Zavrieť

Porady

SOCIALNA POISTOVNA ! ! !

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Ahojte prosím Vás vie mi niekto poradiť, či je treba ísť osobne do sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania?? Živnostník začal podnikať 1.7.2004 daň platil 0 takže vymeriavaci základ pre odvody do sociálnej poisťovne su minimálne...je potrebné tam ísť osobne, alebo stačí to poslať poštou?Bohužial živnostník sa zdržiava mimo územia SR...

Ďakujem
Usporiadat
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Stači to poslať poštou, ale pre istotu doporučene.
Naposledy upravil Palino : 08.06.05 at 09:38
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronica
Ahojte prosím Vás vie mi niekto poradiť, či je treba ísť osobne do sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania?? Živnostník začal podnikať 1.7.2004 daň platil 0 takže vymeriavaci základ pre odvody do sociálnej poisťovne su minimálne...je potrebné tam ísť osobne, alebo stačí to poslať poštou?Bohužial živnostník sa zdržiava mimo územia SR...

Ďakujem
Stačí samozrejme poštou
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
ďakujem a má tam byť len ten výpis z daňového či aj nejaké to tlačivko zo sociálnej poisťovne?
0 0
Katka10 Katka10

Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

veronica
Ahojte prosím Vás vie mi niekto poradiť, či je treba ísť osobne do sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania?? Živnostník začal podnikať 1.7.2004 daň platil 0 takže vymeriavaci základ pre odvody do sociálnej poisťovne su minimálne...je potrebné tam ísť osobne, alebo stačí to poslať poštou?Bohužial živnostník sa zdržiava mimo územia SR...

Ďakujem
Choď tam radšej osobne, a prečítaj si moju tému dobrovoľne platenie fondov do SP
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

nie je podstatné koľko platil daň ale aké mál príjmy. ja radšej chodím osobne. zoberem si aj kopiu a tú si nechám potvrdiť, že som to tam zaniesla. nemôžeš ísť v jeho mene? ale inak myslím, že stačí poštou.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Stačí poslať poštou. Ale je tu téma, ktorá ti doporučuje ísť tam osobne, lebo ti tam tetušky za okienkom urobia kuk do počítača a pozrú, či nie si náhodou dobrovoľný platca a či sa z dobrovoľného nechceš radšej odhlásiť, ak si sa stala platcom zo zákona. A keď je podnikateľ v zahraničí, tak tam môže ísť aj niekto iný. Oni ho legitimovať nebudú.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
uko
nie je podstatné koľko platil daň ale aké mál príjmy. ja radšej chodím osobne. zoberem si aj kopiu a tú si nechám potvrdiť, že som to tam zaniesla. nemôžeš ísť v jeho mene? ale inak myslím, že stačí poštou.
to som sa pýtala či tam môžem ísť v jeho mene všetko mi popodpisuje
0 0
Katka10 Katka10

Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

Súhlasím s Ukom, radšej by som išla tam osobne, a mala so sebou kópiu ktorú dám potvrdiť, aby som mala doklad že som to odovzdala... A ak by si to posielala poštou, tak určite doporučene!!!!
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
treba vyplniť aj nejaké tlačivko?
Keď tam pôjdem, tak aby som tam už odovzdala všetko tak ako má byť, aby mi to vedel popodpisovať ..
Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Katka10
Choď tam radšej osobne, a prečítaj si moju tému dobrovoľne platenie fondov do SP
Katka je to naozaj zbytočne tam chodiť osobne, je tam vtedy aj zbytočne veľa ľudí a na povinnosti podať výpis z DP do 30.6. nie je NIč diskutabilné.
0 0
Katka10 Katka10

Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

veronica
to som sa pýtala či tam môžem ísť v jeho mene všetko mi popodpisuje
Ak máš od neho podpísaný výpis z DP za rok 2004 , tak môžeš ísť v jeho mene....
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Dobre, dajme tomu, že tam pôjdem osobne v jeho mene čo všetko, mám mať vyplnené?

Prepáčte viem, že mnohým sa zdajú tieto otázky zbytočné, ale netuším ako to beží v praxi
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronica
ďakujem a má tam byť len ten výpis z daňového či aj nejaké to tlačivko zo sociálnej poisťovne?
Ak je normálne prihlásený už tak stačí len ten výpis a bez problémov ten výpis zaslať doporučene poštou.
0 0
Katka10 Katka10

Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

veronica
treba vyplniť aj nejaké tlačivko?
Keď tam pôjdem, tak aby som tam už odovzdala všetko tak ako má byť, aby mi to vedel popodpisovať ..
Ďakujem
Odovzdáš len výpis z DP , nevypisuješ žiadne tlačivo
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Nie je prihlásený to SP podniká od 1. 7. 2004 čiže rok platiť nemusel, chce sa prihlásiť až teraz..na to bude asi musieť byť nejaké tlačivko.
Registračný list FO?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronica
nie je prvý rok ete nebol až teraz mu vzniká povinnosť
V tom prípade sa musí prihlásiť. Tlačivo registračný list FO nájdeš na stránke www.socpoist.sk aj s poučením. Ten musí samozrejme podpísať a vyplnený RL spolu s výpisom môžeš poslať doporučene poštou do SPn
0 0
Katka10 Katka10

Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

veronica
Nie je prihlásený to SP podniká od 1. 7. 2004 čiže rok platiť nemusel, chce sa prihlásiť až teraz..na to bude asi musieť byť nejaké tlačivko.
Registračný list FO?
Áno registračný list FO
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
ďakujem veľmi pekne ste veľmi zlatí ako sa Vám môžem odvďačiť?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

veronica
ďakujem veľmi pekne ste veľmi zlatí ako sa Vám môžem odvďačiť?
Príjemnou myšlienkou na nás
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Prosím Vás koľko je ete najnižsia povinnosť platiť do sociálnej poisťovne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať