Richard
19.05.04,13:38
Ak chcete zadať novú otázku, kliknite na zelené "Pridať tému" vedľa loga Porada.sk v hlavičke stránky. Z formulára si vyberte správnu Poradu resp. rubriku do ktorej Vaša otázka či téma patrí.

Ak chcete pridať príspevok k už existujúcej téme (otázke), otvorte si najprv danú tému (napr. kliknutím na názov téme) a máte dve možnosti ako pridať príspevok:
- stalčením tlačidla "rýchla odpoveď", ktoré sa nachádza v pravom dolnom rohu každého príspevku (stlačte to na tom príspevku, na ktorý chcete reagovať). Rýchla odpoveď znamená jednoduchý text bez formátovania
- stlačením tlačidla "ODPOVEDAŤ", ktoré sa nachádza vľavo nad alebo pod výpisom príspevkov v každej téme.
Paula
19.07.04,10:05
Som na Porade začiatočník. Ako mám postupovať, keď mám pocit, že moja otázka by už nemusela figurovať a chcem ju vymazať? Dík Paula
vladan
19.07.04,10:14
Paula, aj keď si sa ty dozvedela odpoveď na tvoju otázku, myslím, že by bolo lepšie tvoju tému nechať na Porade, lebo ak sa prihlásia noví členovia, určite si budú čítať všetky témy a aj keď sa to teraz nezdá možno v budúcnosti im práve tvoja téma a odpovede k nej pomôžu. Pekný deň.

To Richard: neviem o tom, žeby sa ukončené témy vymazávali, alebo sa mýlim???
Paula
19.07.04,10:21
Máš pravdu, treba nechať všetko. Pekný deň prajem.Paula
Paula
21.09.04,15:39
Rada by som vedela postupnosť krokov, keď chcem reagovať na tému člena "A" a použiť zároveň v citácii príspevok člena "B". Ďakujem za návod.
Richard
21.09.04,19:12
Zároveň sa to automaticky nedá. Buď reagujete na jedného, alebo na druhého. Dá sa to však riešiť tak, že napr. reagujete na A a vložíte text B, ktorý vložíte medzi formátovací príkaz citátu quote v hranatých zátvorkách.
Bude to vyzerať takto:
textčiže pre textom je [ QUOTE] a za textom [ /QUOTE] (bez medzier ktoré som tam dal aby som príkaz znefunkčnil)
gabri
17.11.04,20:33
hruza, ak ja toto tu zvladnem... :)
valeriam
18.11.04,09:30
gabri neboj, všetko pekne postupne ;)
saman
01.12.04,14:39
Mohli ste to aj jednoduchsie vymysliet....:) V jednoduchosti je predsa krasa:)))
Ceniga
03.01.05,17:58
Pridal som do školení dva semináre, ničmenej výsledný efekt nie je úplne to orechové, čo som chcel. Mám možnosť to ešte nejako upraviť?
Richard
04.01.05,07:52
Napravo dole si zadajte "edit event" a "GO", potom si to môžete upraviť
babenko1
05.01.05,20:17
Napravo dole si zadajte "edit event" a "GO", potom si to môžete upraviťa ked neviem, do akej skupiny to hodiť? :-)
potrebovala by som upgrade acrobat readeru :-)
dakujeeem :-)
gabri
07.01.05,21:10
chi-chi - znovu som tu natrafila na túto tému, páci sa mi-ja som to ako tak zvladla-síce len tak živelne, ale nad moje očakávanie:D ďakujem všetkým!!!
Jozef Mihál
07.01.05,21:18
gabri, Vy ste sa tu za tie necelé dva mesiace, čo ste členom, celkom dobre udomácnili, povedzte nováčikom (v posledných dňoch pribúda po 50 členov denne) pár praktických rád, určite si ich radi prečítajú.
gabri
08.01.05,12:15
...hm,hm...pár praktickych rád :D? ja? Pripadá mi to tu fajn, nemám zábrany, jaksik sa nehanbím za svoje m e dz e r y -také veľké. Vždy, keď niekto známy zvažuje či začať s účtovníctvom, či nie - mám na to jedené "povzbudenie" - nie som na pustom ostrove. Táto stránka mi po rokoch praxe túto "mudrosť" potvrdila. vďaka :)
Paula
10.01.05,10:30
Richard, posledné dni sa mi stáva, že po príchode na Poradu mám všetko označené ako neprečítané. Predtým som mala tak označené len skutočne neprečítané (aj v prípade, že som na Poradu prišla x-krát za deň), mala som rýchlejší prehľad o tom, že pribudol nový príspevok. Je chyba na mojej strane a či čo? :)
Jano1961
08.02.05,11:33
[QUOTE=Paula]Máš pravdu, treba nechať všetko. Pekný deň prajem.Paula[/QUOTE
Skúška Jano
homolav
14.02.05,06:30
Poprosil by som o radu, ako postupovať pri založení Súkromnje bezpečnostnej služby formou s.r.o. Majiteľom s.r.o. budú dvaja spoločníci a jeden z nich bude aj konateľom. Konateľ splňa všetky podmienky stanovené zákonom o SBS. Poprosil by som o informácie ako vlastne začať, čí najskôr žiadať licenciu na KR PZ resp. ak by niekto vedel elý postup bol by som mu vďačný.

Ďakujem.
Jara
14.02.05,06:58
...hm,hm...pár praktickych rád :D? ja? Pripadá mi to tu fajn, nemám zábrany, jaksik sa nehanbím za svoje m e dz e r y -také veľké. Vždy, keď niekto známy zvažuje či začať s účtovníctvom, či nie - mám na to jedené "povzbudenie" - nie som na pustom ostrove. Táto stránka mi po rokoch praxe túto "mudrosť" potvrdila. vďaka :)Plne s Tebou súhlasim gabri, a myslím, že nikto múdry z neba nespadol a len hlupák si neprizná svoje chyby, alebo len prázdny klas hore hlavu drží a plný padá. Je úžasné, fantastické a ani neviem aké fajn, že sa môžme navzájom poradiť, utvrdiť a pomôcť si. Ja som mladším členom porady a niekedy mám pocit, že sa stávam závislákom a snažím sa vziať si z tejto porady čo najviac vedomosti... Je to proste špica...
anka1
15.03.05,10:18
Prosím Vás ako mám pridať link na už rozoberanú tému. Neviem či som sa dobre vyjadrila. Ak niekto potrebuje poradiť a ja viem kde to už bolo rozoberané, ako pripojím tú cestu k tej téme?
Jozef Mihál
15.03.05,13:27
Ja to robím tak, že v druhom okne explorera si otvorím ešte raz Poradu, nájdem si tam tému, na ktorú chcem odkázať a do clipboardu si načítam jej adresu (CTRL INSERT).
Potom v príspevku, ktorý píšem a v ktorom chcem uviesť odkaz, vysypem clipboard (SHIFT INSERT).
anka1
15.03.05,13:29
Ja to robím tak, že v druhom okne explorera si otvorím ešte raz Poradu, nájdem si tam tému, na ktorú chcem odkázať a do clipboardu si načítam jej adresu (CTRL INSERT).
Potom v príspevku, ktorý píšem a v ktorom chcem uviesť odkaz, vysypem clipboard (SHIFT INSERT).
Ďakujem za radu :)
Fatma
18.03.05,06:46
Ja by som mala jednu otázku. Keďže som tu po prvý krát, neviem ako na to. Čaká ma daňová kontrola, mohol by mi niekto z vás priblížiť ako taká kontrola prebieha a čo môžem od nej očakávať?
adam
18.03.05,06:54
Otázku si zadal do nesprávnej témy. Ale odpovede na svoju otázku nájdeš už rozoberanú v iných príspevkoch. Hore na lište si daj "Hľadať" , uveď kľúčové slovo,napr.
"Daňová kontrola" a ponúknu sa Témy, ktoré toto spojenie obsahujú.
A mimochodom, vitaj na porade:::::::-)))))))
djcencul
29.03.05,18:01
Prepacte ja som tu prvy krat, neviem ci mi budete vediet poradit.Mam problem skor z pravneho hladiska, potrebujem prepisat pozemok , ktory som zdedil na seba, co k tomu potrebujem?
vladoa
12.04.05,05:47
pridal som novú tému a k nej ikonu "hurry". Prečo sa mi neznázorňuje vedľa témy, ale až po jej otvorení je vidieť túto ikonu?
účtovník 007
19.04.05,12:22
Ja som v PORADE nová, ale musím povedať,že listovať v nej je perfííííííš. Určite ju odporučím ostatným. Našla som ju náhodou pri hľadaní niečoho úplne iného, kde bola odvolávka na poradu. Páči sa mi, že je veľa ľudí ktorí chcú poradiť. Nestalo sa mi aby som sa stretla s osočovaním a vulgarizmom. Z neba sme učení nespadli, sama som sa za chybný výklad už aj ospravedlnila. Ste super,určite Vás budem navštevovať.
hviezdicka
12.05.05,15:43
NEviete prečo?? niekedy mi tu na porade zhadzuje napísanú odpoveď - reakciu a píše že je nefunkčný link, tým pádom prídem o text a čas čo ma dáva do vývrtky.
To musím zmačknúť tlačítko rýchla odpoveď vždy len u aktívnejho člena ??
Teda pri jeho vyjadrení alebo to bola iná tech.chyba?Dosť ma to zdržuje, napísané mi mizne a ja rada píšem, nech si tu každý môže niečo ozaj pre seba vziať.MOJA RADA, text si vždy najprv skopíruj do bloku a až potom potvrď odoslanie reakcie - odpovede.
ADMINOVI PORADY - je to úžasná vec táto porada, mení mi život a to ju poznám jeden slovom: jeden deň. JE TO LEPŠIE AKO NOVÝ CHLAP.Tak páni....Zdravím
bepo
12.05.05,16:53
hviezdicka-klikni dole na odpovedať,mne to ešte v živote nespadlo.Iba keď píšeš odpoveď,klikneš mimo text a chceš ďalej písať tak to zruší odpoveď ale nenapíše že je nefunkčný link.
hviezdicka
17.05.05,17:49
No dnes mi to opäť po kliknutí na rýchla odpoveď u aktívneho člena, po potvrdení odpovedať vypísalo len nefunkčný link. lenže ja mám textík už stále pekne vopred skopírovaný a keď zopakujem postup u svojho textu tak pohoda a všetko hrá.Kde je problém, nviete niekto???
Richard
17.05.05,20:25
NEviete prečo?? niekedy mi tu na porade zhadzuje napísanú odpoveď - reakciu a píše že je nefunkčný link, tým pádom prídem o text a čas čo ma dáva do vývrtky.
To musím zmačknúť tlačítko rýchla odpoveď vždy len u aktívnejho člena ??
Teda pri jeho vyjadrení alebo to bola iná tech.chyba?Dosť ma to zdržuje, napísané mi mizne a ja rada píšem, nech si tu každý môže niečo ozaj pre seba vziať.MOJA RADA, text si vždy najprv skopíruj do bloku a až potom potvrď odoslanie reakcie - odpovede.
ADMINOVI PORADY - je to úžasná vec táto porada, mení mi život a to ju poznám jeden slovom: jeden deň. JE TO LEPŠIE AKO NOVÝ CHLAP.Tak páni....Zdravím
nemala by nastávať chyba, snáď iba pri "ukliknutí sa", alebo ak sú nesprávne /slabo/ nastavené cookies, môže ťa "vyhodiť"....
TESA
31.05.05,19:20
Ja som na Porade tiež nová, takže toto je moja skúška, či to zvládnem.
Takze ahojte. TESA
lenkak
31.05.05,19:21
Takže si to zvládla dokonale, a vitaj medzi nami. Nech sa Ti dobre s nami spolupracuje.
skubake
06.06.05,11:25
Neviem prísť na to ako mám pridať novú otázku. Vie mi niekto poradiť?
Ďakujem
lenkak
06.06.05,14:05
hydina
04.07.05,11:47
kde je tlačidlo Nová téma ?Hela
bea
04.07.05,11:53
kde je tlačidlo Nová téma ?HelaVyberieš si Poradu, do ktorej chceš vložiť novú tému, napr. Daň z príjmu, odklikneš a na ľavej strane nad otvorenou Poradou sa Ti objaví tlačidlo "Nová téma".
lenkak
04.07.05,14:59
pozri si aj príspevok 35.
renocka99
26.07.05,17:32
Richard prosím napíš mi postup ako zrušiť sledovanie témy.
Už zase mám ten problém že sa mi to nedá a nechcem Ťa s tým furt otravovať.
Keď na moju tému nik neodpovedal a asi ani nik neodpovie tak ako ju zrušíme?
Keď do nejakej témy odpoviem niekomu, tak sa mi zaradí automaticky medzi sledované. To asi tiež niej je dobre. Čo s tým mám urobiť?
nič také som nenašla aby som to "vypla".
Vopred ďakujem.
Paula
26.07.05,18:18
Richard prosím napíš mi postup ako zrušiť sledovanie témy.
Už zase mám ten problém že sa mi to nedá a nechcem Ťa s tým furt otravovať.
Keď na moju tému nik neodpovedal a asi ani nik neodpovie tak ako ju zrušíme?
Keď do nejakej témy odpoviem niekomu, tak sa mi zaradí automaticky medzi sledované. To asi tiež niej je dobre. Čo s tým mám urobiť?
nič také som nenašla aby som to "vypla".
Vopred ďakujem.renocka99.....ak si niekomu odpovedala, asi si tým dala najavo, že chceš, aby tvoja odpoveď bola čítaná a teda sledovaná. To nie je dobre? Vyveď ma z omylu, ak som ťa zle pochopila. A prepáč, že nie som Richard, ktorý ti teraz odpovedá. :)
liba2
26.07.05,19:52
[QUOTE=renocka99]Richard prosím napíš mi postup ako zrušiť sledovanie témy.
Už zase mám ten problém že sa mi to nedá a nechcem Ťa s tým furt otravovať.
Keď na moju tému nik neodpovedal a asi ani nik neodpovie tak ako ju zrušíme?
Keď do nejakej témy odpoviem niekomu, tak sa mi zaradí automaticky medzi sledované. To asi tiež niej je dobre. Čo s tým mám urobiť?
nič také som nenašla aby som to "vypla".
-------------
Ja tiež nie som Richard, čo ti odpovedá, ale chcem pomôcť. Over si nastavenia:
Nastavenia...Konfigurácia+možnosti...upraviť možnosti...zasielanie notifikácií a správ... v časti "sledovanie tém-nastavenia" je rolovacie okno, kde treba vybrať "neželám si upozornenia". Ak si niektorú tému chceš naozaj odsledovať, potom hore v rolovacom okne Práca s témou klikneš na sledovanie témy. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifAk tému nechceš viac sledovať, opäť klikneš v tomto rolovacom okne.
Pokiaľ ide o tvoju tému na ktorú ti nik neodpovedal, tak ja som ju našla a odpovedala som ti. Ďalšie je na tebe. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
atramka
29.11.05,11:49
Richard, keď dávam rýchlu odpoveď, tak sa mi objaví hotový text na stránke tak "haky-baky", potom chcem úpravy a niečo postláčam a potom to je už dobre. Dnes sa mi to stalo aspoň 2x. Prečo???? Ako to mám robiť správne?
Za poučenie ďakujem a želám krásny deň.
Paula
02.12.05,04:18
:confused: Prajem pekný deň, ako "nováči" rád by som

hogo, otvor si svoj vyššie uvedený príspevok, klikni na "uprav" máš možnosť ho potom vymazať. Správne si ho zadal aj v inej časti, odpovede tu by neboli správne zaradené.
myrjam
02.12.05,06:43
Pre Richarda
dobrý deň, niekoľkokrát som sa pokúšala zadať školenie na 14.12.2005 a nepodarilo sa mi to (pokiaľ som stihla na niekoľkýkrát rozlúštiť odkaz, zadanie mal schváliť moderátor?). Tak neviem, robila som ja chybu, alebo sú nejaké nové pravidlá? Ďakujem.
Richard
02.12.05,07:30
Už je to v poriadku, tie školenia sa už zobrazujú...
myrjam
02.12.05,07:52
Ďakujem, potešili ste ma. Prajem príjemný deň. M
myrjam
13.12.05,14:36
Dobrý deň,
môžem Vás poprosiť o zrušenie 2 školení STAVEBNÝ ZÁKON V PRAXI 13.januára 2006? Ešte celkom neovládam funkciu zadávania školení a nejakým "zázrakom" sa mi to odoslalo 4 x. Raz sa mi to podarilo zrušiť, k ostatným sa neviem prepracovať - už sa mi tam nezjavuje "upraviť udalosť".
Priznám sa, že som zúfalá :-))))))))). Čo robím zle? To je básnická otázka.
Ďakujem a príjemný zvyšok dňa. M
Richard
14.12.05,07:17
už je to vymazané
BEBANT
03.01.06,18:39
Prosím Vás, reagovala som na niečo jednému členovi porady, kde si pozriem, čo mi odpovedal? ak vás možem poprosiť, odpovedzte mi aj súkromnou správou radšej lebo ja to v tejto spleti tém ani nenájdem xi xi ďakujem :)))
Paula
03.01.06,18:42
Prosím Vás, reagovala som na niečo jednému členovi porady, kde si pozriem, čo mi odpovedal? ak vás možem poprosiť, odpovedzte mi aj súkromnou správou radšej lebo ja to v tejto spleti tém ani nenájdem xi xi ďakujem :)))
Klikni si na svoj nick dole na hlavnej stránke, potom si môžeš vyhľadať všetky svoje príspevky. Tak nájdeš aj prípadné reakcie .
korka
27.02.06,11:11
aj ja som z toho debil.
tusim som nesvojpravna...
fakt to mohlo byt jednoduchsie, nuz co, budu to pokusy a omyly,
hadam sa prepracujem aj k normalu
liba2
27.02.06,14:34
........ nuz co, budu to pokusy a omyly, hadam sa prepracujem aj k normalu
Vitaj na porade :p !

Všetci sme raz začínali a mali "problémy". Odporúčam začať čítať túto tému od samého začiatku - od prvého príspevku, všetko je tu už napísané, treba si len osvojiť určité úkony :D ........ a tiež odporúčam prečítať a osvojiť si etiketu porady a vyhľadávanie. Veľa zdaru :p
Zužu
15.03.06,13:29
Môžem poprosiť o radu? Keď odpoviem na príspevok vždy sa mi obajví okienko so slovíčkom "uprav" všetci ostatní majú "súhlasím". Dá sa to niekde nastaviť? Nie je to moc blbá otázka? Som na porade určitú dobu, ale neviem sa asi správne orientovať. ďakujem za pomoc
Tweety
15.03.06,14:33
Môžem poprosiť o radu? Keď odpoviem na príspevok vždy sa mi obajví okienko so slovíčkom "uprav" všetci ostatní majú "súhlasím". Dá sa to niekde nastaviť? Nie je to moc blbá otázka? Som na porade určitú dobu, ale neviem sa asi správne orientovať. ďakujem za pomoc
Svoj príspevok nemá súhlasím. Nie je tam možnosť dať súhlas sebe samej.;) :rolleyes:
Zužu
15.03.06,17:08
Mohlo ma to napadnúť aj samu, že každý vidí ten svoj príspevok tak ako ja, ináč by sa nedal opravovať. Pripadám si ako blbec .... ale čo už, asi som prepracovaná, už aby bol koniec marca. Ďakujem
lenkak
15.03.06,17:18
Tak ešte sa načakáme, a potom budeme dobiehať to, čo sme vďaka daňovým veciam nestíhali a nechali na lepšie časy.
Simonab
16.03.06,18:42
Svoj príspevok nemá súhlasím. Nie je tam možnosť dať súhlas sebe samej.;) :rolleyes:
Súhlasím si nemôžem dať, ale je tam tlačidlo oceňujem.
Teraz sa ma syn pýtal: Mami ty môžeš oceniť samu seba? No to je super.:D :D
No vidíte to som si nikdy nevšimla.;) :p Musí prísť takýto krpec.:D :D
sway
16.03.06,18:45
Súhlasím si nemôžem dať, ale je tam tlačidlo oceňujem.
Teraz sa ma syn pýtal: Mami ty môžeš oceniť samu seba? No to je super.:D :D
No vidíte to som si nikdy nevšimla.;) :p Musí prísť takýto krpec.:D :D

:D cha, tak to je dobré - kukla som a aj som to skúsila - nepústí Ťa prideliť si bodík :p
Simonab
16.03.06,18:56
:D cha, tak to je dobré - kukla som a aj som to skúsila - nepústí Ťa prideliť si bodík :p
Ja som neskúšala, ale myslela som si že ma nepustí.;) Šak keď ťa nepustí dvakrát za sebou dať tomu istému poraďákovi, sám sebe už stopro nedáš bod.:p :p Ale aj tak je to sranda.:D :D
ana5
24.03.06,20:59
Bola by som stastná,keby mi niekto poradil. Dala som 2-mesačnú výpoveď,podľa ktorej mi pracovný pomer končí 30.4.2006. Mám ešte starú dovolenku 4,5 dňa a ešte mi vzniká nárok na novú dovolenku asi 8dní. Má zamestnávateľ právo disponovať s touto dovolenkou,alebo len s časťou dovolenky? Ja by som si ju totiž chcela vyčerpať,ale zamestnávateľ,zatiaľ nemá za mňa náhradu.Ak by mi ju chcel zamestnávateľ preplatiť,musím si napísať žiadosť o preplatenie,alebo je povinný to preplatiť?
Jozef Mihál
24.03.06,21:12
Zákonník práce je v tomto na strane zamestnávateľa, takže ak Vás nie je ochotný uvoľniť na dovolenku, nepomôžete si.

Iné je to so starou dovolenkou, tú Vám musí zamestnávateľ poskytnúť, viď § 113 ods.2 Zákonníka práce.

Pri skončení zamestnania je zamestnávateľ automaticky povinný preplatiť nevyčerpanú dovolenku. § 116 Zákonníka práce.
jurkovz
30.03.06,11:09
prosim ako zadať otazku na temu DPH nadobudnutie tovaru? Uz som to skušala ale otazka sa objavila medzi vypracovanými otázkami k DPH.
jini
01.05.06,10:18
Prosím o radu: som na MD, ktorá mi končí 15.7.2006 a chcem začať podnikať.
Treba niečo nahlásiť zamestnávateľovi?
Ďakujem za radu!!! :o)
Viera123
01.05.06,10:26
Prosím o radu: som na MD, ktorá mi končí 15.7.2006 a chcem začať podnikať.
Treba niečo nahlásiť zamestnávateľovi?
Ďakujem za radu!!! :o)
Ahoj jini, vidím, že si tu nová a tento príspevok si totálne zlezaradil. Presuň ho prosím ťa do Porada - Podnikanie - Začiatky podnikania, ako na to.
A daj tam nejaký príznačný názov témy, napr. Začínam podnikať po MD, alebo nejak tak. Ak ti to nepôjde, napíš. Tu si ho odpovede znalí asi nevšimnú, táto téma je o inom...:) (P.s. Nech sa ti darí, držím palce!)
Zita5
01.05.06,11:37
Ahoj jini, vidím, že si tu nová a tento príspevok si totálne zlezaradil. Presuň ho prosím ťa do Porada - Podnikanie - Začiatky podnikania, ako na to.
A daj tam nejaký príznačný názov témy, napr. Začínam podnikať po MD, alebo nejak tak. Ak ti to nepôjde, napíš. Tu si ho odpovede znalí asi nevšimnú, táto téma je o inom...:) (P.s. Nech sa ti darí, držím palce!)

Vierka ešte že Ťa máme ......;) :)
Viera123
01.05.06,12:15
Vierka ešte že Ťa máme ......;) :)
No asi som zo začiatku takéto prešľapy robila aj ja... :)
Zita5
01.05.06,14:34
Ako vložím súbor vo formáte wmw .....prosím poraďte:)
lenkak
01.05.06,14:42
Vieš zipovať súbory?
Zita5
01.05.06,15:11
Vieš zipovať súbory?

Áno:).................................a čo s tým ?
lenkak
01.05.06,15:13
Zazipuj si súbor, ktrorý chceš poslať ako prílohu, a už ho vieš v takomto formáte poslať - musí byť zip súbor.
Zita5
01.05.06,15:31
Zazipuj si súbor, ktrorý chceš poslať ako prílohu, a už ho vieš v takomto formáte poslať - musí byť zip súbor.


Ďakujem Lenka .
lenkak
01.05.06,15:33
Za málo :)
hlavne, že splnilo účel.
ludmilla
10.05.06,08:43
Ahoj mona.na som tu prvý krát a chcem založiť novú tému ako mám postupovať? ďakujem Ľudmila
Ingrid G.
10.05.06,08:51
Nová téma sa zadá nasledovne:
- choď na hlavnú stranu
- vyber si poradu, ktorej sa týka Tvoja otázka
- otvor ju
- nájdi si nápis "Nová téma" - klikni a zadaj.
ludmilla
10.05.06,08:59
ahoj, som tu dnes prvý krát, ale tlačítko nová téma nevidím nikde ludmila
Barbara
10.05.06,09:01
Ahoj mona.na som tu prvý krát a chcem založiť novú tému ako mám postupovať? ďakujem Ľudmila


Ludmilla, neviem , ale keď sa to týka niečoho, čo už je tu rozobraté, tak prosím Ťa pekne najprv si zadaj do vyhľadávača, kľúčové slovko a možno by si nemusela založiť novú tému.
alebo použi link tutok dole v mojom podpise:p a budeš to mať hneď.:D
Chobot
10.05.06,09:17
ahoj, som tu dnes prvý krát, ale tlačítko nová téma nevidím nikde ludmila

Musíš ísť na hlavnú stránku Porady (klikni si hore na stránke vľavo na ten pracovný stôl so stoličkami), vyber si oblasť,, ktorej sa Tvoja otázka týka a nad aj pod zoznamom tém nájdeš tlačítko "nová téma". Tam môžeš pridať novú tému. Pozor na správne zaradenie otázky, aby si ju našli správni adresáti (aby si sa o účtovníctve nepýtala v oblasti "Záhradka").
Zita5
13.06.06,17:35
Za málo :)
hlavne, že splnilo účel.


Mám ešte jeden problém ,ak chcem vložiť do príspevku fotku z digitálneho foťáku a má väčší rozmer , tak to potrebujem asi zmenšiť .No a tu je problém, nemôžem stiahnuť obrázok ,lebo je väčší a neviem si poradiť ako na to .Skúšala som zadať aj menšie rozmery,ale neuspela som .Prosím, čo s tým ?

Ďakujem .
ayya
13.06.06,18:00
Musíš ísť na hlavnú stránku Porady (klikni si hore na stránke vľavo na ten pracovný stôl so stoličkami), vyber si oblasť,, ktorej sa Tvoja otázka týka a nad aj pod zoznamom tém nájdeš tlačítko "nová téma". Tam môžeš pridať novú tému. Pozor na správne zaradenie otázky, aby si ju našli správni adresáti (aby si sa o účtovníctve nepýtala v oblasti "Záhradka").

pozeram, ze zatial ma iba osem prispevkov, novu temu bude tusim moct zalozit az ked bude mat desat... zda sa mi, ze nedavno to tak Richard pisal, ze to tak bude (?)... ale neviem, ci to uz je realizovane
;)
ayya
13.06.06,18:07
Mám ešte jeden problém ,ak chcem vložiť do príspevku fotku z digitálneho foťáku a má väčší rozmer , tak to potrebujem asi zmenšiť .No a tu je problém, nemôžem stiahnuť obrázok ,lebo je väčší a neviem si poradiť ako na to .Skúšala som zadať aj menšie rozmery,ale neuspela som .Prosím, čo s tým ?

Ďakujem .
zmensit musis obrazok v tom softe, v ktorom si ho otvaras v tvojom pocitaci... niekde tam bude funkcia "resize" alebo "zmensit" .... zmenit rozmery ... alebo nieco podobne - niekedy sa to da v percentach, niekedy musis zadat inak rozmery ... chod na hornu listu programu ked mas nejaku fotku otvorenu a trosku to tam skus "prehrabat" ... skusky rob tak, ze si najprv obrazok skopirujes... keby sa ti nahodou nepodarilo nieco, tak nech ti zostane original nezmeneny ;)

alebo - ak by si vedela ozeliet kraje toho obrazku, tak sa da aj "orezat"... cize ti zostane prostriedok a okraje sa odstrania ...:)


ale - to hovorim o obrazkoch, ktore sa nehybu... lebo tie pohyblive obrazky sa musia zmensovat v specialnom programe (oni sa vlastne skladaju z viacerych obrazkov, ktore sa menia ako pri premietani filmu - takze tam treba zmensit kazdy z tych obrazkov zvlast a v rovnakej mierke, lebo keby nie - tak potom by uz tak dobre nefungovali ...)
ayya
13.06.06,18:11
.....z digitálneho foťáku a má väčší rozmer , tak to potrebujem asi zmenšiť ....

joooooj, tak to bude asi velmi velky obrazok... ten radsej zmensuj na viackrat....
akoze: prvykrat o 10 %, potom ten zmenseny zas o dalsich 10 % ... a tak postupne, lebo keby si ho na jeden raz zmensila napr. o 50 % tak by si mu velmi ubrala na kvalite ...
lenkak
13.06.06,19:32
Zita5
Chcelo by to pogram, jeden som Ti poslala. Skús ho.
Manual
23.06.06,18:43
Priatelia dobrý večer, ako máte zoradených online účastníkov Porady ? Prv to bolo podľa abecedy a teraz to mám sprehádzané, pritom nič som neprestavoval. Dá sa to niekde zoradiť ? Alebo zle pozerám ... ?
Ďakujem
Viera123
23.06.06,18:45
Priatelia dobrý večer, ako máte zoradených online účastníkov Porady ? Prv to bolo podľa abecedy a teraz to mám sprehádzané, pritom nič som neprestavoval. Dá sa to niekde zoradiť ? Alebo zle pozerám ... ?
Ďakujem
Janko, presne toto som sa pýtala pred pár dňami... a Maja na to prišla, je to podľa abecedy, ale najskôr idú veľké a potom malé písmená... Musíme to reklamovať u Richarda, nech to nastaví tak, ako to bolo, toto je veľmi neprehľadné.... :-(
Manual
23.06.06,18:46
Janko, presne toto som sa pýtala pred pár dňami... a Maja na to prišla, je to podľa abecedy, ale najskôr idú veľké a potom malé písmená... Musíme to reklamovať u Richarda, nech to nastaví tak, ako to bolo, toto je veľmi neprehľadné.... :-(
Vierka ďakujem, idem to "reklamovať"
Pekný večer...:)
Viera123
24.06.06,18:21
Vierka ďakujem, idem to "reklamovať"
Pekný večer...:)
Veru Janko, len to zreklamuj, lebo aj ja musím dvakrát prehliadať, kto tu je, lebo keď to nepomôže, spíšeme petíciu! Veď už aj tak dlho žiadna nebola!:D:D:D
Paula
24.06.06,18:33
Mať tak vaše starosti a Rockefelerove peniaze :cool:
Viera123
24.06.06,18:39
Mať tak vaše starosti a Rockefelerove peniaze :cool:
Jaaaaj Paula, neboj, máme ich dosť, a preto občas vtisneme na Poradu aj takéto drobnôstky, ale usúď, chcelo by sa ti to čítať, keby sme spustili?:D:D:D
Zita5
24.06.06,18:41
Ak niekto , môže prosím nech pomôže ....ako stiahnúť smajlíkov z netu .Ak ho uložím , tak uložím len obrázok ,ale sa nepohybuje .Prečo ...kde robím chybu ?Ďakujem .
Zita5
24.06.06,18:58
Ak niekto , môže prosím nech pomôže ....ako stiahnúť smajlíkov z netu .Ak ho uložím , tak uložím len obrázok ,ale sa nepohybuje .Prečo ...kde robím chybu ?Ďakujem .


Už som na to prišla ....áno alebo nie ? Vidím , že áno .....:p
Paula
24.06.06,19:04
si šikovná
Zita5
24.06.06,19:08
Paula............
karlito27
30.07.06,12:27
AHOJTE, VIETE MI PORADIT AKO JE TO S TOU PRACOU RODINNYCH PRISLUSNIKOV TO JE TA NOVINKA

DAKUJEM
Tweety
30.07.06,12:29
AHOJTE, VIETE MI PORADIT AKO JE TO S TOU PRACOU RODINNYCH PRISLUSNIKOV TO JE TA NOVINKA

DAKUJEM
Otázku si mal dať do odbornej témy. Ale skús napísať , čo konkrétne chceš, o čo ide, o aké zamestnávanie rodinných príslušníkov?
karlito27
30.07.06,12:33
mimotemy mimotemy
Tweety
30.07.06,12:37
mimotemy mimotemy
A kde je konkrétna otázka?
karlito27
30.07.06,12:38
Zle som formuloval otázku, mám na mysli to čo mal prezident podpisať, ohľadom prihlasovanie rodinných príslušníkov, kt. pomáhajú a pracujú v rodinnom podniku, mám strohé info tk sa ospravedlňujem ak som mimo dakujem...
Tweety
30.07.06,12:41
Zle som formuloval otázku, mám na mysli to čo mal prezident podpisať, ohľadom prihlasovanie rodinných príslušníkov, kt. pomáhajú a pracujú v rodinnom podniku, mám strohé info tk sa ospravedlňujem ak som mimo dakujem...
Tušila som, že toto chceš, tak,takto, je to novela zákona o nelegálnej práci. V nej je okrem iného aj to, že SZČO môžu vypomáhať bez zmluvy( bez prihlásenia na SP) rodinní príslušníci v priamom rade, ak sú už raz dôchodkovo poistení.
karlito27
30.07.06,12:45
Veľmi pekne ďakujem, som tu new, ešte ani neviem poriadne zadávať otázky tak blúdim, díky pekne za info pekný deň
Tweety
30.07.06,12:47
Veľmi pekne ďakujem, som tu new, ešte ani neviem poriadne zadávať otázky tak blúdim, díky pekne za info pekný deň
Pekný deň aj Tebe, neboj sa, ľahko zistíš, ako to tu chodí.´
:cool: :cool: :cool:
studenicovar
30.07.06,18:59
Dobry den, chcela by som poradit, akym sposobom mozno vyplatit rozhodcu sportoveho podujatia-napr. futbalu, nie na dohodu, aby som sa vyhla odvodom a zdaneniu. Potrebovala by som zmluvu o vykonani prace. dakujem
mashka
31.07.06,14:05
Keď som to zvládla ja ,zvládne to každý,nič neboj.Súhlasím , že to mohlo byť jednoduchšie.Mashka
sita
21.08.06,05:46
ako mám zadať otázku? Skúšala som všetko a stále sa mi to nedarí. Hrôza.
lenkak
21.08.06,14:45
Ale veď sa Ti to podarilo. Urobíš to presne takisto.
Len ju zaraď do príslušnej témy. Keď budeš v danej téme buď klikneš na ikonu Nová téma, a pridáš úplne novú otázku, alebo pridáš príspevok už do existujúcej témy tak ako teraz.
Paula
27.09.06,08:36
Ako je to s odpoveďou na prilepený inzerát? V ponukách práce - bez rozdielu, či niekto ponúka prácu iným alebo hľadá prácu pre seba - je "kontaktovať zamestnávateľa", čo nechápem. A potom ešte....ak chcem reagovať na ponuku práce, vidím tam už vypísanú svoju mailikovitú adresu...tzn., že posielam ponúkajúcemu zamestnanie svoju reakciu odkiaľ a kam? :confused: Ako viem, že mu to bolo vôbec odoslané a doručené? Vďaka za navigáciu.
rato
19.10.06,16:15
Poprosím poradiť keď som zamestnaná v zahraničí v krajine mimo únie Švojčiarsko a tam ochoriem ako mi bude vyplácaná maródka a odkiaľ mi bude vyplácaná z ktorej krajiny čo zo Švojčiarska alebo Slovenska a keď ochoriem na dovolenke doma a budem musieť ísť k lekárovi na Slovensku tiež odkiaľ mi bude maródka vyplácaná.V zahraničí pracujem od apríla tohto roku 2006 a vo Švojčiarsku mi zamestnávateľ strháva všetky odvody. ĎAKUJEM RATO
kamkoakamka
19.10.06,16:28
Som tu nova a vobec sa tu neviem orientovat, ale potrebujem poradit kde najdem na internete zaradenie do odpisovych skupin, ak to sem nepatri tak mi prepacte ale naozaj neviem tu pracovat. dakujem
kamkoakamka
19.10.06,16:36
Ak mi niekto nahodou odpovie kde to najdem ???
Blažej
23.10.06,13:18
Už sa tu mocem hodnú chvíľku, dal som aj otázky,ale žiadna odpoveď,už mám z toho alzheimera.
Muška
23.10.06,13:20
Len vydrž.
Len nikde som nenašla Tvoju otázku, takže neviem ani odpoveď :)
Muška
23.10.06,13:25
Blažej ak si klikneš na svoje meno v Tvojom príspevku - potom klikni na Tvoje príspevky a uvidíš, že tam príspevok s otázkou nemáš.

Hore na Bledomodrej lište klikni na Porada a potom si vyber tému, kde chceš pridať otázku.
Paula
22.11.06,18:46
Richard, dá sa nejak ošetriť, aby prispievajúci nemali možnosť zmeniť názov témy, v ktorej odpovedajú? Napr. tento prípad, prísp.17:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=35755

To, že príspevok nemá súvis s témou teraz pominiem.
Marína
22.11.06,19:39
Pauli, podľa mňa nedošlo k zmene názvu príspevku, ale príspevok bol presunutý kvôli nesprávnemu zaradeniu do inej porady a názov mu ostal - nebol premenovaný pri presunutí.
Paula
22.11.06,19:44
Ale nevidím potom význam presunutia konkrétneho príspevku do témy o sociálnom fonde......asi mi to nemyslí:rolleyes:
rita.
22.11.06,20:37
Moze mi niekto poradit ako by som mohla zrusit zivnost ako mam postupovat a co ktomu potrebujem,mozete mi poslat aj na meil.Dakujem
Marína
23.11.06,09:00
Ale nevidím potom význam presunutia konkrétneho príspevku do témy o sociálnom fonde......asi mi to nemyslí:rolleyes:
Nie Tebe, ale mne to nemyslí. Asi to dotyčný/á/ premenoval pri zadaní otázky a súčasne aj zle zaradil/a/.
Melnick
24.11.06,14:47
No a ja som jej odpovedala a moja odpoveď je teraz ako nová téma:eek:
jež
02.12.06,08:06
Prosím vás ako sa mám dostať do témy - inzercia ?
Nechce ma to tam pustiť.
jež
02.12.06,08:09
Prosím vás vie mi niekto poradiť prečo sa mi nedá pridáť inzerát ?
Marína
02.12.06,12:08
Prečítaj si 1. príspevok od Richarda.
http://www.porada.sk/t36157-vip-elenstvo.html
Paula
15.12.06,19:58
Asi som ľavá.....rada by som pridala inzerát do kýblika "hľadám prácu" v mene svojho brata........kde nájdem návod na použitie? Dííííííííík:)
Richard
15.12.06,20:28
Zistil som, že VIPkári tam nemajú prístup. Odstránim chybu.
Paula
15.12.06,21:36
Ďakujem Richard:)
Richard
16.12.06,11:44
už by to malo fungovať .-) skús...
Heleč
25.01.07,14:28
Som mimo témy, viem.
ale nemôžem založiť novú, lebo mi píše, že nemám práva. Prečo?

Chcela som sa opýtať ako je to s tým DRAKom? Zaplatila som polatok a zatial sa mi na email neprišla ani faktúra ani prístupové právo. Mám čakať alebo sa niekde prihlásiť alebo čo????? Prosím radu
Ďakujem
Heleč
25.01.07,14:29
Aha!!!!
teraz mi napísalo, že používam draka.
Takže mám asi čakať, na faktúru a heslo, že?
Ale prečo nemám právo zadať tému? To fakt neviem
jeani
29.01.07,14:03
ahojte, poraďáci. Aj ja som tu začiatočník, a vôbec nič mi nefunguje. Práve teraz skúšam, či Vám viem napísať.
Muška
29.01.07,14:06
Jeani a hurá vieš :)
sway
29.01.07,15:08
ahojte, poraďáci. Aj ja som tu začiatočník, a vôbec nič mi nefunguje. Práve teraz skúšam, či Vám viem napísať.

Takže VITAJ , vitaj :---- zvládla si to:), a píš často ;)
Barbora40
30.01.07,11:11
tak sa pridávam...som tu druhý raz...otázku som napísala,ale teraz ju neviem nájsť ani neviem,či niekto odpovedal..vyzerá to,že sa budem musieť cvičiť,síce neviem kedy...
Monika Kováčová
30.01.07,11:13
Vľavo hore klikni nastavenia, zobrazí sa ti sledovaná téma - tvoja.
Muška
30.01.07,11:14
Barborka, ak klikneš na svoje meno a klikneš na "nájsť viac príspevkov od Barbora 40" , tak si nájdeš svoje príspevky.

Popozeraj hore po lište - a zistíš čo všetko sa dá popozerať :)
Veľa úspechov, neboj aj my sme tu na začiatku "tápali" :D
Antonia Jendrišáková
11.02.07,12:23
Chcela som poslať noje výmysly: Kniha jázd tuzemská a zahraničná, Vyúčtovanie pracov.cesty a neviem ako ? Veľmi mi pomáhajú pri účtovníctve a snáď by pomohli aj oastatným priateľom z PORADY. Tak ako na to ? Vďaka
Monika Kováčová
11.02.07,12:35
Založ novú tému a vlož prílohu.
sway
11.02.07,12:50
a ked neviem, do akej skupiny to hodiť? :-)
potrebovala by som upgrade acrobat readeru :-)
dakujeeem :-)

tuto si stiahni . http://www.adobe.com/downloads/ ;)
liba2
11.02.07,12:50
Založ novú tému a vlož prílohu.
Alebo nájdi poslednú tému Kniha jázd a choď ako by si chcela odpovedať a dole pod oknom máš možnosť pridať prílohu. Klikni na to; prehľadávačom nájdi čo chceš poslať , stiahni, zatvor a odoslať odpoveď.
zuro
03.03.07,14:55
Dobrý deň,
Od môjho bývalého kolegu som sa dostala k Vašej PORADE. Prostredníctvom nej by som sa chcela opýtať na problém ktorý má môj manžel a veľmi ho zaťažuje. Dedičstvo-darovanie. Pochádza z 3 súrodenco. Po smrti matky (svokry) ústnou dohodou pred notárom sa dohodli dom s pozemkami prepísať na otca bez nároku na podiel. Po 2 mesiacoch tento dom otec prepísal na brata (syna) darovaním, stým že sa o neho do smrti budú starať bez vyplatenia súrodencov. Neviem čo k tomu ešte by som dodala, nemám s dedením skúsenosti. Prepis bol uskutočnený matrika, kataster. Dozvedeli sme sa o tom po tomto uskutočnení - (výmená okien na dome). Ďakujem
Zuro
zuro
03.03.07,14:58
Dobrý deň,
Od môjho bývalého kolegu som sa dostala k Vašej PORADE. Prostredníctvom nej by som sa chcela opýtať na problém ktorý má môj manžel a veľmi ho zaťažuje. Dedičstvo-darovanie. Pochádza z 3 súrodenco. Po smrti matky (svokry) ústnou dohodou pred notárom sa dohodli dom s pozemkami prepísať na otca bez nároku na podiel. Po 2 mesiacoch tento dom otec prepísal na brata (syna) darovaním, stým že sa o neho do smrti budú starať bez vyplatenia súrodencov. Neviem čo ktomu ešte by som dodala, nemám s dedením skúsenosti. Prepis bol uskutočnený matrika, kataster. Ďakujem
Zuro
Melnick
03.03.07,15:07
Musíš si nájsť tému do ktorej chceš prispieť. Vidím,že si nováčik,tiež som v začiatkoch "od radosti" pridala príspevok 2x ako teraz Ty.
Poznáš tú príhodu s mamou Haliny Pawlowskej.
1.osoba: To je taký dobrý človek.
2.osoba: A už ste s ním dedil?
V tomto je skryté všetko.Chybu urobil otec,nemal 2 bratov pripraviť o to čo im patrí. Tvoj muž chcel byť veľkorysý pri dedičstve a v podstate otec ho pripravil o jeho čiastku.Tu chce jednoznačne porozprávať sa s otcom,prečo konal tak ako konal.
Rodičia často konajú aj pod vplyvom niektorého z detí,takže : Rodinná rada a vysvetlenie.
Toto je môj názor laika,ale určite Ti odborne poradí nejaký právnik. Je ich tu na porade dosť a dovolím si tvrdiť ,že vynikajúcich.:)
eva24
25.03.07,13:13
Ahojte, chcela by som sa opýtať SZČO mal prijem aj zo Zmluvy o diele, ci moze pouzit pausalne vydavky podla autorského zákonna?? Je tp § 6 ods5 v DP.
Muška
25.03.07,13:22
Evička,
zle si zaradila otázku.....na hlavnej strane si musíš otvoriť napr. "Daň z príjmu" a tam pridať otázku.

Ale opýtam sa tá Zmluva bola podľa autorského zákona??
Lebo nestačí Zmluva o dielo /to má napr. aj murár/
INGA 11
16.05.07,16:19
Viem si popozerať príspevky ale neviem akým spôsobom a kde mám napísať nejakú otázku, s ktorou potrebujem poradiť.Ďakujem
INGA 11
16.05.07,16:31
Pri daňovej kontrole nám povedali, že blok z registračnej pokladne je neplatný nakoľko sú na ňom zle uvedené IČO a DIČ. Zatiaľ sa mi niečo podobné nestalo a nikdy som nekontrolovala iniciálky na blokoch. Tovar sme zakúpili priamo na našej prevádzke, kde nám ho prišli ponúknuť dílery a blok nám pred nami vystavili priamo z registračnej pokladne, ktorú mali v dodávke.Nenapadlo nám ani vo sne, že sa môže jednať o podvodníkov. Tovar máme ale doklad je neplatný. Ako máme postupovať, keď nám to daňový úrad vyhodil.
Monika Kováčová
16.05.07,17:28
Ide o falošné IČO a DIČ? A vyhodili to z dépéhá alebo z dane z príjmu?

Inak nechápem, ako môže nakupovať subjekt nakupovať od dílera z dodávky, pokiaľ nemá na neho žiadny kontakt. Čo by ste robili v prípade reklamácie tovaru?

Nezdá sa mi to.... každopádne je neuznanie takéhoto dokladu zo strany správcu dane oprávnené.
Olice
17.05.07,03:24
Viem si popozerať príspevky ale neviem akým spôsobom a kde mám napísať nejakú otázku, s ktorou potrebujem poradiť.Ďakujem
http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_read_and_post
Dadajka
17.05.07,13:44
nech sa nikto na mna nehneva .... uz druhy den sa pasujem so strankou a nestacia ani Vase rady (ked hladam ten smer co pisete tak nemam stastie), tato stranka je neprehladna a prehustena a ......, uz som z toho nervozna,... asi sa budem pytat radsej na lamparni, .... uz samotna registracia bola "beh na dlhe trate"- ked som doplnila co som zabudla tak medzitym vymazalo polovicu co tam zapisane bolo a to stale dokola ...., vskutku som z toho unavena a vysledok ziadny, mam dojem ze cim je nieco primitivnejsie tym je to prehladnejsie,... kedysi to bolo jednoduchsie
Richard
17.05.07,16:55
ani video návod nepomohol? hmm...
Treba mať trpezlivosť, keď chcete ísť do Košíc autom, treba sa ho najprv naučiť šoférovať, inak Vám neostane len ísť pešo :)

Registrácia je úplne jednoduchý formulár, vráti sa len ak nesprávne vyplníte niektoré polia, alebo si zvolíte už obsadené meno...
To, čo je štandardný registračný formulár na všetkých svetových stránkach s overením emailovej adresy som musel zrušiť, pretože to polovica ľudí nezvládala... niet sa čo čudovať že sme s využívaním internetu pozadu, tak šup šup treba to dohnať :)
endrju
17.05.07,16:58
... tato stranka je neprehladna a prehustena a ... kedysi to bolo jednoduchsie

Dovolil som si vytrhnúť Tvoje slová z "kontextu".
"Bolo jednoduchšie" znamená, že si sa na Porade zaregistrovala už viackrát?

K "neprehľadnosti a prehustenosti" jedna poznámka.
Vzhľadom na to, že niektorí registrovaní členovia dokážu položiť jednu a tú istú otázku aj viackrát (navyše aj v rôznych poradách), tak považujem túto stránku za veľmi prehľadnú.
Na tejto stránke oceňujem najmä vyhľadávacie nástroje, ktoré by pri intenzívnejšom využívaní podstatne širším okruhom návštevníkov mohli výrazne napomôcť tomu, aby sa jednotlivé porady nezahlcovali opakovane otváranými témami s otázkami, ktoré tu boli zodpovedané tak veľmi veľa krát, že sa to už nedá ani spočítať.
aisa
17.05.07,19:24
Možno som zle hľadala, možno sa mi ani nechcelo, lebo mám internet rýchly ako Blesk Meg Qvin, ani ho nestihnem prečítať a je preč,/hrozne pomalý, až na nervy/
Prosím, ako dostanem súkromné správy -SS- do mojej odpovede´. Konkrétne na burze záhradkárov, keď sa na mňa môžu nakontaktovať záujemcovia o rastliny? Ďakujem.
Paula
17.05.07,19:45
Chceš skopírovať ss-ku do svojho príspevku a dať na ňu v príspevku odpoveď?....alebo som zle pochopila.
Maya1
22.05.07,10:57
Dobrý deň, práve sa pokúšam stiahnúť si tlačivo z Porady - tlačivá a dokumenty - a nedarí sa mi. Kliknem na "tu stiahnuť" a nič. Ako to mám spraviť? Vďaka za radu.
Olice
22.05.07,11:14
Dobrý deň, práve sa pokúšam stiahnúť si tlačivo z Porady - tlačivá a dokumenty - a nedarí sa mi. Kliknem na "tu stiahnuť" a nič. Ako to mám spraviť? Vďaka za radu.
Keď klikneš na "tu stiahnuť" otvor súbor, v ktorom je dokument vytvorený a zo súboru vytlač.
Aspoň mňa sa to opýta po kliknutí na "tu stiahnuť", či chcem súbor otvoriť.
Maya1
22.05.07,11:21
Keď klikneš na "tu stiahnuť" otvor súbor, v ktorom je dokument vytvorený a zo súboru vytlač.
Aspoň mňa sa to opýta po kliknutí na "tu stiahnuť", či chcem súbor otvoriť.
Veď práve takto mi to predtým fungovalo. A teraz po kliknutí na "Tu stiahnut" sa mi otvorí hlavná stránka Porady. :eek: . Nechápem, :mee: ...
Olice
22.05.07,11:29
Veď práve takto mi to predtým fungovalo. A teraz po kliknutí na "Tu stiahnut" sa mi otvorí hlavná stránka Porady. :eek: . Nechápem, :mee: ...
Tak potom neviem, prípadne napíš, čo konkrétne potrebuješ vytlačiť a skúsim to aj ja, či mi to pôjde.
Veron14
02.07.07,08:26
ahooj aj ja som tu taká mala začiatočníčka..chcem si zu niekoho dať poradiť, no neviem komu a ako odoslať tu správu...
Veron14
02.07.07,08:31
Ahojte.. som tu celkom začiatočníčka..chcela by som si u niekoho poradiť v oblasti jednoduchého účtovníctva no neviem ako na to :)
Anja111
02.07.07,08:34
Na hlavnej stránke si nájdi "Jednoduché účtovníctvo", klikni na "Pridať tému",...
Aljok
02.07.07,12:05
Ahojte.. som tu celkom začiatočníčka..chcela by som si u niekoho poradiť v oblasti jednoduchého účtovníctva no neviem ako na to :)
V prvom rade si prečítaj Etiketu porady: http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Používaj vyhľadávanie. Do bieleho obdĺžnika hore na lište namiesto Vyhľadávanie... napíš heslo, ktoré charakterizuje Tvoj problém a stlač tlačidlo lupy vedľa okienka. Vyhľadávač Ti nájde témy, v ktorých sa Tebou uvedené heslo nachádza. Ak nenájdeš odpoveď na svoj problém, vyber si tému s podobným zameraním a napíš tam svoju otázku tak isto ako si zadala tento príspevok. Novú tému zakladaj až keď nenájdeš žiadnu príbuznú s podobnou tématikou.
ludmila111
30.07.07,13:43
Potrebovala by som zistit ako sa pracuje v EXCELI a to hlavne delenie
liba2
30.07.07,14:04
Potrebovala by som zistit ako sa pracuje v EXCELI a to hlavne delenie
Toto chceš? zapíš: =12/3 (výsledok 4).

Doplňujem však, že otázka nie je zaradená v správnej téme - teda si mimotemy .
S otázkou pokračuj napríklad tu:

http://www.porada.sk/t32791-excel-vzorec.html
BOND
31.08.07,08:43
Ako sa dá zrušiť téma ktorú som založil ak už to nieje aktuálne?
Richard
31.08.07,08:46
Ktorá téma nie je aktuálna? Témy sa nedajú mazať, kvôli tomu že môžu poslúžiť aj ďalším s podobným problémom.
Zmazať tému môžu len adminovia a moderátori.
BOND
31.08.07,08:55
Ktorá téma nie je aktuálna? Témy sa nedajú mazať, kvôli tomu že môžu poslúžiť aj ďalším s podobným problémom.
Zmazať tému môžu len adminovia a moderátori.
ide o to že som hľadal spoločníka na podnikanie a už nepotrebujem.
zbytočne mi potom ľudia píšu.
Richard
31.08.07,10:06
aha no to je skôr "inzertná téma", cez "upraviť" napíš do prvého príspevku že to je už neaktuálne (veľkými písmenami :)
Tému si ponecháme, pre zaujímavú diskusiu...
anklar
01.10.07,12:00
ahooj aj ja som tu taká mala začiatočníčka..chcem si zu niekoho dať poradiť, no neviem komu a ako odoslať tu správu...
Prosím administrátorov, aby napravili to, čo som pokazila.
Vidím, že svoju tému: Čiastkový dôchodok, som zaradila poriadne neporiadne. Mohli by ste ju láskavo zaradiť správne?
lilly1210
06.10.07,15:05
Ahojte,

som tu nova. Chcela by som pridat prispevok, resp. poziadat o radu na temu cestovnych nahrad, ale nejako to nejde. Je problem v tom, ze je tato tema nejak uzatvorena alebov tom, ze somtu prilis kratko? Prihlasila som sa dnes.
Danila
06.10.07,15:25
Ahojte,

som tu nova. Chcela by som pridat prispevok, resp. poziadat o radu na temu cestovnych nahrad, ale nejako to nejde. Je problem v tom, ze je tato tema nejak uzatvorena alebov tom, ze somtu prilis kratko? Prihlasila som sa dnes.Zadaj si cez vyhľadávač cestovné náhrady a novú tému by bolo zadávať zbytočné. Je tu toho viac, ako dosť. Ak tam odpoveď nenájdeš, pýtaj sa v niektorej téme o cestovných náhradách.
Marína
07.10.07,03:49
lilly1210, návod na prácu s Poradou nájdeš tu:
http://www.porada.sk/faq.php
a bližšie informácie o vyhľadávaní tu:
http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_board_usage#faq_vb_rss_syndication
sukanka
02.01.08,11:03
Dobrý deň. som dobrovoľný platca nemocenského od 5.10.2007.Som tehotná a termín pôrodu by mal bať asi koncom augusta.5. júla 2008 uplynie 9 mesiacov odkedy platím nemocenské. 30.júna 2008 mi končí pracovná zmluva a v polovici júla by som mala nastúpiť na materskú.Bolo by dobre v tom čase-30.06.2008 ísť na maródku, aby som tie dva týždne do materskej nebola nezamestnaná?Mení sa suma dorovoľ. nemocenského od 1.1.2008 z 357Sk na inú?Ak nastane čas materskej, bude my sociálka vyplácať materskú? v akej sume?Ak mi náhodou zamestnávateľ predĺži prac. zmluvu, budem dostávať materskú aj od zamestnávateľa, aj zo sociálky?
Viem že je tých otázok priveľa, o to viac dakujem za odpovede. Sukanka
KEJKA
02.01.08,11:04
si v zlej téme.......
katkapekly
03.01.08,21:36
Ja to robím tak, že v druhom okne explorera si otvorím ešte raz Poradu, nájdem si tam tému, na ktorú chcem odkázať a do clipboardu si načítam jej adresu (CTRL INSERT).
Potom v príspevku, ktorý píšem a v ktorom chcem uviesť odkaz, vysypem clipboard (SHIFT INSERT).
pokúšala som sa už viackrát vložiť link na nejakú tému z porady, keď bola založená nová téma a odpoveď som našla v staršej téme, ale nejde mi to. mi napíše invalid file, tak som prehľadala tému tipy a triky na prácu s poradou a tam som našla tento príspevok pána Mihála, ale neviem ani čo je clipboard. neviete mi to niekto popísať ešte laickejšie? vopred ďakujem
Cecilia
09.01.08,08:42
Pri pridaní môjho príspevku sa nikdy nezobrazí po ľavej strane názvu témy značka, ktorá znamená prejsť na posledný príspevok. Ako mám ukončiť zadávanie príspevku, aby tam bola ako u ostatných príspevkov?
Richard
09.01.08,14:07
to sa zobrazuje len u tvojich neotvorených témach, keďže si zadala tému, tak sa to tam objaví až keď niekto iný nenapíše príspevok...
Stefan2005
09.01.08,15:03
... ale neviem ani čo je clipboard. neviete mi to niekto popísať ešte laickejšie? ...

Clipboard alebo po našom Schránka

je to vlastne oblasť vyhradená v operační pamäti, slúžiaca k prechodnému ukladaniu nejrôznejších dát (textu, obrázkov, odkazov,...) a najčastejšie ich následnému vloženiu do iného objektu, súboru - v našom prípade do okienka odpovedať....

V súvislosti s používaním schránky sa stretávame s príkazmi "copy" (kopírovať; Ctrl+C; Ctrl+Ins), cut (vystrihnúť; Ctrl+X; Shift+Del) a paste (vložiť; Ctrl+V; Shift+Ins)
katkapekly
10.01.08,12:32
skúšam, čo mi to ide

http://www.porada.sk/516-post1.html
katkapekly
10.01.08,12:35
ide, vďaka
miro+epi
27.01.08,19:15
skúška pridávania príspevkov
miro+epi
27.01.08,19:16
skúška zmeny písma
skúška zmeny písma
katkapekly
27.01.08,19:43
Jéj, to sa mi tak páči, že si len od dneška členom a dal si vyhľadávanie a nezačal si len tak od buka do buka zakladať nové témy! Mne to teda fakt nenapadlo. Oceňujem! Vitaj!
miro+epi
27.01.08,19:47
ďakuejem
miro+epi
27.01.08,19:48
oprava: Ďakujem!
Monika Kováčová
27.01.08,20:35
oprava: Ďakujem!
:):) opravu rob cez tlačidlo UPRAV v tvojom "akože chybnom" príspevku.. :)
VladoaKatka
28.01.08,04:22
Chcem sa spýtať, prečo nemám možnosť v starých príspevkoch úpravy. Konkrétne mám na mysli to, že chcem zmenšiť obrázky, ale nemám možnosť "úpravy". Prečo? alebo ako to môžem v tom príspevku upraviť, aby mi nezaberali toľko miesta?
brunetka22
10.02.08,18:17
Ahojte, som tu prvý krát, a skúšala som nájsť hore v lište, ale nenašlo mi čo som potrebovala. Aj by som založila novú tému, ale neviem kam. Jedná sa o bytové družstvo ktorého sme členmi. Požiadala som nech mi predložia súhrnný výpis kedy, komu a kam boli vyplatené peniaze z nášho účtu. Oni mi povedali že si vydali interní predpis, a nič mi nedajú. Vraj mám ísť na bytové družstvo a tam mi to ukážu, ale nesmiem si nič opísať, ani urobiť kópiu. Len nahliadnuť. Je to právne v poriadku. Majú na to právo? Ved sú to naše peniaze.
A ešte jedna otázka. Ako postupovať keď nás vlastníkov bytov bytové družstvo vedome klame vo svoj prospech, v podstate nás vydiera, a domový dôverník nezastupuje práva vlastníkov bytov, ale obhajuje postup družstva hoci tiež vie že ten postup je protizákonný.

Ďakujem
Marína
10.02.08,19:19
Vitaj na Porade.:)
Otázku môžeš položiť tu http://www.porada.sk/f109-spolocenstva-vlastnikov-bytov-svb.html
brunetka22
11.02.08,05:35
Už som tam pridala tému. Som rada, že sa mi tu nikto nevysmial, ale snažíte sa ľudom pomôcť. Ďakujem :)
Zlata
11.02.08,11:01
Prosím Vás, to je nejaká úprava na PORADE v rámci šetrenia priestoru, že sa mi po otvorení kociktorej porady zobrazí len "Príspevok je pod hranicou videteľnosti" a musím každý jeden prípevok otvoriť. Pri otváraní príspevkov zabudnem aj čo čítam a hľadám. Alebo som si niečo stračila aby sa mi to tak zobrazovalo?
Olice
11.02.08,11:13
Prosím Vás, to je nejaká úprava na PORADE v rámci šetrenia priestoru, že sa mi po otvorení kociktorej porady zobrazí len "Príspevok je pod hranicou videteľnosti" a musím každý jeden prípevok otvoriť. Pri otváraní príspevkov zabudnem aj čo čítam a hľadám. Alebo som si niečo stračila aby sa mi to tak zobrazovalo?
Pozri tu najmä príspevok č. 3 od Richarda

http://www.porada.sk/t52304-prispevky-su-zbalene-preco.html
Zlata
11.02.08,11:26
Pozri tu najmä príspevok č. 3 od Richarda

http://www.porada.sk/t52304-prispevky-su-zbalene-preco.html

diky moc!
anita4444
07.03.08,19:59
zdravim,som tu novacik a neviem ako na to, pomoze niekto?kde by som nasla ako prejst z jednoducheho na podvojne uctovnictvo?vdaaaaaaaaaaaka
cactus
07.03.08,20:04
zdravim,som tu novacik a neviem ako na to, pomoze niekto?kde by som nasla ako prejst z jednoducheho na podvojne uctovnictvo?vdaaaaaaaaaaaka

daj si do vyhľadávača - prechod z jednoduchého* a:
http://www.porada.sk/t72467-prechod-z-ju-na-pu.html?highlight=prechod+jednoduch%E9ho%2A
Leana
23.03.08,21:48
tak ja som tu tiez zaciatocnik a jak stukam tak stukam neviem prist na to ako by som mohla pridat nejaku tu otazocku..mate to vazne riadne komplikovane..
cactus
24.03.08,07:39
mimotemy fakt mimo témy, pretože systém ukazuje stranu 20, ale ani za svet ma tam nechce pustiť...???:confused::confused::confused:
liba2
24.03.08,07:41
mimotemy fakt mimo témy, pretože systém ukazuje stranu 20, ale ani za svet ma tam nechce pustiť...???:confused::confused::confused:

... ani mne sa to nedarí :D
cactus
24.03.08,07:43
tak ja som tu tiez zaciatocnik a jak stukam tak stukam neviem prist na to ako by som mohla pridat nejaku tu otazocku..mate to vazne riadne komplikovane..


Leana, keď sa dobre poobzeráš, tak hore pri vyhľadávači máš zeleným napísané pridať tému.
Vyberieš si okruh, do ktorého tvoja otázka spadá a samo ťa to už bude viesť...
veď uvidíš a po čase sa tu budeš pohybovať ako ryba vo vode

a ešte doplním:
po prečítaní zadania otázky a následných otázok a odpovedí na to prídeš:D:D:D
cactus
24.03.08,07:44
mimotemy fakt mimo témy, pretože systém ukazuje stranu 20, ale ani za svet ma tam nechce pustiť...???:confused::confused::confused:


... ani mne sa to nedarí :D

už som na to prišla...
určite boli zmazané príspevky a preto sa to ..............
JanaJB
24.03.08,14:15
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak pri sledovaní porady mám zobrazené príspevky, ktoré tam boli vtedy, ako som sa prihlásila a nové príspevky sa mi nezobrazujú, čím to je? Je to chyba internetu, alebo som niečo pokazila ja.
Keď stlačím tlačítko "refresh" pribudnú mi nové príspevky. V Trnave sme mali vyše mesiaca problém s internetom /T-Com/, ale porucha je už konečne odstránená, tak neviem prečo to takto pracuje.
liba2
24.03.08,16:22
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak pri sledovaní porady mám zobrazené príspevky, ktoré tam boli vtedy, ako som sa prihlásila a nové príspevky sa mi nezobrazujú, čím to je? Je to chyba internetu, alebo som niečo pokazila ja.
Keď stlačím tlačítko "refresh" pribudnú mi nové príspevky. V Trnave sme mali vyše mesiaca problém s internetom /T-Com/, ale porucha je už konečne odstránená, tak neviem prečo to takto pracuje.Treba používať refresh.
JanaJB
24.03.08,16:25
Treba používať refresh.
Refresh používam to je jasné. Ale preto sa pýtam, čo sa stalo, lebo predtým som ho používať nemusela. Nie som tu dlho registrovaná, tak veľa vecí ešte neovládam, čo sa týka práce s poradou.
liba2
24.03.08,16:32
Vždy to tak bolo, len možno predtým si si to nevšimla, resp. ja ho používam veľmi často ak chcem mať aktuálne dianie.
JanaJB
24.03.08,16:58
Vždy to tak bolo, len možno predtým si si to nevšimla, resp. ja ho používam veľmi často ak chcem mať aktuálne dianie.
Tak asi som si to nevšimla, pretože na stránku porady som chodila len chvíľkami, pre nedostatok času a ak som sa tam dostala, tak zase spadol internet. A takto to bolo až doteraz.
Hela Vargová
27.03.08,18:58
VEĽMI, VEĽMI PROSÍÍÍÍÍM.
SZČO od 1.4.2007, príjem iba zo živnosti 20600,-Sk a dotácia z ÚP vo výške 66588,-Sk. Manželka na RP(bez prijmu). Moja otázka znie: či má nárok na daň.bonus, má 2 deti, ak jeho príjem nedosahuje výšku 6-nás. MM, ale spolu s dotáciou (preinvestoval t.r. 45908,-Sk)by túto podmienku spĺňal t.j. 66508,-Sk. ĎAKUJEM!!!!!!!
Šadar
25.08.08,19:56
mimotemy Som tak trosku mimo tejto temy, ale chcem sa opytat,
volakedy davno pradavno, ked som sa prihlasila na poradu mohla som si stuknut na tlacitko "Nove prispevky" a ono mi to ukazalo vsetky prispevky, ktore pribudli od mojho posledneho pripojenia.

Take nieco tu uz nefunguje??? Velmi mi to chyba..
Rozalka
25.08.08,20:08
Funguje, na hornej lište stlač "obsluha" a potom už si nájdeš "nové príspevky" alebo "dnešné príspevky".
Šadar
25.08.08,20:31
Dakujem Vam velmi pekne, ste zlate...;););)
marta16
26.08.08,15:15
Chcela by som sa spýtať na čo všetko môže použiť OZ 2% zo zaplatenej dane. Či si môže kúpiť kuchynskú linku, aj keď nemá žiadne priestory. Je len v zapožičaných priestoroch bez spísania nejakej zmluvy o prenájme. ďakujem za odpoveď
Rozalka
26.08.08,16:21
zlezaradil
Skús svoju otázku zadať inde, tu ti asi nikto neodpovie.
marta16
27.08.08,16:59
ale ja to neviem, nejako mi to nejde.
Rozalka
27.08.08,17:13
Na samom vrchu obrazovky je také zelené plusko "+ pridať tému", tam stlač a pokračuj podľa návodu (nájdeš si oblasť, potom "pokračuj", zadáš názov a svoju otázku)
kukino7
05.09.08,15:01
chcel by som sa spýtať niečo z oblasti zákona o cestovných nákladov a stavebného zákona (použitie stavebných strojov v blízkosti rod. domov), ale v sekcii zákony sa mi to nedá a v diskusnej časti nikde nevidím vhodný ˝chlievik˝... kde sa dajú položiť otázky tohoto charakteru?
liba2
05.09.08,15:07
chcel by som sa spýtať niečo z oblasti zákona o cestovných nákladov a stavebného zákona (použitie stavebných strojov v blízkosti rod. domov), ale v sekcii zákony sa mi to nedá a v diskusnej časti nikde nevidím vhodný ˝chlievik˝... kde sa dajú položiť otázky tohoto charakteru?
Cestovné náhrady - to je väčšinou v časti Mzdové účtovníctvo....
rejka2cv
07.09.08,19:23
Ahojte všetci! Som nováčik úplný začiatočník. Na túto stránku som narazila na internete, keď som si chcela pomôcť riešiť pracovný problém. Veľmi ma teší, že niečo také existuje a verím, že nájdem odpoveď na svoje problémy a zároveň sa mi podarí ich aj vyriešiť. Pracujem u súkromného podnikateľa vo veľkosklade ako predavačka, pokladníčka a vlastne ako dievča pre všetko.Trápi ma moje osobné ohodnotenie a chcela by som zistiť zopár informácií, aby som si mohla aj sama pomôcť.
Pracujem vo firme, kt. funguje 2 roky so 4 zamestnancami. Aby majiteľ platil minim. odvody, tak sme platené minimálnou mzdou + %-tá s tržby. Chcem sa opýtať koľko mám minimálne dostať na výplatu ako predavačka-pokladníčka s hmotnou zodpovednosťou za peniaze v kase? Ako sa to ráta? Mzdy nám vypočítava vedúca, odmeny (to sú tie percentá) dostávame podľa tržby (konkrétne 0,55% z tržby), o ich výške rozhoduje majiteľ, príp. ich aj mení podľa toho ako sme nespokojné, a najviac čo ma šokovalo po mojej 2-týždňovej dovolenke, nebola mi uznaná odmena z tržby počas dovolenky, takže moja výplyta za júl 2008 bola cca 8800,- Sk. Viem, že si nemôžem nárokovať na odmenu počas dovolenky, ale ani neviem ako sa ráta výplata v mesiaci ak som mala 2 týždne odrobené a 2 týždne som bola na dovolenke. Veľmi prosím, poraďte ak môžete ako môžme bojovať za "svoje" keď ste radi, že máte prácu a je problém nájsť inú. Za všetky rady vopred veľmi pekne ďakujem! ; - )
arizona
08.09.08,06:43
Ahojte všetci! Som nováčik úplný začiatočník. Na túto stránku som narazila na internete, keď som si chcela pomôcť riešiť pracovný problém. Veľmi ma teší, že niečo také existuje a verím, že nájdem odpoveď na svoje problémy a zároveň sa mi podarí ich aj vyriešiť. Pracujem u súkromného podnikateľa vo veľkosklade ako predavačka, pokladníčka a vlastne ako dievča pre všetko.Trápi ma moje osobné ohodnotenie a chcela by som zistiť zopár informácií, aby som si mohla aj sama pomôcť.
Pracujem vo firme, kt. funguje 2 roky so 4 zamestnancami. Aby majiteľ platil minim. odvody, tak sme platené minimálnou mzdou + %-tá s tržby. Chcem sa opýtať koľko mám minimálne dostať na výplatu ako predavačka-pokladníčka s hmotnou zodpovednosťou za peniaze v kase? Ako sa to ráta? Mzdy nám vypočítava vedúca, odmeny (to sú tie percentá) dostávame podľa tržby (konkrétne 0,55% z tržby), o ich výške rozhoduje majiteľ, príp. ich aj mení podľa toho ako sme nespokojné, a najviac čo ma šokovalo po mojej 2-týždňovej dovolenke, nebola mi uznaná odmena z tržby počas dovolenky, takže moja výplyta za júl 2008 bola cca 8800,- Sk. Viem, že si nemôžem nárokovať na odmenu počas dovolenky, ale ani neviem ako sa ráta výplata v mesiaci ak som mala 2 týždne odrobené a 2 týždne som bola na dovolenke. Veľmi prosím, poraďte ak môžete ako môžme bojovať za "svoje" keď ste radi, že máte prácu a je problém nájsť inú. Za všetky rady vopred veľmi pekne ďakujem! ; - )
zlezaradilzlezaradilzlezaradil
máš zle zaradený príspevok.Ak chceš dostať odpoveď musíš zadať do správnej témy!
Aby som sa neopakovala,prečítaj si príspevky "vyššie" - (+ prísp. č 191:rolleyes:)
Bude to stáť trošku času,ale zachvíľu sa tu zorientuješ,len ako nováčik si nechaj trošku poradiť...
jarm
18.09.08,09:57
Nuz, tiez to tu skusam, zatial mi vadi, ze ked sa chvilku zdrzim citanim odpovedi, tak sa musim opat znovu prihlasovat. jarm
Zoltán Kovács
18.09.08,10:00
Nuz, tiez to tu skusam, zatial mi vadi, ze ked sa chvilku zdrzim citanim odpovedi, tak sa musim opat znovu prihlasovat. jarm

Keď sa prihlasuješ tak je tam štvorček, ktorý treba zaškrtnúť, pri otázke "Zapamätať". Potom ťa nebude odhlasovať.
beroun
20.09.08,22:49
Dobý deň, neviem kam túto otázku položiť a nechcem zbytočne vytvárať novú tému. Takže: Prišiel mi z admin@porada.sk e-mail od iného člena porady na môj súkromný e-mail, ktorý som nezverejňoval. Predpokladal som, že je len na administratívne účely pri komunikácii s administrátorom a "Drak-om". Taktiež neviem, ako sa ten člen dopracoval k mojej identite. Keď som si chcel ja sám poslať e-mail, tak mi to nešlo, že mám kontaktovať administrátora, a ako to že cudzí to dokázal?

Ďakujem za odpoveď.
Alenkacs
22.09.08,06:47
Dobrý deň, ako mám zrušiť inzerát na pracovnú ponuku? Ktorá bola uverejnená v piatok 19.09.2008 a potrebujem to zrušiť?! To som ešte nevedela, že niekoho našli na danú prac.ponuku! :( Čo sa s tým dá robiť?! Vie my s tým niekto pomôcť?! Prosím
Džanka
22.09.08,10:44
Dobrý deň, poraďáci, neviete mi prosím povedať ako získam faktúru - daňový doklad za predplatné draka z januára tohto roku?
Tinika
23.09.08,08:36
Funguje, na hornej lište stlač "obsluha" a potom už si nájdeš "nové príspevky" alebo "dnešné príspevky".

Dobrý ja to "obsluha" nevidím tiež
Tweety
23.09.08,08:38
Tinika
23.09.08,08:43
Tinika
23.09.08,08:45
A ešte jedna prosba, nevie mi niekto poradiť s tým: V práci sa nemôžem prihlásiť na poradu hneď, mám aj poradu pridanú do dôveryhodných lokalík ako som sa dočítala tu na porade, znížila som úroveň ochrany, a stále je to rovnaké. Prihlásim sa a nič, a keď sa začnem preklikávať témami, zrazu už som prihlasená, ale keď sa preklikám niekde, kde potrebujem niečo napísať, alebo tak, tak som znova odhlásená, už ma to nebaví, stále len klikať a čakať, či budem prihlásena, keď to potrebujem, lebo doma si potom nespomeniem na všetko čo som hľadala a niekedy potrebujem odpoveď na svoju otázku hneď nájsť. Ďakujem za všetky rady
sokol88
29.09.08,15:11
ahojte som tu nova tak tu haluzim, chcem sa spytat ako sa da postupovat ked som v skusobnej dobe a sef ma taky zvyk, že ked niekto odide neda mu vyplatu
polka
30.09.08,16:09
Dobý deň, neviem kam túto otázku položiť a nechcem zbytočne vytvárať novú tému. Takže: Prišiel mi z admin@porada.sk e-mail od iného člena porady na môj súkromný e-mail, ktorý som nezverejňoval. Predpokladal som, že je len na administratívne účely pri komunikácii s administrátorom a "Drak-om". Taktiež neviem, ako sa ten člen dopracoval k mojej identite. Keď som si chcel ja sám poslať e-mail, tak mi to nešlo, že mám kontaktovať administrátora, a ako to že cudzí to dokázal?

Ďakujem za odpoveď.
Stačí si kliknúť na nick ktoréhokoľvek člena porady a otvorí sa ti jeho okno, kde si môžeš nájsť informácie o tomto členovi a tiež je tam možnosť poslať mu súkromnú správu alebo mail.
kukučka
30.09.08,19:11
A ešte jedna prosba, nevie mi niekto poradiť s tým: V práci sa nemôžem prihlásiť na poradu hneď, mám aj poradu pridanú do dôveryhodných lokalík ako som sa dočítala tu na porade, znížila som úroveň ochrany, a stále je to rovnaké. Prihlásim sa a nič, a keď sa začnem preklikávať témami, zrazu už som prihlasená, ale keď sa preklikám niekde, kde potrebujem niečo napísať, alebo tak, tak som znova odhlásená, už ma to nebaví, stále len klikať a čakať, či budem prihlásena, keď to potrebujem, lebo doma si potom nespomeniem na všetko čo som hľadala a niekedy potrebujem odpoveď na svoju otázku hneď nájsť. Ďakujem za všetky rady

keď budeš prihlásená na porade, vojdi do nástrojov/možnosti siete internet/domovská stránka a tam klikni na použiť aktuálnu
kukučka
30.09.08,19:22
Dobý deň, neviem kam túto otázku položiť a nechcem zbytočne vytvárať novú tému. Takže: Prišiel mi z admin@porada.sk e-mail od iného člena porady na môj súkromný e-mail, ktorý som nezverejňoval. Predpokladal som, že je len na administratívne účely pri komunikácii s administrátorom a "Drak-om". Taktiež neviem, ako sa ten člen dopracoval k mojej identite. Keď som si chcel ja sám poslať e-mail, tak mi to nešlo, že mám kontaktovať administrátora, a ako to že cudzí to dokázal?

Ďakujem za odpoveď.


Stačí si kliknúť na nick ktoréhokoľvek člena porady a otvorí sa ti jeho okno, kde si môžeš nájsť informácie o tomto členovi a tiež je tam možnosť poslať mu súkromnú správu alebo mail.

ten člen tvoju mailovú adresu nepozná, mail pošle adminovi a ten tebe. Iba ak by si mu sám na ten mail odpovedal.
Tinika
04.10.08,11:12
keď budeš prihlásená na porade, vojdi do nástrojov/možnosti siete internet/domovská stránka a tam klikni na použiť aktuálnu

Ďakujem za odpoveď
Tinika
10.10.08,12:09
keď budeš prihlásená na porade, vojdi do nástrojov/možnosti siete internet/domovská stránka a tam klikni na použiť aktuálnu

Ahoj, skúsila som to v práci, ale okrem toho, že túto stránku mi hodí po prihlásení na net, prihlásit sa stále nemôžem.
kamila.bilova
26.10.08,17:08
a ked chcem sa spytat ohladom strednej skoly thak na co mam kliknut??? lebo ked si dam ze vlozit temu thak mi tham vyskocia len ine temy..a skola tham neje..pls poradte diky
Marína
27.10.08,07:50
Môžeš pridať pod (klikni na učitelia a pridaj tému)
Naša práca - stretnutie a rady rovnakého druhu (http://www.porada.sk/#nasa-praca-stretnutie-a-rady-rovnakeho-druhu) > Porada nielen o rovnakej práci (http://www.porada.sk/f149-porada-nielen-o-rovnakej-praci.html) > Učitelia (http://www.porada.sk/f150-ucitelia.html)
rodina1
08.12.08,10:45
Prosím Vás, ako priložiť do príspevku prílohu? Skúšala som to cez "spinku" ale vôbec mi to nejde. Som z toho paf. ďakujem.
cactus
08.12.08,10:56
Prosím Vás, ako priložiť do príspevku prílohu? Skúšala som to cez "spinku" ale vôbec mi to nejde. Som z toho paf. ďakujem.

Určite si na to išla dobre, len si to nedotiahla dokonca.

Klikneš na spinku, dáš prehľaddávať a vyberieš si z PC prílohu, ktorú chceš prilepiť. Až sa ti v okienku prehľadávať zobrazí príloha, tak ju dáš stiahnuť, to je hneď vedľa vyhľadávať a máš to v odpovedi. Potom už len klikneš na poslať odpoveď.
rodina1
08.12.08,11:04
Určite si na to išla dobre, len si to nedotiahla dokonca.

Klikneš na spinku, dáš prehľaddávať a vyberieš si z PC prílohu, ktorú chceš prilepiť. Až sa ti v okienku prehľadávať zobrazí príloha, tak ju dáš stiahnuť, to je hneď vedľa vyhľadávať a máš to v odpovedi. Potom už len klikneš na poslať odpoveď.
Cactus, tak som to skúšala, aj s tým stiahnuť, ale keď som si pozrela odpoveď ešte pred odoslaním, tak som tam prílohu nemala. Asi sa mi teda zobrazí až keď pošlem odpoveď. Idem to skúsiť. Ďakujem
cactus
08.12.08,11:17
Cactus, tak som to skúšala, aj s tým stiahnuť, ale keď som si pozrela odpoveď ešte pred odoslaním, tak som tam prílohu nemala. Asi sa mi teda zobrazí až keď pošlem odpoveď. Idem to skúsiť. Ďakujem
Prílohu, ktorú pridáš, sa ti zobrazí dolu pod oknom textu, musíš si narolovať nižšie a tam máš Priložené súbory a prílohy....
rodina1
08.12.08,11:47
Prílohu, ktorú pridáš, sa ti zobrazí dolu pod oknom textu, musíš si narolovať nižšie a tam máš Priložené súbory a prílohy....
Ďakujem, už sa mi to podarilo. Ako málo stačí, len narolovať nižšie a už to človek vidí. Akási som dnes roztržitá.
Galius
20.12.08,14:46
Prosím Vás kto mi poradí, ako a kde nájsť nejakú staršiu tému, napr: z roku 2006. alebo ešte skôr? Zaujímalo by ma a rád by som si prečítal, aké témy boli dané v predchádzajúcich rokoch keď PORADA začínala. Je nejaký register starších tém? a dajú sa aspoň prečítať?! Reagovať nechcem.
A ešte dve otázky: 1.- do kapitoly o SBV alebo záhradáchdajú sa uložiť nové témy, to viem, ale ako zistím či už v minulosti niekto sa o tom nezaujímal
2.- asi si niekto z Vás povie, aký mladý a to nevie, ale vážne povedzte a vysvetlite mi, čo je to blog. Ako mám začať alebo lepšie povedané rozmýšľať, aby to dobre bolo?! Je to opísanie nejakého osobného zážitku?! :confused:
liba2
20.12.08,15:31
1. Prečítaj si FAQ
2. na každej strane celkom hore je "rozšírené hľadanie" ; klikni a zadaj kľúčové slovo a nižšie hľadanie podľa času vyber : "príspevky spred roka" a vpravo od toho
"a staršie".

skús :D
Galius
20.12.08,16:13
Liba 2, d´kujem za nasmerovanie, skúsim neskôr. Si fajn. Ale nerozumeim tvojmu príspevku o akom krásnom meste?! veď som o tom nepísal. No vážne, nesmej sa, ale neviem čo je to blog ani doteraz. A ten ďaľší Tvoj príspevok....BA nie je BB:D nechápem, asi som natvrdlý, že?§ Škoda, ak si to myslíš zatiaľ si prvá s ktorou si takto píšem. Ale aj tak ď kujem. Naschvál vynechávam e-čko v slove Ďakujem§§;)
Tak, teraz som pochopil, o ktorom krásnom meste je reč- o meste z ktorého som. No Máš pravdu, pre každého je jeho rodné-aspoň by malo byť- mesto to najkrajšie. A povedz u Teba je BA, alebo BB krajšie?! Háááá???? Asi BA nie???
liba2
20.12.08,16:22
.......... asi si niekto z Vás povie, aký mladý a to nevie, ale vážne povedzte a vysvetlite mi, čo je to blog. Ako mám začať alebo lepšie povedané rozmýšľať, aby to dobre bolo?! Je to opísanie nejakého osobného zážitku?! :confused:
O nič nejde :D ,
iba som sa zachytila tvojej otázky....
a chcela som zistiť mesto o ktorom hovoríš vo svojom nicku...
a v inej téme píšeš, že máš cestovné lístky z BA a BB, teda odtiaľ nepochádzaš...:D

Doplnené:
áno, BA je moje rodné mesto a pre mňa bude vždy krásne....
áno, aj BB je krásne mesto a takto by mohli pokračovať všetci,
lebo s rodným mestom je to ako s manželkou - tá je pre každého
manžela tá najkrajšia...
Lenže tu sme s touto témou mimotemy mimotemy mimotemy

preto končím a ostatné svoje príspevky mažem. :D :D :D
Rozalka
20.12.08,16:54
Bardejov = BJ, žiaľ, ešte som nebola, no ak je pod patronátom UNESCO, tak musí byť ozaj krásne.
cactus
20.12.08,18:21
Ukazuje, že to má ešte stranu 25, ale nedá sa načítať?
Vymazané príspevky?
Asi...
Určite...
cactus
20.12.08,18:27
No, a už sme na strrane 25...!!!
Hurááááá....
Galius
20.12.08,18:39
Liba 2 prečo si dodržala slovo?§ že budeš mazať svoje príspevky?! To som nechcel. Preto píš a nabudúce nemaž áno?§ Ja som vedel, že sa nič nedeje ale naozaj ešte vždy nik mi nenapísal čo je blog-akú má fintu.
Tetris to čo Ti navrhol Riblbak nie je na zahodenie, aj moja teta o tom uvažuje veľmi silno. Chcela by ísť na architektúru, prípadne psychológiu a nevie sa rozhodnúť. Niektorí z rodiny hovoria áno, aspoň by si oddýchla ale zasa jej známi ju odhovárajú, že potom by už ani na nich čas nemala:D
No a nakoniec vážne sme tu v tejto téme úplne mimo, veď má názov ako pridať otázku a príspevok. Ja som len nevedel kde sa a ako dozvedieť veci, o ktorých som písal. Liba a vieš, že si mala pravdu, lebo sme mimo, ale verím že sa určite ešte stretneme na inej téme. a že z akého mesta som?§ nooooo z toho pre mňa najkrajšieho, ale nevyzradím:D pokiaľ ma niekto neobjaví, lebo tuším, že vie môj nicka potom jooooj dostanem fassung.:rolleyes:
kukučka
20.12.08,21:19
No, a už sme na strrane 25...!!!
Hurááááá....
až tam? :eek: Ja na siedmej ;)
Paula
20.12.08,21:36
až tam? :eek: Ja na siedmej ;)


Ja som na 49-tej :D. Asi preto, že chcem 7 x menej príspevkov na stranu než Ty ....a či čo ;).

Aha, týmto som sa prešupla na 50-tu.
kukučka
21.12.08,09:16
sa naklikáš :--- a opravujem, ja mám síse sedem strán príspevkov, ale som na prvej ;)
2lubos
09.01.09,14:12
dobry deň.vie my niekto poradiť.
zamestnavateľ my nechce dať nahradne voľno za pracu v sobotu a nedeľu,
ktoru som vykonal naviac.povedal my že my to zaplati ale mne su peniaze nanič keď som musel robiť cele vianočne sviatky.na otazku kedy mám byť s rodinou my povedal že mám si zobrať dovolenku.za skoru odpoveď vopred Ďakujem
wegamizi
17.01.09,22:16
Chcela by som sa opytat. Je chybou, ze zverejnujem svoju skusenost z podnikania, ktora sa mi stala a podla niektorych poradakov je to na odstranenie mojej odpovede? Dakujem
evina
17.01.09,22:26
Chcela by som sa opytat. Je chybou, ze zverejnujem svoju skusenost z podnikania, ktora sa mi stala a podla niektorych poradakov je to na odstranenie mojej odpovede? Dakujem

Odpoviem Ti- nie je chybou, že zverejňuješ svoje skúsenosti z podnikania, ale nemôžeš ich vydávať za 100% pravdu bez prečítania si napríklad toho, čo Ti druhí poskytujú a ukazujú Ti na to /závisí síce od roku /, že pokuta z DÚ Ti v tom danom prípade bola vyrubená neoprávnene /aj to sa stáva bihužiaľ/.
ja som do tzv. tmy síce Tvoj príspevok neposlala, ale ten, ktorý tak urobil myslím urobil tak preto, že tá odpoveď a doporučenie na vystavenie PPd s časovým posunom nie je správna - a aj vtedy sa posiela príspevok do tmy, aby nemýlil druhých.. Najprv musíš "pokukať" písané i nepísané pravidlá na POrade, ktoré máme a nemusíš byť hneď na začiatku rozčarovaná. Ohľadom práve tejto témy sme tu diskutovali veľmi veľakrát a naozaj to tak neplatí. Novým zákonom však už i v tejto oblasti bude situácia iná. Ale keby si si prečítala linky , t.j. témy, kde sme to rozoberali, ktoré pripol Ekopo a i ja, tak by si pochopila, že nikto nič nechcel, len aby si niekto nemyslel, že je to tak-lebo opakujem znova naozaj to je v rozpore s predpismi, aby to bolo pokutované :):)

http://www.porada.sk/t99246-p2-potrebujem-registracnu-pokladnu.html#post920025
Muška
17.01.09,22:35