odvolanie.
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

suhlasim aj s tym. ako k tomu pride uctovnik. bezohladu na to, kde je pravda a co sa preukaze, nerobi to dobry obraz. roky rokuce klient plati, a ked pride to, co sice nikto nechce, ale kontrola je prave to, co podnikatelov presviedca ze uctovnik nerovna sa darmozrac, tak pri takejto kontrole ten uctovnik vyzera ako hlupak, lebo ja mozem mojej klientke povedat len - zla cenotvorba, prerabate, nedari sa vam podnikat, zatvorte to. tolko lezie z uctovnictva.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja si myslím, že toto ani nebola žiadna daňová kontrola, pochybne je to celé- nikto ti predsa nemože určovať maržu a podobné veci. Podľa mňa to bola skrytá kamera, alebo nejaký špekulanti, čo čakali niečo do vrecka, niečo na "kávu".
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Z protokolu musí byť jasné , o akú daňovú kontrolu sa jednalo. Správca dane pristúpil k určeniu dane na základe pomôcok v zmysle nasledovného §15, čo by malo byť aj v protokole zdôvodnené . Teraz je na rade daňový subjekt, aby dokázal, že DÚ nemá pravdu....

10/ O výsledku zistenia z daňovej kontroly alebo o určení dane podľa pomôcok vyhotoví zamestnanec správcu dane protokol, ktorý doručí podľa § 17 alebo § 17a kontrolovanému daňovému subjektu spolu s výzvou na vyjadrenie sa k protokolu a na jeho prerokovanie; vo výzve určí dátum prerokovania protokolu, pričom prerokovanie protokolu sa môže uskutočniť až po uplynutí lehoty na vyjadrenie kontrolovaného daňového subjektu k tomuto protokolu. Kontrolovaný daňový subjekt je oprávnený písomne sa vyjadriť k protokolu najneskôr do ôsmich pracovných dní odo dňa jeho doručenia. Zmeškanie lehoty nemožno odpustiť. Ak sa kontrolovaný daňový subjekt písomne vzdá práva na vyjadrenie k protokolu alebo požiada správcu dane o prerokovanie protokolu v lehote kratšej, ako je určená vo výzve na prerokovanie protokolu, môže zamestnanec správcu dane na požiadanie kontrolovaného daňového subjektu prerokovať protokol aj v kratšej lehote. Ak sa kontrolovaný daňový subjekt v deň určený vo výzve nemôže zúčastniť na prerokovaní protokolu, je povinný určiť si na tento účel zástupcu. Správca dane je oprávnený na základe písomného vyjadrenia kontrolovaného daňového subjektu alebo z vlastného podnetu v protokole opraviť chyby a iné nesprávnosti najneskôr v deň jeho prerokovania s kontrolovaným daňovým subjektom alebo s jeho zástupcom. Vyjadrenie kontrolovaného daňového subjektu k protokolu podľa druhej vety vrátane jeho vyhodnotenia správcom dane správca dane zaznamená v dodatku k protokolu. Dodatok k protokolu je súčasťou protokolu.
A čo §15 ods. 2

(2) Správca dane doručí daňovému subjektu písomné oznámenie o výkone daňovej kontroly. Toto oznámenie musí obsahovať miesto a deň začatia daňovej kontroly, druh kontrolovanej dane a kontrolované zdaňovacie obdobie. Ak z dôvodov na strane daňového subjektu nemožno začať daňovú kontrolu v deň uvedený v oznámení o výkone daňovej kontroly, daňový subjekt je povinný túto skutočnosť do 8 dní od doručenia oznámenia o výkone daňovej kontroly oznámiť správcovi dane a dohodnúť so správcom dane iný deň začatia daňovej kontroly, pričom daňová kontrola sa nesmie začať neskôr ako 40 dní od doručenia oznámenia o výkone daňovej kontroly. Ak nedôjde k dohode medzi daňovým subjektom a správcom dane o začatí daňovej kontroly, považuje sa štyridsiaty deň za deň začatia daňovej kontroly. Ak daňový subjekt neumožní vykonať daňovú kontrolu, správca dane je oprávnený zistiť základ dane a určiť daň podľa § 29 ods. 6; o tomto postupe je správca dane povinný vyhotoviť protokol o určení dane podľa pomôcok, pričom sa postupuje podľa odsekov 10, 12 a 13 a primerane podľa odseku 11; v takom prípade správca dane uvedie pomôcky, ktoré použil. Ak daňový subjekt v priebehu určenia dane správcom dane podľa pomôcok predloží účtovné doklady a iné doklady, správca dane ich môže využiť ako pomôcky. Tieto doklady daňový subjekt môže predkladať len do doručenia protokolu o určení dane podľa pomôcok (§ 15 ods. 10).


Označené chápem tak, že určiť daň podľa pomôcok je možné len vtedy, ak kontrolovaný subjekt neumožní vykonať kontrolu. Ale podľa zadania súčinnosť subjektu bola. Predložila účtovné doklady.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja si myslím, že toto ani nebola žiadna daňová kontrola, pochybne je to celé- nikto ti predsa nemože určovať maržu a podobné veci. Podľa mňa to bola skrytá kamera, alebo nejaký špekulanti, čo čakali niečo do vrecka, niečo na "kávu".
Veru môže a môže to urobiť správca dane v zmysle zákona o správe daní a poplatkov. Neurčuje maržu, ale môže podľa pomôcok /ktoré oni majú/ určiť, či napr. nemohlo dojsť k zamlčaniu časti tržieb, mal by uviesť však všetko podrobne v protokole /ktorý my nevidíme/...
Naposledy upravil evina : 06.08.08 at 20:22
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
smith Pozri príspevok
A čo §15 ods. 2

( Ak daňový subjekt neumožní vykonať daňovú kontrolu, správca dane je oprávnený zistiť základ dane a určiť daň podľa § 29 ods. 6; o tomto postupe je správca dane povinný vyhotoviť protokol o určení dane podľa pomôcok, pričom sa postupuje podľa odsekov 10, 12 a 13 a primerane podľa odseku 11; v takom prípade správca dane uvedie pomôcky, ktoré použil. ....
Práve na to som myslela, ako to celé čítam. Či išlo ozaj o určenie dane podľa pomôcok. Na začiatku potom predsa muselo byť neumožnenie vykonania bežnej kontroly, a o tom by Adam predsa mal niečo vedieť.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

AdamC Pozri príspevok
Zaverom, jednoducho oni spocitali ake mala podla nich mat trzby a z toho chcu dan a este aj pokutu samozrejme.
AdamC ďakujem ti v prvom rade, že si ochotný sa podeliť o túto skúsenosť, pravdupovediac, na prvý pohľad som šokovaná, ale je super, že viem, čo sa môže stať. Preto by bolo vhodné, keby sme to spolu prebrali s každej strany všetci znalí problematiky. Budem túto debatu pozorne sledovať. Možno by nám pomohlo, keby si odcitoval časť protokolu, kde sa uvádza výsledok kontroly a tak... čísla kľudne zmeň ak máš s tým problém.
Myslím, že táto debata bude prínosom pre všetkých profesionálnych účtovníkov.
Super, poraďáci do toho!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

AdamC Pozri príspevok
suhlasim aj s tym. ako k tomu pride uctovnik. bezohladu na to, kde je pravda a co sa preukaze, nerobi to dobry obraz. roky rokuce klient plati, a ked pride to, co sice nikto nechce, ale kontrola je prave to, co podnikatelov presviedca ze uctovnik nerovna sa darmozrac, tak pri takejto kontrole ten uctovnik vyzera ako hlupak, lebo ja mozem mojej klientke povedat len - zla cenotvorba, prerabate, nedari sa vam podnikat, zatvorte to. tolko lezie z uctovnictva.
Buďme spravodliví, aj keď to človeka napáli.....Účtovník zaúčtoval na základe dokladov, ktoré dostal a zaúčtoval napr. aj tržby, ktoré mu boli predložené /a podnikateľ by mal vedieť či zodpovedne pravdivo/. V tomto prípade sa nejednalo o žiadnu chybu v účtovníctve, ale .... Vieš ak sa nejedná o prvé roky podnikania, keď sú vyššie náklady je ťažšie zdôvodniteľné /ale netvrdím, že to tak nemohlo práve v tom roku byť/, že predávame elektrospotrebiče so stratou ....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

evina Pozri príspevok
Veru môže a môže to urobiť správca dane v zmysle zákona o správe daní a poplatkov. Neurčuje maržu, ale môže podľa pomôcok /ktoré oni majú/ určiť, či napr. nemohlo dojsť k zamlčaniu časti tržieb, mal by uviesť však všetko podrobne v protokole /ktorý mi nevidíme/...
Evina, a keď ja dám napr. chladničku niekomu zadarmo??? Napr- kúpi u mňa kychyňu a ja mu ako bonus dám chladničku- však potom jasné, že to nesedí- neviem, je to celé zvláštne a vieš ako si myslím, že to dopadne?
Adamovi, sa teraz v piatok niekto ozve, že sa chce s ním stretnuť a dohodnúť- za pár tisíc sa to stratí z povrchu zemského- celá táto akože daňová kontrola.

Dám na to krk, že to tak bude...
0 0
AdamC AdamC

AdamC je offline (nepripojený) AdamC

Smith, tiez tomu rak rozumiem. Pritom vsetky uctovne doklady boli k dispozicii a stale su. Lenze nechcelo sa im ist fakturu po fakture - pritom nechapem, maly obchodik, az taku obratkovost a masovu fakturaciu nema, vyslovene si vypytali konkretne zostavy na to aby spocitali priemerne marze. uvidime, co z toho vylezie. hnevam sa na to, ze na nas stale nieco skusaju.

tiez mimo temu.....nedavno vela nasich klientov podostavalo pokuty za neskore podanie Q prehladu o preddavkoch na dan..., niekde v roku 200X, kedy 31.1. padal na vikend, takze bol termin 1.-2.februar. Na to uz tetusky zabudli a veselo zacali posielat pokuty. Kto sa nerozpamata, pokutu zaplati. Proste skusaju. Je to smutne.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

evina viem o čom píšeš - spravodlivosť, ale pozrime sa komplexne na problém a skúsme ho riešiť: nemyslím si, že by išlo o nejaké "nekalé" praktiky resp. krátenie daní: zo zadania vyplýva, že účtovníctvo bolo riadne vedené, že podnikateľ nemal uhradené odberateľské faktúry v obrovských sumách, neskúmali skladovú evidenciu, ignorovali Zákon o účtovníctve a následne vyčíslenie základu dane (JÚ je predsa daňové účtovníctvo).
Ešte by ma zaujímalo a prosím zadávateľa aby doplnil: akú pokutu, akú daň (DPH?, daň z príjmU?) kontrola vyrúbila
0 0
Načítať ďalšie