Zavrieť

Porady

kuriozny náklad ...

Dobrý deň,

poradáci mám takyto účtovný doklad:

fakturujeme Vám za veštenie úspešnosti projektu...

na faktúre je vyčíslená aj DPH firma je pl. DPH zaregistrovaná na Slovensku

Moja otázka znie:
Je nárok na odpočet DPH z tejto služby ???
Ide o daňový náklad alebo je to nedaňový náklad ??


Nestretli ste sa s niečím podobným ???
Usporiadat
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

to nie je vtip
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

to vážne???

uváž, či sú to výdavky na dosiahnutie príjmov
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

to majú takú činnosť zapísanú v OR, či to je FO (myslím dodávateľ "služby") ?
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

to uplne vázne.... firma si dala vypracovat istý projekt a využila služby veštice...prepačte mne je to smiešne este som sa s niečím takým nestretla :-D

pokúsime sa ziskať aj stanovisko DRSR
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

tak táto téma je celkom slušná živná pôda na riadny mrník
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ak má veštica na dané služby ŽL, nevidím problém. Ak bola zadaná požiadavka na "vyveštenie" úspešnosti projektu, prečo by to nemal byť VOZD? Ak sa zadá požiadavka na posúdenie úspešnosti projektu ekonomickej firme ktorá má na to oprávnenie, je to vlastne to isté. Tak sa nečudujme.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ono to tak z vecnej stránky vyzerá. len si viem predstaviť tváre daňových kontrolórov, keď k takejto faktúre dojdú.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ekopo Pozri príspevok
Ak má veštica na dané služby ŽL, nevidím problém. Ak bola zadaná požiadavka na "vyveštenie" úspešnosti projektu, prečo by to nemal byť VOZD? Ak sa zadá požiadavka na posúdenie úspešnosti projektu ekonomickej firme ktorá má na to oprávnenie, je to vlastne to isté. Tak sa nečudujme.
Ale je predsa v tom nejaký rozdiel. Kým ekonomická analýza bude založená na nejakých výpočtoch a prepočtoch, tak zatiaľ veštica svoje tvrdenia nevie ničím podložiť. Pri ekonomickej analýze mám v ruke študiu, ale od veštice mám čo?

Ozaj, a keď jej veštenie nebude úspešné kam pôjdem reklamovať, že svoje služby poskytla nekvalitne?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ja si myslím, že pokiaľ je na to doklad od dodávateľa so všetkými náležitosťami , dodávateľ to má v predmete podnikania a odberateľ si to vie patrične obhájiť, tak nech si to dá do VOZD. Len by ma zaujímalo stanovisko DRSR.
Je to niečo podobné - aj keď kurióznejšie - ako finančné poradenstvo.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

možno je to moderná veštica, a dá normálny výstup z počítača, čo Ty vieš? neskúšala som, ale možno sa taká veštiaca analýza dá aj vygúgliť... tuším to idem skúsiť.

A reklamovať nemáš právo, pretože veštenie je založené na tom, že svoju budúcnosť zmeniť môžeš. Takže taká veštica (opravila som preklep - všetica, čo celkom sedí) povie - neurobili ste, čo ste mali, aby bol váš projekt úspešný, dovidenia. A reklamačný list môžeš použiť na iné veci.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

smith Pozri príspevok
Ale je predsa v tom nejaký rozdiel. Kým ekonomická analýza bude založená na nejakých výpočtoch a prepočtoch, tak zatiaľ veštica svoje tvrdenia nevie ničím podložiť. Pri ekonomickej analýze mám v ruke študiu, ale od veštice mám čo?

Ozaj, a keď jej veštenie nebude úspešné kam pôjdem reklamovať, že svoje služby poskytla nekvalitne?
Ak veštila z gule, tak vyleštené gule.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Ak veštila z gule, tak vyleštené gule.
Alebo poriadne narazené, ktoré budú dosť dlho bolieť ( v prípade neuznania nákladu pri daňovej kontrole).
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

smith Pozri príspevok
Alebo poriadne narazené, ktoré budú dosť dlho bolieť ( v prípade neuznania nákladu pri daňovej kontrole).
a ešte k tomu aj drahé...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

smith Pozri príspevok
Ale je predsa v tom nejaký rozdiel. Kým ekonomická analýza bude založená na nejakých výpočtoch a prepočtoch, tak zatiaľ veštica svoje tvrdenia nevie ničím podložiť. Pri ekonomickej analýze mám v ruke študiu, ale od veštice mám čo?

Ozaj, a keď jej veštenie nebude úspešné kam pôjdem reklamovať, že svoje služby poskytla nekvalitne?
No nie ze by som nejako obhajoval vestenie, ako veriaci clovek mam k tomuto jednoznacne negativny postoj - ale:

z cisto legislative - pravneho hladiska: je som este nevidel ekonoma, ktory by rucil za svoje vysledky a ktory by sa nebodaj bol ochotny bavit o nejakych reklamaciach. V teme o Amslicu a ekonomii som napisal, ze par tyzdnov pred vypuknutim krizy v USA mali vsetky dotknute poistovne a banky tie najlepsie ratingy od najlepich auditoskych spolocnosti (chel by som mat tie sumicky, ktore si auditori za svoje ratingy fakturovali). Odvtedy som osobne hovoril s viacerymi ekonommi. Povedali mi vsetci to iste: Vies, - to sa neda, a ani nebude nikdy dat predvidat, ekonomia je spolocenska veda, nie exaktna, je tam prilis vela premennych, vsetko zalezi od toho, ako sa bude spravat spolocnost, je to vlastne skor o psychologii...

Takze - stale si myslis, ze ekonomicku studiu si mozes uplatnit ako naklad a vestenie nie? Ja o tom nie som vobec presvedceny.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
misomiso Pozri príspevok
Takze - stale si myslis, ze ekonomicku studiu si mozes uplatnit ako naklad a vestenie nie? Ja o tom nie som vobec presvedceny.

Áno stále si to myslím.

A čo sa týka reklamácie, to som uviedol len z recesie. Samozrejme, že žiadna prognóza sa nedá reklamovať. Veď ani meteorológ ti nevie zaručiť,že počasie bude také čo prezentuje. Len navrhuje jednu možnú alternatívu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
smith Pozri príspevok
Alebo poriadne narazené, ktoré budú dosť dlho bolieť ( v prípade neuznania nákladu pri daňovej kontrole).

Páni, už som myslela, že dnes budem iba za valacha - tak nadávam a ono zrazu musím prelešťovať monitor.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Melnick Pozri príspevok

Páni, už som myslela, že dnes budem iba za valacha - tak nadávam a ono zrazu musím prelešťovať monitor.
buď rada, že nie gule
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Vhodná formulácia :
nie veštenie, ale prognóza .... a je to vyriešené

0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dracica Pozri príspevok
to uplne vázne.... firma si dala vypracovat istý projekt a využila služby veštice...prepačte mne je to smiešne este som sa s niečím takým nestretla :-D

pokúsime sa ziskať aj stanovisko DRSR
Nebolo by od veci, aj oni potrebujú trochu zábavy.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

to stanovisko by som chcela vidieť, ale ešte viac pracovníkov na DRSR, keď sa radia, čo na to odpovedať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať