Orsz
08.07.07,22:21
Erika ,nemyslím,že je to veľa. Veď mzda Ti tiež zaberie určitý čas a potom ,všetky tlačové výstupy,ktoré musíš pri mzde odovzdať. Myslím,že to je primeraná cena.:)

Ďakujem Majka.
andreaS
09.07.07,11:05
No tak mi to nedalo a napocitala som cca polozky u noveho klienta.

Doslé fa (+dobropisy) = 500 poloziek /mes

vystavene fa (+dobropisy) = 90 pol/mes (vsetky fa si robia prevadzky samostatne avsak soft neumoznuje prenos, takze polovicu faktur treba nahodit nanovo)

Bankove doklady (5 BU) = 400 pol/mes

Pokladnicne doklady (za 4 prevadzky, vratane uctovania dennych trzieb a terminalu) = 750 pol/mesiac

Mzdy = cca 40 zamestnancov, 5 dohodarov (cez prazdniny viac)

Tak a teraz ma zaujima kolko by ste za takuto firmu pytali na zivnost. Dakujem.
Melnick
09.07.07,11:08
25000.- -30000.- Sk
andreaS
09.07.07,11:40
Tato suma je aj so mzdami, ano? Tak to na tom nie som zle. Dakujem. Hned som kludnejsia.
Fisher
10.07.07,06:36
@andreas

45 000,-
andreaS
10.07.07,07:35
uf ta druha suma je veru zaujimavejsia ale obavam sa, ze nepochodim... ono totiz dochadzam ku klientovi a pracujem na jeho pocitaci s jeho programami... i ked na druhu stranu podla objemu prace by som povedala ze by mohlo byt nakolko zacinam uvazovat, ze si najdem daku pomocnu silu a ja budem uz "len" uctovat... lebo to zakladanie, triedenie ma fakt ubija.. ale dakujem aj za takyto nazor
Olgica
10.07.07,07:39
uf ta druha suma je veru zaujimavejsia ale obavam sa, ze nepochodim... ono totiz dochadzam ku klientovi a pracujem na jeho pocitaci s jeho programami... i ked na druhu stranu podla objemu prace by som povedala ze by mohlo byt nakolko zacinam uvazovat, ze si najdem daku pomocnu silu a ja budem uz "len" uctovat... lebo to zakladanie, triedenie ma fakt ubija.. ale dakujem aj za takyto nazor
určite treba pítať viac ako 35.tis. lebo je to náročné a je toho veľa.
Tweety
10.07.07,07:42
určite treba pítať viac ako 35.tis. lebo je to náročné a je toho veľa.
mimotemy Oj. oj. takto mäkko chceš pýtať?:cool:
lubocka
19.07.07,08:04
Ahojte všetci.
Túto tému som našla prvý krát a som v šoku, lebo robím kamarátovi /SZČO/ PU s DPH /štvrťročný plátca/, má 1 zamestnanca /mzdy, odvody-výkazy, príkaz do banky a všetky mzdové evidencie/, urobila so mu všetky smernice, vediem karty majetku, odpisy, každý rok komplet výkazy a poznámky k súvahe, iba vyšlé fa si vystavuje sám a úhrady faktúr do banky a trvalé príkazy.
Keď mu poviem, že za štvrťrok chcem 2600,- Sk čo je ročne okolo 11000,- tak sa mu to zdá veľa. Robím na PC ale program má svoj, ktorý on platí ale papier, náplň do tlačiarne a pod. má grátis. Pritom sám chcel ísť na PU, hoci mu stačí JU.
Takže mu niektoré príspevky vytlačím, aby si nemyslel, že ho okrádam, alebo mu poviem, nech to za tú cenu skúsi inde.
Ale to len tak medzi nami.
cactus
19.07.07,10:56
Daj vedieť, ako pochodíš, pretože to je fakt veľmi málo. Držím palce.
Jozef Mihál
23.07.07,07:51
Nerád sa miešam do diskusie interného charakteru, len chcem pripomenúť, že termín prechodu na euro je tu "coby dup". Pre účtovnícku obec to bude v prechodovom období - kým plne neprejdeme na euro a kým bude zo zákona nutné dvojité oceňovanie - znamenať podstatné zvýšenie objemu práce, možno až jej zdvojnásobenie. Mali by ste na to pripraviť svojich odberateľov...
mysimis
23.07.07,08:32
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????
liba2
23.07.07,09:35
Nerád sa miešam do diskusie interného charakteru, len chcem pripomenúť, že termín prechodu na euro je tu "coby dup". Pre účtovnícku obec to bude v prechodovom období - kým plne neprejdeme na euro a kým bude zo zákona nutné dvojité oceňovanie - znamenať podstatné zvýšenie objemu práce, možno až jej zdvojnásobenie. Mali by ste na to pripraviť svojich odberateľov...
To vážne? tak mne to ešte nedošlo.... ale od tejto chvíle sa tým budem intenzívne zaoberať.:--- A či to naši odberatelia príjmu? nooo, nebude to jednoduché, ale zabojovať treba. Vďaka za upozornenie :) :) :)
katkaj
23.07.07,09:37
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????

mimotemy ja mám len takú malú kozmetickú opravu. Jožko je Mihál nie Mihály ;)
mysimis
23.07.07,09:41
mimotemy ja mám len takú malú kozmetickú opravu. Jožko je Mihál nie Mihály ;)

Ospravedlňujem sa p. Mihálovi, že som ho premenovala. Môj klient sa volá Mihály..... Ďakujem za upozornenie.
petovsan
23.07.07,15:11
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????
... no podľa mňa budú musieť, ono im možno ani nič iné nezostane... veď ceny budú s prechodom na EUR určite zdvíhať všetci, tak prečo by nie účtovníci??? Naše "drahšie služby" budú mať predsa zakomponované v tých svojich službách, príp. rabatoch. A možno to bude k niečomu aj dobré, pretože tej práce pri účtovaní akejkoľvek firmy bude podstatne viac (ak nie dvojnásobne viac), takže kapacitne horšie na tom bude aj skupina tzv. "tiežúčtovníčiek" (t.j. absolventiek rýchlokurzov a pod.), ktoré svoje služby z dôvodu "uplatnenia sa na ekonom. trhu" dodávajú skutočne pod cenu.
Johanka
23.07.07,15:40
... najlepšie ceny v mojom okolí majú účtovníčky bez kurzu a bez akéhokoľvek oprávnenia na podnikanie :rolleyes: . Nedávno mi k takej odišiel dlhoročný klient, lebo som síce dobrá, ale drahá. Drahá rozumej asi toto - JÚ, paušálna mesačná platba rozpočítaná na položku cca 10 Sk/položka. Mzdy pre dvoch zamestnancov má v paušálnej platbe, ako dlhoročnému , bezproblémovému klientovi som cenu nemenila dlhýýý čas ... Tak som prišla na to, že nie som drahá, ale sprostá :( .
Ajuška
23.07.07,15:48
P. Mihály, máte úplnú pravdu, len či nám to naši odberatelia aj uznajú?????

...ak k tomu nepristúpime štýlom "Anče z Dereša"... pán veľkomožný dovolia??? ale naopak, použijeme oprávnenú argumentáciu, niet dôvodu k obavám...:rolleyes:
Ajuška
23.07.07,15:49
..tak som prišla na to, že nie som drahá, ale sprostá :( .

...na vlastných chybách sa učíme asi všetci najradšej...:rolleyes:
petovsan
23.07.07,16:01
... najlepšie ceny v mojom okolí majú účtovníčky bez kurzu a bez akéhokoľvek oprávnenia na podnikanie :rolleyes: . Nedávno mi k takej odišiel dlhoročný klient, lebo som síce dobrá, ale drahá. Drahá rozumej asi toto - JÚ, paušálna mesačná platba rozpočítaná na položku cca 10 Sk/položka. Mzdy pre dvoch zamestnancov má v paušálnej platbe, ako dlhoročnému , bezproblémovému klientovi som cenu nemenila dlhýýý čas ... Tak som prišla na to, že nie som drahá, ale sprostá :( .
... k tomuto dodám len toto:
v 12/2006 odo mňa odišiel klient s tým, že buď mu znížim cenu za svoje služby, alebo že má v zálohe lacnejšiu, pretože vraj si ma nemôže dovoliť. Tak som mu povedala, že nech teda neváha a prestúpi k nej. V priebehu 01-06/2007 mi asi 4x volal, že by rád poznal môj názor na zopár problémov, ktoré mu moja nástupkyňa nevedela vyriešiť. Pred týždňom mi zavolal, či by som si ho nemohla zobrať späť, že zaplatí, koľko si vypýtam, že veľmi ľutuje svoje rozhodnutie a bla... bla... bla, že mu treba dorobiť celé účto od 01/2007, pretože mu horko-ťažko polátala iba DPH... Klobúk pred ním dolu, že sa takto "znížil" a samozrejme si odo mňa vypočul aj patričný komentár, avšak z kapacitných a časových dôvodov som ho odmietla.
... nuž ... do tej istej rieky 2x nevstúpiš ...
Maruška54
23.07.07,17:23
...môžete mi prosím vás niekto vysvetliť výraz "tiežúčtovníčka" alebo "podomová účtovníčka", mám pri čítaní týchto výrazov taký nepríjemný pocit. Na živnosť robím 4 roky, mám 34 rokov praxe v štyroch zamestnaniach ako mzdová účtovníčka, materiálová účtovníčka, pokladníčka, finančná účtovníčka. Pred štyrmi rokmi ma zamestnávateľ prepustil /so mnou ďaľších šesťdesiat/, asi mi nebudete veriť ale v mieste bydliska ani v blízkom okolí som si prácu nenašla, keď už nie na inom tak to stroskotalo na tom že nemám vodičák, ale ja som v živote auto nemala tak na čo by mi bol vodičák. Mám aj kurz podvojného účtovníctva ktorý sa tu tiež spomína v súvislosti s "tiežúčtovníčkami", tak som sa dala na túto dráhu, snažím sa robiť poctivo, keď som začínala vôbec som nevedela cenové relácie, robila som pre známych a rodinu za kamarátske ceny, pretože som bola rada že mi pomohli, som totiž vdova a nijaký iný príjem do domácnosti nemám. Za odstupné som si kúpila počítač a programy a začala som. Pracujem doma, pretože mám chorú mamu, dvakrát som ju opatrovala tu u mňa v dvojizbovom byte, jedenkrát po srdcovej príhode päť mesiacov, druhýkrát po mozgovej príhode tri mesiace a to vždy v čase najväčšieho frmolu od novembra do marca. Stále je treba s ňou chodiť k lekárom a všeličo pre ňu vybavovať, takže pracujem po nociach a sobotách a nedeliach, takto mi to vyhovuje, ale zostanem pravdepodobne len "tiežúčtovníčka" a "podomováúčtovníčka".
Zdravím všetkých...Maruška:)
veronikasad
23.07.07,17:40
...môžete mi prosím vás niekto vysvetliť výraz "tiežúčtovníčka" alebo "podomová účtovníčka", mám pri čítaní týchto výrazov taký nepríjemný pocit. Na živnosť robím 4 roky, mám 34 rokov praxe v štyroch zamestnaniach ako mzdová účtovníčka, materiálová účtovníčka, pokladníčka, finančná účtovníčka. Pred štyrmi rokmi ma zamestnávateľ prepustil /so mnou ďaľších šesťdesiat/, asi mi nebudete veriť ale v mieste bydliska ani v blízkom okolí som si prácu nenašla, keď už nie na inom tak to stroskotalo na tom že nemám vodičák, ale ja som v živote auto nemala tak na čo by mi bol vodičák. Mám aj kurz podvojného účtovníctva ktorý sa tu tiež spomína v súvislosti s "tiežúčtovníčkami", tak som sa dala na túto dráhu, snažím sa robiť poctivo, keď som začínala vôbec som nevedela cenové relácie, robila som pre známych a rodinu za kamarátske ceny, pretože som bola rada že mi pomohli, som totiž vdova a nijaký iný príjem do domácnosti nemám. Za odstupné som si kúpila počítač a programy a začala som. Pracujem doma, pretože mám chorú mamu, dvakrát som ju opatrovala tu u mňa v dvojizbovom byte, jedenkrát po srdcovej príhode päť mesiacov, druhýkrát po mozgovej príhode tri mesiace a to vždy v čase najväčšieho frmolu od novembra do marca. Stále je treba s ňou chodiť k lekárom a všeličo pre ňu vybavovať, takže pracujem po nociach a sobotách a nedeliach, takto mi to vyhovuje, ale zostanem pravdepodobne len "tiežúčtovníčka" a "podomováúčtovníčka".
Zdravím všetkých...Maruška:)

Maruška, z toho čo píšeš, ty určite ani do jednej z týchto kategórii nepatríš. To sú účtovníčky, ktoré robia bez zmluvy, bez akéhokoľvek podpisu na dokladoch - a teda aj bez zodpovednosti za to, čo urobili. Samozrejme za nižšiu cenu, ako my "´živnostníci", veď si to môžu dovoliť. Neplatia žiadne dane ani odvody. A svojim klientom urobia, čo im vidia na očiach - ale len do prvej kontroly, žiaľ, neraz pri nich zodpovedné účtovníčky so znalosťou zákonov potom vyzerajú ako úplní blbci.

----------
Veronika
petovsan
23.07.07,18:33
... za tiežúčtovníčku považujem väčšinou dievčinu bez praxe, s 3-týždňovým kurzom účtovníctva, ktorá sa "hrá" na účtovníčku, samozrejme bez akejkoľvek zodpovednosti, hlbších vedomostí o príslušných zákonoch, bez živn. oprávnenia, mnohé z nich nemajú ani vzdelanie ekonomického smeru, účto spracovávajú doma po večeroch ako "fušky" a čo sa ich odmeny týka ... sú skromné a niektorým postačuje aj 500,-/mesiac/účt. spracovanie dokladov 1 firmy.
Nie jedenkrát som prerábala alebo prevzala po takejto slečne firmu a skutočne sa mi od údivu hlava otáčala okolo celého krku.
Maruška54
23.07.07,19:06
Ďakujem veľmi pekne!
mimaemma
27.07.07,11:12
Ked sa to tu tak rozobera, kolko si mam pytat za ucto firme, ktora sa len rozbieha, bude tam len jeden majitel - konatel, ale bude to aj s DPH a to dost komplikovanou, mesacne bude len par faktur.Poradi mi niekto?
evina
27.07.07,12:31
Ked sa to tu tak rozobera, kolko si mam pytat za ucto firme, ktora sa len rozbieha, bude tam len jeden majitel - konatel, ale bude to aj s DPH a to dost komplikovanou, mesacne bude len par faktur.Poradi mi niekto?

Nedá mi trocha zažartovať :) Budeš účtovať a DPHáčkovať toho majiteľa?

Záleží od počtu všetkých dokladov, t.j. pokladničných, bankových, faktúr, či budeš majiteľovi robiť aj mzdu a čo myslíš pod komplikovanou DPH. osobne mám min. sadzbu za PÚ 6 000,- SK /t.j. napr. na začiatku, bez ohľadu na počet dokladov -teraz myslím na počet smerom dolu, samozrejme to tak nebude ak viem hneď na začiatku, že bude napr. 1500 faktúr za rok/. Nepovažujem za ekonomické robiť PÚ pod nižšiu sadzbu.
apsgroup
27.07.07,13:15
Tú cenu za PU si myslela za ake obdobie???
mimaemma
27.07.07,17:15
Myslela som tym, ze firma bude musiet byt platcom DPH ... ftipalka:)
No nic, aj tak dakujem za radu. Ide o to, ze ja netusim, kolko toho naozaj bude, oficialna verzia je zopar faktur..
Chcem to robit na dohodu, som na rodicovskej, tak sa mi neoplati robit na zivnost a platit odvody.Vyjadri sa k tomu este aj niekto iny?
Aljok
27.07.07,17:19
Daj si pozor na to čo Ti tvrdia konatelia. Už sa mi stalo, že podľa nich zopár faktúr bolo vyše 200. Odvtedy si radšej tých "zopár" dokladov pozriem osobne.
Johanka
27.07.07,17:47
Ked sa to tu tak rozobera, kolko si mam pytat za ucto firme, ktora sa len rozbieha, bude tam len jeden majitel - konatel, ale bude to aj s DPH a to dost komplikovanou, mesacne bude len par faktur.Poradi mi niekto?

Brať ohľad na to, že firma sa iba rozbieha je úplne od veci. To ,že je iba jeden spoločník, ktorý je aj konateľ je síce fajn (nebojuješ s viacerými :) ), ale z pohľadu tvorby ceny za službu je to tiež irelevantné.
Nikdy never tomu, že dokladov je iba trochu, "Trocha" nie je SI jednotka, takže každý považuje za trochu niečo iné :) .
Komplikovaná DPH je horšia ako 2.000 odoslaných tuzemských faktúr mesačne.
Osobne nikdy nepoviem konečnú sumu predtým ako vidím hmotu ...
Johanka
27.07.07,17:47
Tú cenu za PU si myslela za ake obdobie???
Odpoviem za evinu - mesačne.
Ondrejková
01.08.07,11:10
Prosím Vás neviete mi niekto poradiť, ako postupovať v takom prípade, keď ma asi pred mesiacom oslovila jedna mladá slečna, že má problém zohnať narýchlo nejakú účtovníčku a potrebuje spracovať celý 2. Q/2007 ( bez miezd, nemá zamestnancov).
Ja som sa na to podujala, pomaly som ani nespala len, aby som stihla DPH do 25. júla. S odretými ušami som to stihla. Oznámila som jej výsledok 606 nadmerný odpočet. Bola veľmi šťastná a ďakovala mi z celej duše.
Keď však prišlo k plateniu, tak mi napísala, že je na dovolenke a príde až 13. augusta 2007 a že musím počkať.
Nemáme spísanú žiadnu hododu a ani zmluvu. Chcela som začať robiť účtovníctvo na živnosť, ale začali sme staviať rodinný dom a bol by tu problém s úverom. Tak som to odsunula až na január 2008.
Všetky doklady a šanóny mám pri sebe - výhoda? neviem
Poraďte mi ako postupovať!!! súrne
Ďakujem
Monika Kováčová
01.08.07,11:12
úplne bežná reakcia klienta, ktorá ma vôbec neprekvapuje.
Doklady sú samozrejme tvoje ESO v rukáve...

Nedá sa ti nič poradiť iné len ČAKAJ, a teš sa, že len do 14.8. :)
mysimis
01.08.07,11:14
Doklady nevydám z rúk pokým mi nezaplatia. Aspoň aká taká istota.
Johanka
01.08.07,11:17
Nuž , eso ako eso. Zadržiavaš cudziu vec ....
Monika Kováčová
01.08.07,11:21
ale ako sa tá cudzia vec dostala ku mne??? Žeby mi ju niekto dobrovoľne odovzdal? Klientka má malé páky...
Johanka
01.08.07,11:35
K zádržnému právu v tomto prípade by sa mohol vyjadriť nejaký právnik ...
V prípade sporu - vedela by preukázať ako jej vznikla pohľadávka voči mladej slečne ?
emgeton
01.08.07,11:36
ale ako sa tá cudzia vec dostala ku mne??? Žeby mi ju niekto dobrovoľne odovzdal? Klientka má malé páky...


Existuje niečo také ako súdny príkaz ....
emgeton
01.08.07,11:38
K zádržnému právu v tomto prípade by sa mohol vyjadriť nejaký právnik ...
V prípade sporu - vedela by preukázať ako jej vznikla pohľadávka voči mladej slečne ?

Správna poznámka.
Monika Kováčová
01.08.07,11:41
V prípade sporu - vedela by preukázať ako jej vznikla pohľadávka voči mladej slečne ?

veruže vedela.... ale nepatrí to medzi spôsoby zodpovedajúce bodu 14. Etikety... ;)
Maruška54
01.08.07,13:42
úplne bežná reakcia klienta, ktorá ma vôbec neprekvapuje.
Doklady sú samozrejme tvoje ESO v rukáve...

Nedá sa ti nič poradiť iné len ČAKAJ, a teš sa, že len do 14.8. :)
Ja som čakala takto tri mesiace, 26.3.2007 ma prostredníctvo emailu oslovil konateľ, s.r.o. založená 1.7.2006, plátca DPH, do spomínaného dátumu v účtovníctve ani čiarka, ani podané DPH /dostal dosť vysokú pokutu/. Samozrejme že do 2.4.2007 som mu to odmietla "stihnúť", podali sme nulové priznanie, urobila som to do 25.4.2007 všetko spätne, no a peňazí som sa dočkala až keď potreboval urobiť DPH za 2. Q 2007;)
Ondrejková
02.08.07,05:02
Takže radíte mi teda čakať a snáď sa aj dočkám....
Ale keď sa aj nedočkám sumy, na ktorej sme sa dohodli, tak budem mať
aspoň skúsenosť, že netreba veriť každému a všetko?!
Príjemný deň, ak sa udeje niečo tak dám vedieť...
veronikasad
02.08.07,06:12
Takže radíte mi teda čakať a snáď sa aj dočkám....
Ale keď sa aj nedočkám sumy, na ktorej sme sa dohodli, tak budem mať
aspoň skúsenosť, že netreba veriť každému a všetko?!
Príjemný deň, ak sa udeje niečo tak dám vedieť...

Z toho čo píšeš, neostáva ti nič iné len čakať. Účto si robila "načierno", takže ak ti aj nezaplatí, nemáš sa ako brániť.

-------------
Veronika
Vargová Katarína
06.08.07,16:09
Ahojte, velmi ste mi pomohli, co sa tyka JU.
Ale aj tak by som sa chcela spytat, kolko sa asi tak v priemere pyta za to JU?
Nie podla zamestnancov, ale podla dokladov (FA, VPD, PPD...)
dakujem vam za odpoved
Katka
bepo
07.08.07,04:43
K zádržnému právu v tomto prípade by sa mohol vyjadriť nejaký právnik ...
V prípade sporu - vedela by preukázať ako jej vznikla pohľadávka voči mladej slečne ?
Vedela by slečna dokázať že niečo účtovníčke odovzdala?
Anja111
07.08.07,04:47
Ahojte, velmi ste mi pomohli, co sa tyka JU.
Ale aj tak by som sa chcela spytat, kolko sa asi tak v priemere pyta za to JU?
Nie podla zamestnancov, ale podla dokladov (FA, VPD, PPD...)
dakujem vam za odpoved
Katka
Nakoľko je to individuálne, skús si ešte raz prečítať túto tému a určite nájdeš odpoveď aj na svoju otázku...
zeneta
07.08.07,09:04
Ahojte,
presla som si cely prispevok a aj ostatne a nenasla som info ktore by som potrebovala.
Vie niekto kolko stoji vypracovanie knihy jazd za cely rok, a aj za roky dozadu?

Dakujem za odpoved
petovsan
07.08.07,14:13
Z toho čo píšeš, neostáva ti nič iné len čakať. Účto si robila "načierno", takže ak ti aj nezaplatí, nemáš sa ako brániť.

-------------
Veronika

... nie som právnik, ale premýšľam, či by muselo zostať pri tom, že sa takéto účto robilo "načierno" .... myslím, že napr. zmluva o dielo podľa obč. zákonníka nemusí mať písomnú formu, alebo sa mýlim?
... a predsa tým, že boli účtovníčke odovzdané doklady ... bola prejavená vôľa objednávateľa, či nie?
evina
07.08.07,15:12
... nie som právnik, ale premýšľam, či by muselo zostať pri tom, že sa takéto účto robilo "načierno" .... myslím, že napr. zmluva o dielo podľa obč. zákonníka nemusí mať písomnú formu, alebo sa mýlim?
... a predsa tým, že boli účtovníčke odovzdané doklady ... bola prejavená vôľa objednávateľa, či nie?

Nie som tiež právnik, ale súhlasím s Tebou, že tento typ vzťahu nemusí byť zazmluvnený ani fakturovaný, ak samozrejme príjmy budú pekne priznané ako sa patrí a odberateľ si dokáže obhájiť zas túto položku v nákladoch.

Podpísať písomnú dohodu zákon naozaj nepredpisuje, je v záujme oboch strán ju podpísať aj pre prípadné riešenie sporov....
bambino87
13.08.07,07:36
chcela by som sa spytat, kolko pytate za "paušalistov"? Dakujem
blazonko
13.08.07,07:59
Ahojte, poraďte mi, koľko mám pýtať za vyhotovenie daňového priznania. Faktu by som to potrebovala vediet. Vdaka. Kto môžte, odpiste na gamblerka@atlas.sk.Vďaka
Orsz
13.08.07,08:09
chcela by som sa spytat, kolko pytate za "paušalistov"? Dakujem

Myslíš tých, čo si uplatňujú paušálne výdavky? Za spracovanie evidencie príjmov a celý výpočet + DP - okolo 2000,-Sk
bambino87
13.08.07,08:14
ano tych myslim a za odpoved dakujem
blazonko
14.08.07,09:38
[Ahojte, poraďte mi, koľko mám pýtať za vyhotovenie daňového priznania. Fakt by som to potrebovala vediet. Vdaka. .Vďaka
Orsz
14.08.07,10:17
[Ahojte, poraďte mi, koľko mám pýtať za vyhotovenie daňového priznania. Fakt by som to potrebovala vediet. Vdaka. .Vďaka

Pre fyzickú osobu 1000,-, pre právnickú 2000,-sk.
blazonko
14.08.07,10:21
Vdaka,pomohol si.
emgeton
14.08.07,10:21
Pre fyzickú osobu 1000,-, pre právnickú 2000,-sk.


To je za vypísanie tlačiva, alebo za kompletné posúdenie oprávnenosti výdavkov a pod. ?

Na okraj :
Faktúrujete to ako čo ?
blazonko
14.08.07,10:28
Sama este neviem,co a ako.To ma len znamy poziadal,ci mu budem moct spravit DP.Sama neviem,ci mu ho len vypisem,alebo budem musiet davat vsetko dokopy.
mysimis
14.08.07,10:59
Sama este neviem,co a ako.To ma len znamy poziadal,ci mu budem moct spravit DP.Sama neviem,ci mu ho len vypisem,alebo budem musiet davat vsetko dokopy.

V tom je veľmi veľký rozdiel či to budeš len vypisovať alebo aj účtovať. Všetko závisí od toho koľko práce s tým budeš mať.
blazonko
14.08.07,11:12
Jasné,to sa ešte uvidí.Aj som mu povedala,aby si pripravil peňaženku. Povedala som mu sumu 5000,- v zavislosti od množstva roboty.
mysimis
14.08.07,11:15
Daj si pozor na to, aby si neurčovala cenu skôr ako zhodnotíš koľko práce budeš mať s účtovníctvom a aj v akom stave Ti to prinesie a hlavne kedy. Tiež nie je jedno či zamestnáva niekoho, či je platcom DPH a aj ako často Ti bude doklady prinášať.
heluška
14.08.07,11:20
Pripájam sa do tejto témy, chcela by som vedieť či je reálna suma 6000,00 Sk mesačne za účto, právnická osoba, mesačný platca DPH cca 200 položiek/ faktúry, banka, pokladňa - zatiaľ nová firma od 02/2007, 4 zamestnanci, 5 dohodárov,- čiže aj mzdy sú v tom, 2 leasingy, ďakujem za váš názor.
blazonko
14.08.07,11:21
Jasne,vdaka za radu.
Zoltán Kovács
14.08.07,11:34
Pripájam sa do tejto témy, chcela by som vedieť či je reálna suma 6000,00 Sk mesačne za účto, právnická osoba, mesačný platca DPH cca 200 položiek/ faktúry, banka, pokladňa - zatiaľ nová firma od 02/2007, 4 zamestnanci, 5 dohodárov,- čiže aj mzdy sú v tom, 2 leasingy, ďakujem za váš názor.

Podľa mňa je to málo.
heluška
14.08.07,11:55
Ďakujem za Váš názor, mne sa to tiež nevidí tak veľa, lenže majiteľ f. si myslí niečo iné, no skúsim sa s ním ešte porozprávať. A to som ešte nepísala o tom, ako zháňam doklady, pretože to majú viete asi kde.
Zoltán Kovács
14.08.07,13:39
Ďakujem za Váš názor, mne sa to tiež nevidí tak veľa, lenže majiteľ f. si myslí niečo iné, no skúsim sa s ním ešte porozprávať. A to som ešte nepísala o tom, ako zháňam doklady, pretože to majú viete asi kde.

Keď k problematike účtovníctva majú takýto prístup, tak potom radšej neprijať ponuku, a ani nepokúšať sa dohodnúť. Niet toľko peňazí, aby ma zaplatili za to, že ešte ja ich budem naháňať kvôli dokladom.
Orsz
14.08.07,15:33
Keď k problematike účtovníctva majú takýto prístup, tak potom radšej neprijať ponuku, a ani nepokúšať sa dohodnúť. Niet toľko peňazí, aby ma zaplatili za to, že ešte ja ich budem naháňať kvôli dokladom.


Bohužiaľ, nie každý si to môže takto povedať. Nie je ľahké zohnať serióznu firmu, a treba aj z niečoho žiť :rolleyes: .
otázka
14.08.07,16:26
Keď k problematike účtovníctva majú takýto prístup, tak potom radšej neprijať ponuku, a ani nepokúšať sa dohodnúť. Niet toľko peňazí, aby ma zaplatili za to, že ešte ja ich budem naháňať kvôli dokladom.
Tiež s tým nesúhlasím, možno je na tom tak, že má aspoň nejakého toho klienta ( netvrdím ). Ale z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že pokiaľ chce byť niekto mojim klientom ( už teraz, a začiatočníci u mňa na to prídu ), mám svoj systém, ktorý jednoducho vyžadujem. Tiež som vyvolávala, naháňala, prízvukovala ( zo začiatku ), ešte predpisovala šeky na úhradu do poisťovní, čo nemali BÚ a uhrádzali 1x krát. Stretla som sa aj s uznaním, ktoré mi prejavili a povedali, že práve pre toto idú ku mne od inej účto. Taktiež účtovníčka im nevedela dať napr.základné informácie o ich konkrétnych problémoch. Pokiaľ je niekto mojim klientom má poradenstvo zdarma, v rámci normálu. Jedno čo ešte robím a robiť budem pre svojich klientov, ktorých sa týkajú minimálne odvody do ZP a SP vždy pri zmene minim.mzdy upozorním o výške odvodu do príslušnej poisťovne a príslušnom dátume formou SMS.
Zoltán Kovács
14.08.07,19:35
Bohužiaľ, nie každý si to môže takto povedať. Nie je ľahké zohnať serióznu firmu, a treba aj z niečoho žiť :rolleyes: .

To je pravda, lenže zamysli sa, že koľko času tým stratíš, namiesto toho aby si prijala serióznejšiu prácu. Utopíš sa v povinnostiach, za menej peňazí, kým za ten istý čas môžeš tie isté peniaze zarobiť ľahšie. Radšej zobrať 2-3 menšie firmy, ktoré nemajú takú veľkú agendu, a tie peniaze, ktoré by som dostal za tú väčšiu a pracnejšiu robotu rozdelím medzi ne .Teda či od jednej firmy 6000, alebo od 3 po 2000, konečný efekt je rovnaký.
cloe
14.08.07,20:04
Mne by sa videlo práve tak akurát tých 6000,--. Aspoň v našom regióne by som ťažko dostala viac za takúto firmu.
Zoltán Kovács
14.08.07,20:07
Mne by sa videlo práve tak akurát tých 6000,--. Aspoň v našom regióne by som ťažko dostala viac za takúto firmu.

Mne sa pozdáva tak od 8 tisíc a vyššie.
cloe
14.08.07,20:18
Mne sa pozdáva tak od 8 tisíc a vyššie.

Mám síce za jednu takúto podobnú firmu 9 tisíc, ale k tomuto klientovi chodím 2x do týždňa a vždy tam strávim určitý čas. Je v tom to poradenstvo, komunikácia s bankami a pod.
andreaS
15.08.07,08:13
Prevzala som uctovnictvo v priebehu roka. Rok 2006 sa uctoval v inom softveri a prva uctovnicka, 2007 novy softver - druha uctovnicka a v aprili 2007 som zacala uctovat ja - tretia uctovnicka. Po prvej mam archiv ucta 2006 z omegy, kt. rozumiem. Druha si otvorila rok ako vedela avsak neodovzdala mi stavy uctov. Teraz sa odo mna ocakava, ze prekontrolujem uctovanie prvych dvoch mesiacov, ci uz z hladiska spravneho zauctovania, zaroven ci su zauctovane na dobre stredisko plus nasledna kontrola dph (a zadarmo to robit nemienim a druha uctovnicka to opravit urcite nepride).

Su to 4 prevadzky a z programu som cca vypocitala mnozstvo dokladov takto:
- vystavene faktury s dobropismi = 75
- prijaté faktúry = 1143
- prijaté dobropisy = 121
- pokladňa = 962 dokladov
- banka = 160 výpisov (maju 5 bank a vypisy su denne, tri banky maju uplne minimalne pohyby, dalsie dve maju denne minimalne 10 pohybov, ked sa uhradzaju faktury tak aj 50 poloziek na 1 vypise)
- interne doklady - hlavne zapocty, tych je do 10
- skladovy pohyb z prevadzok
- zaevidovanie majetku do programu

Doplnim len, ze nie je mozne nahodit tieto mesiace odznovu, musim to len kontrolovat doklad za dokladom. To je zhruba tak vsetko.

Kolko by ste si vypytali za takuto kontrolu?
blazonko
15.08.07,08:29
Neviem kolko by som si vypitala,ale viem,ako si pripadas. Ja som sice ucto preberala na zaciatku roka v tom istom programe.Avsak robim ho uz rok a len teraz sa mi ho podarilo dat konecne dokopy tak, aby sa v tom dalo vyznat.Takze presne viem,ake je to hladat nieco v bordeli. Bud rada,ze si za to aspon mozes nieco pytat.Ja som tu robotu mala zaplatenu v mesacnej vyplate 8 500,- Sk a este aj zdrba za to,že som bravala notebook so sebou.
andreaS
15.08.07,08:34
ono je este otazne, ci vobec budu chciet zaplatit, ale nezacnem kontrolu kym sa nedohodneme financne, ak to budu povazovat za sucast mojho ohodnotenia, tak maju smolu, ziadna kontrola sa konat nebude a dokonca som schopna aj odist. Pretoze to je take kvantum dokladov, ze snad neocakavaju, ze ostanem kazdy den dlhsie aby to bolo hotove.. no nehrozi... potom nech si zavolaju tu druhu uctovnicku a nech tu nad tym sedi kolko chce, lenze to by som zas bola nervozna, co mi porobi v "mojom" uctovnictve... a sediet tu s nou nemienim..
Zoltán Kovács
15.08.07,13:25
Podľa Vás je normálne, že medzi ohodnotením externého a interného účtovníka (na HPP) by bol rozdiel 27 tisíc Skk. Pritom robia tú istú prácu.
andreaS
16.08.07,05:59
no tak mam debat s vedenim firmy za sebou a mozno sa niekomu bude zdat vela niekomu malo, ale vypytala som si 50tis :) Ak sa vedeniu bude zdat vela, tak mame kam znizovat a mozeme sa dostat na sumu obom priaznivu a ak to vezme, tak budem stastna prestastna :) i ked to bude obnasat tlacit si vseliake zostavy a bravat si ich na kontrolu domov..
szidzsi
24.08.07,17:21
Ahojte Poraďáci! Už dlhší čas mám nastavenú tému Pošuškajte koľko pýtať, lebo najväčšie problémy mám s finančným ohodnotením vlastnej práce. Snažím sa vytvoriť cenník. Tí ktorí máte v cenách podvojného účtovníctva uvedenú cenu za účtovnú položku - máte na mysli cenu za doklad alebo za riadok v denníku? Totiž môj program jednu faktúru u platiteľa DPH /celkom, základ, DPH/ účtuje v 3 riadkoch v denníku. Ďakujem!:)
Monika Kováčová
25.08.07,07:58
cena je za riadok: Základ + DPH
napr. VPD za materiál
501AE/211
343AE/211

sú dve účtovné položky
Heni
27.08.07,09:58
ak preberáte účtovníctvo v prostred roka, treba ponahadzovať aj tie mesiace kým ste ho nerobili vy... koľko zapýtať za toto zaúčtovanie?
Monika Kováčová
27.08.07,10:23
toľko ako pri normálnom účtovaní... nie je medzitým žiadny rozdiel, niekedy je to dokonca horšie...
karcoolka1
27.08.07,10:33
Chcem sa vyjadriť na ten 27-tisícový rozdiel ...
Je to dosť!
Ale podľa mojej skúsenosti, dôležitejšie je porovnávať vedomosti a výkon účtovníka.
Ja osobne som prebrala účtovníctvo ako zamestnanec HPP od externej účtovníčky. To vám poviem... hrôza. Dohrávam prvé 3 mesiace. Šefa stále zarážam mojími zisteniami. Zlý výpočet cesťákov, zlé vedenie valutovej pokladnice, zlý leasing... Vo všetko sa dá viac dať do daňových nákladov.
Takže drobnosti opravujem automaticky.
No komplexnú opravu cesťákov 14 zamestnancov za 2 mesiace v zahraničí som mu navrhla za 30tis.Sk. Zdá sa mu to veľa!
Čo myslíte? Ušetrím mu na dani z príjmov 125 tis.Sk, a to nehovorím o odvodoch a prípadnej kontrole...
Heni
27.08.07,10:49
toľko ako pri normálnom účtovaní... nie je medzitým žiadny rozdiel, niekedy je to dokonca horšie...
dakujem, aj ja som tak myslela...
Ondrejková
27.08.07,10:53
Koľko by ste pýtali za jednoduché účtovníctvo cca. 40 bločkov/mesačne, 20 - 25 riadkov VBÚ, 4 - 5 faktúr, neplátca DPH, ale :
náklady týkajúce sa účtovníctva mi prepláca, takže VPD kupujem sama, tiež šanóny a iné.
Taktiež koľko za daňové priznanie a RZZP?
Vďaka
MichaelaMA
28.08.07,10:51
Prosím poraďte mi koľko mám pýtať za vedenie účtovníctva poisťovákom? Mesačne uzavrú tak desať zmlúv, ale výdavkov neviem koľko. Je rozdiel v tom, či to majú aj na živnosť alebo nie? Ja si myslím, že cena by mala byť tá istá. Skúste povedať cenu mesačne s tým, že DP je už v cene. Budem Vám veeeeeeľmi vďačná.
vlasto77
04.09.07,14:37
Dobrý deň,


rád by som sa dozvedel koľko sa pýta od klienta za spracovanie podkladov k úveru v JU a PU, napríklad SLSP má dosť rozsiahlý súbor, ktorý je potrebné vyplniť + je potrebné úrobiť projekciu asi na 5 rokov. Som z Prešovského kraja.

Vďaka
ekopo
04.09.07,14:51
Dobrý deň,


rád by som sa dozvedel koľko sa pýta od klienta za spracovanie podkladov k úveru v JU a PU, napríklad SLSP má dosť rozsiahlý súbor, ktorý je potrebné vyplniť + je potrebné úrobiť projekciu asi na 5 rokov. Som z Prešovského kraja.

Vďaka
odpovedal by som k celej problematike "koľko pýtať" asi tolko: keď si zavolám murára/obkladača/podlahára/kúrenára..... (ctím si remeslo) do bytu, bez mihnutia oka mi povie cenu 200,-Sk / hod. Ceníš si svoju prácu na menej?
Pozn. nie som z Prešovského kraja
Zoltán Kovács
12.09.07,12:19
odpovedal by som k celej problematike "koľko pýtať" asi tolko: keď si zavolám murára/obkladača/podlahára/kúrenára..... (ctím si remeslo) do bytu, bez mihnutia oka mi povie cenu 200,-Sk / hod. Ceníš si svoju prácu na menej?
Pozn. nie som z Prešovského kraja

Keby len 200 Sk/hod. Informoval som sa ohľadne zateplenia domu. Bez problémov povedali 350,- Sk/m2. A to je uloženie 2 polystyrénových tabúľ o rozmeroch 1m x 0,50m. Takže podľa toho si stanovujme svoje ceny. Ktorá práce je zodpovednejšia?
Gabi03
12.09.07,12:42
Keby len 200 Sk/hod. Informoval som sa ohľadne zateplenia domu. Bez problémov povedali 350,- Sk/m2. A to je uloženie 2 polystyrénových tabúľ o rozmeroch 1m x 0,50m. Takže podľa toho si stanovujme svoje ceny. Ktorá práce je zodpovednejšia?

mimotemy Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu. ;)
Zoltán Kovács
12.09.07,12:48
mimotemy Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu. ;)

To mi je jasné, že je tam aj "piplačka". Ale vyrátaj za koľko dni sú schopní ukončiť jeden rod.dom čo má cca 160-180 m2 plochy na zateplenie, a potom vyrátaj, že tú sumu ako účtovník za aký čas si schopná zarobiť, a ešte aj zodpovednosť máš väčšiu.
evina
12.09.07,12:52
mimotemy Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu. ;)

A do našej práce je treba započítať know how /sústavné štúdium zákonov predpisov atď. atď./, a to je tiež "piplačka:)
Zoltán Kovács
12.09.07,12:54
mimotemy Po uložení tých tabúľ je tam ešte nejaká tá práca a viac "piplačka", a predpokladám, do tej ceny zarátali aj túto prácu. ;)

K tej piplačke ešte toľko, že je to natoľko "odborná a špeciálna" práca, že to na vlastnom dome robím sám. Len kto mi zaplatí tých 300,- SK na m2.:D
evina
12.09.07,12:55
K tej piplačke ešte toľko, že je to natoľko "odborná a špeciálna" práca, že to na vlastnom dome robím sám. Len kto mi zaplatí tých 300,- SK na m2.:D

manželka ....:D
Gabi03
12.09.07,12:57
K tej piplačke ešte toľko, že je to natoľko "odborná a špeciálna" práca, že to na vlastnom dome robím sám. Len kto mi zaplatí tých 300,- SK na m2.:D

No ak to dokážeš urobiť aj ty, asi by si si mal zmeniť profesiu. :D Veď aj lepšie vynáša. ;)
Zoltán Kovács
12.09.07,12:58
manželka ....:D

Zatiaľ nemám.
Zoltán Kovács
12.09.07,13:03
No ak to dokážeš urobiť aj ty, asi by si si mal zmeniť profesiu. :D Veď aj lepšie vynáša. ;)

Nie nechcem zmeniť profesiu. Profesia nie vždy je len o peniazoch , ale aj o tom čo človek rád robí.
P.S. Mám panický strach z výšok.:D
DMK
15.09.07,19:23
Ahojte,
Iva, tiež si myslím, že sa podceňuješ.
Náš cenník je nasledovný:
Počet zamestnancov x 400 Sk
Nástup, výstup pracovníka + 100 Sk
DVP x 250 Sk
Počet rekapitulácií x 100 Sk
Ročné spracovanie
Počet zamestnancov x 200 Sk
Minimálna sadzba 1 000 Sk

Keď má niekto 1 zamestnanca, minimálne zaplatí 1 000 Sk. Pod 1 000 Sk mzdy nerobíme.
Rekapituláciou sa myslí počet poisťovní.

V nasom okolí za spracovanie miezd sú ceny ešte vyššie.

A klienti sú s nami spokojní, neodchádzajú.
bredikova
15.09.07,21:53
Super, asi sa presťajhujem do Bratislavi. V miestach vzdialenejších od Bratislavi sú tieto sumy nižšie, tak asi o polovicu (250, 50, 150 ....) . Len nechápem ten počet rekapitulácii. To ako účtuješ?
evina
16.09.07,04:43
Super, asi sa presťajhujem do Bratislavi. V miestach vzdialenejších od Bratislavi sú tieto sumy nižšie, tak asi o polovicu (250, 50, 150 ....) . Len nechápem ten počet rekapitulácii. To ako účtuješ?

Nie je Bratislava ako Bratislava. Aj keď propagujem, že nemáme podceňovať svoju prácu, tak toto je zatiaľ najvyššia cena za mzdy, o ktorej viem...
DMK
16.09.07,18:36
Ahoj Bredikova,
Rekapituláciou sa myslí počet poisťovní. Keď robíme výkazy do 2 poisťovní
2 x100, keď do troch tak 3 x100 a pod.
To pripočítame k celkovému výpočtu.
Ešte podotýkam, že nerobíme personálnu agendu, neprihlasujeme a ani neodhlasujeme pracovníkov z poisťovní.
Preto som to zverejnila, že ja sa stretávam ešte s vyššími cenami.
Tak porozmýšľajte.
Zoltán Kovács
16.09.07,18:40
Ahoj Bredikova,
Rekapituláciou sa myslí počet poisťovní. Keď robíme výkazy do 2 poisťovní
2 x100, keď do troch tak 3 x100 a pod.
To pripočítame k celkovému výpočtu.
Ešte podotýkam, že nerobíme personálnu agendu, neprihlasujeme a ani neodhlasujeme pracovníkov z poisťovní.
Preto som to zverejnila, že ja sa stretávam ešte s vyššími cenami.
Tak porozmýšľajte.

Tak toto som uplne mimo. Ja robím účto, aj mzdy od BA len 26 km, a o takýchto cenách môžem len snívať. A o tom ani nehovorím, že prihlasovanie a odhlasovanie + pers.agenda je samozrejmosťou a aj podávanie výkazov do poisťovni.
Johanka
16.09.07,18:46
Keď má niekto 1 zamestnanca, minimálne zaplatí 1 000 Sk. Pod 1 000 Sk mzdy nerobíme..
Tomuto hovorím podpora zamestnávania - keď má dvoch zamestnancov, vyjde ho to lacnejšie, nie :--- ?


A klienti sú s nami spokojní, neodchádzajú.
Nesebakriticky priznávam, že aj ja mám (dokonca veľmi) spokojných klientov, ale keby som rozbalila ako cenník to, čo píše DMK, tak môžem začať chovať pavúkov. Prah mojej kancelárie by nikto neprekročil :rolleyes: .
Melnick
16.09.07,18:52
Ani radšej nenapíšem moju odmenu za jednu spracovanú mzdu, odovzdané výkazy - komplet do všetkých poisťovní,lebo by ste ma ukameňovali a pridal by sa k Vám aj môj manžel.:o
Zoltán Kovács
16.09.07,18:53
Ani radšej nenapíšem moju odmenu za jednu spracovanú mzdu, odovzdané výkazy - komplet do všetkých poisťovní,lebo by ste ma ukameňovali a pridal by sa k Vám aj môj manžel.:o

To máš také vysoké, alebo nízké?
Melnick
16.09.07,18:56
podúrovňové - čiže nízke oproti DMK.:mad: Myslíš ,že by sa manžel pridal ku kameňujúcim,keby boli vysoké?????:D :)
jamis
16.09.07,19:04
No po tomto som úplne v šoku...V našom malom mestečku sa im zdá veľa, keď za 1 zamestnanca pýtam 100,-- Sk a za každého ďaľšieho 50,-- Sk a majú to aj so všetkými papierovačkami.
Asi sa budem musieť presťahovať do BA.
Melnick
16.09.07,19:07
No po tomto som úplne v šoku...V našom malom mestečku sa im zdá veľa, keď za 1 zamestnanca pýtam 100,-- Sk a za každého ďaľšieho 50,-- Sk a majú to aj so všetkými papierovačkami.
Asi sa budem musieť presťahovať do BA.
A to si ani nie tak ďaleko od vysnívanej BA a čo už mi periférni ?????
jamis
16.09.07,19:11
Budete sa tiež musieť presťahovať.
Zoltán Kovács
16.09.07,19:13
Budete sa tiež musieť presťahovať.

Ale kam? Veď ani BA nie je ako BA. Ceny sú aj tu veľmi rozdielne.
kura
16.09.07,19:15
Keď si čítam túto tému, chcem sa opýtať ľudí, ktorí pracujú vo firmách ktoré spracúvajú externe účto aj mzdy iným firmám , koľko firiem máte na starosti - celkový počet položiek za mesiac + počet zamestnancov, ktorým spracúvate mzdy a ak sa nebojíte tak aj približnú mzdu.
Ďakujem
Melnick
16.09.07,19:20
Budete sa tiež musieť presťahovať.

Nehrozí. Len aby sa oni nesťahovali , za nami. :D :D :D
Zoltán Kovács
16.09.07,19:21
Keď si čítam túto tému, chcem sa opýtať ľudí, ktorí pracujú vo firmách ktoré spracúvajú externe účto aj mzdy iným firmám , koľko firiem máte na starosti - celkový počet položiek za mesiac + počet zamestnancov, ktorým spracúvate mzdy a ak sa nebojíte tak aj približnú mzdu.
Ďakujem

Síce robím sám pre seba ale spracovávam mzdy v 16 firiem a cca. 80 ľudí. A z toho mám cca. 16 tis.
jamis
16.09.07,19:31
Ale kam? Veď ani BA nie je ako BA. Ceny sú aj tu veľmi rozdielne.

Myslím, že do BA by som sa asi nesťahovala za žiadnu cenu. Tu mi je dobre aj keď veľa na mzdách a účtu nezarobím. Peniaze nie sú všetko.
Melnick
16.09.07,19:33
Myslím, že do BA by som sa asi nesťahovala za žiadnu cenu. Tu mi je dobre aj keď veľa na mzdách a účtu nezarobím. Peniaze nie sú všetko.
aj Rockeffeller to hovoril :D :D :D
Johanka
16.09.07,19:34
... veru, niet nad pocit z dobre vykonanej práce :cool: .
jamis
16.09.07,19:38
Ale niekedy si ozaj pripadám ako dobročinný spolok....:eek:
evina
16.09.07,19:47
A to si ani nie tak ďaleko od vysnívanej BA a čo už mi periférni ?????

Keďže som rodená bratislavčanska rada by som uviedla veci na správnu mieru.
Pri spracovaní účtovníctva stredným podnikateľom bojujeme s cenami podobne ako Vy všetci ostatní bez rozdielu, či v Senci, či na Orave, či v Košiciach. Zoberte prosím do úvahy, že ceny u nás aj musia byť niečo vyššie- viete všetci veľmi dobre, že ceny na základné živobytie sú v Bratislave niekoľkokrát vyššie, čo ani tie o niečo vyššie ceny nevykryjú- spomeniem len ceny bytov a služieb spojených s bývaním v Bratislave.... veľa ráz som písala, aby sme nepodceňovali svoju prácu a nesúhlasím s príspevkami, v ktorých sa ľudia pýtajú, či je veľa 3000 SK za PÚ alebo 100 SK za mzdy/zamestnanec.

Neviem si podobne ako Vy /pričom nechcem povedať, že ak sú takí klienti, ktorí zaplatia nie je to adekvátne ohodnotenie, veď sami viete, čo je okolo zamestnanca vo všetkých oblastiach roboty-sem by som dala však aj tie prihlášky a odhlášky/ predstaviť, ak vykonávam strednému podnikateľovi PÚ za 12 000 , aby som cenu navýšila o 8 000 za mzdy 8 pracovníkov- asi by som vo veľa prípadoch nepochodila. K tomu by som asi mala dvihnúť adekvátne cenu aj za to PÚ, takže pomaly dôjdem k 25 000...
Je pravdou, že v Bratislave pôsobia niektoré veľké firmy, napr. aj auditórske, ktoré majú iných zákazníkov .....ako stredných podnikateľov. DMK si píšeš v nicku, že si auditor, možno je to aj Tvoj prípad...áno takéto firmy majú nepochybne širšie možnosti na získanie solventných klientov v Bratislave, kde je aj veľa firiem so zahraničnou účasťou....
Pravdou však je, že vo všeobecnosti to nie je bežná cena v Bratislave, tak sa nikam nesťahujte :D;), ale ani sa nepodceňujte s cenou za svoju prácu i keď nie ste z Bratislavy:)

.
Melnick
16.09.07,20:08
Evina, vôbec som sa mojim príspevkom nechcela dotknúť " bratislavčanov",ale zrejme ceny účtovníctva sú neporovnateľné ,pretože
veľa účtovníckych firiem u nás spracováva účto pre BA firmy.
O bytoch a ich cene v BA mlčím- sú to nekresťanské ceny, ale budeš sa čudovať: ml. dcéra u nás platí mesačne za menší byt viac,ako staršia v BA za väčší a v celkom lukratívnej časti BA:eek: . / počet osôb rovnaký/. To s tým sťahovaním mal byť trochu žart, ale asi nevypálil veľmi žartovne. Prepáč.
evina
16.09.07,20:12
Evina, vôbec som sa mojim príspevkom nechcela dotknúť " bratislavčanov",ale zrejme ceny účtovníctva sú neporovnateľné ,pretože
veľa účtovníckych firiem u nás spracováva účto pre BA firmy.
O bytoch a ich cene v BA mlčím- sú to nekresťanské ceny, ale budeš sa čudovať: ml. dcéra u nás platí mesačne za menší byt viac,ako staršia v BA za väčší a v celkom lukratívnej časti BA:eek: . / počet osôb rovnaký/. To s tým sťahovaním mal byť trochu žart, ale asi nevypálil veľmi žartovne. Prepáč.

Ja som to pochopila ako žart a ani som to nezobrala ako dotknutie bratislavčanov:) ani v najmenšom-to, že som rodená bratislavčanska som zdôraznila preto, že poznám pomery v Bratislave:).
Pravdou však je, že vo všeobecnosti prevláda mienka, že v Bratislave sa máme, resp. len v Bratislave sa môžu pýtyť takéto vysoké ceny , a na to som chcela upozorniť, že tomu tak nie je:):)
P.s. Veď pozriete kolegyňu M...ú v Košiciach ako sa darí;)

P.s. to aby ste sa nesťahovali bol z mojej strany tiež žart, že si až tak neprilepšíte...
Kazu
16.09.07,22:45
Myslím, že do BA by som sa asi nesťahovala za žiadnu cenu. Tu mi je dobre aj keď veľa na mzdách a účtu nezarobím. Peniaze nie sú všetko.

Ale skús ich nemať :---
Ondrejková
18.09.07,10:13
Niekde v týchto príspevkoch som čítala, že najlepšie je overovať si množstvo práce (teda účtovníctva) radšej osobne, lebo niekomu sa bude zdať fráza :"Bude toho málo - fakt málo"?
Dohodnutá cena za zaúčtovanie pár faktúr, 2 x dohoda o vykonaní práce a DPH bola 1 500,-- Sk.
No keď som danú prácu spravila a došlo k platbe tak sa mi rozum zastavoval nad tým, ako si to tie firmy predstavujú:
z tej frázy bude toho fakt málo sa akosi podivne vykľulo toto:(mesiac)
faktúr - 30 (OF, DF)
bločky - 107 kusov
kniha jázd - 30 bločkov
dobropis - 1 krát
hlásenie na colný úrad - 1 krát
prihlásenie DVP - 1 krát
Zúčtovacia a výplatná listina - 3 x DVP
(a s tým súvisiace doklady ku mzdám)
k tomu sa ešte pridružil sklad - ide o bar
A ona mi povie aby som si to len tak nenabaľovala, veď sme sa dohodli na sume 1500,-- Sk?????????????????????
Ondrejková
18.09.07,10:19
Zabudla som dopísať, že som jej teraz povedala sumu 3 400,-- Sk a jej sa to zdá strašne prehnaná suma?
A je?
emgeton
18.09.07,10:29
Zabudla som dopísať, že som jej teraz povedala sumu 3 400,-- Sk a jej sa to zdá strašne prehnaná suma?
A je?

Mne to vychádza, že ste jej to spravili s cca 50% zľavou.

Nedohadujte paušál bez zistenia skutočného rozsahu účtovníctva ani nestanovujte orientačnú cenu za celok, klienti sa týchto údajov potom radi držia, hlavne ak sú poddimenzované.
sway
18.09.07,10:38
No ja by som Ti len poradila - po mnohých skúsenostiach robím tak, že si robím s klientom zmluvu , ktorá má viac častí:
A.Ocenenie úkonov:
rozpisujem cenu za doklad, položku, DPH výkaz, mzdy ... jednoducho za každý úkon
B. Dohodnuté podmienky:
(napr, tak ako si sa dohodla)
- Cena sa stanovuje na 1 500,-/ mesiac na dobu napr. 3 mesiacov
- Cena sa po uplynutí tejto doby zmení pokiaľ bude sumár vykonaných prác podľa cien jednotlivých úkonov presahovať dohodnutú cenu.
- V prvej fakturácii po zvýšení ceny vyúčtujú úkony, ktoré nepokryla dohodnutá cena 1 500,-


je naozaj dôležité jasne si spraviť zmluvu a potom Ťa nik nemôže obviniť že si niečo "nabaľuješ" ;) ;)
Ondrejková
18.09.07,10:41
Ak sa Vám ozve nový klient, tak mu predložíte nejaký cenník alebo niečo podobné, alebo ako prebieha dohadovanie ceny práce u Vás?
Lebo ja mám taký pocit, že na mňa sa lepia len takí, ktorí chcú vidieť prácu hotovú a keď príde k platbe, tak veď toho nebolo tak veľa a nedala by sa spraviť nejaká tá zľava??????
Je mi z nich zle?
Ondrejková
18.09.07,10:44
Nemohla by si mi poslaľ nejaký vzor zmluvy na môj mail?
Prosím!!!
Zoltán Kovács
18.09.07,10:46
Ak sa Vám ozve nový klient, tak mu predložíte nejaký cenník alebo niečo podobné, alebo ako prebieha dohadovanie ceny práce u Vás?
Lebo ja mám taký pocit, že na mňa sa lepia len takí, ktorí chcú vidieť prácu hotovú a keď príde k platbe, tak veď toho nebolo tak veľa a nedala by sa spraviť nejaká tá zľava??????
Je mi z nich zle?

Pri prvotnom kontakte zisťujem množstvo dokladov, počet zamestnancov, či je mesačný alebo 1/4 ročný plátca dph. Potom pristupujem k návrhu ceny, s tým, že tá cena je na prvé tri mesiace, a potom podľa skutočného rozsahu prác sa upraví. To všetko mám aj zmluvne podchytené. A priznám sa, že niekedy aj pustím z tej prvotnej ceny, ak je menej práce ako som odhadoval. A to klienti oceňujú. A dôležité ceny mám vždy stanovené na 12 mesiacov. Po 12 mesiacov si znova sadneme a korigujeme cenu.
mysimis
18.09.07,11:00
Nemohla by si mi poslaľ nejaký vzor zmluvy na môj mail?
Prosím!!!

Vzor zmluvy ja napr. aj tu: http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=86
liba2
18.09.07,12:11
.... lenže Ondrejková potrebuje práve tú časť zo zmluvy, ktorá rieši cenu za službu, a to vzor neobsahuje.
Melnick
18.09.07,12:18
Nemohla by si mi poslaľ nejaký vzor zmluvy na môj mail?
Prosím!!!
Ak Ti ide o ceny, skús sa motivovať tu:
http://www.eurobilanc.sk/ceny.htm

Keby som poradu objavila skôr,nemusela som byť taká ...........:)
Kazu
18.09.07,13:44
Prečo toto nie je odborná porada? Melnick dala by som ti bod. Už to mám vytlačené, zarámované a zavesené na viditeľnom mieste.
Ondrejková
19.09.07,07:35
Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Včera som sa už nemohla ozvať, niečo mi do toho prišlo. Večer som zavolala tej pani a povedala som jej, že ak sa jej tá suma zdá príliš veľká, tak ju môžem zvýšiť až na dvojnásobok. A od dnešného dňa si dám pozor na takéto uzatváranie dohôd.
Pekný deň
sway
19.09.07,10:17
Ak Ti ide o ceny, skús sa motivovať tu:
http://www.eurobilanc.sk/ceny.htm

Keby som poradu objavila skôr,nemusela som byť taká ...........:)

no priatelia - to je skvelé! :)

ale neviem, neviem či by som s takouto ponukou našla klienta ??? vari niekto ozaj robí za takéto ceny? - som prekvapená, hoci ja presadzujem, nech sa nepodceňujeme, toto mi pripadá veľmi dobré ocenenie, neviem ako ostatní ale mne sa zdá vysoké:rolleyes:
Magali
20.09.07,04:21
Ahojte Poraďáci.
Tuším niekedy v marci som sem písala, že som sa konečne odhodlala požiadať o zvýšenie platu, to sa mi aj nakoniec podarilo. Lenže vzhľadom na to, že ani to nebola závratná suma, ďalej som si hľadala inú prácu. Až si ma nakoniec nová práca našla sama. Momentálne som teda vo výpovednej lehote a už sa neviem dočkať kedy odtiaľto vypadnem.
A teraz k téme. Ponúkli mi miesto účtovníčky, nastupujem po pani, ktorá ide na materskú, ale zmluvu mám na neurčito. Ponúkaný plat HM 20.000,-- za vedenie podvoj. účta + občas vystavenie faktúry a nejaké iné drobnosti. Po troch mesiacoch sa môj plat môže podľa môjho výkonu zmeniť a podľa toho ako bude odovzdaná závierka dostanem 13-ty plat.
To je celkom slušná ponuka nie? Takže dámy a páni naše ohodnotenie záleží veľmi od toho aký je náš zamestnávateľ ;)
mimotemy Čo by ste urobili, keby ste sa od svojho otca dozvedeli, že mu vaša teta (jeho švagriná) povedala, že žena vášho šéfa keď sa dozvedela, že odchádzate z firmy zahlásila: "Veď mala 15.000,-- ja neviem čo by tí mladí ešte chceli."
Myslíte, že by sa oplatilo položiť šéfovi nasledovné otázky:
1. Hovorí vám niečo zákon o ochrane osobných údajov?
2. Kde zobrala tých 15 tis. keď mám 13tis hrubého, tj. 10tis čistého ?
3. Ako mám teraz vyvrátiť čo povedala, keď ona robí v nemocnici a žijeme v malom meste, takže to vie už každý druhý človek ?
Melnick
20.09.07,05:03
Ponúkaný plat HM xxxxx,-- za vedenie podvoj. mimotemy Čo by ste urobili, keby ste sa od svojho otca dozvedeli, že mu vaša teta (jeho švagriná) povedala, že žena vášho šéfa keď sa dozvedela, že odchádzate z firmy zahlásila: "Veď mala 15.000,-- ja neviem čo by tí mladí ešte chceli."
Myslíte, že by sa oplatilo položiť šéfovi nasledovné otázky:
1. Hovorí vám niečo zákon o ochrane osobných údajov?
2. Kde zobrala tých 15 tis. keď mám 13tis hrubého, tj. 10tis čistého ?
3. Ako mám teraz vyvrátiť čo povedala, keď ona robí v nemocnici a žijeme v malom meste, takže to vie už každý druhý človek ?
Magali, malé mesto? Neargumentuj, nevšímaj si to. Ak zmeníš zamestnanie ,vieš koľkí budú hovoriť: "No koľko to už len môže mať teraz, keď jej bolo málo 15000.- Sk" a bude ich to poriadne štvať,že nevedia presnú sumu.A my im to neprezradíme,neboj.;) Už teraz som Tvoju HM zašifrovala.:D
Melnick
20.09.07,05:08
no priatelia - to je skvelé! :)

ale neviem, neviem či by som s takouto ponukou našla klienta ??? vari niekto ozaj robí za takéto ceny? - som prekvapená, hoci ja presadzujem, nech sa nepodceňujeme, toto mi pripadá veľmi dobré ocenenie, neviem ako ostatní ale mne sa zdá vysoké:rolleyes:
To je naozaj skvelé. A niekto za také ceny určite aj robí. Škoda ,že ceny sa ťažko dvíhajú, ak máte dlhoročných klientov, ale štve ma ,že niektoré ceny z cenníka ja mám deliteľné 5.:mee:
Magali
20.09.07,05:28
Magali, malé mesto? Neargumentuj, nevšímaj si to. Ak zmeníš zamestnanie ,vieš koľkí budú hovoriť: "No koľko to už len môže mať teraz, keď jej bolo málo 15000.- Sk" a bude ich to poriadne štvať,že nevedia presnú sumu.A my im to neprezradíme,neboj.;) Už teraz som Tvoju HM zašifrovala.:D

Snažím sa povzniesť sa nad takýmito výrokmi. Keby som mala napísať všetko čo sa okolo mňa v tejto firme deje, tak by sme tu asi boli ešte pekne dlho. Ale takých je nás tu asi viac :rolleyes: Teraz ma drží nad vodou, že už budem snáď na lepšom a tieto posledné týždne budú ťažké pretože šéf je taký aký je a s jeho manželkou sa asi dlho hľadali :---
A možno raz keď už tu nebudem pracovať a budem mať vybavené všetky potvrdenia :D, sa odhodlám, poviem mu čo mám na srdci a dám mu jedno veľké ZBOHOM. Ja viem, že im tu budem ešte veľmi chýbať a ešte dlho mi bude na telefóne svietiť jeho číslo a ja sa budem tváriť asi takto :cool:
AdrianaA
21.09.07,11:10
Keď tam už nebudeš pracovať a v novej práci ti bude dobre, tak ťa ani nenapadne sa zapodievať takým človekom:cool: . Držím palce.
Kikuša
24.09.07,10:57
Chcela by som sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť koľko pýtať za spracovanie miezd cca 400 zamestnancov? Jednalo by sa len o mzdy.
Kikuša
24.09.07,12:23
Nevie mi niekto poradit prosiiiiim?
jozefstefan
24.09.07,12:32
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?
cactus
24.09.07,12:33
pre Kikušu:

záleží z akého regionu si, pretože ceny sa pohybujú v medziach od 100 do 350 sk za zamestnanca. Účtujú sa tiež výkazy do poisťovní, prehľady, prihlášky, odhlášky. Niektorí zamestnávatelia si prihlášky, odhlášky robia sami a ty len spracuješ mzdy na základe dochádzky. Je to rôzne. Len si vybrať. Keď si podrobne preštuduješ túto tému, určite si niečo nájdeš.

Ideálne by bolo 200 Sk/zamestnanec + výkazy + prehľad + hlásenie na to.
Johanka
24.09.07,12:39
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?
Myslíš, že keď nakupujú tovar, tak ich dodávateľ nejakým spôsobom zohľadňuje to, že ledva vyžijú ???
Ak by si si za mzdy pýtal naozaj minimálnu cenu 100 Sk/zam. - je 300 Sk za mesiac účtovníctva postačujúce ?
Podľa mňa je to veľmi málo.
Melnick
24.09.07,13:23
pre Kikušu:

záleží z akého regionu si, pretože ceny sa pohybujú v medziach od 100 do 350 sk za zamestnanca. Účtujú sa tiež výkazy do poisťovní, prehľady, prihlášky, odhlášky. Niektorí zamestnávatelia si prihlášky, odhlášky robia sami a ty len spracuješ mzdy na základe dochádzky. Je to rôzne. Len si vybrať. Keď si podrobne preštuduješ túto tému, určite si niečo nájdeš.

Ideálne by bolo 200 Sk/zamestnanec + výkazy + prehľad + hlásenie na to.
Ak dobre rátam mesačne by to "hodilo" 80000.-Sk:eek: Kde sa hrabem s mojím účtovníctvom.
Zoltán Kovács
24.09.07,13:48
Ak dobre rátam mesačne by to "hodilo" 80000.-Sk:eek: Kde sa hrabem s mojím účtovníctvom.

Presne to ma napadlo. Ak by som mal takúto možnosť, tak ostatné firmy pustím dolu vodou, a venujem sa iba tým mzdám, a mám postarané.:D
Melnick
24.09.07,13:52
Presne to ma napadlo. Ak by som mal takúto možnosť, tak ostatné firmy pustím dolu vodou, a venujem sa iba tým mzdám, a mám postarané.:D
Zolee a to sme si nenahodili za tie výkazy do poisťovní- to máme zatiaľ "iba" za mzdy.
Zoltán Kovács
24.09.07,13:57
Zolee a to sme si nenahodili za tie výkazy do poisťovní- to máme zatiaľ "iba" za mzdy.

PRi takej sume by som vykazy robil gratis. Veď poisťovní máme dokopy len 6 + SP, takže to nie je položka pri takejto sume. :D :D :D

P.S. A pri tejto robote by som mohol konečne užiť 2x dovolenku do roka.
Melnick
24.09.07,13:59
no súhlas Ti nedávam, lebo mne by museli poriadne "zacvakať" aj za tie výkazy.:D :D :D Pretože zatiaľ mi cvakajú, ale iba zuby naprázdno.:D
Alebo dám Ti súhlas ,tá dovolenka je super nápad.
Zoltán Kovács
24.09.07,14:06
no súhlas Ti nedávam, lebo mne by museli poriadne "zacvakať" aj za tie výkazy.:D :D :D Pretože zatiaľ mi cvakajú, ale iba zuby naprázdno.:D
Alebo dám Ti súhlas ,tá dovolenka je super nápad.

Priznám sa, tým pádom, že výkaz vyhodí komp, tak max. by som pýtal 100 za jedno.
Melnick
24.09.07,14:16
Super pocit: jedna zmrzka na dovolenka- jeden výkaz :--- :--- :---
Kikuša
24.09.07,14:23
Ja som z Hlohovca, ešte ani ja presne neviem čo všetko budem robit, zatial sme len komunikovali cez telefon a chcu odo mňa počut nejakú cenovú ponuku. Prihlasky a odhlášky by mala robiť ich personálna pracovníčka. Nie je nejaké tlačivko na cenovú ponuku. A koľko sa tak berie za prehľad a hlásenie?
Zoltán Kovács
24.09.07,14:25
Ja som z Hlohovca, ešte ani ja presne neviem čo všetko budem robit, zatial sme len komunikovali cez telefon a chcu odo mňa počut nejakú cenovú ponuku. Prihlasky a odhlášky by mala robiť ich personálna pracovníčka. Nie je nejaké tlačivko na cenovú ponuku.

Kludne to môže byť aj formou listu na hlavičkový papier.
Kazu
24.09.07,14:47
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?

Never, kým sa nepresvedčíš. SZČO a 2 zamestnanci už čosi vyprodukujú /aj papierov/, aby si potom nebol sklamaný. Dohodni sa pre začiatok trebárs aj tých 500,- Sk s tým, že po nejakom čase sa vyjadríš, či je tvoja práca úmerná tvojmu paušálu. Veď aj ty musíš z čohosi žiť a nie len piatky-sviatky tráviť zahrabaný v papieroch aby si mal na chleba. To nie je rada od "nenažranej" ale opatrnej. Už som takto naletela.
Marti.ka
25.09.07,09:14
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.
Zoltán Kovács
25.09.07,09:15
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.

Nesekla si sa s tou sumou, ročne by nemalo byť mesačne???? Veď to potom vychádza na 125,- SK mesačne. :eek: :eek: :eek:
Marti.ka
25.09.07,09:18
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.
Zoltán Kovács
25.09.07,09:27
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.

Málo, strašne málo. A potom, že účtovníci sú podceňovaní. Sami za to môžme. Veď náklady na spracovanie sú vyššie ako tá suma, ktorú žiadaš. Veď len spočítaj koľko hodín nad tým budeš sedieť a videl si tú sumu s hodinami. O použitom papieri, počítača a tvojích vedomosti ani nehovoriac.

A to myslím vážne, aj keď si z regiónu východného Slovenska.
cloe
25.09.07,09:33
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.

Ja myslím /a čo mám možnosť v tejto téme sledovať, nepatrím medzi tých "drahších"/, minimálne 5000,- za každú firmu.
mysimis
25.09.07,09:45
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.

Aj keď to spracovávaš len raz ročne je to naozaj úboho málo. Prečo potom robíš účtovníčku? A vôbec z čoho potom chceš žiť, nakupovať papier, tonery do tlačiarne, upgrade programov a ešte keď si máš platiť odvody a nebodaj aj nejaké to nájomné? Zamysli sa aj nad týmito otázkami.
Marti.ka
25.09.07,09:49
Vďaka všetkým za hodnotné príspevky. Som zamestnaná a toto je len na prilepšenie. A samozrejme,že nad všetkým čo ste mi tu napísali zodpovedne
popremýšľam.
cactus
25.09.07,09:53
Nie, nesekla. Veď toho nie je až tak veľa. A spracujem účtovníctvo na konci roka naraz.
Takže to asi nie je veľa.

žiaľ, je to tak. Tu na Východe sú ochotné robiť hoci aj zadarmo, len aby mali robotu. Veľmi ťažko sa dá meniť vedomie, že musia pridať, že sa musia vedieť lepšie oceniť. Čudovali by ste sa koľko podnikateľov si dáva robiť na Východ účtovníctvo. A prečo, pretože je to tu lacné. A aj to lacné sa niektorým účtovníčkam zdá, že pýtajú veľa!!!!! , takže radšej menej, aby mali klientov. a potom sa nečudujte, že sa nesekla.
Janca
25.09.07,09:53
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Keď to robíš raz ročne, určite vieš, koľko Ti to zaberie času. Potom si tú predpokladanú odmenu vydeľ hodinami (a ak to robíš komplexne, tak to sú hodiny určite) strávenými so spracovaním dokladov výjde Ti cena na hodinu. Tú si vieš porovnať s inými profesiami podľa mzdového stupňa náročnosti a hneď vieš, či je to málo alebo veľa.
Janca
25.09.07,09:57
Ešte doplním, je zrejmé, že veľmi záleží v akom si regione, ale potom sa treba rovno opýtať na ceny v konkrétnom regione - lebo rozdiely boli, sú a aj budú.
Zoltán Kovács
25.09.07,09:58
žiaľ, je to tak. Tu na Východe sú ochotné robiť hoci aj zadarmo, len aby mali robotu. Veľmi ťažko sa dá meniť vedomie, že musia pridať, že sa musia vedieť lepšie oceniť. Čudovali by ste sa koľko podnikateľov si dáva robiť na Východ účtovníctvo. A prečo, pretože je to tu lacné. A aj to lacné sa niektorým účtovníčkam zdá, že pýtajú veľa!!!!! , takže radšej menej, aby mali klientov. a potom sa nečudujte, že sa nesekla.

mimotemy Pomali začínam rozmýšlať nad tým, že mojích klientov presunie na ďalšie spracovanie k vám. A budem žiť kráľovsky, bez práce.

Týmto príspevkom som Vás nechcel dotknúť na východe Slovenska. Poznám veľmi dobre problém nedocenenia práce, totiž mám rodinné väzby na východ, a veru to riešia prácou za hranicami.
Johanka
25.09.07,10:12
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Keď to robíš raz ročne, určite vieš, koľko Ti to zaberie času. Potom si tú predpokladanú odmenu vydeľ hodinami (a ak to robíš komplexne, tak to sú hodiny určite) strávenými so spracovaním dokladov výjde Ti cena na hodinu. Tú si vieš porovnať s inými profesiami podľa mzdového stupňa náročnosti a hneď vieš, či je to málo alebo veľa.
Mne sa prepočítavanie účtovníckej práce na odpracované hodiny nepáči.
Na to, aby som účto igelitkára spracovala za niekoľko hodín a nie dní, treba tvrdú predprípravu. Ak budem zákony študovať za pochodu, medzi tým písať na Poradu otázky, volať kamarátkam ako mám čo zaúčtovať, tak tých hodín bude strašne veľa :rolleyes: .
cloe
25.09.07,10:12
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami. Keď to robíš raz ročne, určite vieš, koľko Ti to zaberie času. Potom si tú predpokladanú odmenu vydeľ hodinami (a ak to robíš komplexne, tak to sú hodiny určite) strávenými so spracovaním dokladov výjde Ti cena na hodinu. Tú si vieš porovnať s inými profesiami podľa mzdového stupňa náročnosti a hneď vieš, či je to málo alebo veľa.

Nie vždy treba rátať len to, koľko času stráviš pri tej práci. Musíš zohľadniť ten fakt, že to vieš /tvoje know-how/. Ak urobím "paušalistovi" DP na konci roka za 1000,-- Sk a nebude mi to trvať ani hodinu, nemôžeme to brať tak, že som drahá /na 1 hod./. Ak by si to mal urobiť sám, naštudovať všetky potrebné zákony, tak mu to bude trvať možno mesiac.
FAA
25.09.07,10:21
=Marti.ka;Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html).
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html). Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník (http://www.porada.sk/showthread.php?t=58565) cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP (http:///). 1000 Sk ročne.

Nie som zástanca vysokých cien, ale toto je nesympaticky málo.
Danila
25.09.07,10:29
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.Spomínam si, aká bola cena práce zaznávaného murárskeho remesla/ktoré si veľmi vážim/kedysi, a aká je dnes. Keď tu toto čítam, tak mám pocit, že s cenou práce účtovníka je to presne naopak. Napriek tomu, že dopyt rastie, aj požiadavky na kvalitu. Ale nečudujme sa, to bude tými rýchlokvasenými účtovníkmi, ktorí nadobudli pocit, že MD a D je najlahšie dosiahnuteľná živnosť. Aj to tak často vyzerá. A čo na východe podnikatelia majú menej ako v Bratislave? Alebo sú už všetci v Bratislave? Takýmito cenami len znevažujeme našu prácu. A prosím, neprizabite ma tu.:)
Janca
25.09.07,10:36
Treba hľadať nejakú strednú zlatú cestu. Ten prepočet na hodiny môže tiež veľa napomôcť už len z toho dôvodu, že niekto má stanovené napr. sadzby "za položku". Lenže z mojich vlastných skúseností kým som zaúčtovala 20 zamotaných položiek (ktorým predchádzalo zháňanie informácií a spotreba benzínu a telef. poplatky na DÚ a poisťovne), lebo som sa s nimi ešte nestretla - teda nebola som "predpripravená" za ten čas som spracovala inej firme 500 položiek - takže nepomer žiadny.
Ja som to uviedla len ako ďalší mantinel na určenie si vlastnej hodnoty - na jednej strane cca cena za položku - na druhej strane strávený čas. V minulosti som nejeden raz robila v prepočte zadarmo, časom som získala odhad po predchádzajúcom rozhovore s budúcim klientom, čo vlastne odomňa bude chcieť, podľa toho som vedela, čo viem, či neviem a aké služby mu viem zabezpečiť. Určite však viem, pod akú hodnotu nepôjdem, to radšej strávim čas so svojou rodinou.
Preto ak nevieš presne ako to určiť, skús dohodu, že jeden mesiac im urobíš skúšobne za nejakú pevnú čiastku a potom upresníte cenu.
Z vlastnej skúsenosti viem, že aj takto sa dá dohodnúť, ak je klient seriozny.
Ak nie, nemám sa s ním o čom ďalej baviť.
Prajem dobré rozhodovanie k spokojnosti oboch strán.
Johanka
25.09.07,10:37
Vďaka všetkým za hodnotné príspevky. Som zamestnaná a toto je len na prilepšenie. A samozrejme,že nad všetkým čo ste mi tu napísali zodpovedne
popremýšľam.

... a my čo sme išli do rizika a v tejto oblasti podnikáme sme potom za somárov :mad: . Sorry, ale toto ma fakt nas..alo. Hodnota účtovníckej práce sa potom meria podľa toho, či to robím na prilepšenie alebo ma táto práca naozaj živí ???!!! Vôbec sa nečudujem, že si našu prácu nikto neváži (česť svetlým výnimkám). Nebudem tu radšej písať doplňujúcu otázku, aký druh príjmu je to "na prilepšenie" ....

mimotemy DPH mám hotové, tak idem po vzore Ermon radšej žehliť :D .
Janca
25.09.07,10:41
Veru, veru Johanka a niečo mňamkové nachystaj rodinke. Ja som tiež v nedeľu večer konečne po mesiaci piekla :)
Ella
25.09.07,10:48
Dostala som ponuku účtovať pre sro - zahraniční majitelia. Malo by tam byť mesačne asi 40 došlých faktúr, asi 100 vydaných faktúr. Nákup tovaru je všetok zo zahraničia, predaj väčšina do zahraničia. Firma je platiteľom DPH, vypracovanie Intrastatu atď. Bankové účty - jeden v SK, druhý v eurách, ďalšie dva bankové účty v zahraničí v cudzej mene. Neviem koľko pýtať za túto prácu, a či za vypracovanie daňového priznania pýtať zvlášť, alebo zahrnúť do mesačnej taxy.
dogicka
25.09.07,10:51
1000,- Sk, keď majú v peňažnom denníku 400 položiek? Veď to ti vychádza 2,50 Sk na položku! Je to strašne málo, aj keď len je to len popri zamestnaní, o také prilepšenie by som ja asi nestála, radšej by som svoj čas venovala dcérke.
dogicka
25.09.07,10:57
Dostala som ponuku účtovať pre sro - zahraniční majitelia. Malo by tam byť mesačne asi 40 došlých faktúr, asi 100 vydaných faktúr. Nákup tovaru je všetok zo zahraničia, predaj väčšina do zahraničia. Firma je platiteľom DPH, vypracovanie Intrastatu atď. Bankové účty - jeden v SK, druhý v eurách, ďalšie dva bankové účty v zahraničí v cudzej mene. Neviem koľko pýtať za túto prácu, a či za vypracovanie daňového priznania pýtať zvlášť, alebo zahrnúť do mesačnej taxy.

Ja účtujem podobnú firmu, len je tam o niečo viac dokladov, robím aj Intrastat. Nepíšeš či majú zamestnancov, ja by som si pýtala asi okolo 8 tis. + Intrastat fakturujem zvlášť podľa počtu spracovaných faktúr: 80,-Sk za 1 faktúru. Vypracovanie DP neúčtujem zvlášť, je to zahrnuté v mesačnom paušáli.
Marti.ka
25.09.07,11:01
... a my čo sme išli do rizika a v tejto oblasti podnikáme sme potom za somárov :mad: . Sorry, ale toto ma fakt nas..alo. Hodnota účtovníckej práce sa potom meria podľa toho, či to robím na prilepšenie alebo ma táto práca naozaj živí ???!!! Vôbec sa nečudujem, že si našu prácu nikto neváži (česť svetlým výnimkám). Nebudem tu radšej písať doplňujúcu otázku, aký druh príjmu je to "na prilepšenie" ....

mimotemy DPH mám hotové, tak idem po vzore Ermon radšej žehliť :D .
Chcela som byť svojou otázkou len trocha v obraze. Ale v poslednom čase, keď sledujem rôzne témy, sa to vždy nejako zvrtne. A podľa môjho
názoru sú niektoré reakcie prehnané a zbytočne útočné.
V jednoduchom účtovníctve nie som doma, pretože sa venujem podvojnému účtovníctvu, mzdám a personalistike. Ale mám rada účtovníctvo, rada si prečítam rôzne príspevky ohľadom daní a účtovníctva, aby som bola v obraze. Chcem vedieť viac aj čo sa týka jednoduchého účtovníctva.
A neoberám "vás skúsené účtovníčky", ktoré v tejto oblasti podnikáte o klientov. Sú to len dvaja moji známi, ktorým chcem pomôcť. Ale samozrejme, nechcem to robiť zadarmo. Je to predsa len môj voľný čas.
Marti.ka
25.09.07,11:19
Ani vy sa na mňa nehnevajte, ale mám pocit, že za chvíľku sa tu človek ani nebude mať čo opýtať. Pretože aj pri tej najnevinnejšej otázke sa môže stať,
že sa niekoho dotkneme a nas.rieme ho.
Johanka
25.09.07,11:32
Ani vy sa na mňa nehnevajte, ale mám pocit, že za chvíľku sa tu človek ani nebude mať čo opýtať. Pretože aj pri tej najnevinnejšej otázke sa môže stať,
že sa niekoho dotkneme a nas.rieme ho.
mimotemy Len sa kľudne pýtaj a na moju reakciu sa skús pozrieť aj z druhej strany ;) ( je to vyjadrenie pocitov bojovníka za práva účtovníkov - niektorí vedia o čom píšem). Ak chceme otvorene diskutovať, musíme počítať aj s divokejšími reakciami. Raz ma jedna poradokolegyňa prekliala až po tretie koleno, lebo moja odpoveď s §§ urazila jej účtovnícke ego - a tu som. A hlavne si všimni toho :D na konci príspevku .
Monika Kováčová
25.09.07,11:42
mimotemy DPH mám hotové, tak idem po vzore Ermon radšej žehliť :D .

Ozaj, vieš o tom, že tu v Piešťanoch ti ožehlia za 150,- Sk na hodinu???

A nie som mimotemy, pretože Marti.ka účtuje odhadom cca za 40,- Sk na hodinu...:cool:
Marti.ka
25.09.07,11:43
mimotemy Len sa kľudne pýtaj a na moju reakciu sa skús pozrieť aj z druhej strany ;) ( je to vyjadrenie pocitov bojovníka za práva účtovníkov - niektorí vedia o čom píšem). Ak chceme otvorene diskutovať, musíme počítať aj s divokejšími reakciami. Raz ma jedna poradokolegyňa prekliala až po tretie koleno, lebo moja odpoveď s §§ urazila jej účtovnícke ego - a tu som. A hlavne si všimni toho :D na konci príspevku .
mimotemy Musím uznať, že sa ma tvoj predchádzajúci príspevok trocha dotkol.
Proste som nečakala pri takej "mne sa javiacej" nevinnej otázočke takúto reakciu. Ale už je dobre. Nabudúce sa pustím do teba ja. Ešte neviem za čie práva budem bojovať .;)
Monika Kováčová
25.09.07,11:47
mimotemy Musím uznať, že sa ma tvoj predchádzajúci príspevok trocha dotkol.
Proste som nečakala pri takej "mne sa javiacej" nevinnej otázočke takúto reakciu. Ale už je dobre. Nabudúce sa pustím do teba ja. Ešte neviem za čie práva budem bojovať ja.;)

:) Marti.ka, o nič nejde ale: 1000,- Sk minieš v obchode za 15 minút, máš zaplnené 3/4 igelitky (asi toľko je to aj papierov, že?) a doma zistíš, že nemáš z čoho navariť... chladnička je prázdna...

Tisícka je hodná tak vypísania DP (tlačiva), nie aj účtovania a uzávierky...
VSTÚP SI DO SVEDOMIA! V tom najlepšom slova zmysle to myslím...
cloe
25.09.07,11:55
Ani vy sa na mňa nehnevajte, ale mám pocit, že za chvíľku sa tu človek ani nebude mať čo opýtať. Pretože aj pri tej najnevinnejšej otázke sa môže stať,
že sa niekoho dotkneme a nas.rieme ho.

Marti.ka, aj keď sa zdá, že sa tu na Porade občas bojuje, porada = diskusia je aj o tom, že druhá strana povie svoj názor, niekedy možno trochu emotívnejšie, ale len takéto reakcie nás vlastne nútia sa zamýšľať nad svojim konaním. Tie pokojné sa väčšinou minú účinkom;)
Marti.ka
25.09.07,12:15
Tisícka je hodná tak vypísania DP (tlačiva), nie aj účtovania a uzávierky...
VSTÚP SI DO SVEDOMIA! V tom najlepšom slova zmysle to myslím...
mimotemy Vstúpim, sľubujem. Ono je to asi preto, že som bola pár rôčkov mimo daní a účtovníctva, až kým som minulý rok nezačala opäť pracovať a potrebujem získať istotu. Ale už sa na tom pracuje.
A keby ste vedeli ako to bolo s DP minulého roku, ktoré som niekoľkým ľuďom robila, aj keď väčšinu zo závislej činnosti, asi by ste ma "prizabili".
Prajem príjemný zvyšok dňa a polepším sa. :rolleyes:
aktaK
25.09.07,12:18
co, nebodaj si im pribalila k vypracovanemu DP aj pol prasaťa?
Zoltán Kovács
25.09.07,12:23
ALebo korunky rovnajúce daňových nedoplatkov.
Johanka
25.09.07,12:34
co, nebodaj si im pribalila k vypracovanemu DP aj pol prasaťa?
mimotemy :D myslím, že by nedbali ...len nech sa to nerozkríkne , niektorí to môžu potom považovať za štandard :) .
Inak, zaváňa to tu mrníkom ...
evina
25.09.07,12:36
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.

To je veru zadarmo, a keďže píšeš, že zadarmo to nechceš robiť ani keď ide o známych tak prvú firmu t.j. cca 210 položiek plus daňové minimálne 5 000 SK a druhú firmu 400 položiek plus ostatné od 8 000-10 000 SK.

P.s. Je úplne jedno či spracuješ účto na konci roka naraz alebo mesačne, to predsa nemôže mať vplyv na cenu, a ak áno tak to ročné za vyššiu cenu, lebo to musíš robiť naraz a kratšie pred termínom DP ;)
irma1
25.09.07,13:47
Vedeli by ste mi poradit, kolko cca. by som mal pytat za vedenie uctovnictva malej firmy /majitel ako SZCO + 2 zamestnanci/ v JU, ledva vyziju, maju malo veci do uctovnictva /vyplaty, par odpisov, komisionalny a priamy maloobchodny predaj cez ERP/. Pausalne moze byt mesacne tych 500 Sk?


No ja Ťa nechcem uraziť, ale tomuto hovorím "charitatívna činnosť". Keď ich už ľutuješ, tak si pýtaj peniaze za účtovnú položku. Ako bude narastať objem Tvojej práce, tak bude narastať aj Tvoja pláca. Meniť paušál smerom hore je veľmi ťažké, ak nie nemožné. A ver mi, Teba nebude ľutovať nikto.
irma1
25.09.07,14:01
mimotemy Vstúpim, sľubujem. Ono je to asi preto, že som bola pár rôčkov mimo daní a účtovníctva, až kým som minulý rok nezačala opäť pracovať a potrebujem získať istotu. Ale už sa na tom pracuje.
A keby ste vedeli ako to bolo s DP minulého roku, ktoré som niekoľkým ľuďom robila, aj keď väčšinu zo závislej činnosti, asi by ste ma "prizabili".
Prajem príjemný zvyšok dňa a polepším sa. :rolleyes:

mimotemy Vidím, že si to rozdýchala, čo je dobre. Bola by škoda, keby Ťa to znechutilo. Nikto Ti zle nechcel.
A teraz k téme. Som z Východu a plne súhlasím s tým, čo Ti ostatní vytýkali. Lebo si niečo aj pamätám. Ešte pred pár rokmi to taká bieda s platením za naše služby nebola. Keď som sa okolo roku 2000 pýtala priateľky, koľko brala za 1 zamestnanca, keď ešte robila mzdy, povedala, že už to nejaký ten rok nerobí, ale brala 100,- Sk za jedného. Čo si myslíš, išla táto cena hore aspoň tak, ako plyn a ostatné životné náklady?
A myslím si, že si za to môžeme sami, keď sa podhodnocujeme.
emgeton
25.09.07,14:24
Môžte mi poradiť s týmto.
Dostala som ponuku na spracovanie JÚ, neplatcov DPH.
1. Vydané fa 12, prijaté fa 12, pokladňa cca 60 položiek, bankový účet vedený v zahr. mene cca 100 položiek ročne, cestovné príkazy 30 ročne, daňové priznanie a ročné zúčtovanie ZP. Neplatca DPH. Je 1500,-- za jeden účtovný rok veľa?
2. Niekoľko vydaných a prijatých fa, peňažný denník cca 400 položiek ročne, kniha pohľadávok, záväzkov, cenín, DP a RZZP. 1000 Sk ročne.
Vďaka.

Na takú ponuku od odberateľa je jediná reakcia:

Ďakujem, na almužny nie som odkázaný. Dajte to spracovať niekomu inému.
Danila
25.09.07,14:29
mimotemy Vstúpim, sľubujem. Ono je to asi preto, že som bola pár rôčkov mimo daní a účtovníctva, až kým som minulý rok nezačala opäť pracovať a potrebujem získať istotu. Ale už sa na tom pracuje.
A keby ste vedeli ako to bolo s DP minulého roku, ktoré som niekoľkým ľuďom robila, aj keď väčšinu zo závislej činnosti, asi by ste ma "prizabili".
Prajem príjemný zvyšok dňa a polepším sa. :rolleyes:Teší ma, že prehodnocuješ. Lebo ak by si to neurobila, tak v čase obdobia DP by si mala toľko bezpeňaženkových "kamarátov", že by si nimi obsadila jednu vlakovú súpravu.:) :D
Johanka
25.09.07,14:33
Myslíš, že tá cena bola ponuka od zákazníka ??? Akože ja prídem do obchodu a poviem, že majú tú česť mi predať chlieb a ja im ponúkam 5 Sk ??? V marci príde igelitkár a ja mu k mojem práci pribalím liter vínka :D ?
Marti.ka
26.09.07,07:53
Vďaka všetkým za hodnotné príspevky. A zas som o niečo múdrejšia.;)
dipe
26.09.07,17:16
Ahojte poraďaci.
Poraďte koľko pýtať za spracovanie PÚ v "POHODE", je to česká s.r.o. - čka. Čiže robím na slovensku české účtovníctvo a ešte k tomu aj organizačnú zložku. s.r.o. má cca 1500 /mesačne/ položiek neviem ani presne koľko je tám došlých a vystavených FA. Je toho veľa, no a ešte aj zamestnanci cca 500. OZ má nejakých 500 a ja viac zamestnancov a cca 1000 položiek mesačne. Koľlo pýtať za vedenie toho to účtovníctva? Nerobím mzdy, len účtujem.
Ďakujem za odpovede
Zoltán Kovács
26.09.07,17:20
Ahojte poraďaci.
Poraďte koľko pýtať za spracovanie PÚ v "POHODE", je to česká s.r.o. - čka. Čiže robím na slovensku české účtovníctvo a ešte k tomu aj organizačnú zložku. s.r.o. má cca 1500 /mesačne/ položiek neviem ani presne koľko je tám došlých a vystavených FA. Je toho veľa, no a ešte aj zamestnanci cca 500. OZ má nejakých 500 a ja viac zamestnancov a cca 1000 položiek mesačne. Koľlo pýtať za vedenie toho to účtovníctva? Nerobím mzdy, len účtujem.
Ďakujem za odpovede

20 tisíc.
dipe
26.09.07,17:24
Ďakujem za radu, ja som si, že tak 15000,-a plus za OZ ešte nejakých 5-6tisíc.
ekopo
26.09.07,18:18
20 tisíc.
vynásob to dvomi (500 zamestnancov?)
abel
26.09.07,18:41
vynásob to dvomi (500 zamestnancov?)
ekopo, lenže tam spomína, že mzdy nerobí, tak zrejme len zaúčtovať mzdy a odvody, predpokladám, len neviem, načo v tom prípade spomína počet zamestnancov.
Danila
26.09.07,19:01
Aj tak má ekopo pravdu. Dvakrát aj bez zamestnancov.
Zoltán Kovács
26.09.07,19:03
Až teraz som prerátal s položkovou cenou tak to veru by bolo aj 50 tis.
dipe
27.09.07,10:37
....ďakujem pekne, zamestnancov som spomenula len na okraj. No nahadzuješ mzdy a zálohy a cestovné náhrady, je to len pre orientáciu koľko je tam položiek. Tiež keď som si to prerátala na položky tak som sa zhrozila koľko to vyšlo. Ono by to bolo pekné ak by toľko zaplatili. Môžem si fakturovať fix. cca 20tis., potom ešte k tomu za mesačnéh podanie DPH-čka no a na koniec roka nejaký doplatok za spracovanie účt. dokladov. Prebrala som učt. v priebehu roka a čo ešte pani mi nebola ochotná vysvetliť čo a ako. Teráz každý deň sedím a hľadám čo a ako účtoavala. Nemá žiadnú účt. smernicu a ani nič iné očo by som sa mohla oprieť a urýchlilť si prácu. Tak pomaličky hľadám a účtujem.
Prajem Vám krásny dník
rada
07.10.07,09:54
ľudkovia aj krabíce od topánok !!!! -

UROBME KOMORU !!!!

:) :o ;)
Môj známy ma požiadal o tom, či nemám vedomosť ako a kde sa dá zistiť koľko treba pýtať za nasledovné položky.

začína pracovať na základe živnostenského oprávnenia
platca DPH
mesačné daňové priznanie
mesačne cca 10 faktúr
spracovanie nákladov za používanie motorového vozidla.Samozrejme, ihneď ma napadli odborníci z porady. Začala som čítať túto tému, avšak nenašla som to, čo potrebujem. Pekne prosím o vyjadrenie približné číslo koľko by stálo mesačné spracovávanie uvedených položiek.

Nedá mi, aby som nereagovala na zriadenie komory, aj keď táto téma už dávno je preč. Poznám to a viem, že komora je len plno ľudí, ktorých musíte živiť z pravidelne platených príspevkov, avšak v prípade potreby ich musíte o čokoľvek prosiť.
MartinkoK
26.10.07,05:48
Ahojte,
prosím Vás poradíte, koľko pýtať,
za prvých 9 mesiacov som mala nasledovnú agendu:
pokladničné doklady 1100
pokladňa CZK, PLN 50
došlé faktúry 420, viac ako polovica z EU teda ku každej KRozdiel
vyšlé faktúry 1700 tie nevystavujem, ale zakladáma a kontrolujem
mzdy + pers. 7 zamestnancov
interné doklady 50
+ intrastat, zápočty, upomienky atď
4 firemné autá - cesťáky a všetko okolo toho,
mesačný plátca DPh
banka - mesačný výpis v priemere 8 strán ide o VUB

som zamestnancom, mám VŠ

ďakujem za odpoveď
MartinkoK
26.10.07,06:08
Ahojte,
prosím Vás poradíte, koľko pýtať,
za prvých 9 mesiacov som mala nasledovnú agendu:
pokladničné doklady 1100
pokladňa CZK, PLN 50
došlé faktúry 420, viac ako polovica z EU teda ku každej KRozdiel
vyšlé faktúry 1700 tie nevystavujem, ale zakladám a kontrolujem
mzdy + pers. 7 zamestnancov
interné doklady 50
+ intrastat, zápočty, upomienky atď
4 firemné autá - cesťáky a všetko okolo toho,
mesačný plátca DPh
banka - mesačný výpis v priemere 8 strán mesačne ide o VUB

som zamestnancom

ďakujem za odpoveď
Ešte moje vzdelanie VŠ
MartinkoK
26.10.07,09:48
Ahojte,
prosím Vás poradíte, koľko pýtať,
za prvých 9 mesiacov som mala nasledovnú agendu:
pokladničné doklady 1100
pokladňa CZK, PLN 50
došlé faktúry 420, viac ako polovica z EU teda ku každej KRozdiel
vyšlé faktúry 1700 tie nevystavujem, ale zakladáma a kontrolujem
mzdy + pers. 7 zamestnancov
interné doklady 50
+ intrastat, zápočty, upomienky atď
4 firemné autá - cesťáky a všetko okolo toho,
mesačný plátca DPh
banka - mesačný výpis v priemere 8 strán ide o VUB

som zamestnancom, mám VŠ

ďakujem za odpoveď

NIKTO NEPORADÍ
cloe
26.10.07,10:02
[quote=MartinkoK;557085]Ahojte,
prosím Vás poradíte, koľko pýtať,
za prvých 9 mesiacov som mala nasledovnú agendu:
pokladničné doklady 1100
pokladňa CZK, PLN 50
došlé faktúry 420, viac ako polovica z EU teda ku každej KRozdiel
vyšlé faktúry 1700 tie nevystavujem, ale zakladáma a kontrolujem
mzdy + pers. 7 zamestnancov
interné doklady 50
+ intrastat, zápočty, upomienky atď
4 firemné autá - cesťáky a všetko okolo toho,
mesačný plátca DPh
banka - mesačný výpis v priemere 8 strán ide o VUB

som zamestnancom, mám VŠ

A ty si zamestnancom a popri tom robíš účto? Neviem, či tomu rozumiem správne. Alebo sa to jedná o doklady firmy, v ktorej si zamestnaná?
MartinkoK
26.10.07,10:09
[quote=MartinkoK;557085]Ahojte,
prosím Vás poradíte, koľko pýtať,
za prvých 9 mesiacov som mala nasledovnú agendu:
pokladničné doklady 1100
pokladňa CZK, PLN 50
došlé faktúry 420, viac ako polovica z EU teda ku každej KRozdiel
vyšlé faktúry 1700 tie nevystavujem, ale zakladáma a kontrolujem
mzdy + pers. 7 zamestnancov
interné doklady 50
+ intrastat, zápočty, upomienky atď
4 firemné autá - cesťáky a všetko okolo toho,
mesačný plátca DPh
banka - mesačný výpis v priemere 8 strán ide o VUB

som zamestnancom, mám VŠ

A ty si zamestnancom a popri tom robíš účto? Neviem, či tomu rozumiem správne. Alebo sa to jedná o doklady firmy, v ktorej si zamestnaná?
Jedná sa o doklady firmy v ktorej som zamestnaná a podľa mňa slabo ohodnotená
AHA
29.10.07,09:53
Chcela by som sa opýtať koľko
by som mala pýtať za vyhotovenie podkladov pre poskytnutie úveru ?
cloe
29.10.07,22:17
Chcela by som sa opýtať koľko
by som mala pýtať za vyhotovenie podkladov pre poskytnutie úveru ?
Mám skúsenosť, že rôzne banky vyžadujú rôzne podklady, teda väčšinou si pri týchto činnostiach spočítam čas, ktorý pri tom strávim a vynásobím odmenou za 1 hod., na ktorú sa cením:)
AHA
30.10.07,06:55
Mám skúsenosť, že rôzne banky vyžadujú rôzne podklady, teda väčšinou si pri týchto činnostiach spočítam čas, ktorý pri tom strávim a vynásobím odmenou za 1 hod., na ktorú sa cením:)
Ďakujem najprv som to robila v rámci paušálu ale nakoľko to prerástlo
je to už podklad pre štvrtú banku nakoľko si chcú zistiť najprv podmienky
tak som si povedala, že to už v rámci paušálu nebude
FIFA
05.11.07,13:29
Dobrý deň prajem. Po prečítaní vašich príspevkov som si začala prerátavať svoju prácu. Teraz robím účtovníctvo ako zamestnanec,ale od nového roka sa chystám robiť to ako SZČO a táto firma mi ostane. Stále premýšlam akú sumu si mám za všetko zadať. Chcela by som niekoho poprosiť, či 10 000 SK je veľa? Koľko si treba za takéto niečo vypýtať: účtujem došlé fa, cca 70, vystavené fa, cca 70, zálohové fa cca 50. Účtujem banku cca 130 položiek, pokladňu za 4 prevádzky cca 200 položiek + interné doklady k vymeraniu DPH z Eu, interné doklady k vymeraniu DPH za zálohové fa + mzdy pre 4 zamestnacov úplne zo všetkým + DPH mesačná + intrastat + knihy jázd pre 4 autá + mesačná analýza podniku.
olio
05.11.07,16:33
Dobrý deň prajem. Po prečítaní vašich príspevkov som si začala prerátavať svoju prácu. Teraz robím účtovníctvo ako zamestnanec,ale od nového roka sa chystám robiť to ako SZČO a táto firma mi ostane. Stále premýšlam akú sumu si mám za všetko zadať. Chcela by som niekoho poprosiť, či 10 000 SK je veľa? Koľko si treba za takéto niečo vypýtať: účtujem došlé fa, cca 70, vystavené fa, cca 70, zálohové fa cca 50. Účtujem banku cca 130 položiek, pokladňu za 4 prevádzky cca 200 položiek + interné doklady k vymeraniu DPH z Eu, interné doklady k vymeraniu DPH za zálohové fa + mzdy pre 4 zamestnacov úplne zo všetkým + DPH mesačná + intrastat + knihy jázd pre 4 autá + mesačná analýza podniku.

Osobne by som toto ako zamestnanec pod 20.000,- Sk mesačne nerobila a ako SZČO by som pod 26.000,- Sk tiež nešla...:)
ZEvina
07.11.07,10:22
Chystám sa za riaditeľom požiadať o zvýšenie platu a chcem sa s Vami poradiť, koľko si mám pýtať, ak robím v dcérskej firme českej spoločnosti, ročný zisk cca 10 mil., 11 zamestnancov a robím tam úplne všetko: mzdy, pokladne (SKK, CZK), programujem 7 ERP, bankové výpisy, colnica (prijatie tovaru z členských štátov, aj dovoz mimo EÚ), prijaté faktúry - tuzemské aj zahraničné, mesačný plátca DPH, štatistické výkazy, daňové priznania, kontrola kníh jázd na 10 vozidiel, nadspotreba PHL, skrátka chod celej s.r.o. a ešte aj štatutárku. Mám 33 ročnú prax a v tejto firme robím od jej vzniku. Poradíte mi?
romanpp
07.11.07,15:09
Známy robí niečo podobné. 100.000,- základ + pri plnení ukazovateľov (de facto - plán obratu a podobne) 60.000,- prémie.
ZEvina
08.11.07,11:05
Známy robí niečo podobné. 100.000,- základ + pri plnení ukazovateľov (de facto - plán obratu a podobne) 60.000,- prémie.

:eek::eek::eek::eek::eek: romanpp - nerobíš si žarty?
Ešte dodávam, že mzdy robím ručne (spravila som si tabuľku v exeli), robím aj príjemky, prevodky, INTRASTAT, rôzne výkazy a hlásenia pre materskú firmu, poistné udalosti, archív, smernice... skrátka všetko, čo súvisí s účtovníctvom, okrem vyšlých tuzemských faktúr, tie len kontrolujem, lebo tie si robia dealeri sami
cactus
08.11.07,11:10
Známy robí niečo podobné. 100.000,- základ + pri plnení ukazovateľov (de facto - plán obratu a podobne) 60.000,- prémie.


mesačne??????????? a na východe a v PP?http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
romanpp
08.11.07,11:30
Nie na východe. V strede. Ale pri práci pre zahraničnú firmu je to jedno.
romanpp
08.11.07,11:43
V minulosti som tu už raz svoj cenník zverejnil. Urobím to ešte raz.

Zmluva o cene
za vedenie účtovnej a mzdovej agendy

Čl. 1. ZMLUVNÉ STRANY

1.1. OBJEDNÁVATEĽ xxx
xxx
Štatutárny zástupca: xxx MT: xxx
Osoba oprávnená na jednanie vo veciach
zmluvy a v technických veciach: xxx
IČO/DIČ xxx

1.2. DODÁVATEĽ xxx
xxx MT: xxx


Čl. 2. PREDMET ZMLUVY

2.1. Dodávateľ sa zaväzuje, že pre potreby objednávateľa vykoná účtovnícke a administratívne práce v požadovanom rozsahu.

2.2. Objednávateľ sa zaväzuje, že za vykonanie a zariadenie dojednaných činností zaplatí dodávateľovi odplatu vo výške vypočítanej na základe cien dohodnutých v tejto zmluve a uhradí mu nevyhnutne vynaložené náklady.


Čl. 3. DOHODNUTÉ CENY A PLATOBNÉ PODMIENKY

3.1. Ceny sú stanovené dohodou zmluvných strán podľa zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách.

3.2. Zmluvné strany sa dohodli, že uplatnia pre výpočet odmeny dodávateľa podľa vykonávaných činností nasledovné ceny (bez dane):

3.2.1. - Cena za každý denníkový/účtovný riadok je
17,- Sk (slovom: sedemnásť slovenských korún);

3.2.2. - Cena za spracovanie mesačnej mzdovej agendy jedného zamestnanca v pracovnom pomere je
170,- Sk (slovom: jednostosedemdesiat slovenských korún);

3.2.3. - Cena za spracovanie mesačnej mzdovej agendy jedného zamestnanca mimo pracovného pomeru je
110,- Sk (slovom: jednostodesať slovenských korún);

3.2.4. - Cena za zavedenie nových inventárnych kariet DHNM a DrHNM za každú kartu je
- cena za zavedenie nových zákazok za každú zákazku je
- cena za zavedenie nových skladových kariet materiálu a tovaru za každú kartu je
- cena za vypracovanie predpísaných hlásení, prehľadov, výkazov a pod. pre Daňový úrad, Sociálnu poisťovňu, zdravotné poisťovne a pod. za každú A4 je
- cena za vypracovanie predpísaných inventúr pokladní a bankových účtov za každý kus je
- cena za vypracovanie ďalších rôznych tlačív a dokumentov administr. a účtovného charakteru pre potreby objedn. (listy, VF, DF, PP, PV, ID, pošt. pouk., prac. zmluva, cestovný príkaz, rôzne potvrdenia, žiadosti a pod.), za každú A4 je
26,- Sk (slovom: dvadsaťšesť slovenských korún).

3.2.5. - Cena za zaevidovanie každej dodávateľskej a odberateľskej faktúry (za kus) je
- cena za vedenie knihy jázd za každý riadok knihy jázd je
- cena za vedenie inventárnych kariet DHNM a DrHNM za každý riadok je
- cena za vedenie skladových kariet materiálu a tovaru za každý riadok je
- cena za vedenie pomocných evidencií, prehľadov a pod. pre potreby účtovníctva (predpísané knihy záväzkov a pohľadávok a pod.) a na vyžiadanie objednávateľa za každý riadok je
- cena za zabezpečenie doručenia výkazov, hlásení a pod. do ZP, SP, DÚ a pod. (aj elektronicky), cena za spracovanie príkazov na úhradu pre banku a cena za ich úhrady, za každý kus je
17,- Sk (slovom: sedemnásť slovenských korún);

3.2.6. - Cena za spracovanie ročného daňového priznania k dani z motorových vozidiel je jednorazovo
110,- Sk (slovom: jednostodesať slovenských korún).

3.2.7. - Cena za spracovanie ročného daňového priznania k dani z príjmu je jednorazovo JÚ/PÚ
260,-/500,- Sk (slovom: dvestošesťdesiat/päťsto slovenských korún).

3.2.8. - Cena za archivovanie predch. ročníkov účtovných dokladov pre potreby objednávateľa, za každý ročník a rok je
365,- Sk (slovom: tristošesťdesiatpäť slovenských korún).

3.2.9. - Cena za odborné poradenstvo a konzultácie pre potreby objednávateľa, za každú, aj začatú hodinu je
200,- Sk (slovom: dvesto slovenských korún).

3.2.10. - Cena za kontrolu dokladov pri podávaní daň. priznania DPH, daň. priznania k DzP a pod., za každý kus je
1,- Sk (slovom: jedna slovenská koruna).

3.2.11. - Paušálny príspevok na internetové pripojenie dodávateľa (sťah. tlačív, elektron. odos. hlásení a pod.) mesačne je
100,- Sk (slovom: jednosto slovenských korún).

3.3. Okrem odmeny dodávateľa vypočítanej na základe vyššie uvedených cien uhradí objednávateľ dodávateľovi náklady, ktoré účelne vynaložil pri plnení svojho záväzku na základe dodávateľom predloženého vyúčtovania, doloženého daňovými dokladmi (poštovné, tlačivá, kopírovanie, kancelárske potreby a pod.).

3.4. Podkladom pre úhradu celkovej ročnej odmeny dodávateľa bude predbežné vyúčtovanie predložené dodávateľom po skončení bežného účtovania účtovného obdobia (v priebehu januára/februára) a konečné vyúčtovanie predložené dodávateľom spolu s daňovým priznaním za bežné účtovné obdobie. Doplatok odmeny dodávateľa je splatný pri prevzatí daňového priznania a/alebo vyúčtovania (podľa toho čo nastane skôr).

3.5. Zmluvné strany sa dohodli na výplate finančných záloh v hotovosti do 10. dňa v mesiaci, s dohodnutou výškou zálohy (minimálne 500,- Sk/mesiac) ...............................,- SK (slovom: .................................................. .............. slovenských korún) po zdanení mesačne a doplatku podľa bodu 3.4. tejto zmluvy. V prípade omeškania odberateľa pri úhradách preddavkov, dodávateľ nie je viazaný vykonávať termínové práce včas (predkladanie výkazov, hlásení, daňových priznaní a pod.).

3.6. Zmluvné strany sa dohodli, že z vyplatených finančných záloh, dodávateľ nebude vracať prípadný preplatok.

3.7. V prípade, že dôjde k zrušeniu alebo k odstúpeniu od tejto zmluvy z dôvodov na strane objednávateľa alebo dodávateľa, vyplatí objednávateľ dodávateľovi za práce rozpracované ku dňu zrušenia alebo odstúpenia od tejto zmluvy odmenu vo výške preukázateľne vykonaných prác k danému dňu.

3.8. Zmluvné strany sa dohodli na medziročnom zvyšovaní cien vo výške inflácie.


Čl. 4. VŠEOBECNÉ DOJEDNANIA

4.1. Táto zmluva sa uzatvára na vedenie agendy objednávateľa od 01.01.2007 na dobu neurčitú. Túto zmluvu je možné meniť iba písomnými dodatkami podpísanými štatutárnymi zástupcami zmluvných strán alebo osobami oprávnenými na jednanie vo veciach zmluvy a v technických veciach. Túto zmluvu je možné vypovedať len písomnou formou, s trojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá začína plynúť dňom doručenia výpovede druhej zmluvnej strane.

4.2. Dodávateľ si vyhradzuje právo rozhodnúť či vykoná a zariadi dojednané činnosti osobne alebo prostredníctvom svojich zamestnancov a spolupracovníkov.

4.3. Táto zmluva platí do je nahradenia novou zmluvou, nadobúda platnosť dňom jej podpísania a je vyhotovená v dvoch vyhotoveniach, z ktorých každá zmluvná strana po jej podpísaní obdrží po jednom vyhotovení.

4.4. Zmluvné strany vyhlasujú, že sú oprávnené túto zmluvu podpísať, že si ju riadne a dôsledne prečítali a súhlasia s jej obsahom, neuzavreli ju v tiesni ani za zvlášť nevýhodných podmienok a na znak súhlasu s jej obsahom ju vlastnoručne podpisujú.

V xxx V xxx

Dňa: xxx Dňa: xxx





Objednávateľ: ............................. Dodávateľ: ................................
veronikasad
08.11.07,12:09
:eek::eek::eek::eek::eek: romanpp - nerobíš si žarty?
Ešte dodávam, že mzdy robím ručne (spravila som si tabuľku v exeli), robím aj príjemky, prevodky, INTRASTAT, rôzne výkazy a hlásenia pre materskú firmu, poistné udalosti, archív, smernice... skrátka všetko, čo súvisí s účtovníctvom, okrem vyšlých tuzemských faktúr, tie len kontrolujem, lebo tie si robia dealeri sami
ZEvina, mzdy pre 11 zamestnancov v Exceli - to by som nerobila. Trvaj na zakúpení mzdového SW, ušetríš si kopu času.V ýkazy pre poisťovne, DU, mzdové listy, potvrdenia o príjme ... - to všetko ti urobí kvalitný SW.

-------
Veronika
MartinkoK
12.11.07,08:15
Ahojte,
pomohli by ste mi ohodnotiť účtovníčku, ktorá účtuje s.r.o. na pracovnú zmluvu - HPP, jej vzdelanie VŠ, s.r.o. je mesačný plátca DPH a má nasledovnú agendu:
Za prvých deväť mesiacov to bolo:
vyšlé faktúry 1700 ks,
tie nevystavuje, ale kontroluje zaúčtovanie, náležitosti a zakladá,
došlé faktúry 400 ks,
asi polovicu tvoria fa z EU teda ku každej kurz.rozdiely
pokladňa v Sk 1100 ks
valutové pokladne 50 ks
mzdy + personalistika 7 zamestnancov,
interné doklady 50 ks
banka mesačne v priemere 180 položiek
+ zápočty, sledovanie pohľadávok, intrastat, upomienky
cesťáky 4 firemné autá a vlastne všetko čo treba vo f.urobiť.
Ďakujem
Region Žilinský kraj
evelien
12.11.07,09:02
Takyto zamestnanec je na nezaplatenie.
MartinkoK
12.11.07,09:18
Takyto zamestnanec je na nezaplatenie.

Ale ja by som chcela vedieť koľko si mám pýtať,lebo podľa mňa takých 12000,- mesačne na ruku je málo.
cactus
12.11.07,09:29
a čo takých 20 000 Sk ? To by bolo primerané, keď to robíš všetko sama.
blondy
12.11.07,09:32
Ale ja by som chcela vedieť koľko si mám pýtať,lebo podľa mňa takých 12000,- mesačne na ruku je málo.

aspoň 2*krát toľko
evelien
12.11.07,09:37
12.000 je skutocne almuzna. Clovek, ktory sa vo firme stara nielen o ucto, PaM a ako pises, ze v podstate o vsetko, co treba, by mal dostat v ZA minimalne 30.000 na ruku.
romanpp
13.11.07,03:23
Ahojte,
pomohli by ste mi ohodnotiť účtovníčku, ktorá účtuje s.r.o. na pracovnú zmluvu - HPP, jej vzdelanie VŠ, s.r.o. je mesačný plátca DPH a má nasledovnú agendu:
Za prvých deväť mesiacov to bolo:
vyšlé faktúry 1700 ks,
tie nevystavuje, ale kontroluje zaúčtovanie, náležitosti a zakladá,
došlé faktúry 400 ks,
asi polovicu tvoria fa z EU teda ku každej kurz.rozdiely
pokladňa v Sk 1100 ks
valutové pokladne 50 ks
mzdy + personalistika 7 zamestnancov,
interné doklady 50 ks
banka mesačne v priemere 180 položiek
+ zápočty, sledovanie pohľadávok, intrastat, upomienky
cesťáky 4 firemné autá a vlastne všetko čo treba vo f.urobiť.
Ďakujem
Region Žilinský kraj

Schválne si to skús prepočítať cez môj cenník (príspevok 1217), ale inak súhlasím s čistou mzdou vo výške 24.000,- až 30.000,- (je to otročina).
Asmína
14.11.07,14:44
Poprosím o radu, koľko pýtať sa účtovníctvo s.r.o. a spracovanie miezd, keď za prvý mesiac je zhruba:
faktúry prijaté 40
fatúry vydané 40
pokladňa 60
banka 70
interné doklady a ostatné záväzky 30
mzdy 20 zamestnancov, taktiež vediem personalistiku.
Zoltán Kovács
14.11.07,15:15
Poprosím o radu, koľko pýtať sa účtovníctvo s.r.o. a spracovanie miezd, keď za prvý mesiac je zhruba:
faktúry prijaté 40
fatúry vydané 40
pokladňa 60
banka 70
interné doklady a ostatné záväzky 30
mzdy 20 zamestnancov, taktiež vediem personalistiku.

Podľa môjho cenníka od 10 tisíc do 15 tisíc, podľa toho či sú alebo nie sú platitelia DPH.
sway
14.11.07,16:33
Poprosím o radu, koľko pýtať sa účtovníctvo s.r.o. a spracovanie miezd, keď za prvý mesiac je zhruba:
faktúry prijaté 40
fatúry vydané 40
pokladňa 60
banka 70
interné doklady a ostatné záväzky 30
mzdy 20 zamestnancov, taktiež vediem personalistiku.

Ak by sme rátali podľa dokladov:
doklad 25,- / kus je to 6000
mzdy 250,- / kus je to 5000
spracovanie uzávierky 1000
spracovanie DPH 1000

takže tých 13 000,-
inak by som si stanovila zmluvu na paušál napr. na tých 13 tisíc na 3 mesiace s tým, že ak bude dokladov viac suma sa upraví podľa kalkulácie položiek aj spätne.
Lebo môže sa stať, že sa dohodneš na 13 tis. a o 3 mesiace budú mať tonu dokladov a nebudú chcieť s cenou hýbať.;)
liba2
14.11.07,16:43
Poprosím o radu, koľko pýtať sa účtovníctvo s.r.o. a spracovanie miezd ..............
Asmína, cenu poskytovaných účtov. služieb ovplyvňuje aj to, či si :
- SZČO a živnosť robíš doma na svoje náklady;
- SZČO a chodíš do firmy odberateľa a tam spracovávaš účtovníctvo, teda na náklady odberateľa;
- zamestnanec, ktorý nemá žiadne náklady.
Asmína
14.11.07,17:20
Som SZČO, teraz som spracovávala účtovníctvo vo svojej kancelárii, ale majú požiadavku, aby som raz do týždňa chodila k nim do firmy, aby mali agendu stále k dispozícii. Všetky náklady znášam ja, účtujem na svojom notebooku, na mnou zakúpených programoch....
Zoltán Kovács
14.11.07,18:22
Som SZČO, teraz som spracovávala účtovníctvo vo svojej kancelárii, ale majú požiadavku, aby som raz do týždňa chodila k nim do firmy, aby mali agendu stále k dispozícii. Všetky náklady znášam ja, účtujem na svojom notebooku, na mnou zakúpených programoch....

V tomto prípade aj 15 tisíc
ekopo
14.11.07,18:31
A dúfam, že im nenainštaluješ "svoj" program, alebo ako si to predstavujú? Pretože už pravdepodobne porušíš licenčné podmienky.
Asmína
14.11.07,18:58
Vďaka za odpovede. Tie pogramy samozrejme nebudú u nich nainštalované, ale v mojom notebooku. /ani to nežiadali/ Na vystavovanie faktúr si kúpili nejaký jednoduchý program. Ide im len o to, aby mali faktúry pri sebe, lebo fungujú len tri mesiace a majú tam riadny chaos.
monikad
15.11.07,14:07
Ahojte poradaci,
"posuskajte, kolko pytat":
1. od zahranicneho majitela nehnutelnosti, ktory prenajima na SR 1 byt.
Registracia na DU + danove priznanie + uctovanie.. Tazko mi je odhadnut kolko to bude poloziek, kedze som byt este neuctovala.. Ale malo by to byt, ako byva bezne pri bytoch..

2. Zahranicny majitel vlastni 4 byty na SR..To iste ako pri 1. otazke..

Bratislavsky kraj

Dakujem krasne..
optimistka
15.11.07,16:10
Ahojte,
včera som prežívala podobný problém. Účtujem s.r.o., cena smiešna 6000,- Sk mesačne. Cena bola nastavená od začiatku existencie firmy, vtedy človek berie ohľad že začínajú, nemajú toľko zamestnancov, dokladov a pod. V priebehu roka sa počet pracovníkov zvýšil z 8 na 20, to nevravím koľko bolo výstupov a nástupov zamestnancov. Položiek je cca 300 mesačne, plus vystavovanie faktur, lebo nie sú schopní ani to cca 10 ks mesačne, výkaz o liehu pre colnicu, mesačné DPH a k tomu denne na tel 12 hodín. Účtujem na vlastnom PC a na svojich programoch.
Môj návrh 10 000,- Sk mesačne neprešiel, lebo je to veľa. Nie som obchodník, ktorý by vyjednával s nimi ako na trhu, zatiaľ sme to nechali otvorené, ale neviem ako to dopadne. Dík za každý názor ako z toho vybŕdnuť v spokojnosti.
veronkaa
17.11.07,15:32
ahoj,
pracujem na PP kde vystavujem cca 100 fa aj zahranicne, doslych je 150 fa, spracovanie cestakov pre 10 vodicov cca 100 ks, firma ma 12 leasingov, BV tuz. a zahr. cca 550 poloziek, pokladna tuzem. a 3x zahranicna nespocetne mnozstvo dokl., komplet mzdy pre 13 zamestnancov, rôzne hlasenia, DPH, kontrola PHM, mam za to 16000,- netto (vychod) kolko by ste pytali???
evina
17.11.07,15:58
Ahojte,
včera som prežívala podobný problém. Účtujem s.r.o., cena smiešna 6000,- Sk mesačne. Cena bola nastavená od začiatku existencie firmy, vtedy človek berie ohľad že začínajú, nemajú toľko zamestnancov, dokladov a pod. V priebehu roka sa počet pracovníkov zvýšil z 8 na 20, to nevravím koľko bolo výstupov a nástupov zamestnancov. Položiek je cca 300 mesačne, plus vystavovanie faktur, lebo nie sú schopní ani to cca 10 ks mesačne, výkaz o liehu pre colnicu, mesačné DPH a k tomu denne na tel 12 hodín. Účtujem na vlastnom PC a na svojich programoch.
Môj návrh 10 000,- Sk mesačne neprešiel, lebo je to veľa. Nie som obchodník, ktorý by vyjednával s nimi ako na trhu, zatiaľ sme to nechali otvorené, ale neviem ako to dopadne. Dík za každý názor ako z toho vybŕdnuť v spokojnosti.

Závisí od toho, či je to Tvoja jediná možnosť práce alebo nie - to si musíš zvážiť Ty ako subjektívne stanovisko. Ak robíš na Zmluvu, tak vybŕdneš jednoducho - dáš výpoveď. Z ich strany tých 6 000 SK, ak používaš ešte vlastné prostriedky je úplné zderstvo, najmä ak zoberiem do úvahy tých 12 hodín na telefóne. Ak dám úplne minimum za mzdy 200 SK, tak len rozdiel vo mzdách je 2 400,- SK. Ja by som takú firmu robila minimálne za 15 ooo,- Obchodník si a musíš byť, lebo musíš uživiť aj seba...
romanpp
18.11.07,06:12
ahoj,
pracujem na PP kde vystavujem cca 100 fa aj zahranicne, doslych je 150 fa, spracovanie cestakov pre 10 vodicov cca 100 ks, firma ma 12 leasingov, BV tuz. a zahr. cca 550 poloziek, pokladna tuzem. a 3x zahranicna nespocetne mnozstvo dokl., komplet mzdy pre 13 zamestnancov, rôzne hlasenia, DPH, kontrola PHM, mam za to 16000,- netto (vychod) kolko by ste pytali???

Predpokladám, že hovoríš o jednom mesiaci (aj množstvo práce za mesiac, aj Tvoja odmena za mesiac). Ak to len v rýchlosti prepočítam cez svoj cenník
- Fa nahodenie faktúr - 100 + 150 fa × 17,- = 4.250,-
- Fa zaúčtovanie faktúr(1 faktúra cca 2 riadky) 500 r × 17,- = 8.500,-
- cesťáky 100 × 26,- = 2.600,-
- BV zaúčtovanie 550 × 17,- = 9.350,-
- Pokladne (odhad) 500 × 17,- = 8.500,-
- Mzdy 13 × 270,- = 3.510,-
- Rôzne pomocné úkony cca 2.000,-
= SPOLU mám odmenu v hrubom cca 38.710,-

Tiež som z východu.
liba2
18.11.07,06:35
Romanpp, porovnávaš neporovnateľné. Tvoj cenník nemožno zrovnávať s príjmom na základe pracovnej zmluvy. Zamestnávateľ platí časť odvodov a všetky náklady. (technika, softvér, IT, toner, papier, elektrina, nájomné... a mnohé ďalšie).
romanpp
19.11.07,04:58
Nemyslím si, že je to celkom neporovnateľné. Hodnota tej práce je stále tá istá, či ju vykonáva niekto dodávateľsky alebo ju vykonáva zamestnanec.

Účtovníčka pracujúca na PP (veronkaa) si vie približne spočítať (celková cena práce + fixné a variabilné náklady na jej pracovné miesto). Všetky podmienky za akých tú prácu vykonáva nepoznám.

Dovolil som si len naznačiť, koľko by táto práca stála u mňa. Predpokladám, že v Bratislave by to bolo viac.

Ak by sa v tejto diskusii začalo objavovať trochu viac konkrétnych informácií (napríklad keby ďalších desať účtovníkov urobilo podobný prepočet pre veronkaa), určite by to pomohlo mnohým.

Prežil som si to na začiatku, keď som stanovoval svoj cenník, a nevedel som ako svoju prácu ohodnotiť.
ormika
19.11.07,06:02
Prosím Vás mohli by ste sem napísať kto koľko asi berie v PÚ za položku? A čo sa berie za položku? Účtovný zápis alebo doklad? Stretla som sa rôznymi cenníkmi a konečne si chcem ceny ustáliť aj ja. Som z Trnavy, ale potešia ceny z celej SR. Doteraz som si pýtala za zaúčtovaný doklad. Možno to pomôže aj iným. Vďaka ;):)
ormika
19.11.07,06:10
Som SZČO, teraz som spracovávala účtovníctvo vo svojej kancelárii, ale majú požiadavku, aby som raz do týždňa chodila k nim do firmy, aby mali agendu stále k dispozícii. Všetky náklady znášam ja, účtujem na svojom notebooku, na mnou zakúpených programoch....
Asmína, takto som to niekedy robila aj ja, že som chodila raz do týždňa ku klientovi, no zistila som, že zabijem tým veľa času. Už to tak nerobím, ale dohodla som sa s nimi tak, že ak chcú mať doklady hneď pri sebe, tak mi ich nosia do kancelárie, kde ich hneď spracujem a na druhý deň si zase prídu pre ne. Je to tak fajn, lebo si účtujem svojim tempom, doklady mám spracovávané priebežne a oni majú svoje doklady len 1 deň mimo firmu, čo vydržia. Ak náhodou niečo potrebujú z faktúr, tak zavolajú. Naozaj je to dobrá spolupráca. Ono to aj teba o chvíľu prestane baviť stále prenášať notebook.
veronkaa
19.11.07,13:58
Dík, budem si pytat viac na tu pracu co mam sa mi to zda maly plat, a na ŽL nechcu ist oni.
romanpp
20.11.07,06:19
Prosím Vás mohli by ste sem napísať kto koľko asi berie v PÚ za položku? A čo sa berie za položku? Účtovný zápis alebo doklad? Stretla som sa rôznymi cenníkmi a konečne si chcem ceny ustáliť aj ja. Som z Trnavy, ale potešia ceny z celej SR. Doteraz som si pýtala za zaúčtovaný doklad. Možno to pomôže aj iným. Vďaka ;):)

Účtujem v MRP (JÚ aj PÚ). Od klienta beriem 17,- za riadok v peňažnom/účtovnom denníku. Ak jeden účtovný doklad vyžaduje zaúčtovanie na 10 riadkov, tak je to 170,- (klient mi neplatí za to, koľko akých dokladov mi doniesol, ale za moju prácu, ktorú som pri spracovaní dokladov odviedol). Týmto princípom oceňujem všetku svoju prácu pre klientov.

Zatiaľ som sa nestretol s klientom, ktorého by zaujímalo, koľko času potrebujem na spracovanie konkrétneho dokladu. Každý môj klient však presne vie, koľko on sám požaduje od svojich odberateľov za hodinu svojej práce (bez ohľadu na to, či sa jedná o prácu pomocného robotníka na stavbe alebo programátora).
Asmína
20.11.07,20:10
Asmína, takto som to niekedy robila aj ja, že som chodila raz do týždňa ku klientovi, no zistila som, že zabijem tým veľa času. Už to tak nerobím, ale dohodla som sa s nimi tak, že ak chcú mať doklady hneď pri sebe, tak mi ich nosia do kancelárie, kde ich hneď spracujem a na druhý deň si zase prídu pre ne. Je to tak fajn, lebo si účtujem svojim tempom, doklady mám spracovávané priebežne a oni majú svoje doklady len 1 deň mimo firmu, čo vydržia. Ak náhodou niečo potrebujú z faktúr, tak zavolajú. Naozaj je to dobrá spolupráca. Ono to aj teba o chvíľu prestane baviť stále prenášať notebook.

Ormika všetko čo píšeš sú skutočnosti, s ktorými súhlasím. Živnostenský list držím v rukách len niekoľko mesiacov, všetky začiatky sú ťažké. Dúfam, že nebudem musieť chodiť účtovať kočovným spôsobom dlhú dobu, ale kým sa účtovníčka presadí na trhu, získa klientelu, to chvíľu trvá a musí robiť aj to čo sa jej veľmi nepáči. Za to krátke obdobie som sa naučila však veľa, nemyslím tým len v odbornej problematike, ale hlavne čo sa týka presadzovania svojich záujmov a jednania s ľuďmi. Tiež som z Trnavského kraja ako ty. Asmína
ormika
20.11.07,20:24
Asminka, jasne, nevedela som že začínaš. Ja som tiež chodila do firmy 1x do týždňa. No ak začneš účtovať viacej klientov, tak sama zistíš že to chodenie je strata času, lebo za ten čas trebárs aj čo sa len presúvaš z miesta na miesto, dokážeš zaúčtovať ďalšiu firmu. Ale na začiatok ti to plne schvaľujem;). Si z Trnavy? Či z okolia? Trnavský kraj je dosť veľký :) Ale nemusíš písať odkiaľ si presne.
Asmína
22.11.07,12:54
Ormika pošlem Ti súkromnú správu. Asmína
kristín
30.11.07,10:05
"Pošuškajte" koľko pýtať za účtovníctvo v prípade živnostníka, ktorý sa "zabudol" registrovať ako platiteľ DPH ešte v júli, kedy dosiahol zákonnú hranicu. Účtovníctvo mi priniesol teraz v novembri pripravila som mu registráciu dnes ju zaniesol a čakáme na dátum od DÚ. Koľko by ste pýtali v prípade, že mu dá DÚ dodaniť všetko až do toho júla spätne. Myslím, koľko na mesiac. A ešte mi prosím poraďte, aká je optimálna hodnota za JÚ v pripade živnostníka platiteľa DPH - kvartálneho. Vrátane komplexného spracovania + DP a celá agenda.Tých názorov je skutočne veľa a ťažko sa určuje akési optimum.Vďaka
Zoltán Kovács
30.11.07,10:08
Aký je počet dokladov mesačne, má zamestnancov, koľko......?
Treba trošku viac uviesť o účt.jednotke aby sa dala cena lepšie odhadnúť.
kristín
30.11.07,10:14
Nikoho nezamestnáva, jeho činnosť spočíva v tom, že robí prednášky v oblasti ekonomiky na Slovensku ale i v Čechách.Čo sa týka dokladov má výpisy z B. účtu, faktúry za telefóny /2/, nejaké výdavkové doklady, príjmové,/neviem presne koľko toho je dostala som to len nedávno. No treba mu robiť CP, účtuje v SK-korunách ale aj v Eurách, má len slovenský účet, ale aj devízovú pokladňu v CZK a EURO. No má to celkom slušne rozdelené, podľa dokladov. Nemá to v "igelitke" všetko v kope.