Zavrieť

Porady

dobrovolna dražba bytu

vie mi tu niekto poradiť ?
je možne dať navrh na dobrovolnu dražbu bytu bez zvolania schodze a hlasovania vlastníkov bytov ? je toto akceptovatelne napr .po " tajnom hlasovaní "resp podpisovej akcii ? akým sposobom potom by mal byť vyrozumený dotyčný vlastnik bytu ? dakujem za akekolvek nazory .
priamo sa ma dotyka uvedený pripad nakolko z titulu exekučneho zablokovania učtov ( problem podnikania ) mi 5 mesiacov neodchadzaju zalohove platby na byt a tak sa moji sudedia rozhodli to riešiť takto
a viem že členovia rady argumentovali vlastnikom tým ,že ak nepodpišu tak sa zvyšia ich zalohove platby .
Podotykam že som komunikovala / ale, nie pisomne - moja chyba ) s ludmi s rady s tým že o mojom probleme s učtom vedia a povedala som že som si toho vedoma ale skor ako koncom roka ked budem mať uvolnený učet to nemam možnost riešiť , nakolko mi ako FO potom hrozí vlastne exekucia nehnutelnostou ..
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale keď som vravel,že dávať niekomu byt na dražbu kvoli nedoplatku na nájomnom 400 eur je blbosť, tak som bol zlý...Kvoli 400 eurám niekoho dávať na dražbu-ježíš, mária józef....-doteraz som to nepochopil...
luciafabisikova Pozri príspevok
kludne možeš platit zanho.. aj 400 euro su prachy, a ked namiesto jedneho prestanu platit 10 x400 to je stale podla teba nic??
Luciafabisikova má v tomto 1000 % pravdu.
U nás je teraz situácia taká, že je jeden neplatič a jeden vlastník platí veľmi nepravidelne, napr. od začiatku roka zaplatil 3 mesačné platby až na konci marca a do konca júla zaplatil len 1 ďalšiu. Pozrela som si júlové platby a výdavky a zistila som, že ak ešte jeden vlastník sa rozhodne neplatiť (napr. aj na základe toho, že tu je dlhodobý neplatič, ktorému sa doteraz nič nestalo, spokojne si býva v bytovke, neplatí a nič sa nedeje), tak to začne byť veľmi vážne. Už teraz sú príjmy a výdavky skoro na rovnakej úrovni. SVB má úver, keď niekto tretí prestane platiť, tak na účet nepríde ani toľko peňazí, aby pokryli mesačnú splátku úveru a ide sa čerpať z rezerv, ktoré však nie sú neobmedzené. (Poznámka - mesačné platby zahŕňajú príspevky do fondu opráv a príspevky na iné plnenia, ako voda, spoločná elektrika, teplo, odmeny pre predsedu a dozornú radu, platby za účtovníctvo atď. - v každom dome je to iné. Z fondu sa môžu dočasne použiť prostriedky na úhradu napr. faktúry za teplo, vodu a pod., ale z úhrad za plnenia sa nemôže ani len dočasne dotovať fond opráv. Takže síce mesačne pribúdajú peniaze na účet, ale nie všetky sú určené na tvorbu fondu, z ktorého sa spláca úver na strechu).
Takže sociálne cítenie je síce pekné, ale viď dôsledky uvedené vyššie. Preto má zmysel vymáhať si napr. aj dobrovoľnou dražbou aj menšiu sumu.
Naposledy upravil Llívia : 06.08.10 at 16:14
0 0
luciafabisikova luciafabisikova

luciafabisikova je offline (nepripojený) luciafabisikova

viete mi prosím niekto dať kontakt na nejakú dražobnú spoločnosť v BA s ktorou ste už mali skusenost?? dakujem
0 0
luciafabisikova luciafabisikova

luciafabisikova je offline (nepripojený) luciafabisikova

ahoj Llívia .. tak som sa obratila u nas v BA na jednu dražobnu a vzali mi to aj s dlhom 500 eur, takže v pondelok podpisujem zmluvu a všetko už vybavia oni.. som rada a prekvapena ake to je lahke
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Luciafabisikova, závidím ti (v dobrom) . Keď sa to u nás teraz trochu skomplikovalo, tak asi tiež skúsim pozrieť inú dražobku.
Naposledy upravil Llívia : 06.08.10 at 16:14
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lívia, nezáviď jej-aj tak to nevydražia...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Prečo myslíš? V Bratislave nevydražia? Veď nebuď taký skeptik
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lívia, však vieš,že ja ťa rád podpichnem, keď sa dá...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jaj, Stanko, len keď ty niekedy na nesprávnom mieste podpichuješ By som ťa chcela vidieť, ako, koho a čo by si podpichoval, keby si ty bol v takejto situácii, resp. váš dom by bol v takejto situácii
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lívinka, založil som samostatnú tému, kvoli tomu lebo ma zaujíma ako je to z právneho hľadiska...,nieje to proti tebe, len chcem vedieť právny názor...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kde? Rada sa podučím a poučím, ale nechce sa mi to hľadať. Ďakujem. :-)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Je to čerstvé,pár minút...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Lívinka, založil som samostatnú tému, kvoli tomu lebo ma zaujíma ako je to z právneho hľadiska...,nieje to proti tebe, len chcem vedieť právny názor...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Lívinka, založil som samostatnú tému, kvoli tomu lebo ma zaujíma ako je to z právneho hľadiska...,nieje to proti tebe, len chcem vedieť právny názor...
Skoro som ti napísal do tej novej témy, ale nakoľko nie som právnik, píšem ti sem.
---------------------------------------------------------------------
Normálneho neplatiča pri dlhu na zálohách nieje možné dostať na dobrovoľnú dražbu za 2, 3 či 5 preddavkov (napr. 400 či 1500 €), lebo neplatič je vlastne len dlžníkom.
No a dlžník má právo navrhnúť veriteľovi spôsob vyrovnania dlhu. (napríklad splátkový kalendár)
Ak to veriteľ neprijme, má smolu, lebo potom už je veľa možností, ako napadnúť návrh na súde.
----------------------------------------------------------------------
Návrh na dobrovoľnú dražbu, podľa zak.č. 527/2002 §7 ods.2
(1) Navrhovateľom dražby je vlastník predmetu dražby, osoba, ktorá vykonáva záložné právo (ďalej len "záložný veriteľ"), alebo iná osoba, ktorá je oprávnená navrhnúť vykonanie dražby podľa osobitného zákona. 9)

(2) Navrhovateľ dražby je povinný písomne vyhlásiť, že predmet dražby je možné dražiť. Ak je navrhovateľom dražby záložný veriteľ, je povinný písomne vyhlásiť aj pravosť, výšku a splatnosť pohľadávky, pre ktorú sa navrhuje výkon záložného práva podľa tohto zákona (§ 16 ods. 3).
-----------------------------------------------------------------------
Písomné vyhlásenie môže ktokoľvek napadnúť a dražiteľ nesmie dražiť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Chýbajú ti podstatné údaje:
jar88 Pozri príspevok
...Normálneho neplatiča Aký je to normálny neplatič? pri dlhu na zálohách nieje možné dostať na dobrovoľnú dražbu za 2, 3 či 5 preddavkov (napr. 400 či 1500 €), lebo neplatič je vlastne len dlžníkom A koho majetok myslíš, že končí na dražbách? Tých, čo poctivo platia a nemajú žiadne dlžoby?! A ak to nie je možné, tak prečo Luciafabisikovej pri 500 EUR dlžobe to dražobka zobrala?!.
No a dlžník má právo navrhnúť veriteľovi spôsob vyrovnania dlhu. (napríklad splátkový kalendár) Zákon, paragraf? Ani nemusíš hľadať, nenájdeš. Mimochodom, ten náš neplatič nemal záujem ani o splátkový kalendár, resp. sa k návrhu na splátkový kalendár nevyjadril.
Ak to veriteľ neprijme, má smolu Zákon, paragraf?, lebo potom už je veľa možností, ako napadnúť návrh na súde... Pouč nás, aké sú to možnosti.
Povedal si za A to bezvýznamné, nepovedal si za B to podstané = argumenty = zákony, paragrafy.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Je to čerstvé,pár minút...
A pár sekúnd uzatvorené. To si bol ty? K bodom - kľudne daj, ako som napísala, mimo tých 2 - 3 príspevkov to bolo fakt všetko mimotému a neužitočné. A aj negatívna reklama je reklama.
Vidíš, snahu si mal a nič sa nevyriešilo. A to sme sa tam ani nehádali.

Edit: to bol vlastník, čo chcel kupovať, nie dôverník, toho nemáme.

Toto si napísal: "to že nemá záujem problém riešiť hovoríš ty- zaujímavé by bolo možno vyjadrenie druhej strany..."
Já ti nevím, Karlíku, ale podľa mňa sa problémy riešia inak, ako že sa zatajím doma, keď je schôdza; viem niekoľko dní o schôdzi a aj tak na ňu neprídem alebo idem radšej do roboty; predseda SVB mi navrhne splátkový kalendár a ja ho počúvam jedným uchom dnu a druhým von; sama neprídem za predsedom, aby som sa s ním nejako dohodla; vidím ísť po schodoch predsedu SVB, tak radšej zabuchem dvere; predseda SVB mi zvoní pri dverách a ja hrám mrtvýho brouka. Zabudla som na niečo?
Naposledy upravil Llívia : 06.08.10 at 19:48
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Llívia Pozri príspevok


A pár sekúnd uzatvorené. To si bol ty? K bodom - kľudne daj, ako som napísala, mimo tých 2 - 3 príspevkov to bolo fakt všetko mimotému a neužitočné. A aj negatívna reklama je reklama.
Vidíš, snahu si mal a nič sa nevyriešilo. A to sme sa tam ani nehádali.
ja určite nie, neviem kto to pozamykal...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
štyria poraďáci Vám klikli na vyriešené, ja ale nie. Tým sa téma uzavrela.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Lívia, problém s dobrovoľnou dražbou je hlavne v tom, že potrebuješ mať to prehlásenie o presnej sume.
Neplatič zaplatí 20 € a je po presnej sume. Ak s tým istým ideš na súd, stačí ti späťvzatie na 20 € a máš rozsudok s presnou sumou. Následne môžeš ísť na dražbu toho zálohu čo máš zo zákona na liste vlastníctva.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Najhoršie na tom je, že sa Lívia odvoláva na zákon, paragraf a pritom zákon neplatiča vôbec nepozná. Rovnako, ako zákon nepozná tunelára.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Lívia, musíš z toho neplatiča urobiť dlžníka, voči ktorému máte postavenie záložného veriťeľa. Iná cesta nieje.
Naposledy upravil jar88 : 06.08.10 at 19:52
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
Lívia, problém s dobrovoľnou dražbou je hlavne v tom, že potrebuješ mať to prehlásenie o presnej sume.
Neplatič zaplatí 20 € a je po presnej sume. Ak s tým istým ideš na súd, stačí ti späťvzatie na 20 € a máš rozsudok s presnou sumou. Následne môžeš ísť na dražbu toho zálohu čo máš zo zákona na liste vlastníctva.
Napíš mi §, ktorý to je v zákone o dobrovoľných dražbách.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lenkak Pozri príspevok
štyria poraďáci Vám klikli na vyriešené, ja ale nie. Tým sa téma uzavrela.
To už nestačia len 3? V podstate mi to je fuk, kto to uzavrel, ale tak som sa dobre bavila Môžu to aj vymazať, lebo tá téma nič nepriniesla. Komu to môžem nahlásiť?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stačia 3, ale klikli štyria.
Ak chceš nahlásiť, stačí kliknúť na ikonu nahlás a príde mail moderátorom, môžeš tam aj dopísať poznámku - dôvod.
Naposledy upravil lenkak : 06.08.10 at 19:59
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať