Zavrieť

Porady

zemiaky,a fantasticke jedla z nich

vsetko ma boli :)
Moja slabost su zemiaky..mozem ich rano, na obed, vecer..jednoducho stale..
..niekolko recepty ktore som vymyslela ja alebo moja maminka vam tu ponukam:

ide o recepty ktore su o dva prispevky nizsie
a to:
zemiaky cele
zemiaky polene
zemiaky v alobale
miesane raznici

Dobru chut zelam

Ak mate nejake dalsie chutovky pokojne ma mozete inspirovat
Naposledy upravil bolacka : 07.01.09 at 15:31
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

My sme k tomu mávali ešte aj kus tvarohu. Mňam.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Pridám vám tiež jeden, moja banda miluje zemiakový perkelt.
Osmažit' 1-2 vačšie cibule/podl'a počtu stravníkov/ dožlta, pridat' mletú červenú papriku, a zemiaky na kocky, podliat' vodou takmer celé,posolit', uvarené doliat' vodu do trištvrte hrnca a nakoniec zahustit' hladkou múkou, rozmiešanou v kyslej smotane a troche mlieka.
Dávam k tomu opečenú sekanú alebo párky,a naozaj to chutí ako perkelt.prajem dobrú chut'.

Ja pre rodinu s 2 det'mi robím 4-litrový hrniec.
3 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

evaj63 Pozri príspevok
Pridám vám tiež jeden, moja banda miluje zemiakový perkelt.
Osmažit' 1-2 vačšie cibule/podl'a počtu stravníkov/ dožlta, pridat' mletú červenú papriku, a zemiaky na kocky, podliat' vodou takmer celé,posolit', uvarené doliat' vodu do trištvrte hrnca a nakoniec zahustit' hladkou múkou, rozmiešanou v kyslej smotane a troche mlieka.
Dávam k tomu opečenú sekanú alebo párky,a naozaj to chutí ako perkelt.prajem dobrú chut'.

Ja pre rodinu s 2 det'mi robím 4-litrový hrniec.
Prepáč, ale jesť párky so zemiakmi.

Tak to sorry.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Laco-monter Pozri príspevok
Prepáč, ale jesť párky so zemiakmi.

Tak to sorry.
Lacko,z akeho sveta ty si?
vsak my si doma hocikedy robime pecene parky alebo klobasky so zemiakmi,alebo aj s hranolkami.mnam.skus.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Keď som ako dieťa mala žltačku, musela som dlho-predlho držať diétu a vtedy som dosť často jedávala varené nové zemiačky posypané domácim tvarohom, posolené, poliate roztopeným maslom (keď už som mohla aspoň trochu tuku) a posypané posekaným petržlenom. Robievam to aj mojim doma a patrí to na jar k obľúbeným jedlám na večeru, skúste, je to mňamka.
2 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Vyborne zemiaky ako priloha, alebo len tak: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=12209
http://www.ajina-kucharka.wz.cz/bram...ule_tlakac.htm
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Takto robievam "skoro francuzáky", keď sa usmaží cibuľa pridám na koliečka nakrájanú klobásu, potom tie zemiaky. Ale ako prvé dám variť vajíčka na tvrdo, tieto pridám pokrájané k hotovým zemiakom. Potom to na tanieri, poliať kyslou smotanou. Naozaj rýchlo hotové a výborné
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

V papinaku to vyzera skvele, teraz mi poradte aky papinak?
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

alabut Pozri príspevok
V papinaku to vyzera skvele, teraz mi poradte aky papinak?
Napríklad Tefal, majú novinku, ľahko sa otvára a má dobré poistky.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Laco-monter Pozri príspevok
Prepáč, ale jesť párky so zemiakmi.

Tak to sorry.
Tak nemusíš, vyskúšaj toto:
Kus alobalu natri masťou nakrájaj cibuľu na ňu polož okorenený a nasolený plát krkovičky, na krkovičku pokrájaj jednu papriku, jednen baraní roh, jednu paradajku a ešte málo soli a môže byť trošku slaniny prerastenej. Alobal uzavri a daj na gril alebo plech do rúry-cca 40 min. DCH
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ubka Pozri príspevok
Tak nemusíš, vyskúšaj toto:
Kus alobalu natri masťou nakrájaj cibuľu na ňu polož okorenený a nasolený plát krkovičky, na krkovičku pokrájaj jednu papriku, jednen baraní roh, jednu paradajku a ešte málo soli a môže byť trošku slaniny prerastenej. Alobal uzavri a daj na gril alebo plech do rúry-cca 40 min. DCH
..


..a môže to ísť v alobale aj do mikrovlnky na gril?..nebudem predsa pre 20 kusov púšťať trúbu!..))))))))))))))))
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

pepsikova Pozri príspevok
..


..a môže to ísť v alobale aj do mikrovlnky na gril?..nebudem predsa pre 20 kusov púšťať trúbu!..))))))))))))))))
Nemám skúsenosti s grilom v mikrovlnke, ale za 20 kusov sa predsa vyplatí zapnúť rúru
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no však zapnem!..ten šniclík sa mi páči..to len môj synko nakúkal, prečítal a povedal:.."urob zo dvadsať!...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Štefanka Pozri príspevok
A čo tak klasika....
nové zemiačky s cibuľkou a petržlenovou vňaťkou a k tomu pohár dobrého kyslého mlieka
Ešte poraď kde sa dá zohnať pohár poriadneho kyslého mlieka ak sa z týchto mliek čo sa predávajú vyrobiť nedá.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pavol54 Pozri príspevok
Ešte poraď kde sa dá zohnať pohár poriadneho kyslého mlieka ak sa z týchto mliek čo sa predávajú vyrobiť nedá.
Však fungujú už aj automaty na mlieko, či nie? Tiež predaj z družstevného dvora funguje. A u nás aj súkromníci ponúkajú mlieko, maslo, tvaroh.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..


..a môže to ísť v alobale aj do mikrovlnky na gril?..nebudem predsa pre 20 kusov púšťať trúbu!..))))))))))))))))
Veronika, alobal do mikrovlnky asi nie. Teda do mojej určite nie,
4 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

A dnes sme mali návštevu, ktorá ocenila takéto pohostenie
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:56
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Jééj, ja som si ani neuvedomila, že téma má názov zemiaky, teda opravujem k zemiakom sa hodí aj vyššie uvedená krkovička
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Laco-monter Pozri príspevok
Prepáč, ale jesť párky so zemiakmi.

Tak to sorry.
Prepáč,ale nevieš,čo je dobré.A kto ti káže to jest' s párkami, ked' chceš možeš aj bez nich.
Naposledy upravil evaj63 : 15.08.10 at 17:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať