Zavrieť

Porady

odmena počas PN

Dobrý deň,

poprosím Vás o radu pri nasledovnom.

Zamestnanec sa po dlhodobej PN ktorú končí 31.10.2008 rozhodol, že chce ukončiť pracovný pomer dohodou dňom 31.10.2008.

Budem mu preplácať nevyčerpanú dovolenku + by sme mu chceli dať odmenu za za jeho prínos do firmy počas jeho pôsobenia.

Voľakedy platilo, že pokiaľ bol zamestnanec celý mesiac PN a dostal odmenu tak sa s toho platilo iba zdravotne, GP a úrazové. Platí to aj teraz?
Nebude mať na to vlyv preplatenie nevyčerpanej dovolenky?

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Do SP odvediete iba úrazové poistenie.

    § 140 Zák. o soc.poistení:

    6) Zamestnávateľ nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie, poistné na garančné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti a poistné do rezervného fondu solidarity v období, počas ktorého jeho zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti.

    § 140 ods. 2 zamestnanec nie je povinný platiť poistné na nemocenské a dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti v období, počas ktorého je uznaný dočasne PN,

    Do zdravotnej odvody idú.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ešte by ma zaujímalo, či by sa niečo zmenilo, ak by zamestnanec odpracoval v tomto mesiaci 1 deň, napr. 500 SK?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    milagros208 Pozri príspevok
    Ešte by ma zaujímalo, či by sa niečo zmenilo, ak by zamestnanec odpracoval v tomto mesiaci 1 deň, napr. 500 SK?
    Áno, zmenilo, v tom prípade by už nebol celý mesiac PN a odvody by museli ísť aj z odmeny aj z preplatenej dovolenky.
    Ale keďže by odpracoval len 1 deň, tak odvod pôjde maximálne z maximálneho VZ pripadajúceho na tento 1 deň. Čiže to si potom treba prepočítať. Ak máš dobrý soft, prepočíta si to sám.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Ďakujem. Už som oba prípady v minulosti mala a vedela som, že aj ten jeden deň robí vo výpočte odvodov veľký rozdiel, len už som si nepamätala, v čom to presne bolo. Takže ešte raz. Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.