Zavrieť

Porady

zemiaky,a fantasticke jedla z nich

vsetko ma boli :)
Moja slabost su zemiaky..mozem ich rano, na obed, vecer..jednoducho stale..
..niekolko recepty ktore som vymyslela ja alebo moja maminka vam tu ponukam:

ide o recepty ktore su o dva prispevky nizsie
a to:
zemiaky cele
zemiaky polene
zemiaky v alobale
miesane raznici

Dobru chut zelam

Ak mate nejake dalsie chutovky pokojne ma mozete inspirovat
Naposledy upravil bolacka : 07.01.09 at 15:31
Usporiadat
Agripina Agripina

Agripina je offline (nepripojený) Agripina

Samozrejme, je to tvoja vec. Malo to tam taký "sarkastický" nádych, ale určite to nebolo až tak "zle" myslené.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Agripina....teším sa na recept zo zemiakov.....Neskočila si omylom z témy: Prosim o radu: sudit sa, alebo nie? na tému :Re: zemiaky,a fantasticke jedla z nich.....Tvoj príspevok mi nič nedáva ....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
0 0
bo25 bo25

bo25 je offline (nepripojený) bo25

Chcela by som reagovať na tie vaše nápady a recepty, u náš sa taký granadír marš pripravuje celkom inak. Ja ho robím veľmi jednoducho. Na oleji spením nakrájanú cibuľu, na ktorú dám červenú papriku a na tento základ dám nakrájané zemiaky, nie na pravidelné kolieska ale ako sa podaria, to nie je podstatné. Osolím všetko a trochu podlejem vodou,hrniec zakryjem a nechám na malom ohni dusiť.Zemiaky sa krásne rozpustia a do tohto rozpusteného základu dám vyvarené kocky cestovín,ja doma si robím alebo môžu sa aj kúpené a to je pravý granadír!
Tento podusený zaklad zemiakov sa môže použiť ešte na krumpli paprikáš, keď do neho nakrájam klobásu,špekačky alebo kto má čo rád a ešte tam dám trochu vody, nie veľa.My máme radi hustejší.Je to veľmi rýchle a výdatné jedlo.
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

bo25 Pozri príspevok
Na oleji spením nakrájanú cibuľu, na ktorú dám červenú papriku a na tento základ dám nakrájané zemiaky, nie na pravidelné kolieska ale ako sa podaria, to nie je podstatné.
Nakrájané zemiaky surové alebo v šupke uvarené a očistené?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bo25 Pozri príspevok
Chcela by som reagovať na tie vaše nápady a recepty, u náš sa taký granadír marš pripravuje celkom inak. Ja ho robím veľmi jednoducho. Na oleji spením nakrájanú cibuľu, na ktorú dám červenú papriku a na tento základ dám nakrájané zemiaky, nie na pravidelné kolieska ale ako sa podaria, to nie je podstatné. Osolím všetko a trochu podlejem vodou,hrniec zakryjem a nechám na malom ohni dusiť.Zemiaky sa krásne rozpustia a do tohto rozpusteného základu dám vyvarené kocky cestovín,ja doma si robím alebo môžu sa aj kúpené a to je pravý granadír!
Tento podusený zaklad zemiakov sa môže použiť ešte na krumpli paprikáš, keď do neho nakrájam klobásu,špekačky alebo kto má čo rád a ešte tam dám trochu vody, nie veľa.My máme radi hustejší.Je to veľmi rýchle a výdatné jedlo.
Tiež tak dusím ako bo25, len na oleji s cibuľkou pražím aj na drobné kocky nakrájanú slaninu. Namiesto fliačkov, od istého času, pridávam halušky(strapačky). Do tých pridávam aj tatarčanu(pohánkovú) múky. Tú pridávam vždy aj do bryndzových halušiek a hlavne do tatarčaných pirohov. Mňam.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

U nás sa kedysi varievala zo zemiakov kaša - fučka. Neviem či to poznáte. Dali sa variť zemiaky a keď boli takmer rozvarené, tak sa spolu s vodou rozšľahali a dali sa variť. Do toho sa prisypala hrubá múka aby sa zahustila zemiaková kaša. Stale sa to miešalo, pokiaľ nebola múka uvarená. Počas varenia kaša vyfukovala vzduch - z toho ten názov. Ešte horúce sa to rozdelilo na taniere a k tomu sa opražila cibuľka s trochou papriky a trochou vody. Tým sa kaša poliala. Je to výborné, aj teraz to občas robím.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dnes som dostala tento recept mailom, vyskúšam...

NADÍVANÉ BRAMBORY - SKVĚLÁ NÁPADITÁ VEČEŘE!



POTŘEBNÉ PŘÍSADY

8 ks velkých brambor, 4 vejce, 8 plátků másla, 10-15 dkg šunkového salámu, 15 dkg cihly, sůl, pepř, grilovací koření, sladká paprika, bazalka

POSTUP PŘÍPRAVY
Velké brambory omyjeme a uvaříme ve slupce. Šunku nakrájíme na dlouhé proužky a sýr nahrubo nastrouháme. Vychladlé brambory oloupeme, malou lžičkou vydlabeme a vložíme do pekáčku. Každý brambor celý osolíme. Na dno vydlabané díry dáme nejprve kousek másla, na to proužky šunkového salámu, které úmyslně necháme koukat ven a na to rozklepneme vajíčko (stačí dávat 1/2 vejce do každého bramboru). Vůbec nevadí, jestli bílek přeteče do pekáčku. Vejce osolíme a opepříme. Celý brambor zasypeme dostatečným množstvím strouhaného sýru. Vršek okořeníme trochou grilovacího koření, sladké papriky a bazalky. Pekáček dáme do vyhřáté trouby a při 230°C pečeme asi 20 min.
Upečené brambory ihned podáváme. Jsou výborné samostatné pouze se zeleninou nebo jako neobvyklá příloha k masu.
VYZKOUŠEJTE!!! ZARUČUJI, ŽE VÁM BUDE CHUTNAT !
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:25
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Marína Pozri príspevok
Tiež tak dusím ako bo25, len na oleji s cibuľkou pražím aj na drobné kocky nakrájanú slaninu. Namiesto fliačkov, od istého času, pridávam halušky(strapačky). Do tých pridávam aj tatarčanu(pohánkovú) múky. Tú pridávam vždy aj do bryndzových halušiek a hlavne do tatarčaných pirohov. Mňam.
Ja by som sa chcela len opytať, či tie zemiaky sú surové alebo predvarené? Toto nam varieval otec a som strašne rada že som konečne našla recept.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Ja by som sa chcela len opytať, či tie zemiaky sú surové alebo predvarené? Toto nam varieval otec a som strašne rada že som konečne našla recept.
Nika ja to robievam zo surových .Ak by si dala predvarené , tak to by už nebolo ono .
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zita5 Pozri príspevok
Nika ja to robievam zo surových .Ak by si dala predvarené , tak to by už nebolo ono .
Zitulík Ďakujemvidíš koľko vecí si ma zabudla počas môjho mládi naučiť
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Zitulík Ďakujemvidíš koľko vecí si ma zabudla počas môjho mládi naučiť
Ak bude na to vhodná príležitosť , tak Ti ich uvarím
0 0
moriteru moriteru

moriteru je offline (nepripojený) moriteru

Petra Nová Pozri príspevok
Juraj, ale aby sme sa vrátili k téme. Čo sú to tie "RAŠLE" ?
Ani nebuď zvedavá - je to z "bývalého " žrebca.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nove zemiaky v supke
zemiaky poriadne kartacikom vyumyvame a na suchom plechu upecieme aj so supkou.ked zacnu pukat,rozpolime ich a naplnime bylinkovym tvarohom alebo cottage syrom,prip.bryndzou.
nechame ich este trosku zapiect a podavame so zeleninovym salatom alebo s kyslym mliekom.
je to idealne na rychlu veceru.
ak nechceme pouzit bylinky,pouzijeme neochuteny tvaroh alebo cottage syr a mozeme to posypat grilovacim korenim.potom zapiect.....

bylinkovy tvaroh alebo syr
tvaroh alebo cottage syr zmiesame s troskou soli a pridame nadrobno nasekanu pazitku,petrzlenovu vnat,trosicku bazalky,zeruchu,kto ma rad,moze i kopor.vymiesat na hladko a plnit zemiaky.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zivanska bez mäsa
na 1 porciu:
na kus alobalu nakrajat 2 -3velke zemiaky-na kocky,polovicu PCR papriky a polovovicu kapie-lubovolnej farby-na pruzky,1 velku paradajku-na mesiaciky alebo kocky,1 malu cibulku na kolieska ,1 kocku neochuteneho alebo udeneho tofu -nakrajeneho na dobne kocky/kto tofu nema rad,vynecha ho/.
posolit,okorenit a posypat troskou bazalky.premiesat.
alobal uzatvorime-vytvorime akysi batoztek,aby nam nic nevytieklo.
polozime na pekac a dame do rury piect asi na 45 min.pri 180 stupnoch.

takto si pripravime viacej batozkov a mame vybornu veceru.
mozeme si to pripravit aj v prirode,v rozhorucenej pahrebe.je to super na grilovacku.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

osky Pozri príspevok
zivanska bez mäsa
na 1 porciu:
na kus alobalu nakrajat 2 -3velke zemiaky-na kocky,polovicu PCR papriky a polovovicu kapie-lubovolnej farby-na pruzky,1 velku paradajku-na mesiaciky alebo kocky,1 malu cibulku na kolieska ,1 kocku neochuteneho alebo udeneho tofu -nakrajeneho na dobne kocky/kto tofu nema rad,vynecha ho/.
posolit,okorenit a posypat troskou bazalky.premiesat.
alobal uzatvorime-vytvorime akysi batoztek,aby nam nic nevytieklo.
polozime na pekac a dame do rury piect asi na 45 min.pri 180 stupnoch.

takto si pripravime viacej batozkov a mame vybornu veceru.
mozeme si to pripravit aj v prirode,v rozhorucenej pahrebe.je to super na grilovacku.
Kde je najaké MÄSO ???

PREČO musí byť jedlo bez mäsa ???

Chuť bude aká ??
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Laco-monter Pozri príspevok
Kde je najaké MÄSO ???

PREČO musí byť jedlo bez mäsa ???

Chuť bude aká ??
Laci, a Ty nečítaš, že "živánska bez mäsa" ??! A prečo musí byť jedlo automaticky s mäsom ??? Chuť bude ako zemiaky so zeleninou....


Ale ak chceš predsa len kúsok mäsa, skús tento recept :

Ošúpané zemiaky pokrájaj na menšie kúsky, pokrájaj na kocky /plesnivec, encián alebo hermelín + nivu/, na kocky nakrájanú šunkovú salámu, cibuľu na polkoliečka, okoreň čmk, jemne osoľ. Daj na slabo vymastený pekáč /ja používam zapekaciu misu/, zalej smotanou, dávam 10%. Pred dopečením môžeš postrúhať eidam alebo mozzarelu a dopeč.... Mňam...
Naposledy upravil evuš : 05.08.10 at 13:36 Dôvod: pridanie receptu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Laco-monter Pozri príspevok
Kde je najaké MÄSO ???

PREČO musí byť jedlo bez mäsa ???

Chuť bude aká ??
ale ved klasicku zivansku-s mäskom,to predsa pozna kazdy.ci nie?
toto je varianta pre tych,co mäso nemusia a grilovacku si uziju radi.
ja tiez nemusim za kazdu cenu mat mäso a napr. pri takej 90-dnovej diete alebo delenej strave si musime nieco vymysliet.
vyskusaj,uvidis,ze to prezijes aj bez mäsa....
0 0
Štefanka Štefanka

Štefanka je offline (nepripojený) Štefanka

A čo tak klasika....
nové zemiačky s cibuľkou a petržlenovou vňaťkou a k tomu pohár dobrého kyslého mlieka
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať