Zavrieť

Porady

Som na intraku a neviem uz co si mam varit

Cavte ...som na intaku a v poslednnej dobe ma uz nebavy varit si stale to iste....stale nejake zemiaky nejaka ryza kurca a cestovina..nemate nahodou nejaky recept ktory by bol jedly chutny a nenakladny?nenakladny myslim tak do 5eur...dakujem
Usporiadat
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
uz som tu pisala jeden recept..skus pozriet temu "dalsi recept z bolackinej dielne: http://www.porada.sk/t98181-dalsi-re...ej-dielne.html

..je to mnam..a som sa dozvedela ze to uz existuje pod nazvom sedliacke fondue len sa tam dava aj slanina..ja to pripravujem len tak ako som uviedla..ked tak precitaj aj reakcie k tomu

..taktiez nenakladne jedlo je pizza domacky vyrobena, nejake kolaciky tiez vedia zasytit, taktiez ja mam rada pomazanky (naoblubenejsia je cesnakova-zmiesas 200g struhaneho eidamu s PL kyslej smotany a pol PL majolenky (ak je malo stavnata pomazanka mozeme aj pridat, a dochutim to dvoma nastruhanymi strucikmi cesnaku a vegetou a cervnou mletou papriku a papam s rozkami ako jednohubky a navrch ked si das zavaranu kapiu alebo zavarane baranie rohy je to jedna basen) a z toho sa naozaj da dobre najest
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
joj mna by tolko veci napadlo..
..dalej ma napadol tuniakovy salat so zeleninkou...

..taktiez mozes skusit nejake kuracie alebo bravcove sote..na nete je kopec receptov a to si dat napriklad len so zeleninovym salatikom..a urobis aj nieco pre svoje telo
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
mozes sksuti aj nejake polievky co su uz aj ako hlavne jedlo..napriklad gulas, alebo svieckova, segedinsky, madarsky gulas...to su take tie knedlove a podobne..ale zase neviem ake mate moznosti na intraku)
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

záleží od toho, aké máš možnosti na varenie. Ak máš len jednoplatničku, tak to s tým výberom jedál nemáš ľahké.
Mňa napadli palacinky, zem. placky, rôzne omelety (z čohokoľvek) alebo trebárs aj detská krupica - ak Ti to chutí.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

mozno si nieco vyberies: http://raduzyrecepty.com/clanky/salaty
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mne mama zavárala do pohárov uvarenú fazuľu a potom som si z nej robila výbornú polievku s/bez smotany alebo prívarok.
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

No intrak veru nauci vselico :-) My sme si robili pudingove alebo palacinkove party, obcas aj loksove. Z vareneho to bola "klasicka" Morca-della s cestovinou, leco, marinovane maska, francuzske zemiaky alebo zemiakove placky.
0 0
wynk11 wynk11

wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

pozeram ze tema sa chytila..mam len jednu jedno platnicku aj tu na cierno..:-) tak moznosti su obmedzene ale da sa vselico..diki za rady
0 0
ZuzuT ZuzuT

ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

.. aj s tou sa da "carovat", najma ked nedojde kontrola alebo nevyhodi poistky :-)
0 0
wynk11 wynk11

wynk11 je offline (nepripojený) wynk11

presne tak ale konntroly naststie nesu take caste tak navarit sa da vselico ....aj remosku mame tak neje problem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V jednom hrnci si môžeš uvariť kapustnicu, borčš, fazuľovú(šošovicovú) polievku, zemiaky na kyslo, paradajkovú kapustu, rizoto(aj zo slovenskej ryže), plnenú papriku(kapustu), ... atd. V mäsiarni si daj pomlieť cca 1/2 kg bravč. pliecka a môžeš kúzliť. Napísala som ti také typy jedál, ktoré sú chutné aj po ohriati.
Výborna varianta zemiakov na kyslo - na cibuľke opeč malé kúsky kuracej pečene, pridaj surové zemiaky nakrájané na kolieska, pridaj soľ, červ. papriku, korenie, podlej vodou cca do 3/4 a udus. Ak je potrebné, počas varenia dolej vodu. Keď sú zemiaky mäkké, pridaj habarku zo šľahačkovej(alebo 12%) sladkej smotany a chvíľu povar. Zajedaj k tomu chlieb. Chutné, lacné a sýte jedlo.
Klikni na linky
Recepty z jedného hrnca
Recepty z jednoho hrnce
Jedlá za pár korún
Naposledy upravil Marína : 21.01.09 at 18:52
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dcéra si na intráku robí špagety(cestoviny) s grankom.Je to rýchle i sýte.Môžu byť i rezance s makom,orechami,tvarohom,alebo len s kryštálovým cukrom.
Naposledy upravil alla66 : 21.01.09 at 18:38
0 0
dusko25 dusko25

dusko25 je offline (nepripojený) dusko25

Byvam na intraku uz 4 roky a vobec nie je problem s kombinovanim stravy. Aj zemiaky sa daju urobit na vela sposobov - ja mam velmi rada, ked si uvarim zemiaky, scedim vody, potom na oleji oprazim cibulku so sladkou paprikou a potom to spolu vymiesam, ako ked sa robi kasa. Skus, je to super s kyslou uhorkou. Alebo zemiakove placky - moje spolubyvajuce to "miluju", ked im to urobim. Ocistene zemiaky na struhadle na hrubo pokrajas, rozlozis na pekac, kde si pretym rozpalila olej a len tak uvecies ako palacinku. Este predtym ako to das na panvicu, osolis a okorenis, dobru chut doda grilovacie korenie alebo korenie na americke zemiaky. Dobru chut
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Treska
1 konzerva drvený tuniak vo vlastnej šťave
3 – 4 varené vajcia
2 – 3 kyslé uhorky
1 uvarená mrkva
1 cibuľa
1 tatárska omáčka
Vajíčka postrúhame na rajbaničkovom strúhadle, uhorky, mrkvu a cibuľku najemno, pridáme tuniaka, tatársku omáčku a ak je potrebné ochutíme soľou.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Dajú sa variť veľmi jednoduché, husté a lacné polievky:
Gulášová:
V hrnci na oleji (masti) usmaž 1 cibuľu nakrájanú na kostičky, pridaj na kostky pokrájané zemiaky, osoľ. Po chvíli premiešavania a opekania pridaj plnú lyžičku slakej papriky (pozor, aby bola čerstvá - stará môže byť horká) a hneď zalej horúcou vodou (iba nad zemiaky). Uvar zemiaky (viac do mäkka). Na chvíľu odstav.
Na pánvičke popraž na kostičky pokrájanú točenú salámu. Bez masti, nie veľmi na prudko, aby pustila sama trocha tuku - ak to veľmi neide, tak tam daj max. 1 lyžicu oleja alebo masti. Na záver posyp 1-2 lyžicami hladkej múky a ešte chvíľku na sucho varechou premiešavaj. Vsyp do polievky, priveď ju k varu a za stáleho miešania ju prevar, aby zhustla. Pridaj na špičku lyžičky kmínu a trochu viac majoránky (keď nemáš, nič sa nedeje).
Ak sa bojíš, aby sa ti neurobili z hľadkej múky hrčky, tak múku (alebo škrob - solamil) rozmiešaj v pohári s trochou vody a nalej do polievky a prevar do zhustnutia.
Zahustiť sa dá i 1-2 zemiakmi rozstrúhanými na jemno a rozvarenými v polievke alebo s trochou ovsených alebo rýžových vložiek, ktoré musíš dať skôr, aby sa stihli rozvariť.
Podľa hustoty prilej ešte horúcu vodu, aby si vytvorila redšiu omáčkovú konzistenciu.

P.S. Ak máš prístup k internetu, pohľadaj si recepty z pohánky, kukuričnej krupice, špaldy a podobných surovín. Z nich sa dajú variť kaše na slano i sladko, v jednom hrnci. Sú surovinovo nie veľmi náročné a pritom budeš jesť zdravo.
Naposledy upravil JaDo : 23.01.09 at 23:52
0 0
yanko1 yanko1

yanko1 je offline (nepripojený) yanko1

Co tak vyprazany karfiol a zemiaky na petrzleny aleboi zemiaky na nejaky sposom alebo francuzke zemiaky, alebo sekana alebo cestoviny na rozni sposob
0 0
miro9065 miro9065

miro9065 je offline (nepripojený) miro9065

Skus sosovicovu polievku dobra, lacna a ryhlo hotova.
Sosovicu poriadne oplachnes, posolis, trosku cerneho korenia, pridas tri listky bobkoveho listu, mrkvu na kocky, zeler na kocky,zalejes vodou a varis.
Po 20 -30 min pridas zemiak narezany na kocky a dovaris kym kym vsetko nie je akurat. Pred koncom stisis plamen aby polievka nevrela a tak do nej dolejes muku zmiesanu s vodou. Poriadne zamiesas a nechas prevriet. Dochutis octom a je to.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ak si sám tak si navar bôbu /je to strukovina podobná fazuli/ Bôb namoč, uvar v slanej vode a jedz. Ja to doma pravidelne pripravujem pri sledovaní televízie, mám to namiesto orieškov či iných jednohubiek a zaháňa to hlad, je to zdravé a uvoľňuje vetry. Príprava bez problémov.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

wynk11 Pozri príspevok
presne tak ale konntroly naststie nesu take caste tak navarit sa da vselico ....aj remosku mame tak neje problem
Tak v remoske skús sekanú z mäsa, alternatívne sa dá (alebo karbonátky) z rôznej zeleniny (kel, karfiol, koreňová zelenina, brokolica), francúzske zemiaky, kološvárska kapusta, rôzne rizotá (hubové, zeleninové, kuracie), palacinky so špenátom, hrachová kaša (musíte ju ale jesť všetci :-)) s údeninou, výborné sú cestoviny - vrtuľky s kyslou kapustou (ako strapačky s kapustou, ale menej pracné).......len aby si nemusel (la) byť na tom intráku o dva roky naviac kvôli skúšaniu všetkých receptov . Dobrú chuť
0 0
janajaku janajaku

janajaku je offline (nepripojený) janajaku

Ja robím deckám takú rýchlovku Pokrájam vianočku na kocky, uvarím vanilkový alebo čokoládový puding, ale redší ako obvykle (namiesto 1/2 l dávam 3/4 l mlieka) a tú vianočku tým zalejem A môže sa jesť Mňam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať