Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 18:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
lujza.j Pozri príspevok
andreaS, hovoríš mi z duše mňa sa minule jedna pani opýtala, keď som venčila, že či nekúše a ja že kto? slepecký pes? je pravda uštekancov sú plné sídliská, tiež som mala minule výmenu názorov v pani, ktorej som odporučila nech dá svojemu psovi kočík, pretože bol v takom štekačom amoku, že som myslela že chytí astmatický záchvat a náš labroš nič ani malilinký štek, len jej psa išlo rozdrapiť
Na otázku, či kúše, odpovedám "ÁNO, granule"
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

truch Pozri príspevok
Manžel sa ujal úlohy cvičiteľa/má skúsenosti s výcvikom/. Každý deň sa jej trpezlivo venuje. Zvládla už povely k nohe, ku mne, sadni, ľahni, ostaň, prines, aportuje veľmi rada. Mám z nej veľkú radosť, lebo viem, že čo sa za mladi naučí to jej už zostane navždy.
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Llívia Pozri príspevok
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
3 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

lujza.j Pozri príspevok
...inak je milé keď náš-váš hafan, vie ako sa voláte a podľa mena vie koho má hladať alebo keď poroznáša hračky pobyte a ja mu poviem, že "upratuj" a on si to poupratuje do svojej izby a potom klasické slová na ktoré reaguje papina, "kde máš vodičku" piškotka, "ideme von"?, dcére ho naučila "daj pusu". no najlepšie je keď mu idem čistiť uši to sa plíži po milimetroch
andreaS Pozri príspevok
u nas tiez reaguju na mena... "dame papat?" ... piskotka je snad posvatne slovo a starsi vie "spievat" (tak natenko zavija aj s melodiou) a mladsi "daj pusinku" (oblizne ucho)
Je dobré vedieť, že pes je schopný chápať až 300 výrazov - slov (povelov) - tie inteligentnejšie oveľa viac (labrador, border kolia, ... ),
ale malo by platiť aj opačne, že majiteľ pozná "reč" psa. Aby sme boli spravodliví, tak aspoň 300 výrazov ;
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mirpo Pozri príspevok
KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
Ďakujem. A čo mám hafanovi povedať, keď nechcem, aby ma oblizoval na tvári? A poslúchne ma vôbec, keď to nie je môj pes?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Llívia Pozri príspevok
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
mirpo Pozri príspevok
KU MNE - príde pred teba a sadne si
K NOHE - príde k tebe a sadne si k tvojej ľavej nohe
- teda aspoň takto nás učili na cvičáku
...ano, súhlas .... ja používam aj voľné privolanie, na zapískanie hafan s radosťou pribehne a ak nedám pozor podrazí mi nohy ..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Llívia Pozri príspevok
Ďakujem. A čo mám hafanovi povedať, keď nechcem, aby ma oblizoval na tvári? A poslúchne ma vôbec, keď to nie je môj pes?
moja dcéra tomu hovorí "daj pusinku" a máš ho, lízanec ako hrom každý ma nato asi svoj "povel"
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirpo: tak nasich labros nato este neprisiel... na potapanie ... mozno keby ta voda bola viac stojaca, tak by sa o to pokusil... ale z casti je kludnejsia a ta hlbsia je uz tecuca... ale aj tak tie jeho skoky su fantasticke sme sa s muzom zhodli ze je to idealny pes do domu... nesteka ako blaznivy, je rozumny, kludny ale vie sa aj jasit... a prechadzka s nim je velmi prakticka... okupe sa sam a ako sa vybeha cestou domov, tak je skoro suchy... keby sme vzali nasich chlpatych, tak mam robotu na 4 hodiny s nimi...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Llívia Pozri príspevok
Ďakujem. A čo mám hafanovi povedať, keď nechcem, aby ma oblizoval na tvári? A poslúchne ma vôbec, keď to nie je môj pes?
no neviem, ci uspejes s akymkolvek povelom pri neoblizovani... to su take povahy... niektore psy by sa len pusinkovali a niektore pusu nedaju ani za svet... ako u nas, starsi neda ani keby co a mlady by len pusinkoval... ale aspon som sa snazila naucit, ze na ucho... on je strasne tulidlo...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Menší sa našťastie pusinkovať nechce, ale ten veľký (kríženec vlčiaka s ???) áno a to vieš, on má viac kíl než ja a oblizovanie tváre je na mňa moc
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Llívia Pozri príspevok
Aký je rozdiel medzi "ku mne" a "k nohe"?
Psík musí byť vždy pri ľavej nohe, keď sa otočíš a dáš povel k nohe musí prejsť zase len k ľavej nohe. Povel ku mne musí prísť a sadnúť si pred teba. Cvičíme tak, že jej dáme príkaz ostaň, odídeme od nej a potom povel ku mne. Cvičí rada, lebo je mlsná koťuha jedna a za piškótku, alebo inú dobrotu sa ide aj potrhať
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tá naša šteká na metlu aj na kosačku a tak zvláštne sa s nami háda, vyžaduje si pozornosť. Nepomáhalo nič, ani fuj, ani prestaň. Ale už som ju vymákla, keď jej poviem miesto, rýchlo sa vzdiali aj štekať prestane, len aby nemusela ísť do koterca. To isté platí keď nás začne olizovať, poviem miesto a je kľud
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Musím vyčkať, až majitelia psa vycvičia
Ten menší rád zametá - on na metlu nešteká, ale skáče na ňu. Už má aj ten spodok metly (portviš) ako hračku
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Desatoro dobrého cvičiteľa: http://www.king-gladiator.com/desato..._cvicitela.htm

Ešte sa mi žiada doplniť, že aj ten najlepšie vycvičený pes môže niekedy zlyhať a my si nemôžeme byť 100% istý ako zareaguje, hlavne v záťažových situáciách.
Naposledy upravil jaros5 : 10.08.10 at 12:57
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ako je to s cvičením - lepšie, keď hafana cvičí len jeden človek, alebo môžu aj viacerí?
Ten menší má asi cca 2mesiace - asi je ešte malý na cvičenie?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som dostala radu od skuseneho zachranara, aby som den pred cvicenim nedala jest, resp. len polovicnu davku a ako odmenu davala prave granule... v prvy okamih mi to prislo ako tyranie psa (nedat mu zrat), ale potom mi to prislo logicke, lebo keby som mu mala dat tolko piskot kazdy den za cvicenie, tak by som mala namiesto vystavneho psa prepchateho gaucaka

takze skusam tuto metodu, a aj za granulu sa snazi urobit co chcem a krmim este stale 2x denne, takze rano nedostane a poobede cvicime...
1 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Llívia Pozri príspevok
Ako je to s cvičením - lepšie, keď hafana cvičí len jeden človek, alebo môžu aj viacerí?
Ten menší má asi cca 2mesiace - asi je ešte malý na cvičenie?
http://www.dogpalace.sk/kedy-zacat-s-vycvikom/
Lepšie je keď cvičí jeden;Ale pokiaľ ide o skúsených psíčkarov, nie je problém. Dôležité je aby bol jednotný postup, metodika, dodržaná postupnosť cvikov, rovnaké povely, dôslednosť, ...
S manželkou sme cvičili od malička dvaja a malo to svoje výhody. Deti mali zakázané akékoľvek povely ... dovolené len maznanie, hranie, naháňačky a pod. Teraz skoro po dvoch rokoch môžu základné povely, sadni, ľahni, voľné privolanie.
Aporty, odkladanie, chôdzu pri nohe a pod. stále zákaz.
Je veľmi dôležité vyžadovať od psa presný a rýchly výkon na povel. Ak sme nedôsledný - pes sa veľmi rýchle pokazí.
Naposledy upravil jaros5 : 10.08.10 at 13:45
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...čítam tieto príspevky tomu môjmu falošnému hadovi, čo mi je královsky uvelebený na kolenách a keby ste videli tie oči týraného maznáčika- no, aj dušu by ste mu dali..niečo vo význame:"..ty čo tu už nemáš nič iné, čo mi toto čítaš, to ako myslíš, čo som nejaká opica??...""je naučený na určité krátke slovné povely,ak by sa mu stalo, že nepočúvne na prvý krát, idem k nemu a uviažem ho na remienok..a to sa stane málokedy...
..a vysvetľujem mu, že zajtra dostane prekvapko..príde ROOMBA..a šup...je preč!..
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pepsi, krásne si to napísala. A čo sa týka roomby, hafan bude pred ňou utekať, najprv bude čudo pozorovať a keď sa to k nemu priblíži, uhne. To bola sranda, kýmsi naši zvykli.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dvaja psy - jeden veľký (vlčiak krížený s ???) cca 8-mesačný, druhý malý (tak po kolená , rasa neznáma) cca 2-mesačný. Obaja sú z útulku, ale neboli v ňom spolu. Novým majiteľom veľmi vadí, že ten menší skáče do väčšieho, a potom sa hryzú, a kradnú si hračky. Majú ich necelé 2 týždne. Veľký možno žiarli na malého, lebo veľký je väčšinou vo voliére a malý je voľne pustený.
Dá sa nejako zabrániť tomu, aby skákali jeden do druhého, hrýzli sa a bili sa?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať