ekopo
26.10.06,18:38
Ja osobne môžem plakať nad svojou hlúposťou,lebo teraz som dokončila Q.DPH prepravcovi ,nákupy PHL v cudzej mene, služobné cesty na súkromnom aute,z ktorého bola zaplatená DzMV-čiže prerátať aj DPH z PHL,ktorú si môže uplatniť a keďže mám stanovenú cenu za položku v PD -JÚ 19.-Sk tak idem zinkasovať 2945.- Sk./155 položiek iba v PD /.
Pretože svoju odmenu som už raz na Porade zverejnila,cez ss sa mi ozval jeden člen a povedal mi ,že keby on bral tak veľa za položku už dávno je milionár. Tak sa mi prosím Vás vyjadrite ,či som zdierka a mám za to konkrétne účto až tak veľa.:eek:
Tá suma za zápis v PD je úplne v pohode. Ale rozmyšlaj nad nasledovným: Evidencia VF, DF ost. záv. a pohľadávok = napr. 6,-Sk za kus, Evidencia DPH+vytvorenie DP k DPH od 300,-Sk /podľa množstva/, vypísanie, triedenie dokladov - podľa množstva........JU nie je len o peňažnom denníku, a ja to praktizujem takto.
Danila
26.10.06,16:40
Danilka, ja som čítala lepší::D
JÚ- rýchlo a lacno a prvé dva mesiace zdarma!:D :mee: :DFúúúúú´, kde si to čítala. Donesiem mu na dva mesiace aj za Áviu.
Zdeni
26.10.06,16:45
Fúúúúú´, kde si to čítala. Donesiem mu na dva mesiace aj za Áviu.
V našich regionalnych - PARDON novinách. To má jedna pani už veeeeľmi dlhú dobu. Aj vieme, ktorá to je, asi zato to tam má aj tak dlho.:D
marcik
27.10.06,04:12
Dávam do pozornosti,
http://www.ecoconsult.sk/cennik.htm ,
http://www.az-stubed.sk/ucto.htm,
www.viper.sk/index.php?go=cennik, (http://www.viper.sk/index.php?go=cennik,)

sama sa tiež tým neriadim,bohužiaľ. A pridávam priznanie,že som jedna z tých čo kazí účtovníkom ceny a je to aj preto,lebo vo svojom okolí keď som začala pracovať a vypytovala sa na cenu, aby som sa aspoň trošku priblížila ostatným,všetci účtovníci zaryto mlčali a stali sa" bobríkmi" Dnes nemám núdzu o klietov-naopak,ale pekne si to odskáčem za malý peniaz.
Možno,keby mi bol vtedy niekto podstrčil tieto adresy -bola by som trochu inde. Teraz je totiž ťažko dvíhať ceny podhodnoteného účtovníctva.
Pozn.: túto prácu robím profesionálne tri roky.
fííha, až dnes som si pozrela tieto stranky čo si napísla, tak to by sme boli viacerí asi už niekde na Bahamách..
Petra79
27.10.06,09:07
poradte mi prosim, chcem zamestnat uctovnicku pre s.r.o., ktora nebude mat zamestnancov iba 2 konatelov,prip. brigadnika, bude platcom DPH mesacnym, bude to maly obchod s tovarom, jedno firemne auto a internetovy obchod...kolko pytat...predpokladame mesacne prijmy okolo 120 000;-Sk a vydaje okolo 100 000Sk zo zaciatku mozno este trocha vyssie vydaje...s akou gazou pre ucotvnicku mam ratat?
dakujem za odpovede
JAJA11
27.10.06,10:23
poradte mi prosim, chcem zamestnat uctovnicku pre s.r.o., ktora nebude mat zamestnancov iba 2 konatelov,prip. brigadnika, bude platcom DPH mesacnym, bude to maly obchod s tovarom, jedno firemne auto a internetovy obchod...kolko pytat...predpokladame mesacne prijmy okolo 120 000;-Sk a vydaje okolo 100 000Sk zo zaciatku mozno este trocha vyssie vydaje...s akou gazou pre ucotvnicku mam ratat?
dakujem za odpovede

Bolo by skôr dobré vedieť, koľko dokladov bude, účtovníka by nemali zaujímať príjmy, lebo pracnosť je rovnaká, či je na faktúre 100 Sk, alebo 1 milion, i keď pri tej väčšej faktúre je väčšia zodpovednosť, lebo chyba zo 100 korún sa ľahko nahradí, ale z milióna je to už problém. Ak budú mať konatelia vyplácané odmeny a budú aj brigádnici, tak to bude firma, ktorá musí robiť aj mzdové papiere. :o
Zoltán Kovács
27.10.06,13:53
poradte mi prosim, chcem zamestnat uctovnicku pre s.r.o., ktora nebude mat zamestnancov iba 2 konatelov,prip. brigadnika, bude platcom DPH mesacnym, bude to maly obchod s tovarom, jedno firemne auto a internetovy obchod...kolko pytat...predpokladame mesacne prijmy okolo 120 000;-Sk a vydaje okolo 100 000Sk zo zaciatku mozno este trocha vyssie vydaje...s akou gazou pre ucotvnicku mam ratat?
dakujem za odpovede

Ja pri začínajúcej firme by som porozmýšľal zo začiatku nad externou účtovníčkou. Je lacnejšie riešenie ako hneď zamestnať. Alebo tá účtovníčka bude nakoniec aj tak dievča pre všetko, a bude jej pridelená aj iná robota, napr.sekretárska, a v tom prípade može sa stať, že to účto pôjde bokom a bude sa zanedbávať.
Melnick
27.10.06,14:44
fííha, až dnes som si pozrela tieto stranky čo si napísla, tak to by sme boli viacerí asi už niekde na Bahamách..
No marcik,nebudeš mi veriť,ale vážim si ľudí tých firiem,ktoré som tam pricapila. Aspoň niekto,kto nepodhodnocuje prácu účtovníka. A nemajú tie ceny zasa až také vysoké. Skôr mi sa plazíme pri zemi.
marcik
28.10.06,06:53
Jedna bola dosť vysoka, ale tie dve by celkom ušli.Ale ja by som si ani toľko nemohla dovoliť pytať! ale je to dobre mať taký cenník aspoň vieš obhajiť ceny účt.prác.Ano sme v tej spodnej hranici cien!
Petra79
28.10.06,07:35
Ja pri začínajúcej firme by som porozmýšľal zo začiatku nad externou účtovníčkou. Je lacnejšie riešenie ako hneď zamestnať. Alebo tá účtovníčka bude nakoniec aj tak dievča pre všetko, a bude jej pridelená aj iná robota, napr.sekretárska, a v tom prípade može sa stať, že to účto pôjde bokom a bude sa zanedbávať.

smith zle som sa vyjadrila, uctovnicka bude externa a nebude dievca pre vsetko, ona nech si robi svoju pracu v uctoch dobre a o ostatne sa postarame. tak neviete ani priblizne kolko?
Zdeni
28.10.06,08:25
Podelím sa s Vami o radostnú správu.:D Včera som dostala od jedného klienta zaplatené za spracovanie papierov a DP za 2005, ktoré som robila 10.marca. Dobré, nie?:eek:
Neviem, či to patrí do tejto témy, ale skôr by sa hodila: Ako dlho čakáte na peniaze za robotu?:mee: Ale veď vlastne trpezlivosť ruže prináša......:mad:
Danila
28.10.06,10:15
smith zle som sa vyjadrila, uctovnicka bude externa a nebude dievca pre vsetko, ona nech si robi svoju pracu v uctoch dobre a o ostatne sa postarame. tak neviete ani priblizne kolko?Jedná sa o PÚ, nevyzerá to na veľa dokladov, ale pri obchode človek nikdy nevie. Určite by som súhlasila s cenou 5500.- až 6000.- pre začiatok. A za mzdy podľa toho, či sa jedná o DoVP - 150.-Sk, alebo TPP - 300.- Sk. A môžeš sa tváriť takto:) , ak sa dohodnete a ona bude súhlasiť.
Marína
28.10.06,10:50
smith zle som sa vyjadrila, uctovnicka bude externa a nebude dievca pre vsetko, ona nech si robi svoju pracu v uctoch dobre a o ostatne sa postarame. tak neviete ani priblizne kolko? Petra79, prečítaj si tento príspevok od Andreja, stiahnia a vyskúšaj tabuľku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=147875&postcount=380
Doporučujem Ti pozrieť si aj reakcie(od prísp.č.381).
romanpp
29.10.06,06:38
Dovolím si pripojiť sem svoj cenník a budem veľmi rád ak sa k nemu aspoň niekto vyjadrí. (Lokalita - Poprad)

Nie sú tu žiadne položky bez uvedenia ceny. Pre všetky položky v príslušnom bode zmluvy platí cena uvedená na konci príslušného bodu zmluvy.

Bol by som veľmi rád, keby sa poraďáci vyjadrili konkrétne. Ak máte akýkoľvek iný návrh ceny (teda používate inú cenu), uveďte prosím číslo položky a svoj návrh (názor), prípadne pridajte skratku okresného mesta (čiže lokality) kam patríte (vychádzam z toho, čo tu bolo veľakrát povedané, že ceny závisia od lokality - osobne si myslím, že aj keď bohužiaľ - ale je to pravda).

Každú novú informáciu (odpoveď, návrh - aj vo forme ss), postupne zapracujem do príspevku. Uvedené vo farbe.

Opätovne si dovolím otázku: Neporušujem nejaké pravidlá PORADY?


___________________________________________

Zmluva o cene
za vedenie účtovnej a mzdovej agendy



Čl. 1. ZMLUVNÉ STRANY


1.1. OBJEDNÁVATEĽ XXX XXX - XXX
Ulica č., PSČ Mesto
Štatutárny zástupca: Priezvisko Meno MT: čččč ččč ččč
Osoba oprávnená na jednanie vo veciach
zmluvy a v technických veciach: Priezvisko Meno
IČO/DIČ čč ččč ččč

1.2. DODÁVATEĽ xxx
Ulica č., PSČ Mesto MT:


Čl. 2. PREDMET ZMLUVY


2.1. Dodávateľ sa zaväzuje, že pre potreby objednávateľa vykoná účtovnícke a administratívne práce v požadovanom rozsahu.

2.2. Objednávateľ sa zaväzuje, že za vykonanie a zariadenie dojednaných činností zaplatí dodávateľovi odplatu vo výške vypočítanej na základe cien dohodnutých v tejto zmluve a uhradí mu nevyhnutne vynaložené náklady.



Čl. 3. DOHODNUTÉ CENY A PLATOBNÉ PODMIENKY


3.1. Ceny sú stanovené dohodou zmluvných strán podľa zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách.

3.2. Zmluvné strany sa dohodli, že uplatnia pre výpočet odmeny dodávateľa podľa vykonávaných činností nasledovné ceny (bez dane):

3.2.1. a) - Cena za každý denníkový/účtovný riadok je
17,- Sk (17,-/TR).

3.2.2. a) - Cena za spracovanie mesačnej mzdovej agendy jedného zamestnanca v pracovnom pomere je
170,- Sk (250-300,-/TN; 170,-/TR).

3.2.3. a) - Cena za spracovanie mesačnej mzdovej agendy jedného zamestnanca mimo pracovného pomeru je
110,- Sk (150,-/TN; 110,-/TR).

3.2.4. a) - Cena za zavedenie nových inventárnych kariet DHNM a DrHNM za každú kartu je
b) - cena za zavedenie nových zákazok za každú zákazku je
c) - cena za zavedenie nových skladových kariet materiálu a tovaru za každú kartu je
d) - cena za vypracovanie predpísaných hlásení, prehľadov, výkazov a pod. pre Daňový úrad, Sociálnu poisťovňu, zdravotné poisťovne a pod. za každú stranu A4 je
e) - cena za vypracovanie predpísaných inventúr pokladní a bankových účtov za každý kus je
f) - cena za vypracovanie ďalších rôznych tlačív a dokumentov administratívneho a účtovného charakteru pre potreby objednávateľa (listy, VF, DF, PP, PV, ID, prac. zmluva, cestovný príkaz, rôzne potvrdenia, žiadosti a pod.), za každú stranu A4 je
g) - cena za spracovanie príkazov na úhradu - poštových poukážok, za každý kus je
26,- Sk (26,-/TR).

3.2.5. a) - Cena za zaevidovanie každej dodávateľskej a odberateľskej faktúry (za kus) je
b) - cena za vedenie knihy jázd za každý riadok knihy jázd je
c) - cena za vedenie inventárnych kariet DHNM a DrHNM za každý riadok je
d) - cena za vedenie skladových kariet materiálu a tovaru za každý riadok je
e) - cena za vedenie pomocných evidencií, prehľadov a pod. pre potreby účtovníctva (predpísané knihy záväzkov a pohľadávok a pod.) a na vyžiadanie objednávateľa za každý riadok je
f) - cena za zabezpečenie doručenia výkazov, hlásení a pod. do ZP, SP, DÚ a pod. (aj elektronicky), cena za spracovanie príkazov na úhradu pre banku a cena za ich úhrady, za každý kus je
g) - cena za úhrady poštových poukážok, za každý kus je
17,- Sk (17,-/TR).

3.2.6. a) - Cena za spracovanie ročného daňového priznania k dani z motorových vozidiel je jednorazovo
110,- Sk (110,-/TR).

3.2.7. a) - Cena za spracovanie ročného daňového priznania k dani z príjmu je jednorazovo JÚ/PÚ
260,-/500,- Sk (260,-/500,-/TR).

3.2.8. a) - Cena za archivovanie predch. ročníkov účtovných dokladov pre potreby objednávateľa, za každý ročník je ročne
365,- Sk (365,-/TR).

3.2.9. a) - Cena za odborné poradenstvo a konzultácie pre potreby objednávateľa, za každú, aj začatú hodinu je
200,- Sk (200,-/TR).

3.2.10. a) - Cena za kontrolu dokladov pri podávaní daň. priznania DPH, daň. priznania k DzP a pod., za každý kus je
1,- Sk (3,- Sk/TN, paušál 500,- do 100 ks dokladov/TN; 1,-/TR).

3.2.11. a) - Paušálny príspevok na internetové pripojenie dodávateľa (sťah. tlačív, elektron. odos. hlásení a pod.) mesačne je
100,- Sk (100,-/TR).

3.3. Okrem odmeny dodávateľa vypočítanej na základe vyššie uvedených cien uhradí objednávateľ dodávateľovi náklady, ktoré účelne vynaložil pri plnení svojho záväzku na základe dodávateľom predloženého vyúčtovania, doloženého daňovými dokladmi (poštovné, tlačivá, kopírovanie, kancelárske potreby a pod.).

3.4. Podkladom pre úhradu celkovej ročnej odmeny dodávateľa bude predbežné vyúčtovanie predložené dodávateľom po skončení bežného účtovania účtovného obdobia (v priebehu januára/februára) a konečné vyúčtovanie predložené dodávateľom spolu s daňovým priznaním za bežné účtovné obdobie. Doplatok odmeny dodávateľa je splatný pri prevzatí daňového priznania a/alebo vyúčtovania (podľa toho čo nastane skôr).

3.5. Zmluvné strany sa dohodli na výplate finančných záloh v hotovosti do 10. dňa v mesiaci, s dohodnutou výškou zálohy x.xxx,- SK (slovom: xxx slovenských korún) mesačne a doplatku podľa bodu 3.4. tejto zmluvy. V prípade omeškania odberateľa pri úhradách preddavkov, dodávateľ nie je viazaný vykonávať termínové práce včas (predkladanie výkazov, hlásení, daňových priznaní a pod.).

3.6. Zmluvné strany sa dohodli, že z vyplatených finančných záloh, dodávateľ nebude vracať prípadný preplatok.

3.7. V prípade, že dôjde k zrušeniu alebo k odstúpeniu od tejto zmluvy z dôvodov na strane objednávateľa alebo dodávateľa, vyplatí objednávateľ dodávateľovi za práce rozpracované ku dňu zrušenia alebo odstúpenia od tejto zmluvy odmenu vo výške preukázateľne vykonaných prác k danému dňu.

3.8. Zmluvné strany sa dohodli na medziročnom zvyšovaní cien vo výške inflácie.



Čl. 4. VŠEOBECNÉ DOJEDNANIA


4.1. Táto zmluva sa uzatvára na vedenie agendy objednávateľa od 01.01.2006 na dobu neurčitú. Túto zmluvu je možné meniť iba písomnými dodatkami podpísanými štatutárnymi zástupcami zmluvných strán alebo osobami oprávnenými na jednanie vo veciach zmluvy a v technických veciach. Túto zmluvu je možné vypovedať len písomnou formou, s trojmesačnou výpovednou lehotou, ktorá začína plynúť dňom doručenia výpovede druhej zmluvnej strane.

4.2. Dodávateľ si vyhradzuje právo rozhodnúť či vykoná a zariadi dojednané činnosti osobne alebo prostredníctvom svojich zamestnancov a spolupracovníkov.

4.3. Táto zmluva platí do je nahradenia novou zmluvou, nadobúda platnosť dňom jej podpísania a je vyhotovená v dvoch vyhotoveniach, z ktorých každá zmluvná strana po jej podpísaní obdrží po jednom vyhotovení.

4.4. Zmluvné strany vyhlasujú, že sú oprávnené túto zmluvu podpísať, že si ju riadne a dôsledne prečítali a súhlasia s jej obsahom, neuzavreli ju v tiesni ani za zvlášť nevýhodných podmienok a na znak súhlasu s jej obsahom ju vlastnoručne podpisujú.

V Meste V Meste

Dňa: 01.01.2006 Dňa: 01.01.2006


Objednávateľ: ........... Dodávateľ: ............
___________________________________________
Danila
29.10.06,07:04
Osobne som presvedčená, že zmluvu máš vypracovanú perfektne. Ceny nezodpovedajú prácnosti jednotlivých úkonov / sú poddimenzované/. Ale ak Poprad, a Tebe to stačí, tak sa nedá nič namietať. Priznám sa, že by ma zaujímali tie neuvedené cenníkové položky. / Inv.karty a pod./
romanpp
29.10.06,08:07
Nie sú tam žiadne položky bez uvedenia ceny. Pre všetky položky v príslušnom bode zmluvy platí cena uvedená na konci príslušného bodu zmluvy.

Poprosím Ťa Danila.

Bol by som veľmi rád, keby si sa Ty, ale aj ostatní poraďáci, vyjadrili podstatne konkrétnejšie. Ak máte akýkoľvek iný návrh ceny, uveď prosím číslo položky a svoj návrh (názor), prípadne pridajte skratku okresného mesta (čiže lokality) kam patríte (vychádzam z toho, čo tu bolo veľakrát povedané, že ceny závisia od lokality - osobne si myslím, že aj keď bohužiaľ - ale je to pravda).

Pokiaľ bude k dispozícii dostatočné množstvo informácií (odpovedí, návrhov), chcel by som ich postupne zapracovať do svojho príspevku.

Opätovne si dovolím otázku: Neporušujem nejaké pravidlá PORADY?
Danila
29.10.06,08:19
Pravidlá Porady podľa môjho názoru neporušuješ ani v najmenšom. Cenníkov je tu síce veľa a mohol si porovnávať, ale tejto diskusie nikdy nie je dosť. Vo všeobecnosti platí, že účtovníci u nás sú v prevažnej miere nedoceňovaní.
EkoMax
29.10.06,08:36
Ja som šokovaná, aké cenové rozdiely sú medzi jednotlivými regiónmi. Žiaľ u nás nemám šancu ceny veľmi zvyšovať, pretože je tu taká nezamestnanosť, že vždy sa nájdu také "účtovníčky", ktoré to urobia za babku. A aj my prežívať musíme. U nás je problém s tými ostatnými úkonmy, podnikateľlia si myslia,že keď zaplatia za mesiac určitú dohodnutú čiastku, tak môžu žiadať aj trojnásobok práce. Podľa nich len ťukneme do PC a program vypľuje hotové účtovníctvo. Už som sa poučila a takých už neberiem. Som z RS a s cenami sa hýbe veľmi ťažko.
Danila
29.10.06,08:50
Podľa môjho názoru kontrola ÚD za 1 Sk je zlá. Ak za 1.- Sk, tak radšej by som ju neuviedla.Kontrolná činnosť byť musí a je jedno, či je kontrola priebežná, následná, alebo námatková. Je to nevyhnutná účtovnícka činnosť. Je to odborný úkon. V tom prípade radšej za túto činnosť paušál.Cena za mzdy by nemala byť nižšia pri TPP ako 250-300.-Sk a DoVP 150.-Sk. Ber to ako môj osobný názor. A ceny aj v účtovníctve sa hýbať jednoducho musia. Tak ako všetky vstupy.
Melnick
29.10.06,16:56
Ja osobne môžem plakať nad svojou hlúposťou,lebo teraz som dokončila Q.DPH prepravcovi ,nákupy PHL v cudzej mene, služobné cesty na súkromnom aute,z ktorého bola zaplatená DzMV-čiže prerátať aj DPH z PHL,ktorú si môže uplatniť a keďže mám stanovenú cenu za položku v PD -JÚ 19.-Sk tak idem zinkasovať 2945.- Sk./155 položiek iba v PD /.
Pretože svoju odmenu som už raz na Porade zverejnila,cez ss sa mi ozval jeden člen a povedal mi ,že keby on bral tak veľa za položku už dávno je milionár. Tak sa mi prosím Vás vyjadrite ,či som zdierka a mám za to konkrétne účto až tak veľa.:eek:

Toto som napísala pred niekoľkými dňami.Ja okrem tých spomínaných 19.-Sk už neúčtujem nič. Ani DP v marci .To všetko bolo v tých 19.-Sk.:cool:
Za mzdu som brala doteraz TPP - 150.-Sk "D" - 100.- no skončila som. Teraz som zdvihla "D" na 150 a TPP na 250.- Sk. Uvidíme.;)

mimotemy Raz dávno za mojim susedom-autoopravárom prišiel chlapík,aby mu opravil auto. On pozrel do motora pritiahol skrutku vyskúšal naštartovať-autíčko šľapalo.Pýtal si 500.Sk Chlapík :eek: mu povedal: veď si to robil len 5 minút a toľko veľa pýtaš?
On mu na to: Ty mi neplatíš za to ako dlho som to robil,Ty mi platíš za to,že to viem .;)
JarkaL
30.10.06,16:20
: Ty mi neplatíš za to ako dlho som to robil,Ty mi platíš za to,že to viem .;) [/QUOTE]

Úžasné! Jednoduché a tak pravdivé. Automechanikovi nie je trápne pýtať si za 5 min. práce 500,- Sk. Prečo je to trápne nám, ekonómom? Máme sa od neho čo učiť.
Hepi
02.11.06,11:03
Rozhodla som sa aj ja zapojiť do diskusie. Pracujem na dohodu o vykonaní práce pre jednu účtovnícku firmu. Mojou náplňou je spracovať mzdy šiestim firmám.
Jedna firma má okolo 50 zamestnancov, tu robím všetko, okrem prihlášok a odhlášok do poisťovní. Ďalšia firma má 18 zamestnancov, tu robím úplne všetko.
Tretia firma má tiež 18 zamestnancov + 2-3 dohodári, tu spracujem mzdy, robím tlačivá pre daňový úrad. Táto firma je však taká špecifická, mzdy sa tu nahrávajú podľa zákaziek, to znamená, že pri jednom zamestnancovi mám aj 20 vstupov. Tri menšie firmy majú do 5 zamestnancov a tým robím úplne všetko, čo sa týka miezd. Za toto všetko dostávam 5 500,- Sk. A podľa všetkého dostávam dosť, lebo s pani podnikateľkou sa vôbec nedá rozprávať o nejakom zvýšení. Potrebujem túto prácu, takže nemôžem toho nechať. Vedel by mi však niekto poradiť, ako mám p. podnikateľke vysvetliť, že by mi už mohla aj pridať na plate, alebo poberám podľa Vás, poraďákov, za svoju prácu dosť?
liba2
02.11.06,11:25
Rozhodla som sa aj ja zapojiť do diskusie. Pracujem na dohodu o vykonaní práce pre jednu účtovnícku firmu. Mojou náplňou je spracovať mzdy šiestim firmám.
Jedna firma má okolo 50 zamestnancov, tu robím všetko, okrem prihlášok a odhlášok do poisťovní. Ďalšia firma má 18 zamestnancov, tu robím úplne všetko.
Tretia firma má tiež 18 zamestnancov + 2-3 dohodári, tu spracujem mzdy, robím tlačivá pre daňový úrad. Táto firma je však taká špecifická, mzdy sa tu nahrávajú podľa zákaziek, to znamená, že pri jednom zamestnancovi mám aj 20 vstupov. Tri menšie firmy majú do 5 zamestnancov a tým robím úplne všetko, čo sa týka miezd. Za toto všetko dostávam 5 500,- Sk. A podľa všetkého dostávam dosť, lebo s pani podnikateľkou sa vôbec nedá rozprávať o nejakom zvýšení. Potrebujem túto prácu, takže nemôžem toho nechať. Vedel by mi však niekto poradiť, ako mám p. podnikateľke vysvetliť, že by mi už mohla aj pridať na plate, alebo poberám podľa Vás, poraďákov, za svoju prácu dosť?
Váš vzťah je založený na dohode o VP. Takže, pokiaľ ty podpíšeš každý rok dohodu so sumou 5.500 Sk, ťažko sa tu dá poradiť. Tvojho zamestnávateľa nepoznáme, nevieme posúdiť čo by zabralo. Suma 5.500 Sk pri počete minimálne 100 výplat mesačne, je cca 55 Sk/výplata.
Skús navrhnúť odmeňovanie podľa počtu spracovaných výplat za mesiac a urči si vyššiu sumu, napr. 65 Sk, a takto pokračuj so zvyšovaním každý rok, až sa - snáď - dopracuješ k minimu tu na porade uvádzanému = 100 Sk/výplata.
sysula
02.11.06,12:21
Hepi, nie si sama kto je nespokojny s ohodnotenim svojej prace. Moje vedenie sa prave rozhodlo ze za sumu 12.000 v hrubom mam robit okrem mzdarky, a to nahadzujem cca 100 ZC kazdu mzdu ukolovo, cize 1 ZC 30 az 90 poloziek, vsetkym robim cestaky, samozrejme zmluvy, prihlasky, odhlasky - vsetko co suvisi s mzdami a personalistikou, BOZP, PO, sedim na sekretariate, zapisujem dosle odoslane emaily, telefonaty!, postu - vsetko co suvisi so sekretariatom, vediem statistiky, vydavam tankovacie karty, a pod. a aby toho nebolo malo, samozrejme musim sefa obskakovat, cize robit kavicky, cajiky, sem tam aj nieco uliat a samozrejme to vsetko upratat..keby to bolo par krat za tyzden, ale je to niekolkokrat denne.A ak si odbehnem aj na WC,cigaretku(2 denne cez prestavku) tak uz na mna zazera, ze kto bude dvihat telefonaty?! Kazdy den som v praci min. hodinu dlhsie, cez vyplaty aj 4 - 6 hodin., samozrejme ze to nie je zaplatene.
Myslite, ze som az taka narocna?
Milan Benka
02.11.06,12:26
Nie, nie si náročná. Náročný je tvoj šéf a najme nevie oceniť prácu, kt. pre neho robíš.
Melnick
02.11.06,21:44
Rozhodla som sa aj ja zapojiť do diskusie. Pracujem na dohodu o vykonaní práce pre jednu účtovnícku firmu. Mojou náplňou je spracovať mzdy šiestim firmám.
Jedna firma má okolo 50 zamestnancov, tu robím všetko,. okrem .......

Hepi ,prečo sa neosamostatníš ? Alebo sa bojíš rizika,že niekedy nebudeš mať na stole ani tých 5500. Sk?
Môj názor. pracuješ v hlbokom feudalizme. A zaujímalo by ma ,koľko v konečnom dôsledku stojí jedna mzda vo Vašej účt. firme klienta? Len aby to nebolo viac,ako pýtame,alebo chceme pýtať my.
__________________
Hepi
03.11.06,08:15
Reagujem na Melnicka. Ano, priznávam, bojím sa osamostatniť, lebo neviem, či by som si dokázala zohnať klientov. A k tomu, že koľko berie táto účtovnícka firmy za mzdy,no to vôbec neviem, ale rada by som to vedela, len neviem ako na to, určite sa mi s tým nikto neprizná.
marcik
03.11.06,08:25
nebolo by na škodu si prečítať niektoré príspevky z tejto porady, je tu veľa uvedené o cenách a ale aj o kladoch a záporoch našej účtovníckej práce! Ale myslím si že určite vo firme si neni tak ohodnotená!! vždy ti dajú VEĽA A VEĽA práce za málo Sk.A stále pridávajú ale na robote.Tým nechcem povedať že SZČO sa nudí, to určite nie, ale ak máš ponuku za málo Sk tak ju nemusíš zobrať, alebo urobíte kompromis.Je to len môj názor!
sysula
03.11.06,10:01
Hepi, nie si sama kto je nespokojny s ohodnotenim svojej prace. Moje vedenie sa prave rozhodlo ze za sumu 12.000 v hrubom mam robit okrem mzdarky, a to nahadzujem cca 100 ZC kazdu mzdu ukolovo, cize 1 ZC 30 az 90 poloziek, vsetkym robim cestaky, samozrejme zmluvy, prihlasky, odhlasky - vsetko co suvisi s mzdami a personalistikou, BOZP, PO, sedim na sekretariate, zapisujem dosle odoslane emaily, telefonaty!, postu - vsetko co suvisi so sekretariatom, vediem statistiky, vydavam tankovacie karty, a pod. a aby toho nebolo malo, samozrejme musim sefa obskakovat, cize robit kavicky, cajiky, sem tam aj nieco uliat a samozrejme to vsetko upratat..keby to bolo par krat za tyzden, ale je to niekolkokrat denne.A ak si odbehnem aj na WC,cigaretku(2 denne cez prestavku) tak uz na mna zazera, ze kto bude dvihat telefonaty?! Kazdy den som v praci min. hodinu dlhsie, cez vyplaty aj 4 - 6 hodin., samozrejme ze to nie je zaplatene.
Myslite, ze som az taka narocna?
:eek: Aby to nebolo len tak, prave prisla za mnou sefka, a kazala mi nech urobim kolegyni (fakturantke, ktorá nastúpila cca pol roka po mne) novy mzdovy dekret 15. 000,- Sk + 30% premie!!! ved ona si zasluzi!!!:mee:nenachadzam slov, a nerozculujem sa.:mee: Ved: rozculovat sa, znamena pomstit sa na vlastnom tele pre cudziu hlupost.
Milan Benka
03.11.06,10:10
:mee: A to nevieš pochopiť, že ona (fakturantka) má veľkú zodpovednosť ? :eek: Veď ona musí prepísať to, čo jej dajú (DL, súpis prác a výkonov a pod), do faktúry, ktorú odberateľ zaplatí ( v lepšom prípade) ! :eek:
Urobila si pre svojho zamestnávateľa niečo podobné? :eek: Veď za výstupy tvojej práce musí platiť on a nie jemu. Odvody, dane, výplaty ............. však na to, čo robíš, iba dopláca!:eek: :eek: :eek:

Aspoň tak to chápu naši nadriadení. DOKEDY ?
sysula
03.11.06,10:21
:mee: A to nevieš pochopiť, že ona (fakturantka) má veľkú zodpovednosť ? :eek: Veď ona musí prepísať to, čo jej dajú (DL, súpis prác a výkonov a pod), do faktúry, ktorú odberateľ zaplatí ( v lepšom prípade) ! :eek:
Urobila si pre svojho zamestnávateľa niečo podobné? :eek: Veď za výstupy tvojej práce musí platiť on a nie jemu. Odvody, dane, výplaty ............. však na to, čo robíš, iba dopláca!:eek: :eek: :eek:

Aspoň tak to chápu naši nadriadení. DOKEDY ?

Priala by som im, aby si raz museli sadnut za pocitac, a hrbu papierov a museli stihnut vsetko v urcenom case. Ved by nevedeli co skor. Pre nich to je nepochopitelne, ved CO tam tolko robis? ved tam len nahodis vyplaty, vseto ostatne ti urobi pocitac!?!
Danila
03.11.06,10:33
Možno najťažšie sa čítajú príspevky v tejto téme. Tu je už slovo vykorisťovanie neadekvátne. To je zdieranie najhrubšieho zrna. Robila som kontrolu účtovníctva v nemenovanej firme minulý týždeň. A skontrolovala som fakturáciu za účtovnícke práce. A hovorila som aj s dievčatami, ktoré v účtovníckej firme pracujú. Takže. Šéfovia účtovníckych firiem si účtujú za mzdy TPP - 200-300.-Sk / 100.-Sk som skutočne nevidela ani v jednej firme/. DoVP 100.- - 150.-Sk. Výkazy, DP a pod. si tiež dostatočne cenia. Nerobí im problém menej kontrolujúcemu podnikateľovi faktúrovať aj o 100 zaúčtovaných riadkov viac. A dievčence drú od rána do donca pracovnej doby na pánov podnikateľov v účtovníctve. Poradila som dvom dievčatám, aby ponúkli svoju prácu odberateľom služieb osobne s tým, že ho upozornia na dané skutočnosti. Dnes sú spokojné, zakladajú si SZČO a peniažky si budú faktúrovať pre seba. Ani odberatelia nie sú ľudia padnutí na hlavu. Takže aj to je cesta, ktorú sa občas oplatí skúsiť. Asi toľko k Hepi. U zamestnávateľov je to horšie. Ak je fakturantka krstná mama, alebo niečo viac, tak nepomôže ani plakať. Okrem odchodu, samozrejme.
kamos665
17.01.07,10:29
Milý kolegovia - účtovníci a účtovníčky, prečítal som asi len prvých 70 prispevkov k tejto zaujímavej téme a stačilo mi. Plne s Vami súhlasím, a naozaj, neviem či ste sa už dohodli, ale spravme si našu

KOMORU ÚČTOVNÍKOV SLOVENSKA

alebo nejaky zvez alebo zdruzenie, v ktorom by sme vsetci boli zaregistrovany a spoločne by sme vyhotovili cenníky s našimi minimálnymi odmenami.

Ak takáto organizácia na Slovensku už funguje, dajte mi vedieť, prosím.
Juraj
Johanka
17.01.07,10:33
Už existuje Komora certifikovaných účtovníkov, ale naozaj iba existuje :D .
Pozri si www.skcu.sk (http://www.skcu.sk).
kamos665
17.01.07,10:36
Už existuje Komora certifikovaných účtovníkov, ale naozaj iba existuje :D .
Pozri si www.skcu.sk (http://www.skcu.sk).


a čo znamena certifikovaný účtovník?
Johanka
17.01.07,10:50
Pozri http://www.suvaha.sk/index2.php?cisl=2&cln=99991

alebo na Porade certifikácia.
hana57
17.01.07,12:33
Tak ja som 70 stran nezvladla, ale ja mam jedno jedine stastie, ze uctovnictvo spracujem len mojmu otcovi a 2 priatelom a ty toho vela nemaju, ale tu spominanu igelitku poznam. Ale ked sa mam priznat, mna to skladanie dokladov a vypisovanie celkom bavi, uz potom to nahadzovanie do PC moc nie, az budete niekedy potrebovat s tym skladani pomoct kludne sa ozvyte.
Prajem pekny den.
sway
17.01.07,12:39
Tak ja som 70 stran nezvladla, ale ja mam jedno jedine stastie, ze uctovnictvo spracujem len mojmu otcovi a 2 priatelom a ty toho vela nemaju, ale tu spominanu igelitku poznam. Ale ked sa mam priznat, mna to skladanie dokladov a vypisovanie celkom bavi, uz potom to nahadzovanie do PC moc nie, az budete niekedy potrebovat s tym skladani pomoct kludne sa ozvyte.
Prajem pekny den.

a odkiaľ že to si? - v profile si neuviedla mestečko ;)
hana57
17.01.07,12:46
okres Skalica
sway
17.01.07,12:52
okres Skalica

škoda ;););)
hana57
17.01.07,12:59
To neni skoda, ja som inak spokojna, uz len najst robotu, a nemozem sa stazovat.:)
Ale ja mam oproti Vam plus, u mna keby aj chcel niekto skakat, ze chcem moc za robotu, tak ked ho obkluci tych 6 psov nemam problem.;):)
romanpp
17.01.07,13:01
Na viacerých miestach som sa tu už stretol s problémom, keď neuvádzame (návštevníci porady) miesto odkiaľ sme. Bol by som za to, aby sa do registrácie zaviedlo povinne aspoň určenie okresu.
misolga
25.01.07,11:21
Som z okresu Brezno.Mám jedného živnostníka ktorému som doteraz robila jednoduché účtovníctvo, dph a mzdy za 3000,-Sk štvrťročne.teraz som mu dala cenník na základe ktorého mu budem robiť účtovníctvo a netváril sa nadšene.tak sa Vás chcem opýtať či za 4.q.2006 je to taká strašná suma ktorú tu uvediem:
- peňažný zápis v denníku : 117 riadkov x 25 Sk=2925,-Sk
-mzdy 4 zamestnanci PP+cesťáky+tlačivá poisťovne, prihl, odhlášky :300,-Sk/osoba spolu 3600,-Sk
-evidencia jázd vozidla :3 autá x 200,-Sk spolu 1800,-Sk
-daňové priznanie DPH : 600,-Sk
-daň.priznanie Szčo : 1300,- Sk
Spolu : 10225,-Sk

Je mi jasné že oproti sume 3000,-Sk je to obrovský rozdiel, cenník si po vzájomnej dohode môžme ešte upraviť,prípadne ak si zistí ceny ostatných účtovníkov z nášho mesta som ochotná sa prispôsobiť, ale nechcem robiť účtovníctvo zadarmo.
sway
25.01.07,12:48
Som z okresu Brezno.Mám jedného živnostníka ktorému som doteraz robila jednoduché účtovníctvo, dph a mzdy za 3000,-Sk štvrťročne.teraz som mu dala cenník na základe ktorého mu budem robiť účtovníctvo a netváril sa nadšene.tak sa Vás chcem opýtať či za 4.q.2006 je to taká strašná suma ktorú tu uvediem:
- peňažný zápis v denníku : 117 riadkov x 25 Sk=2925,-Sk
-mzdy 4 zamestnanci PP+cesťáky+tlačivá poisťovne, prihl, odhlášky :300,-Sk/osoba spolu 3600,-Sk
-evidencia jázd vozidla :3 autá x 200,-Sk spolu 1800,-Sk
-daňové priznanie DPH : 600,-Sk
-daň.priznanie Szčo : 1300,- Sk
Spolu : 10225,-Sk

Je mi jasné že oproti sume 3000,-Sk je to obrovský rozdiel, cenník si po vzájomnej dohode môžme ešte upraviť,prípadne ak si zistí ceny ostatných účtovníkov z nášho mesta som ochotná sa prispôsobiť, ale nechcem robiť účtovníctvo zadarmo.

Ani náhodou to nie je veľa na tú kopu roboty, Ty mu pekne argumentuj len tým, že náklady na ekonomiku má mesačne cca 3 400 korún, ak je schopný si za také peniaze zamestnať účtovníčku nech sa páči... - júj takéto veci ma hrozne štvú.
Len si trvaj na svojom a ešte mu kľudne povedz, nech sa popýta inde, či mu to v takom rozsahu a kvalite niekto bude robiť za 1 000 mesačne. Nemá šancu niekoho zohnať!!;)
držím palec a bojuj!
dracica
25.01.07,12:54
Ani náhodou to nie je veľa na tú kopu roboty, Ty mu pekne argumentuj len tým, že náklady na ekonomiku má mesačne cca 3 400 korún, ak je schopný si za také peniaze zamestnať účtovníčku nech sa páči... - júj takéto veci ma hrozne štvú.
Len si trvaj na svojom a ešte mu kľudne povedz, nech sa popýta inde, či mu to v takom rozsahu a kvalite niekto bude robiť za 1 000 mesačne. Nemá šancu niekoho zohnať!!;)
držím palec a bojuj!

Viete ako sme to my vyriešili, keď sa klient sťažoval, že sme mu vystavili privysoku faktúru??? Povedali sme, že kľudne si môže dať robiť účtovníctvo v inej firme, tak začal si zisťovať ceny a o týžden sa vrátil s tým, že áno mali ste pravdu...a čudoval sa že v iných firmach pýtali raz toľko
miki61
25.01.07,16:10
Tato diskusia ohladom cien je dobra vec. Myslim si ,ze mnoho ludi co to tu cita si pomali uvedomi ake ceny treba dohadovat zo zakaznikom aby sa dalo s toho normalne existovat a nemat problemy s tym co kolko stoji. Ak ma uctovnicka
denne roboty na 9 az 10 hodin a nema mesacne zarobit aspon 60.000.- v hrubom nech sa nad sebou zamysli a rychlo s tym nieco robi.
V druhom pripade nech nekazi ceny a ide robit nieco ine alebo sa zamestna.
benefin
26.01.07,19:06
velmi dobra vec, tiez mam problem zistit ceny a prace len pribuda. toto je najlepsi napad ako sa poradit. inak nemame pravo ani byt chori ani ist na dovolenku, ani mat vikend alebo volny vecer a pritom zamestnanci vo firme nemaju tolko zodpovednosti ale narok na PN, dovolenku na "obnovu pracovnej sily" ano. aj ja sa za svoje ceny hanbim, ale uz s tym chcem nieco urobit.
KRISTINN
26.01.07,19:19
vždy lepšie, ako kéď máš so zisku urobiť stratu...len ak je platca DPH mala si to stihnúť do včera...:-)
ocino
30.01.07,06:20
250,- Sk na osobu a všetko v cene - podľa mňa dobré, sám mám také ceny. Za dohodára 150,- Sk. Podnikanie nie je charita !
misolga
31.01.07,19:18
V príspevku 793 som opísala ceny za ktoré som ochotná spracovať kompletné účtovníctvo podnikateľovi -szčo.Dnes keď som sa ho opýtala ako sa rozhodol, jeho odpoveď ma zdvihla zo stoličky.:eek::eek::eek:Citujem: Prepáč ale 25,-sk za zápis nejakého papierika do peňažného denníka sa mi zdá veía... Dobré nie?
tinaM
31.01.07,19:21
V príspevku 793 som opísala ceny za ktoré som ochotná spracovať kompletné účtovníctvo podnikateľovi -szčo.Dnes keď som sa ho opýtala ako sa rozhodol, jeho odpoveď ma zdvihla zo stoličky.:eek::eek::eek:Citujem: Prepáč ale 25,-sk za zápis nejakého papierika do peňažného denníka sa mi zdá veía... Dobré nie?
Prečo si potom tie papieriky nazapisuje sám?
Monika Kováčová
31.01.07,19:23
Ja na to odpovedám: v servise ma stála výmena žiarovky 350,- Sk. Trvalo to 15 minút a mechanik potreboval len šrobovák. Mne trvá jeden mesiac celý deň a potrebujem na to to a to a to a to a to .... Tá cena za servisného technika zaberie vždy.
misolga
31.01.07,19:59
Úprimne, tou odpoveďou som zistila ako si váži moju robotu, takže som sa rozhodla nehandrkovať sa s ním, je to zbytočné a ponižujúce.Vysvetlila som mu čo sa za tých 25,-Sk za zápis v denníku skrýva a končím. Dúfam že si zoženie niekoho lacnejšieho.
tinaM
31.01.07,20:08
Úprimne, tou odpoveďou som zistila ako si váži moju robotu, takže som sa rozhodla nehandrkovať sa s ním, je to zbytočné a ponižujúce.Vysvetlila som mu čo sa za tých 25,-Sk za zápis v denníku skrýva a končím. Dúfam že si zoženie niekoho lacnejšieho.
Misosga, vieš, možno si aj nájde. Veď to je práve to. Účtovníctvo robia aj mnohé účtovníčky bez oprávnenia lacnejšie. Ty, aby si si zaplatila odvody, dane, réžiu a iné, potrebuješ buď viacej robiť, alebo viacej pýtať /a oprávnene/. Tie, ktoré robia načierno nemajú také výdavky. Literatúru si prečítajú v zamestnaní, zamestnávateľ ich pošle na školenie, tak potom si môže dovoliť robiť lacnejšie. A tieto "účtovníčky" sú v mnohých prípadoch vyhľadávané viac.
misolga
31.01.07,20:32
Čo sa týka tých účtovníčok načierno: v minulom roku som stretla známeho, ktorému pani čierna účtovníčka robila účtovníctvo formou že mu iba vypísala príjmové a výdavkové doklady a brala za to peniaze.V polovici marca 2006 prišiel za mnou že má kontrolu na dph nakoľko sa zaregistroval ako platca a zistil že dotyčná pani mu za celý rok neviedla ani len peňažný denník.Tohto roku sa na mňa obrátil jeden pán či by som mu neviedla účtovníctvo, pretože jeho účtovníčka iba prevezme doklady, neporadí mu ako postupovať, mal daňovú kontrolu, dostal pokutu, ďalej zistil že už v novembri sa mal zaregistrovať ako platca dph a vôbec ho na túto skutočnosť neupozornila.A stretla som sa tiež s prosbou že aby som kamarátovu nastávajúcu svokru naučila podvojné účtovníctvo...Robím účtovníctvo na živnosť, v zmluve mám dojednané za čo mám zodpovednosť, a v prípade pokuty, čo si môže podnikateľ odo mňa vymáhať, svojich zákazníkov sa snažím vyslovene vychovať tak aby mi predkladali svoje doklady včas, radím ako majú svoju robotu z účtovného hľadiska urobiť správne, pretože nakoniec ak mi niečo predložia čo nie je správne musia si to vybaviť oni sami a tým iba zbytočne zabíjajú čas.Nie som špičkový ekonóm ale snažím sa svoju robotu spraviť čo najlepšie, mala som rozličné kontroly a musím poťukať na drevo zatiaľ dopadli dobre. Poznám účtovníčky živnostníčky, ktoré sú naozaj vynikajúce a popri tom robia aj na čierno, majú dobrú povesť ako odborníčky a živnostníci im radi zaplatia a poznám horeuvedené tiežodborníčky..
Melnick
31.01.07,20:45
. Poznám účtovníčky živnostníčky, ktoré sú naozaj vynikajúce a popri tom robia aj na čierno, majú dobrú povesť ako odborníčky a živnostníci im radi zaplatia a poznám horeuvedené tiežodborníčky..

Neuznávam to a odsudzujem takéto praktiká,ale v prežívaní mi to moc nepomáha.:) Bohužiaľ.:mee:
Tiež som zdedila klienta,ktorý dával mesačne 2000.Sk a nakoniec zistil pred daňovou kontrolou,že v počítači nebola ani len čiarka zaevidovaná za celý rok,no mne sa mu vidí veľa dať mesačne 1000.-Sk . Moja chyba ,dodnes mám úhradu do apríla:confused: a stále narieka ako nezarába.:cool:
Po DP končím so spoluprácou.
Milan Benka
01.02.07,08:38
Neuznávam to a odsudzujem takéto praktiká,ale v prežívaní mi to moc nepomáha.:) Bohužiaľ.:mee:
Tiež som zdedila klienta,ktorý dával mesačne 2000.Sk a nakoniec zistil pred daňovou kontrolou,že v počítači nebola ani len čiarka zaevidovaná za celý rok,no mne sa mu vidí veľa dať mesačne 1000.-Sk . Moja chyba ,dodnes mám úhradu do apríla:confused: a stále narieka ako nezarába.:cool:
Po DP končím so spoluprácou.

Nečakaj na DP. Daj mu spracované iba to, čo už zaplatil.
Simonab
01.02.07,08:52
A až keď zaplatí mu to DP sprav. Ale najskôr mu povedz čo ho to bude stáť a keď sa mu nepáči nech si to vezme a dá urobiť tam kde ponúkajú lacnejšie. Ešte má čas hľadať si inú účtovníčku a ty budeš mať čisté svedomie, že si mu to nevrátila na poslednú chvíľu. A že nezarába? Veď zarobil minimálne na tebe, čo Ti rok nezaplatil.
Melnick
01.02.07,11:39
A až keď zaplatí mu to DP sprav. Ale najskôr mu povedz čo ho to bude stáť a keď sa mu nepáči nech si to vezme a dá urobiť tam kde ponúkajú lacnejšie. Ešte má čas hľadať si inú účtovníčku a ty budeš mať čisté svedomie, že si mu to nevrátila na poslednú chvíľu. A že nezarába? Veď zarobil minimálne na tebe, čo Ti rok nezaplatil.

Simonka a čo Ty???? :eek: Nepoznáš ma?:) Ja som Maja:D
Simonab
01.02.07,11:44
Simonka a čo Ty???? :eek: Nepoznáš ma?:) Ja som Maja:D

Hops som ťa nespoznala.:D Ja poznám len Majku milionárku, ktorá zarobila ťažké prachy ako skvelá účtovníčka. :D Som ja len zvedavá ako budem ja ťahať korunky z tých mojich. ;) Aj keď väčšina z tých mojich si váži prácu ako takú či je to účtovník alebo opravár.
Vero2
02.02.07,16:54
Prosím Vás chcela by som hodiť do placu novú tému,ale nejako sa tu nevyznám.
Melnick
02.02.07,17:27
http://www.porada.sk/f59-jednoduche-uetovnictvo.html

Keď otvoríš link, vľavo je okienko: Nová téma ,klikni a píš,ak sa jedná o JÚ.
Ak chceš niečo k dani z príjmov,potom tu:
http://www.porada.sk/f2-dao-z-prijmu.html

etc................:D
bepo
02.02.07,18:36
Prosím Vás chcela by som hodiť do placu novú tému,ale nejako sa tu nevyznám.
Chvalabohu,najskôr si tu trochu prezri iné témy a zadaj svoju otázku tam kde sa riešia také isté ako chceš ty.
Lubinka01
12.02.07,07:37
Ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť. Mám SZČO-neplatca DPH, má cca 100 VF, 20 DF, bločkov z registračky za cca 70 000 Skk, cest.náhrady ... Poraďte koľko pýtať ...
mzdarka1
15.02.07,06:00
ako potom doplnas garancne posistenie do vykazu SP?
Ja fakturujem od 400-500Sk za spracovane osobne cislo, ale robim vo firmach aj personalistku a mam pracovne pravo, tym padom mi je uplne jedno aj zamestnavatelovi, ci je to HPP alebo DVP, popr, DoPČŠ.
Nerozumiem ako sa im naklady za dohodarov dostanu do uctovnictva, preco robia mzdy na dva krat
chlap
15.02.07,08:29
V príspevku 793 som opísala ceny za ktoré som ochotná spracovať kompletné účtovníctvo podnikateľovi -szčo.Dnes keď som sa ho opýtala ako sa rozhodol, jeho odpoveď ma zdvihla zo stoličky.:eek::eek::eek:Citujem: Prepáč ale 25,-sk za zápis nejakého papierika do peňažného denníka sa mi zdá veía... Dobré nie?

Na takúto situáciu mám ako odpoveď nasledovné:

V jednej nemenovanej fabrike, ktorá stála a padala na špičkových strojich, ktoré stáli niekoľko desiatok miliónov, sa pokazil jeden stroj. Nikto z firmy ho nevedel opraviť a tak zháňali firmy, ktoré by to opraviť vedeli. Nakoniec zohnali jedného pána, ktorý povedal, že sa na to pozrie.
Pánko prišiel, skontroloval stroj, potom z neho vytiahol akúsi elektronickú súčiastku, vymenil ju za inú, ktorú si priniesol a čuduj sa svete, stroj sa rozbehol.
O dva dni prišla do firmy faktúra za opravu stroja, ktorej celková výška bola 100.000,-. A v položkách bolo uvedené:
- spotrebný materiál = 1.000,-
- práca = 99.000,-

Prekvapený majiteľ zdvihol telefón a zavolal opravárovi.
- Preboha, to čo má znamenať tá faktúra ? Veď ste unás boli 30 minút. To ako za 30 minút práce a výmenu jednej súčiastky Vám máme zaplatiť 99.000,- ?
- Nie pane. Vy mi nemáte zaplatiť 99.000,- za 30 minút práce. Vy mi máte zaplatiť 99.000,- za to, že som vedel, ktorú súčiastku som mal vymeniť.
Gabi03
15.02.07,08:32
:) Niečo pravdy v tom bude.
Marianna01
15.02.07,08:33
keby som mohla, máš aj 5 súhlasov, aj 5 bodov. je to presne tak, super!
lu_boss
15.02.07,08:46
Ahoj vsetci,
350 Sk za TPP a 150 Sk dohoda je rozumna cena, Lube radim pytat 200 Sk za hodinu prace a podlozit to zoznamom, co bolo treba robit. Ked chce firma setrit, tak nie tak, ze nesetri druhych :-)
evina
15.02.07,08:54
Na takúto situáciu mám ako odpoveď nasledovné:

V jednej nemenovanej fabrike, ktorá stála a padala na špičkových strojich, ktoré stáli niekoľko desiatok miliónov, sa pokazil jeden stroj. Nikto z firmy ho nevedel opraviť a tak zháňali firmy, ktoré by to opraviť vedeli. Nakoniec zohnali jedného pána, ktorý povedal, že sa na to pozrie.
Pánko prišiel, skontroloval stroj, potom z neho vytiahol akúsi elektronickú súčiastku, vymenil ju za inú, ktorú si priniesol a čuduj sa svete, stroj sa rozbehol.
O dva dni prišla do firmy faktúra za opravu stroja, ktorej celková výška bola 100.000,-. A v položkách bolo uvedené:
- spotrebný materiál = 1.000,-
- práca = 99.000,-

Prekvapený majiteľ zdvihol telefón a zavolal opravárovi.
- Preboha, to čo má znamenať tá faktúra ? Veď ste unás boli 30 minút. To ako za 30 minút práce a výmenu jednej súčiastky Vám máme zaplatiť 99.000,- ?
- Nie pane. Vy mi nemáte zaplatiť 99.000,- za 30 minút práce. Vy mi máte zaplatiť 99.000,- za to, že som vedel, ktorú súčiastku som mal vymeniť.

Presne o tom to je....:)
Keby sme nevedli čo s čím, tak možeme prekladať papieriky 30 min. aj dva týždne. Preto sa mne osobne nepáči, ak samotní ekonómovia /účtovníci/povedia:"No bolo mi nepríjemné pýtať za vyplnenie DP viac ako 300 SK, keď som to mala hotové za 20 min."
Áno, ale keby sme nevedeli do ktorých riadkov a čo napísať môžeme na tom sedieť aj mesiac a niektorí i viac :D
M3G
01.03.07,18:31
Trošku pridám do tohoto súdka:

Mal som jedného klienta(našťastie už nemám), ktorý bol mesačný platiteľ DPH, JÚ. Keď som s ním bol prvýkrát, ukazoval mi: mal mesačne 1-2 vydané faktúry, 0 prijatých faktúr, výpis, na ktorom bola úhrada 1-2 faktúr, pokladňu nemal. Pýtal som od neho 500 SK/mesiac.

Hneď za prvý mesiac som robil dodatočné priznanie, lebo mi nedoniesol všetky faktúry.
Druhý a tretí mesiac mi nedoniesol účet.
Štvrtý mesiac mi nedoniesol nič.
Piaty mesiac mi doniesol všetko, tj. 3 vydané faktúry, účty za 2,3,4,5 mesiac a nejakú pokladňu. Zase dodatočné priznanie.
Zvýšil som mu na 1000 Sk/mesiac.
Šiesty mesiac už mal na účte asi 90 položiek, z toho 89 bola osobná spotreba, doniesol všetko.
Siedmy a ôsmy mesiac bol na dovolenke, dával som odhadom čisté priznania, aby nedostal pokutu.
Deviaty mesiac som mu zvýšil na 1500 Sk/mesiac, podal 3x dodatočné priznania za predchádzajúce mesiace.
Desiaty mesiac som ho 25 nasled. mesiaca dosť neskoro poobede hľadal, že mi zase nedoniesol doklady. Robil som ich na pošte na kolene a bez kalkulačky :eek:, prosiac, aby mi nezatvorili poslednú nádej na získanie -2000 Sk pre klienta.
Jedenásty mesiac reptal na cenu, lebo som uvažoval nad zvýšením ceny, z dôvodu, že začal mať tak zo 5 prijatých faktúr, 10 vydaných faktúr, na účte mal ako vždy nad 100 položiek, z toho 90 osobná spotreba. A každá jeho faktúra začínala byť dosť špecifická, t.j. napr. faktúra vystavená v SK, zle vypočítaná DPH a ešte k tomu zaplatená na EUR účet, ktorý nebol ani jeho....

Dvanásty mesiac sme sa rozišli.

Našťastie pre mňa, pre moje zdravie. :rolleyes:
johny18
04.03.07,10:55
Spracoval som JU pre jedneho zivnostnika, v penaznom denniku vyslo 200 poloziek, kniha jazd asi 20 poloziek, 12 vydanych faktur, 3 prijate faktury, jeden dohodar, ktory bol iba jeden mesiac. Danove priznanie uplne jednoduche, nic zlozite. Byvam v Presovskom kraji, takze zivnostnici su tu dost chudobnejsi ako v Blave :) 4.000 Sk za takuto robotu je podla vas malo alebo vela?
Johanka
04.03.07,11:03
Veľa určite nie ;) .
Anja111
04.03.07,11:08
Spracoval som JU pre jedneho zivnostnika, v penaznom denniku vyslo 200 poloziek, kniha jazd asi 20 poloziek, 12 vydanych faktur, 3 prijate faktury, jeden dohodar, ktory bol iba jeden mesiac. Danove priznanie uplne jednoduche, nic zlozite. Byvam v Presovskom kraji, takze zivnostnici su tu dost chudobnejsi ako v Blave :) 4.000 Sk za takuto robotu je podla vas malo alebo vela?
Aj u mňa by za to zaplatil maximálne 4.000,-- Sk.
dogicka
05.03.07,09:23
Spracoval som JU pre jedneho zivnostnika, v penaznom denniku vyslo 200 poloziek, kniha jazd asi 20 poloziek, 12 vydanych faktur, 3 prijate faktury, jeden dohodar, ktory bol iba jeden mesiac. Danove priznanie uplne jednoduche, nic zlozite. Byvam v Presovskom kraji, takze zivnostnici su tu dost chudobnejsi ako v Blave :) 4.000 Sk za takuto robotu je podla vas malo alebo vela?


Ja by som chcela 4500,- Sk.
marcik
06.03.07,05:12
Zas riešim dielmu, mám podnikateľa JÚ platiteľ DPH, zápisy v PD tak 60/mes.,20 prij.faktúr/mes, ale zamestnanci 5 HPP a 4 DOVP, stále to mení buď sú 3 HPP a 4-6 DOVP, alebo opačne, iné nerobímiba prihlášky, odhlášky ako aj pracovné zmnluvy, každý mesiac dookola, a ktomu výkazy do 3 ZP. Je podľa vás veľa 2.200,- Sk/mes? to je vrátane DP,aj DP DPH Q.Mám pocit každý mesiac že už už to neprežije..a ja by som najradšej zobrala od neho aj 2.500,- Sk. Váš názor??
Marianna01
06.03.07,15:04
Zas riešim dielmu, mám podnikateľa JÚ platiteľ DPH, zápisy v PD tak 60/mes.,20 prij.faktúr/mes, ale zamestnanci 5 HPP a 4 DOVP, stále to mení buď sú 3 HPP a 4-6 DOVP, alebo opačne, iné nerobímiba prihlášky, odhlášky ako aj pracovné zmnluvy, každý mesiac dookola, a ktomu výkazy do 3 ZP. Je podľa vás veľa 2.200,- Sk/mes? to je vrátane DP,aj DP DPH Q.Mám pocit každý mesiac že už už to neprežije..a ja by som najradšej zobrala od neho aj 2.500,- Sk. Váš názor??
nie je to veľa... povedz mu, že ja by som to zobrala - 400,-/mzdu/mesiac na 1 HPP, 300/DOP s prihláškami a odhláškami, 25,- za položku v PD. Nech si to spočíta, že si v podstate podhodnotená...
ajobs
06.03.07,15:17
Zas riešim dielmu, mám podnikateľa JÚ platiteľ DPH, zápisy v PD tak 60/mes.,20 prij.faktúr/mes, ale zamestnanci 5 HPP a 4 DOVP, stále to mení buď sú 3 HPP a 4-6 DOVP, alebo opačne, iné nerobímiba prihlášky, odhlášky ako aj pracovné zmnluvy, každý mesiac dookola, a ktomu výkazy do 3 ZP. Je podľa vás veľa 2.200,- Sk/mes? to je vrátane DP,aj DP DPH Q.Mám pocit každý mesiac že už už to neprežije..a ja by som najradšej zobrala od neho aj 2.500,- Sk. Váš názor??

Úplne kľudne môžeš pýtať 4.500-5.500 Sk.
mysimis
06.03.07,15:34
Tento cenník som už tu prikladala, ale možno pomôže:
Tu na porade som medzi tlačivami našla aj takýto cenník:
• Priemerná výška mzdy
Priemerná mesačná mzda samostatnej účtovníčky u podnikateľa, ktorý vedie jednoduché účtovníctvo, je Sk 8 000,- až Sk 10 000,-.
Priemerná mesačná mzda samostatnej účtovníčky u podnikateľa, ktorý vedie podvojné účtovníctvo, činí Sk 12 000,- až Sk 20 000,-.
Priemerná mesačná mzda účtovníčky u zahraničních firem sa pohybuje od Sk 20 000,- do Sk 30 000,-.
a) Cena za jeden účtovný prípad
Cena za položku (jeden účtovný prípad): Sk Sk
– jednoduché účtovníctvo 15,- až 25,-
– podvojné účtovníctvo 25,- až 50,-
Cena za spracovanie priznania DPH a mesačné / štvrťročné závierky a zostavy na vyžiadanie podnikateľa 500,- až 1000,-
Spracovanie jednej mesačnej mzdy, vrátane odvodov, pers. a mzdovej agendy 300,- až 900,-
Cena za ročnú závierku a podklady pre daň. priznanie vr. povinných príloh
– jednoduché účtovníctvo 1000,- až 3000,-
– podvojné účtovníctvo 5000,- až 10000,-
Cena za hod. účtov. poradenstva nad rámec vedenia účtovníctva 200,- až 1000,-
b) Paušálna mesačná čiastka podľa počtu prvotných dokladov*
– Jednoduché účtovníctvo do 100 prvotných dokladov 2000,- až 3000,-
– za každých ďalších 50 dokladov 800,- až 1300,-
– Podvojné účtovníctvo do 100 prvotných dokladov 3000,- až 7000,-
– za každých ďalších 50 dokladov 1200,- až 3000,-
– za priznanie DPH 500,- až 1000,-
Za spracovanie mesačnej mzdy vrátane vedenia pers. a mzdovej agendy 300,- až 900,-
Za závierku a podklady pre daň. priznanie vr. povinných príloh
– jednoduché účtovníctvo 2000,- až 3000,-
– podvojné účtovníctvo 5000,- až 10000,-
Za hod. účtovného poradenstva nad rámec vedenia účtovníctva 200,- až 1000,-
c) Cena za každú započatú odpracovanú hodinu
– jednoduché účtovníctvo 100,- až 300,-

– podvojné účtovníctvo 200,- až 1000

Možno to niekomu pomôže zorientovať sa v cenách.
martina2006
15.03.07,07:07
Je veľa pýtať za DP FO SZCO - pracuje v ČR, v peň. denníku 110 pol, plus
vypracovanie cest. príkazov so stravným,vreckovým 1500,- SK?
evina
15.03.07,07:09
Je veľa pýtať za DP FO SZCO - pracuje v ČR, v peň. denníku 110 pol, plus
vypracovanie cest. príkazov so stravným,vreckovým 1500,- SK?
Podľa mojej mienky je to málo...
martina2006
15.03.07,07:21
evina díky.ukľudnila si ma. Som z východu, a zdalo sa im veľa.
katkaj
15.03.07,07:22
evina díky.ukľudnila si ma. Som z východu, a zdalo sa im veľa.


Tak nech si naštudujú všetky potrebné zákony a urobia si to DP sami :)
Lucida
15.03.07,07:34
Dobrý deň!
Ak mám zamestnanca s mes. mzdou 7600,-. V mesiaci február odpracoval 11dní (88hod), 1deň dovolenka, 8 dní PN. MRP mi vypočítal iba náhradu za dovolenku 1026,-Sk. Náhradu za PN nepočíta, neviem preco. Jeho cistá mzda vysla 4187,-Sk.
Je správna takáto mzda? Za vymeriavaci základ pre nemocenské som dala 7600,-Sk.
Som zaciatocnik...:-)
Dakujem velmi pekne za reakciu!!!
martina2006
15.03.07,07:44
Lucida
otázku máš v zlej téme. Máš mať mzdu za 11 dní odprac., náhradu za 1 deń dovolen t.j. Hrubá mzdá - z toho sa rátajú odvody. Na konci výplatnej pásky
by si mala mať pripočítanú vyrátanú PN. Z PN sa odvody neplatia.
marcik
15.03.07,13:01
nie nie je! ja pýtam za DP za takého SZČO čo robi v zahraniči 1500,- ale bez knihy jázd, bez skladu bez vyúčtovania stravného! Takže pýtaj 2000,-Sk
dogicka
15.03.07,14:05
Je veľa pýtať za DP FO SZCO - pracuje v ČR, v peň. denníku 110 pol, plus
vypracovanie cest. príkazov so stravným,vreckovým 1500,- SK?

Martinka, podľa mňa je to veľmi málo. Veď tebe vychádza zápis v PD za 13,-Sk. A to je určite vrátane DP a výkazov.
Monikov
15.03.07,15:12
Ja som tiež z východu, ale "zadarmo" pracovať nebudem. Mám svojich stálych klientov a takých, ktorí mi na konci roka donesú peňažný denník a ja im len vypíšem výkazy a daňové priznanie. Pýtam zato 1500,--. Mne sa napr. stalo, že prišiel za mnou klient, či by som mu nespracovala nájomnú zmluvu, pretože právnik od neho pýta 5000,-- Sk. Odomňa to mal za ďakujem. To bolo naposledy, už takéto veci nerobím. Ja musím tiež z niečoho žiť.
cloe
15.03.07,15:53
Ja som z malého mesta /10 tis. obyv./ Chcem sa opýtať koľko beriete za obyčajné DP typu A a jednoduché DP typu B /len na %/. Koľko sa berie napr. v Bratislave.
Zoltán Kovács
15.03.07,16:30
Ja som z malého mesta /10 tis. obyv./ Chcem sa opýtať koľko beriete za obyčajné DP typu A a jednoduché DP typu B /len na %/. Koľko sa berie napr. v Bratislave.

DP typu A, ak má iba jedno potvrdenie o príjme tak 150,-. Ak má viac potvrdení potom za každé ďalšie potvrdenie pripočítavam 50,- navyšše.
DP typ B na paušál minimum 2.000,-. Veď musíš urobiť evidenciu príjmov a pohľadávok, zrátavať poistné atď....
andreaS
19.03.07,06:39
Pridam moju cerstvu skusenost...

Odovzdala som danove priznanie pausalnikovi, zaplatil mi a myslela som, ze hotovo. Este som ho ale poprosila, aby mi doniesol chybajuce vypisy z banky nech to je kompletne zalozene a nemusime sa k tomu viac vracat. Upozornila som ho, ale ze to nenahana... Medzitym som bola v kancelarii u rodicov a za chvilku mi vola, ze uz to doniesol... tak fajn, aspon to bude hned zalozene a nebudem to odkladat... vyjdem von a on doniesol nielen tie vypisy ale aj bonbonieru :eek: ... nechcela som ju vziat, vsak mi zaplatil, ale nechcel ustupit...

to sa mi stalo prvy krat, ze som dostala hlavne zaplatene ale aj bonbonieru :)
kalkulka
19.03.07,07:43
Milí kolegovia a kolegyne, podelím sa s vami o moju skúsenosť. Len, aby som nezakríkla, konečne som mala šťastíčko a niekto aj ocenil moju prácu. Robila som paušalistovi DP, nebolo toho až tak veľmi veľa, ale strávila som trocha času, veď viete si predstaviť asi koľko. Povedala som mu, že za takéto DP pýtajú do 2500,- SK, tak koľko chce, nech mi dá. Dodala som však, že 2500,- nechcem. Dostala som 2000,-Sk. Konečne sa aj na mňa usmialo šťastie. A bol fakt spokojný, hneď sa ma pýtal, či mu spravím aj tento rok. Samozrejme áno.
Bol to taký normálny inteligentný klient. Úprimne prajem všetkým, aby vaši klienti ozaj ocenili vašu prácu.
lilife
20.03.07,15:21
Prosím Vás poradte. Mám klienta (ZV), ktorému som zaúčtovala 400 položiek v denníku/rok, cesťáky na skoro každý deň v roku, evidujem došlé fa (30), vydané faktúry(12) mu robím ja a sama ich aj posielam (na vlastné náklady). Robila som to priebežne mesačne. Má leasing, v blokoch bordel (aj trenky sa tam objavili)... Zarába slušne. Dohodli sme sa na mesačných platbách. Veľmi by ma zaujímalo koľko by ste pýtali. Viem, že o tom sa už popísalo veľa, len treba zohľadniť lokalitu, a "ful servis". Ďakujem!
liba2
20.03.07,15:25
....v blokoch bordel (aj trenky sa tam objavili)...
mimotemy
.... dúfam že boli čisté :D :D
lilife
20.03.07,15:29
nerozumiem, čo malo byť čisté? Asi si sedím na vedení...
Monika Kováčová
20.03.07,15:31
liba2 žartuje. Trenky...
Janka6685
20.03.07,15:31
nerozumiem, čo malo byť čisté? Asi si sedím na vedení...

...tie trenky:D
liba2
20.03.07,15:31
nerozumiem, čo malo byť čisté? Asi si sedím na vedení...
....v blokoch bordel (aj trenky sa tam objavili)...
lilife
20.03.07,15:35
jááááááj uf, našťastie boli čisté.... Len prefotený živnostenský bol zacapkaný od psa... :o))
lilife
20.03.07,15:36
tie trenky tam neboli fyzicky, len blok od nich....
Monika Kováčová
20.03.07,15:37
tie trenky tam neboli fyzicky, len blok od nich....
.... :D my vieme.... :D :D :D
petovsan
20.03.07,15:46
Prosím Vás poradte. Mám klienta (ZV), ktorému som zaúčtovala 400 položiek v denníku/rok, cesťáky na skoro každý deň v roku, evidujem došlé fa (30), vydané faktúry(12) mu robím ja a sama ich aj posielam (na vlastné náklady). Robila som to priebežne mesačne. Má leasing, v blokoch bordel (aj trenky sa tam objavili)... Zarába slušne. Dohodli sme sa na mesačných platbách. Veľmi by ma zaujímalo koľko by ste pýtali. Viem, že o tom sa už popísalo veľa, len treba zohľadniť lokalitu, a "ful servis". Ďakujem!
mám tomu rozumieť tak, že ste sa dohodli na mesačných platbách počnúc týmto rokom? či mu chceš narátať mesačne za svoje služby už poskytnuté v minulom? A tých 30 DFA a 12 VFA je asi mesačne, že?
lilife
20.03.07,15:51
Dohodli sme sa už minulého roku, že mi mesačne bude platiť. Platil-neplatil... Dnes mi dorovnal celý minulý rok, len sa mu to zdalo straaašne veľa, lebo jeho známy... Veď to poznáte.... Tie faktúry sú za celý rok.
petovsan
20.03.07,15:56
Dohodli sme sa už minulého roku, že mi mesačne bude platiť. Platil-neplatil... Dnes mi dorovnal celý minulý rok, len sa mu to zdalo straaašne veľa, lebo jeho známy... Veď to poznáte.... Tie faktúry sú za celý rok.
aha, no mesačne by som za takéhoto brala minim. 1.000,- - 1.500,-, záleží na tom, aký full by ten full servis požadoval. Ale keď píšeš, že mu vyrábaš aj cesťáky a vypisuješ fa, tak myslím, že tých 1.300 - 1.500 mesačne by určite nebolo veľa.
Takže keď to prepočítaš na rok - pokiaľ si za to zobrala aspoň 12.000,-, určite si nezobrala veľa.
lilife
20.03.07,16:01
Dohodli sme sa na 1 500,-- Len vraj jeho známemu to urobila veľká účtovnícka firma za 4500 celý rok + DP. A mal toľko isto papierov... Teraz sa mu ironicky posmieva, že akú má drahú účtovníčku (a iba živnostníčku) a on to má od "veľkej firmy" strááášne ma vytočil. Lebo viem, že účtovníci berú aj viac.
petovsan
20.03.07,16:09
Dohodli sme sa na 1 500,-- Len vraj jeho známemu to urobila veľká účtovnícka firma za 4500 celý rok + DP. A mal toľko isto papierov... Teraz sa mu ironicky posmieva, že akú má drahú účtovníčku (a iba živnostníčku) a on to má od "veľkej firmy" strááášne ma vytočil. Lebo viem, že účtovníci berú aj viac.
tiež je podľa mňa veľký rozdiel, či vidím "igelitkára" iba 1-2x do roka, alebo ma niekto bombarduje svojimi firemnými záležitosťami 1-2x za mesiac, tomu samozrejme zodpovedá aj cena mojich služieb. Takže ak chce viesť účto mesačne, nemôže to zrovnávať so službou, ktorá mu bola predminulý rok dodaná jednorázovo. Silne pochybujem, aby sa "veľká účtovnícka firma" nechala obťažovať za 4.500,-/rok vystavovaním jeho faktúr, cestákov a neviem čoho ešte. Takže si z toho nerob vôbec vrásky, väčšinou Ti klient v tomto nepovie úplnú pravdu - za akých podmienok mu tie služby poskytovali. Koniec-koncov, tú ich faktúru za svoje služby si mala možnosť vidieť v útovníctve, ktoré si mu tento rok robila, či nie ??? :)
petovsan
20.03.07,16:13
jáj, sorry - beriem späť, už ani neviem, čo čítam, tá firma to robila jeho známemu, nie jemu.
No tak ale tiež by ma zaujímalo, ako dokážu porovnať množstvo dokladov tí daňovníci, ktorí v tom majú chaos, bločky vyťahujú z každého vrecka a nosia to na 5x.
lilife
20.03.07,16:15
Lenže to bol kolega toho môjho klienta. Viem, že aj ten si to mohol dokresliť, ako dobre dopadol. A z iného zdroja viem,že mu vyšla daň 15tisíc. Účtovnícka firma sa nezaťažovala ako mu daň zraziť. Ja som to pre toho môjho klienta urobila.... Povedal si daň okolo 2tisíc, tak som sa snažila mu vyhovieť (samozrejme s jeho pomocou). Ale už je to jedno. Len som sa aj ja zľakla, lebo 18tisíc čo dal mne môj klient a 4 500 čo dal ten druhý účtovníckej firme - je dosť veľký rozdiel...
petovsan
20.03.07,16:23
Lenže to bol kolega toho môjho klienta. Viem, že aj ten si to mohol dokresliť, ako dobre dopadol. A z iného zdroja viem,že mu vyšla daň 15tisíc. Účtovnícka firma sa nezaťažovala ako mu daň zraziť. Ja som to pre toho môjho klienta urobila.... Povedal si daň okolo 2tisíc, tak som sa snažila mu vyhovieť (samozrejme s jeho pomocou). Ale už je to jedno. Len som sa aj ja zľakla, lebo 18tisíc čo dal mne môj klient a 4 500 čo dal ten druhý účtovníckej firme - je dosť veľký rozdiel...
no v takomto prípade to asi ani pravda nebude, pretože neverím tomu, aby za 400 dokladov v PD + vypracovanie DP, vytlačenie kadejakých prehľadov, zoznamov, inventúr..., polepenie dokladov a neviem čoho ešte veľká účtovná firma zobrala 4.500,- Sk, keď za môže zapodievať väčšími "rybami, veď to by mu museli zobrať za doklad max. 8,- - 10,- Sk a to je v dnešnej dobe neuveriteľnééééé - také ceny účto neboli hádam ani pred 10 rokmi - môj názor !!!
lilife
20.03.07,16:28
Ďakujem! Zaspím s kľudným svedomím
Monikov
20.03.07,16:32
Ja by som brala tiež najmenej 1500,--, hlavne keď je bordelár a večný "vypytovač". Na telefóne aby si visela ešte aj o polnoci, pretože zakaždým, keď niečo nevie, zavolá ÚČTOVNÍČKE. Aby si bola sekretárkou, lebo treba listy vypisovať, právnikom - lebo treba zmluvy písať, poštárkou - lebo treba nosiť výkazy a posielať faktúry. Moja osobná skúsenosť - čím väčší plač, tým viac peňazí /ale nie pre účtovníčku/. A na región neprihliadaj :) .
Monika Kováčová
20.03.07,16:53
Som presvedčená, že kolega bol paušalista za 4500,- Sk ročne.
petovsan
21.03.07,08:06
Som presvedčená, že kolega bol paušalista za 4500,- Sk ročne.
veru, to by vysvetľovalo celú situáciu, na 100% to bude tak !!!
Kvietocek
21.03.07,10:33
Od coho sa vlastne odvija suma aku si uctovnik alebo poradca zapyta? Je na to nejaky zakon alebo to zalezi na kazdom jednom zvlast ako si oceni svoju pracu?
liba2
21.03.07,10:46
Od coho sa vlastne odvija suma aku si uctovnik alebo poradca zapyta? Je na to nejaky zakon alebo to zalezi na kazdom jednom zvlast ako si oceni svoju pracu?
Presne si to vystihla. Cenu ovplyvní aj druhá skutočnosť: každé účtovníctvo je inak pracné a každý účtovník má iné náklady na jeho spracovanie (napr. ak nerobí ako SZČO, má nižšie náklady).
Manual
21.03.07,10:49
Moja osobná skúsenosť - čím väčší plač, tým viac peňazí /ale nie pre účtovníčku/. A na región neprihliadaj :) .
Tiež mám podobnú skúsenosť a preto sa treba držať zásady, že ten kto najviac splače že nemá, od toho treba pýtať vždy viac, lebo opak je pravdou.:D
Kvietocek
21.03.07,10:54
To kolko si zapytam je len medzi mnou a tym pre koho ucto budem robit. Spravne? Zalezi len na nas ako sa cenovo dohodneme. Ci nejakou pevnou sumou mesacne, alebo ci to budem vypocitavat po polozkach.

Vacsina poradcov alebouctovnikov co som citala si uctuje podla poloziek, vykazov...atd. Je to rozdelenie cisto pre vas alebo sa robi nejaka statistika na to?
liba2
21.03.07,14:42
To kolko si zapytam je len medzi mnou a tym pre koho ucto budem robit. Spravne? Zalezi len na nas ako sa cenovo dohodneme. Ci nejakou pevnou sumou mesacne, alebo ci to budem vypocitavat po polozkach.

Vacsina poradcov alebouctovnikov co som citala si uctuje podla poloziek, vykazov...atd. Je to rozdelenie cisto pre vas alebo sa robi nejaka statistika na to?
Vlastný cenník si zostavíš podľa kritérií, ktoré ty považuješ pre určenie ceny za rozhodujúce. Je to presne tak ako v obchode. Predajca určuje cenu tovaru a ty sa s ním nemôžeš zjednávať. Buď na tú cenu pristaneš, alebo odchádzaš bez nákupu.
Keď si prelistuješ na ineternete firmy ktoré poskytujú účtovné služby, ich cenníky obsahujú spravidla dvojaké ceny:
a) cena, ktorá sa skladá z rôznych položiek podľa uváženia firmy,
b) cena, ktorú je možné zjednať ako paušál a to vzájomnou dohodou.
Jozef Mihál
23.03.07,07:52
Od coho sa vlastne odvija suma aku si uctovnik alebo poradca zapyta? Je na to nejaky zakon alebo to zalezi na kazdom jednom zvlast ako si oceni svoju pracu?
Nie je na to žiaden zákon. Napríklad môj cenník nájdete tu:
http://www.porada.sk/t36223-relia-s-r-o.html?garpg=3
misomiso
23.03.07,14:12
Nie je na to žiaden zákon. Napríklad môj cenník nájdete tu:
http://www.porada.sk/t36223-relia-s-r-o.html?garpg=3

Nahodou som klikol na tuto temu a aj na Vas cennik. Cena za Vase sluzby je urcite primerana, pocul som, - aj od ludi mimo Porady, ze ste vynikajuci odbornik (vraj najlepsi na Slovensku?)

Zaujala ma len jedna vec - mzdove poradenstvo podla Autorskeho zakona? Nejako mi nejde dokopy, ako sa da taketo poradensto poskytovat podla autorskeho zakona, predovsetkym vzhladom k tomu, ze "vystup" z takehoto poradenstva asi respektuje platnu legislativu (ktorej je autorom niekto iny).

Toto prosim neberte nejako tak, ze chcem rypat, len ma to zaujalo. :)
betka
24.03.07,11:55
Robiť účto je zodpovednosť, a kto ho robí dobre, nech si zapýta. Kvalitná práca si pýta zaplatiť. (každý z Vás sem-tam privrie oko a zľutuje sa nad niekým ..., a radšej povie to je dobré ...)

A kto nechce platiť, že vraj je drahý, nech ide inde. Veď účto robí každý. O dva, tri roky neskôr, po DK, príde a zaplatí radšej viac a povie: "mal som ostať u Vás". lebo lacný účtovník mi spôsobil veľký prievan v peňaženke.
zuhl
25.03.07,12:17
Čaute poraďáci, keď sme pri tých prachoch a vy ste aj zvyšovali ceny, keď ide stále niečo hore, lebo ja mám už osem rokov ten istý cenník.
STRELEC
25.03.07,13:21
Čaute poraďáci, keď sme pri tých prachoch a vy ste aj zvyšovali ceny, keď ide stále niečo hore, lebo ja mám už osem rokov ten istý cenník.Oficiálna miera inflácie je tuším 4,75%. :):)

Áno - každoročne.
Lydka R
25.03.07,14:09
Ešte som nepísala do tejto témy, ale mám ju celučkú prečítanú. Chcem vedieť váš názor na jednu cenu. S.r.o., doniesli mi účtovníctvo vo februári. Ide o prepravnú firmu, 1 zamestnanec (mzdy robili ručne - našli sa rozdiely), 1 kamión, VF 100 ks, DF 80 ks, BU v SKK, EUR, BU v nemecku - EUR. Faktúry (vystavené aj došlé) v EUR. Cesťáky vypísané. 2x lízing v EUR, prevody medzi bankami, pokladňou, spotreba PHM vypočítaná. Pokladňa - VPD vypísané. Všetky poplatky za diaľnice, aj nákup PHm pomiešaný - nerozdelené na nákupy v SKK, EUR, CZK, Tankovaciu kartu, visa kartu. Koľko za to pýtať? Všade samé kurzy, kurzové rozdiely. Rozmýšľala som o 2- 2,5 tisíckach / mesiac, teda 24-30 tis. Ako sa vám to pozdáva? Ešte podotýkam, že som z Prešova
Monika Kováčová
25.03.07,14:11
4000/ mesiac
petovsan
25.03.07,14:36
to Lydka R
a už to máš nahodené v PC?
Ak áno, tak by som sa určite pozrela na množstvo účtovných zápisov/rok a cenu by som stanovila primerane zaúčtovaným položkám + niečo naviac za "sťažené pracovné podmienky" ... podľa mňa bude aj tých 4.000,- málo. Jedná sa o PÚ, myslím, že môžeš kľudne počítať min. Sk 25,-/zápis.
Monika Kováčová
25.03.07,14:38
to Lydka R
a už to máš nahodené v PC?
Ak áno, tak by som sa určite pozrela na množstvo účtovných zápisov/rok a cenu by som stanovila primerane zaúčtovaným položkám + niečo naviac za "sťažené pracovné podmienky" ... podľa mňa bude aj tých 4.000,- málo. Jedná sa o PÚ, myslím, že môžeš kľudne počítať min. Sk 25,-/zápis.

:eek: :eek: :eek: prepáč, ak je to PÚ tak 8000,-/ za mesiac. Ospravedlňujem sa, lebo podobný rozsah dokladov má aj môj prepravca za 4000/mes. ale jú...
Lydka R
25.03.07,14:50
Ďakujem za vaše názory, vidím ako neviem oceniť svoju prácu.
jamis
25.03.07,14:53
Takých je nás viac, ktorí si nevieme vlastnú prácu oceniť.
GABAZ
25.03.07,15:07
[quote=Lydka R;432962]

Len ma tak napadlo Lydka, ides im robit uctovnictvo spatne za rok 2006 , podla zamerania a rozsahu dokladov, nemaju byt platitelmi DPH? Nespominas to v prispevku. Lebo ak su platitelmi DPH, ako si robili DPH?
Lydka R
25.03.07,15:58
[quote=Lydka R;432962]

Len ma tak napadlo Lydka, ides im robit uctovnictvo spatne za rok 2006 , podla zamerania a rozsahu dokladov, nemaju byt platitelmi DPH? Nespominas to v prispevku. Lebo ak su platitelmi DPH, ako si robili DPH?
DPH si robili sami a výnimočne (čo sa mi pri väčšine firiem nestáva) im sadlo. Ono to nebolo až také ťažké, lebo fakturujú do zahraničia bez DPH a aj došlé fa až na pár výnimiek idú cez samozdanenie. Aj keď daňové priznania sú vypísané neúplne.
evina
25.03.07,16:14
Ešte som nepísala do tejto témy, ale mám ju celučkú prečítanú. Chcem vedieť váš názor na jednu cenu. S.r.o., doniesli mi účtovníctvo vo februári. Ide o prepravnú firmu, 1 zamestnanec (mzdy robili ručne - našli sa rozdiely), 1 kamión, VF 100 ks, DF 80 ks, BU v SKK, EUR, BU v nemecku - EUR. Faktúry (vystavené aj došlé) v EUR. Cesťáky vypísané. 2x lízing v EUR, prevody medzi bankami, pokladňou, spotreba PHM vypočítaná. Pokladňa - VPD vypísané. Všetky poplatky za diaľnice, aj nákup PHm pomiešaný - nerozdelené na nákupy v SKK, EUR, CZK, Tankovaciu kartu, visa kartu. Koľko za to pýtať? Všade samé kurzy, kurzové rozdiely. Rozmýšľala som o 2- 2,5 tisíckach / mesiac, teda 24-30 tis. Ako sa vám to pozdáva? Ešte podotýkam, že som z Prešova

Toto je hlboko podhodnotená cena za podvojné účtovníctvo bez ohľadu na to, že ide o Prešov. Mať za mesiac z toho 1 000 - 1500 čistého, to je asi lepšie ísť na sociálnu podporu bez zodpovednosti. Lydka nemyslím to v zlom, ale potom sa nebudem čudovať, ak budú podnikatelia chcieť od nás výkony zadarmo. Súhlasím s Ermon, minimálne 8000,- SK...
Lydka R
25.03.07,16:29
Ďakujem všetkým za vaše názory a priznám sa vám úprimne, že som zaskočená. Ale je najvyšší čas čosi so sebou (resp. svojimi cenníkmi) urobiť. Keby som vám povypisovala za jednotlivé firmy objem prác a sumu (čo nemám odvahu) ktorú za to pýtam, vaše reakcie by boli rovnaké ako pri tejto. Takže Lýdia, rob čosi so sebou, aby si tie ceny mohla kľudne zverejniť!!!
Anonymka
26.03.07,06:38
Ahojte. Je tu prosím niekto z okolí Šale alebo Galanty? Chcela by som porovnať, koľko zarábajú v iných firmách tie účtovníčky, ktoré robia kompletné podvojné účtovníctvo, bankové prevody, DPH, daňové priznanie k DPPO, komplet mzdy a personalistiku a ešte aj administratívnu pracovníčku. Ja mám totiž plat 11 000 čistého a myslím si, že je to málo ... :(
DanielaSL
26.03.07,06:48
Ďakujem všetkým za vaše názory a priznám sa vám úprimne, že som zaskočená. Ale je najvyšší čas čosi so sebou (resp. svojimi cenníkmi) urobiť. Keby som vám povypisovala za jednotlivé firmy objem prác a sumu (čo nemám odvahu) ktorú za to pýtam, vaše reakcie by boli rovnaké ako pri tejto. Takže Lýdia, rob čosi so sebou, aby si tie ceny mohla kľudne zverejniť!!!

No neviem či v našich končinách s úpravou cien aj pochodíš. Minule som sa rozprávala s jednou podnikateľkou, ktorej firme veľmi slušne prosperuje. Keď sme prišli na tému cien za účtovníctvo, hneď ma odbila s tým, že kým v jej fachu bežia v Bratislave iné vyššie ceny , tak ona musí platiť účtovníčke podľa cien ktoré bežia u nás.....takže účtovníčky zo severu , východu a iných slabo platených lokalít , ak chcete lepšie zarábať hor sa na Bratislavu.
;)
DanielaSL
26.03.07,06:49
Ahojte. Je tu prosím niekto z okolí Šale alebo Galanty? Chcela by som porovnať, koľko zarábajú v iných firmách tie účtovníčky, ktoré robia kompletné podvojné účtovníctvo, bankové prevody, DPH, daňové priznanie k DPPO, komplet mzdy a personalistiku a ešte aj administratívnu pracovníčku. Ja mám totiž plat 11 000 čistého a myslím si, že je to málo ... :(

Je to skutočne mizerne málo na tú prácu a zodpovednosť.
Anonymka
26.03.07,06:51
Každý sa mi smeje, že nie som normálna, že za také peniaze robím, chcem sa porozprávať so šéfom a myslela som na 16000 v čistom...
VERONIKA6
26.03.07,07:23
Pracujem vo firme, ktorá má 55 zamestnancov ako sekretárka 2 riaditeľov, personálna pracovníčka a mzdová účtovníčka. Okrem toho udržiavam systém manažérstva kvality. Ako mzdová účtovníčka mesačne likvidujem cestovné a diety minimálne vo výške 250 tis. Sk. Za túto prácu mám v hrubom 15 tis. Sk. Plat bol naposledy upravený v r. 2004. Keď spomenieme /aj účtovníčky/ pred našou ek. riaditeľkou platy povie, že ona je spokojná až veľmi s našim hodnotení, čo znamená, že nemá ani na rozume platy upravovať. A samozrejme s poznámkou, kto nie je spokojný, má možnosť odísť. Nezamestnaných je dosť.Čo poviete, je to dostatočné ohodnotenie na dnešnú dobu. Podotýkam, že mám prax 30 rokov.
Anonymka
26.03.07,07:36
Tak to je sila! :eek: To ja môžem zavrieť zobák ... Tak já sa dnes porozprávam so šéfom a ak si naďalej bude myslieť, že moja práca ne je dôležitá a to čo pre firmu robím je málo, tak pekne idem na pohovory a lúčim sa s nimi ... (ja tu robím 5 rokov a prestáva ma to baviť ... len kvôli platu) :cool:
petovsan
26.03.07,08:17
Pracujem vo firme, ktorá má 55 zamestnancov ...
Je to skutočne nízke fin. ohodnotenie za taký objem spracovaných dát a značnú zodpovednosť. Nepremýšľala si o tom, že im skutočne povieš ADIEU a postavíš sa na vlastné nohy? Ja som taktiež dlhé roky robila účto po večeroch doma na dohody a cez deň v zamestnaní (riadny PP), dlho som zvažovala, či ísť len na živnosť, alebo sa nechať nezmyselne dirigovať od ješitného šéfa + tráviť krásne večery s PC. Nakoniec som sa v r.2002 rozhodla, že je najvyšší čas byť si svojim vlastným šéfom, a doteraz banujem, že mi to trvalo tak dlho a tento krok som nespravila už dávno. Chce to len trochu odvahy, tie peniaze, čo máš za svoju prácu vo firme, podľa mňa zarobíš aj na živnosť, avšak za ďaleko kratší čas ako v zamestnaní. Skús nad tým pouvažovať ...
sway
26.03.07,08:23
Pracujem vo firme, ktorá má 55 zamestnancov ako sekretárka 2 riaditeľov, personálna pracovníčka a mzdová účtovníčka. Okrem toho udržiavam systém manažérstva kvality. Ako mzdová účtovníčka mesačne likvidujem cestovné a diety minimálne vo výške 250 tis. Sk. Za túto prácu mám v hrubom 15 tis. Sk. Plat bol naposledy upravený v r. 2004. Keď spomenieme /aj účtovníčky/ pred našou ek. riaditeľkou platy povie, že ona je spokojná až veľmi s našim hodnotení, čo znamená, že nemá ani na rozume platy upravovať. A samozrejme s poznámkou, kto nie je spokojný, má možnosť odísť. Nezamestnaných je dosť.Čo poviete, je to dostatočné ohodnotenie na dnešnú dobu. Podotýkam, že mám prax 30 rokov.
pozerám že si zo západného slovenska..., no to by som si inak so šéfom pohovorila, pod 20 by som nešla !!! - veď to je hrôôôôza!!! - držím Ti moc palce - zabojuj, alebo sa skús povyhrážať že ideš na lepšie.
Anja111
26.03.07,08:29
Pripájam sa k predchádzajúcim odpovediam a držím Ti palce, aby si našla odvahu, ale aj aby si mala kus šťastia a všetko vyriešila k vlastnej spokojnosti.
Jozef Mihál
26.03.07,08:32
Mimochodom, práve zháňam účtovníčku pre svoju jednu dobrú známu na externé vedenie všetkých agiend v Bratislave. Ide o toto:

2 maloobchodné predajne s reg.pokladňami,
Cca 10-20 faktúr mesačne od dodávateľov alebo veľkoodberateľom,
Sklad,
Mesačný platca DPH,
Mzdy pre 5-6 zamestnancov,
a bežné ekonomicko-daňové poradenstvo.

Ak máte záujem, ozvite sa mi prosím na jmihal(ZAVINAC)zoznam.sk
libi2
26.03.07,08:49
tak ja robím jedinú ekonómku pre firmu s 500 ľuďmi t.j. vyšlé, došlé faktúry, lízing, bankové prevody, pokladňa, stravné lístky, kalkulácia straveniek pre každú lokalitu iná, účtovanie nákladov podľa stredísk, mesačný platca DPH, mesačné, ročné uzávierky, rôzne analýzy pre materskú firmu, plán firmy, mesačné porovnania plánu a skutočnosti, účtovanie soc. fondu, 500 zamestnancov môže priniesť po 2 bločkoch /fitko a tak/....robím v tejto firme zároveň aj vedúcu miezd a personalistiky a zarábam bez odmien len 22 v čistom, s odmenami /budú, nebudú?/ spolu tak 33 tis. mesačne. A absolútne nemám šancu nájsť si inde na okolí lepšie platenú prácu. A plat mám porovnateľný so všelijakými úchylákami vo firme. Viem, že na Slovensko zarábam dobre ale za tú zodpovednosť a nervy sa mi to zdá byť málo.
Anonymka
26.03.07,10:32
Si na tom fakt lepšie, než väčšina nás ... my tie nervy tiež máme, ale kto sa o to stará v dnešnej dobe. Ja mám už krče v žalúdku tri mesiace od nervozity a pritom som pohodový človek, ale čo je moc, to je moc ... Vidíš, tebe je málo 33 a tu v našom regione sa človek poteší aj 15-ke, len aby bola, lebo každý vie, že viac nedostane ...



tak ja robím jedinú ekonómku pre firmu s 500 ľuďmi t.j. vyšlé, došlé faktúry, lízing, bankové prevody, pokladňa, stravné lístky, kalkulácia straveniek pre každú lokalitu iná, účtovanie nákladov podľa stredísk, mesačný platca DPH, mesačné, ročné uzávierky, rôzne analýzy pre materskú firmu, plán firmy, mesačné porovnania plánu a skutočnosti, účtovanie soc. fondu, 500 zamestnancov môže priniesť po 2 bločkoch /fitko a tak/....robím v tejto firme zároveň aj vedúcu miezd a personalistiky a zarábam bez odmien len 22 v čistom, s odmenami /budú, nebudú?/ spolu tak 33 tis. mesačne. A absolútne nemám šancu nájsť si inde na okolí lepšie platenú prácu. A plat mám porovnateľný so všelijakými úchylákami vo firme. Viem, že na Slovensko zarábam dobre ale za tú zodpovednosť a nervy sa mi to zdá byť málo.
zuhl
26.03.07,10:51
Neviem či sa to hodí do tejto témy, ale chcem sa spýtať SZČO, že či majú takých klientov,že sa s nimi nedá rozprávať o účtovníctve, lebo nevedia ani čo je to príjem a potom si myslia keď tam majú niečo zle, že som najhoršia na svete. Ak takých máte, tak mi dajte recept čo mám s nimi robiť.
DanielaSL
26.03.07,11:00
Neviem či sa to hodí do tejto témy, ale chcem sa spýtať SZČO, že či majú takých klientov,že sa s nimi nedá rozprávať o účtovníctve, lebo nevedia ani čo je to príjem a potom si myslia keď tam majú niečo zle, že som najhoršia na svete. Ak takých máte, tak mi dajte recept čo mám s nimi robiť.

Ja som takého mala pred pár rokmi, ničomu nerozumel, v ničom sa nedal poučiť...nosil mi bločky detského oblečenia, školských potrieb, tankoval každý deň po 200,- korún, pritom knihu jázd ani netušil ako treba urobiť.Sústavne mu niečo chýbalo, niečo postrácal, sústavne si vymýšľal, menil podnikateľský účet, ani mne neoznámil. Platby platil aj zo súkromného. A o vzťahu k zamestnancom a aspoň ako takých znalostiach o zákonníku práce , to škoda bolo hovoriť. Daňové priznanie som mu urobila, ešte mi aj za robotu dlhoval, ale zároveň som mu pekne všetko zbalila a odovzdala a druhý rok hľadal inú osobu, ktorá by mu toto trpela. Mne to za ten smiešny peniaz veru nestálo.
zuhl
26.03.07,11:13
No ale ja mám takých asi polovicu a kedby som ich všetkych poslala preč, tak čo by som zarobila? A to si ešte netrúfam zvýšiť ceny.
Janka6685
26.03.07,11:26
Neviem či sa to hodí do tejto témy, ale chcem sa spýtať SZČO, že či majú takých klientov,že sa s nimi nedá rozprávať o účtovníctve, lebo nevedia ani čo je to príjem a potom si myslia keď tam majú niečo zle, že som najhoršia na svete. Ak takých máte, tak mi dajte recept čo mám s nimi robiť.

Odporúčam prečítať si túto tému: http://www.porada.sk/t44310-perlieky-uetovnej-kancelarie.html ;):):):)
ajobs
26.03.07,13:56
Neviete niekto o dobrej stránke kde sú právne vzory?


Čoho právne vzory - zmlúv ? Však sú aj tu na Porade, viď http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=8
andreaS
27.03.07,07:30
ja mam trosku z ineho sudka.... rozhodla som sa odist od momentalneho klienta kvoli lepsej ponuke, sice aj financne, ale to az take motivujuce nebolo ako to, ze je tam menej prace a lepsie, prijemnejsie prostredie...

Robim ucto na zivnost a v zmluve mam uvedenu trojmesacnu vypovednu dobu.... oficialne davam vypoved dnes... moja otazka je, ci nie je mozne dat vypoved tak, aby som mohla odist v priebehu mesiaca....

A zmluve mam uvedenu len tuto jednu firmu, ale okrem toho mi dali robit dalsie dve, kt. mam akoze v cene... Nechcem sa zachovat nejako nezodpovedne, ale za to, aky maju ku mne pristup nemam chut nadalej robit tieto dve mensie firmy.

Minuly rok som sa vdaka neskutocnemu mnozstvu prace nedostala ani na dovolenku /myslim tym nepracovat aspon tyzden a zregenerovat sily/ a navyse su tu priserne podmienky, zima a s tym spojeny zvyseny pocet chorob. A kedze som pluciar, tak mne to dobre nerobi... Hned po danovych priznaniach chcem vypnut tak na 2 tyzdne... lenze tu je tak obrovske mnozstvo prace, ze si to neviem predstavit.... zdravie mam len jedno...
Jozef Mihál
27.03.07,08:33
Nahodou som klikol na tuto temu a aj na Vas cennik. Cena za Vase sluzby je urcite primerana, pocul som, - aj od ludi mimo Porady, ze ste vynikajuci odbornik (vraj najlepsi na Slovensku?)

Smiech.

...to vraj si prídite overiť na seminár, ktorý mimochodom na počudovanie ponúkam za najnižšiu cenu na trhu - kde inde Vám ponúknu seminár k RZZP za cenu už od 504 Sk bez DPH...

http://www.porada.sk/t45876-roene-zuetovanie-poistneho-za-rok-2006-seminare-jozefa-mihala.html
liba2
27.03.07,10:59
ja mam trosku z ineho sudka.... rozhodla som sa odist od momentalneho klienta kvoli lepsej ponuke, sice aj financne, ale to az take motivujuce nebolo ako to, ze je tam menej prace a lepsie, prijemnejsie prostredie...

Robim ucto na zivnost a v zmluve mam uvedenu trojmesacnu vypovednu dobu.... oficialne davam vypoved dnes... moja otazka je, ci nie je mozne dat vypoved tak, aby som mohla odist v priebehu mesiaca....

A zmluve mam uvedenu len tuto jednu firmu, ale okrem toho mi dali robit dalsie dve, kt. mam akoze v cene... Nechcem sa zachovat nejako nezodpovedne, ale za to, aky maju ku mne pristup nemam chut nadalej robit tieto dve mensie firmy.

Minuly rok som sa vdaka neskutocnemu mnozstvu prace nedostala ani na dovolenku /myslim tym nepracovat aspon tyzden a zregenerovat sily/ a navyse su tu priserne podmienky, zima a s tym spojeny zvyseny pocet chorob. A kedze som pluciar, tak mne to dobre nerobi... Hned po danovych priznaniach chcem vypnut tak na 2 tyzdne... lenze tu je tak obrovske mnozstvo prace, ze si to neviem predstavit.... zdravie mam len jedno...
Viem o čom píšeš, svojho času som bola v podobnej situácii čo sa týka 3 firiem za 1 cenu.
Nie je celkom jasné, či chceš celkom skončiť spoluprácu s nimi alebo chceš len odmietnúť tie ďalšie 2 firmy.
Ak chceš ukončiť spoluprácu , potom treba dodržať výpovednú lehotu alebo je možné sa dohodnúť na dni ukončenia vzťahu.
Ak iba nechceš účtovať tie 2 firmy, tak sa nič nestane, ak im "doklady položíš na stôl" s odôvodnením prečo (veď zmluvne to nie je podchytené, nemôžu ťa sankcionovať). Ale určite to naruší vzťah, ktorý asi aj tak nie je celkom ideálny, preto odporúčam celkom s nimi skončiť. Podľa toho čo píšeš žiadne peniaze za spracovanie 2 firiem ti neposkytnú časový priestor na dovolenku.
andreaS
27.03.07,14:40
ja chcem odist definitivne, ale s tym, ze tie dve firmicky by som uz nechcela robit ani pocas tej vypovednej doby... na co si myslim, ze mam aj pravo, vsak tak rychlo ako mi to dali robit a bez zmluvy, im to aj vratim :) neprekazalo by mi skoncit len hlavnu firmu a nechat si tie dve male, ale tam mam zle vztahy s majitelom. nesadli sme si ako ludia...
Lydka R
27.03.07,18:29
Ešte som nepísala do tejto témy, ale mám ju celučkú prečítanú. Chcem vedieť váš názor na jednu cenu. S.r.o., doniesli mi účtovníctvo vo februári. Ide o prepravnú firmu, 1 zamestnanec (mzdy robili ručne - našli sa rozdiely), 1 kamión, VF 100 ks, DF 80 ks, BU v SKK, EUR, BU v nemecku - EUR. Faktúry (vystavené aj došlé) v EUR. Cesťáky vypísané. 2x lízing v EUR, prevody medzi bankami, pokladňou, spotreba PHM vypočítaná. Pokladňa - VPD vypísané. Všetky poplatky za diaľnice, aj nákup PHm pomiešaný - nerozdelené na nákupy v SKK, EUR, CZK, Tankovaciu kartu, visa kartu. Koľko za to pýtať? Všade samé kurzy, kurzové rozdiely. Rozmýšľala som o 2- 2,5 tisíckach / mesiac, teda 24-30 tis. Ako sa vám to pozdáva? Ešte podotýkam, že som z Prešova

Vraciam sa k svojmu príspevku, lebo dnes som mala jednanie v tej firme. Viacerí ste mi radili minimálne 8 tis. Nedá sa. Asi po polhodine sme došli veľmi ťažko k sume 4 tis. A dohodli sme mesačné účtovníctvo za 5 tis. S tým, že pribudla mzda pre 1 zamestnanca. Ak mám byť úprimná, som spokojná aj s touto sumou, aj keď mnohí určite nebudete súhlasiť. Nie nadmieru spokojná, ale keď si predstavím, že by ste ma neboli naštartovali a pýtala som "svojich 2-2,5 tis." tak to celkom ujde.
No a teraz ma zjazdite za ďalší prípad: 3v1 cene a) S.r.o. (reštaurácia, Q.DPH, 5 zam TPP, dohody 50ks/rok, kancelárske práce, dotácie,...) b) FO (Q.DPH, 2 TPP, 5-8 dohôd/ mesačne, vystavovanie FA) c) FO (bez DPH, bez zam.) A to všetko za 8 tis. mesačne.
ajobs
27.03.07,18:54
No a teraz ma zjazdite za ďalší prípad: 3v1 cene a) S.r.o. (reštaurácia, Q.DPH, 5 zam TPP, dohody 50ks/rok, kancelárske práce, dotácie,...) b) FO (Q.DPH, 2 TPP, 5-8 dohôd/ mesačne, vystavovanie FA) c) FO (bez DPH, bez zam.) A to všetko za 8 tis. mesačne.


No, aj keď som človek z tej druhej strany - teda ten, čo si účtovné služby objednáva, a mal by som mať prakticky záujem minimalizovať cenu - myslím, že si na úplne spodnej hranici cien, teda aj na východe Slovenska.
Bežne by bolo takéto 3 v 1 za 9-14 tisíc Sk.
Lydka R
27.03.07,19:03
No, aj keď som človek z tej druhej strany - teda ten, čo si účtovné služby objednáva, a mal by som mať prakticky záujem minimalizovať cenu - myslím, že si na úplne spodnej hranici cien, teda aj na východe Slovenska.
Bežne by bolo takéto 3 v 1 za 9-14 tisíc Sk.
Ďakujem za názor, toľko som si aj na začiatku pýtala (14. tis.), lenže pozerali na mňa ako na blázna. Keďže som len začínala s hľadaním klientov a potrebovala som sa odraziť, vzala som to aj za 8 tis. sumu. Nadišiel však čas ukončiť túto spoluprácu, pretože tam nie je nádej na dosiahnutie 10 tis., nieto čosi viac.
jana32
02.04.07,06:35
Prosím aj ja o radu, už som si podľa porady urobila cenu pre podnikateľov s JÚ aj PÚ ( a o dvoch som preto aj prišla, podotýkam že neľutujem, lebo to čo brala Lydka R mesačne od firmy, u mňa chceli kvartálne a tiež som z východu ), neviem však koľko si pýtať za daňové priznania typu A, kde boli priznané len príjmy zo zahraničia - daň vyňatím, teda až tak veľa práce s tým nebolo. Ďakujem.
liba2
02.04.07,06:57
Prosím aj ja o radu, už som si podľa porady urobila cenu pre podnikateľov s JÚ aj PÚ ( a o dvoch som preto aj prišla, podotýkam že neľutujem, lebo to čo brala Lydka R mesačne od firmy, u mňa chceli kvartálne a tiež som z východu ), neviem však koľko si pýtať za daňové priznania typu A, kde boli priznané len príjmy zo zahraničia - daň vyňatím, teda až tak veľa práce s tým nebolo. Ďakujem.
Nezabudni, že vyplniť DP typu A - to nie je len o čase potrebnom na vyplnenie, ale aj o tom, že to vieš. A aby si to vedela, musela si si niečo aj naštudovať, a možno ťa to aj niečo stálo (Sk). Aj tento čas treba započítať do ceny.
Magali
02.04.07,07:07
ahojte poraďáci.
Prečítala som asi celú túto tému. Musím priznať, že je vskutku zaujímavá a nad niektorými príspevkami mi sánka spadla až na zem. Možno aj Vám spadne nad tým mojím. :D
Ja pracujem v s.r.o. na TPP, robím PÚ, mzdy (10 TPP, cez leto 100-150 dohodárov) + výkazy, všetky administratívne práce, daňové priznania, štatistiky, + ešte 1 s.r.o., + šéf má firmu ako FO v Čechách - skrátka HOLKA PRO VŠECHNO.
Za toto všetko a ešte oveľa viac mám na výplatnej páske minimálnu mzdu a mesačne k tomu na ruku 3000,--, t.j. ani nie 10000,-- čistého.
Po prečítaní porady som sa rozhodla, že mu konečne poviem svoj názor. Zatiaľ by som rada dosiahla aspoň to, aby mi dal HM 13.000,-- na pásku, lebo viem, že s iným by som nepochodila vôbec, tak skúsim aspoň toto. Keď nebude súhlasiť, nech si robí druhú s.r.o.-čku sám a tú českú nech si strčí za klobúk. Ešte mi za tú českú ani raz nepoďakoval, on to berie ako náplň mojej práce.
Natúpila som sem po maturite a pracujem tu od r 2003. Mám za sebou 4 roky tvrdej driny, o nejakej pomocnej účtovníčke, príp. sekretárke nechce šéf ani počuť. Hľadám si inú prácu, ale u nás je to veľmi ťažké, navyše sa veľmi podceňujem, mám pocit, že nič poriadne neviem, pretože mám strašne veľa povinností a niekedy mám v hlave taký chaos, že ani neviem čia som.
Dúfam, že to úspešne vybojujem, držte mi palce.
Elena Navrátilová
02.04.07,07:17
Držím Ti palce... vieš ono to je o tom, že keď si sama nevypýtaš tak sám od seba Ti ťažko ponúkne či nechceš viac. Určite daj vedieť ako to celé dopadlo.
jana32
02.04.07,07:51
Nezabudni, že vyplniť DP typu A - to nie je len o čase potrebnom na vyplnenie, ale aj o tom, že to vieš. A aby si to vedela, musela si si niečo aj naštudovať, a možno ťa to aj niečo stálo (Sk). Aj tento čas treba započítať do ceny.

liby2 a koľko by si si popýtala ty? Daňové sú hotové, ľudia sa mi na budúci týždeň vrátia z Írska a ja nechcem prestreliť ale ani ísť pod cenu.
Magali
02.04.07,07:57
Držím Ti palce... vieš ono to je o tom, že keď si sama nevypýtaš tak sám od seba Ti ťažko ponúkne či nechceš viac. Určite daj vedieť ako to celé dopadlo.

minulý rok aj pridal sám od seba, ale len na ruku a to ma už prestáva baviť. On argumentuje tým, že do dôchodku mám ešte ďaleko. Lenže ja by som chcela mať aj deti a tiež mám svoje výdavky. Problém by nebol v tom vypýtaní, ale v tom divadle okolo toho - "a z čoho ti to dám?", "a vieš ty vôbec o koľko sa nám zvýšia odvody?" atď. ... :rolleyes: nehovoriac o tom, že sa pri tom tvári akoby som bola žobrák, ktorý ho chce za každú cenu okradnúť :eek:

Nervy mám napnuté ako strunky, chcem mu to povedať čo najskôr. Určite dám vedieť ako som dopadla.
evina
02.04.07,08:02
minulý rok aj pridal sám od seba, ale len na ruku a to ma už prestáva baviť. On argumentuje tým, že do dôchodku mám ešte ďaleko. Lenže ja by som chcela mať aj deti a tiež mám svoje výdavky. Problém by nebol v tom vypýtaní, ale v tom divadle okolo toho - "a z čoho ti to dám?", "a vieš ty vôbec o koľko sa nám zvýšia odvody?" atď. ... :rolleyes: nehovoriac o tom, že sa pri tom tvári akoby som bola žobrák, ktorý ho chce za každú cenu okradnúť :eek:

Nervy mám napnuté ako strunky, chcem mu to povedať čo najskôr. Určite dám vedieť ako som dopadla.

Písala som na tejto stránke v poslednej dobe ako je táto práca poslednú dobbu stále viac a viac podceňovaná.

Tento rok som všetkým klientom oznámila zvýšenie ceny /ktorá sa mimochodom u niektorých nemenila roky rokúce/ síce s pocitom, že môžem o nich prísť, ale som si povedala, že predsa to nie je meradlom mojej práce a my predsa tiež musíme zarábať primerane ostatným. Alebo vedia, čo pre nich vykonávam alebo nie...

Výsledok - všetci súhlasili bez pripomienok našťastie, a išlo o zvýšenie aj 4000 SK na mesiac...ale zodpovedajúce rozsahu odvedenej práce. Musíme sa postupne naučiť, že si treba oceniť i vlastnú prácu a musia sa to naučiť i klienti :)
ZuzanaP
02.04.07,08:37
ahojte poraďáci.
Prečítala som asi celú túto tému. Musím priznať, že je vskutku zaujímavá a nad niektorými príspevkami mi sánka spadla až na zem. Možno aj Vám spadne nad tým mojím. :D
Ja pracujem v s.r.o. na TPP, robím PÚ, mzdy (10 TPP, cez leto 100-150 dohodárov) + výkazy, všetky administratívne práce, daňové priznania, štatistiky, + ešte 1 s.r.o., + šéf má firmu ako FO v Čechách - skrátka HOLKA PRO VŠECHNO.
Za toto všetko a ešte oveľa viac mám na výplatnej páske minimálnu mzdu a mesačne k tomu na ruku 3000,--, t.j. ani nie 10000,-- čistého.
Po prečítaní porady som sa rozhodla, že mu konečne poviem svoj názor. Zatiaľ by som rada dosiahla aspoň to, aby mi dal HM 13.000,-- na pásku, lebo viem, že s iným by som nepochodila vôbec, tak skúsim aspoň toto. Keď nebude súhlasiť, nech si robí druhú s.r.o.-čku sám a tú českú nech si strčí za klobúk. Ešte mi za tú českú ani raz nepoďakoval, on to berie ako náplň mojej práce.
Natúpila som sem po maturite a pracujem tu od r 2003. Mám za sebou 4 roky tvrdej driny, o nejakej pomocnej účtovníčke, príp. sekretárke nechce šéf ani počuť. Hľadám si inú prácu, ale u nás je to veľmi ťažké, navyše sa veľmi podceňujem, mám pocit, že nič poriadne neviem, pretože mám strašne veľa povinností a niekedy mám v hlave taký chaos, že ani neviem čia som.
Dúfam, že to úspešne vybojujem, držte mi palce.

Takto pracujem aj ja, šéf je SZČO - dve strediská v JÚ - obrat okolo 22 mil., 10 zamestnancov + pár dôhod, takže robím účto, mzdy, personalistiku. Popri tom sme ešte aj s. r. o., síce začínajúca, ale sme. Máme do 20 zamestnancov, nejaké dohody (tiež cez leto viac) + spracovávam podklady pre fakturáciu cca 14 živnostníkov:eek: (čo by mali u nás robiť majstri). Som samozrejme sekretárka, asistentka,... pomáham s účtom aj jeho žene. Tiež som sama, takže nejaká dlhšia dovolenka neprichádza do úvahy. Po dvojročnej drine som sa vyšplhala za obe firmy na 14000 čistého, s tým, že som stále na telefóne a všetci z jeho rodiny si chodia po rady ku mne a je im jedno, či mám inú prácu alebo nie. Som zo stredného Slovenska, síce mi každý hovorí, že to mám dosť, ale keď si predstavím tú zodpovednosť, tak mi je občas do plaču.
Manilla
02.04.07,09:18
Ahojte,
chcela by som sa Vás opýtať " koľko" pýtať.... viem, že tu toho už bolo rozoberané dosť, no aj napriek prelúskaniu sa tejto témy som nedosla na sumu....
01.03. 2007 som sa " dohodla" s jednou s.r.o., teda ma upýtali, aby som im spravila celú účtovnú závierku + daňové priznanie za rok 2006. Tzn., odkontrolovať účtovníctvo od 01.06.2006-31.12.2006, firma vznikla predajom podniku z FO na sro. No olutovala som to asi po 3 dnoch, ked som do toho nazrela hlbsie. Počiatočné stavy z Fo ziadne , majetok nepohnuty, leasingiové zmluvy - 3, komplet zle nauctovane,stravne- zle, fakturacia- cca 800 FA vydanych, 400 prijatych, pokladnične doklady cca 400, 3 opravne DPH- za kazdy kvartal.... nespocetne množstvo chyb- teda preuctovavala som skoro vsetko....stravila som tam cez 100 hodin za posledny mesiac....vcera som odovzdala kompletnu uctovnu zavierku, DP+ idem este vypracovat pre nich uctovne smernice, pracovny poriadok....dnes mam sefovi povedat, kolko za to chcem....poradite mi???
misomiso
02.04.07,16:54
Smiech.

...to vraj si prídite overiť na seminár, ktorý mimochodom na počudovanie ponúkam za najnižšiu cenu na trhu - kde inde Vám ponúknu seminár k RZZP za cenu už od 504 Sk bez DPH...

http://www.porada.sk/t45876-roene-zuetovanie-poistneho-za-rok-2006-seminare-jozefa-mihala.html

Dakujem za pozvanie, obavam sa ze seminar by mi bol nanic, ani netusim, co je to RZZP. Ale chodi tam moja uctovnicka, od ktorej som sa mimochodm dozvedel, ze existuje nejaky pan Mihal, ktory vsetkemu rozumie. Vtedy som potreboval nieco prekonzultovat, tak som hladal cez vyhladavac a nasiel som Poradu. Takze tak. Ale na ten autorsky zakon ste mi neodpovedali...
Zoltán Kovács
02.04.07,16:59
Ahojte,
chcela by som sa Vás opýtať " koľko" pýtať.... viem, že tu toho už bolo rozoberané dosť, no aj napriek prelúskaniu sa tejto témy som nedosla na sumu....
01.03. 2007 som sa " dohodla" s jednou s.r.o., teda ma upýtali, aby som im spravila celú účtovnú závierku + daňové priznanie za rok 2006. Tzn., odkontrolovať účtovníctvo od 01.06.2006-31.12.2006, firma vznikla predajom podniku z FO na sro. No olutovala som to asi po 3 dnoch, ked som do toho nazrela hlbsie. Počiatočné stavy z Fo ziadne , majetok nepohnuty, leasingiové zmluvy - 3, komplet zle nauctovane,stravne- zle, fakturacia- cca 800 FA vydanych, 400 prijatych, pokladnične doklady cca 400, 3 opravne DPH- za kazdy kvartal.... nespocetne množstvo chyb- teda preuctovavala som skoro vsetko....stravila som tam cez 100 hodin za posledny mesiac....vcera som odovzdala kompletnu uctovnu zavierku, DP+ idem este vypracovat pre nich uctovne smernice, pracovny poriadok....dnes mam sefovi povedat, kolko za to chcem....poradite mi???

Mne pri týchto množstvách dokladov + DP + smernice vychádza za rok 2006 pýtať 60.000,- Sk. V prepočte za mesiac je to 5.000,- Sk, čo je primeraná cena.
misomiso
02.04.07,17:26
Písala som na tejto stránke v poslednej dobe ako je táto práca poslednú dobbu stále viac a viac podceňovaná.

Tento rok som všetkým klientom oznámila zvýšenie ceny /ktorá sa mimochodom u niektorých nemenila roky rokúce/ síce s pocitom, že môžem o nich prísť, ale som si povedala, že predsa to nie je meradlom mojej práce a my predsa tiež musíme zarábať primerane ostatným. Alebo vedia, čo pre nich vykonávam alebo nie...

Výsledok - všetci súhlasili bez pripomienok našťastie, a išlo o zvýšenie aj 4000 SK na mesiac...ale zodpovedajúce rozsahu odvedenej práce. Musíme sa postupne naučiť, že si treba oceniť i vlastnú prácu a musia sa to naučiť i klienti :)

Zvyknem skor udelovat suhlas ako sa s niekym hadat, ale tentoraz musim otvorene napisat, ze nesuhlasim. Teda - aby bolo jasne suhlasim s tym, ze clovek si ma byt vedomy svojej hodnoty, suhlasim s tym, ze bolo tvojim absolutnym pravom zodvihnut ceny podla Tvojho uvazenia a dokonca Ti prajem, aby si zarabala stale viac, ale nesuhlasim s tvrdenim typu: "a my predsa tiež musíme zarábať primerane ostatným"

Myslim ze klucom k celej tejto debate je, ze si treba uvedomit, ze uctovnictvo je sluzba ako kazda ina a jej cena sa v podmienkach volneho trhu odvija VYHRADNE od pomeru ponuka - dopyt.

Jeden drobny priklad: Predvcerom som viezol jedneho Taiwanskeho obchodneho partnera autom, bolo trocha casu na debatu o vselicom. Spominal som nasich znamych v Nemecku a to, ze ich syn zacal nedavno lietat u Lufthansy ako pilot dopravnych lietadiel. Pytal sa ma, ci neviem, ake su tam platy pilotov - povedal som ze viem, velmi velke, strop je najakych 28.000 EUR mesacny prijem. On nato, ze na Taiwane zarabaju piloti v podstate skoro normalne - ako aj bezne profesie. Vraj to, ze pred nedavnom boli tieto platy astronomicke sposobilo obrovsky boom. Vzniklo mnozstvo sukromnych pilotnych skol a vsetci chlapci sa zacali ucit za pilotov. Teraz vacvsina z nich nema pracu a ti co lietaju, zarabaju rovnako ako taxikari. Na druhaje strane este pred par rokmi v Cine mali aj vodici obrovske platy, pretoze sa tam odrazu zacali pouzivat auta a malokto mal vodicak - predovsetkym na nakladne. (Viete si predstavit, ze zriadit autoskoly, ktore by dokazali vyskolit miliardu ludi tiez nie je zo dna na den).

Takze asi tak. Take - my by sme si zasluzili viac - je sice fajn, ale v trhovej ekonomike to moc neplati. Skor si dokazem predstavit operovat s tym v statnych sluzbach (ucitelia, policajti) ale aj tam sa musi spravat stat v podstate trhovo, pretoze ked zacne mat nedostatok uchadzacov napr. do profesionalnej armady, tak musi zvysit platy aj keby na nic ine nebolo.

To tu nepisem teraz preto, aby som Vas vsetkych nastval (ja viem, uz sa stalo) ale preto, ze si myslim, ze ak chce niekto z Vas skutocne vediet, kolko zapytat, musi i uvedomit, ze je PRESNE v tej istej pozicii, ako som ja vyrobca tovaru. Mozem Vas ubezpecit, ze dennodenne riesim rovnaku dilemu ako Vy. My este navyse dodavame to roznych kontinentov, takze musime zohladnovat rozne miestne pomery. To je casto komplikovanejsie ako sa zda, pretoze na prvy pohlad by sa zdalo, ze do chudobnejsich krajin sa predava za nizsie ceny ako do bohatsich a pritom to plati niekedy prave naopak.

Rozdiel medzi sluzbou (vo Vasom pripade) a tovarom (v mojom pripade) je z tohto pohladu uplne nepodstatny. Bude vzdy na Vas, aby ste sa rozhodli ako nastavite cenu svojej prace a musite si byt vedomi jednoduchej matematiky: cim vyssia cena tym vacsi (ocakavany) zarobok, ale aj vacsie riziko ze nebudem mat pracu resp. dost klientov. Cim nizsia cena, nizsi zarobok, ale vacsia zaruka toho, ze prace bude vzdy dost. (pravdepodobne viac, ako stiham zobrat).

Tato zodpovednost (myslim zodpovednost voci vlastnemu podnikaniu) je vzdy individualne na Vas, ziaden kolega z Porady ju nevyriesi za Vas, uz len preto, ze je celkom zrejme, ze su velke regionalne rozdiely.

Dufam, ze z uvedeneho nevyplyva, ze mate pytat menej, pretoze tak to vobec nebolo myslene. Chcel som poukazat na uplne nieco ine.
Ajuška
02.04.07,20:49
...Take - my by sme si zasluzili viac - je sice fajn, ale v trhovej ekonomike to moc neplati...
Bude vzdy na Vas, aby ste sa rozhodli ako nastavite cenu svojej prace a musite si byt vedomi jednoduchej matematiky: cim vyssia cena tym vacsi (ocakavany) zarobok, ale aj vacsie riziko ze nebudem mat pracu resp. dost klientov. Cim nizsia cena, nizsi zarobok, ale vacsia zaruka toho, ze prace bude vzdy dost. (pravdepodobne viac, ako stiham zobrat).

...presne okolo tohto sa točí celá táto téma. Práveže /aspoň ja vo svojom okolí/ sa stretávam s pribúdajúcimi "tiežodborníčkami"... ktoré za pár korún robia DP ako na bežiacom páse a majú klientov čím ďalej tým viac... /až takmer nestíhajú/... Doplňujúce otázky len tak pri káve - či tie faktúry čo mu /klientovi/ prišli patria do pohľadávok, či záväzkov :confused: ma hádžu do šoku z reality že serióznosť tu ruka v ruke s odbornosťou dostáva riadne na dršku... V konečnom dôsledku však všetci tí, čo sa spamätajú pri kontrole... že ako fajn lacno im to účtovníctvo tamtá oproti hentej urobila...

...takže vetu - my by sme si zasluzili viac - som od autorky pochopila presne v duchu zodpovednosti, s akou ku svojej práci pristupuje:rolleyes:
Manilla
03.04.07,04:55
Mne pri týchto množstvách dokladov + DP + smernice vychádza za rok 2006 pýtať 60.000,- Sk. V prepočte za mesiac je to 5.000,- Sk, čo je primeraná cena.


Ani sa radsej nepriznám, kolko som nakoniec vzala, lebo by ste mi iste povedali, že som padnuta na hlavu.....
Zoltán Kovács
03.04.07,05:15
Ani sa radsej nepriznám, kolko som nakoniec vzala, lebo by ste mi iste povedali, že som padnuta na hlavu.....

Nebudeme si to myslieť. Neviem odkial si. Ceny sa menia podľa regionov. Ja som bral moje cenníkove ceny a podľa toho so ešte pod cenou s tou sumou. Moje ceny si môžeš pozrieť aj v katalógu firiem na tejto stránke. Je to firma v názve s tolkými bodkami. (Nechcem sám sebe robiť reklamu).
misomiso
03.04.07,06:23
...presne okolo tohto sa točí celá táto téma. Práveže /aspoň ja vo svojom okolí/ sa stretávam s pribúdajúcimi "tiežodborníčkami"... ktoré za pár korún robia DP ako na bežiacom páse a majú klientov čím ďalej tým viac... /až takmer nestíhajú/... Doplňujúce otázky len tak pri káve - či tie faktúry čo mu /klientovi/ prišli patria do pohľadávok, či záväzkov :confused: ma hádžu do šoku z reality že serióznosť tu ruka v ruke s odbornosťou dostáva riadne na dršku... V konečnom dôsledku však všetci tí, čo sa spamätajú pri kontrole... že ako fajn lacno im to účtovníctvo tamtá oproti hentej urobila...

...takže vetu - my by sme si zasluzili viac - som od autorky pochopila presne v duchu zodpovednosti, s akou ku svojej práci pristupuje:rolleyes:

Vsetko co pises je pravda. Ale ak tomu dobre rozumiem, tyka sa Vas presne rovnaky problem, ako nas. Prave som sa vratil s veltrhu v Nemecku. Bol to nas treti rocnik, pred styrmi rokmi sme zacali vyrabat. Toto bol ale prvy rok, kedy uz prisli prvi dileri, ktori nam povedali: "No... mame velmi dobry feedback od zakaznikov, pomaly sa to zacina rozbiehat. Chce to ale trpezlivost, ludia neradi skusaju nove veci"

My totiz vyrabame vyrobok, na ktorom kvalita nie je "viditelna". Jednoducho - clovek ten vyrobok musi vyskusat. Su ale aj vyrobky, u ktorych je kvalita viditelna a zakaznik sa moze rozhodnut ihned (napr. v obchode). Ja nenapisem co vyrabame, ale typickymi reprezentatmi tychto kategorii su napr. prasok na pranie a povedzme topanky.

Vy bohuzial tiez patrite do tej kategorie - prasok na pranie. Na uctovnicke naozaj zvonka mozno vidno vselico, len nie to, ako dobre robi svoju pracu :). Preto Vam neostava ine, len pracovat naozaj poctivo a spoliehat sa na ustne odporucania zakaznikov. Zo zaciatku to chce urcite trocha trpezlivosti. (My sme teraz na veltrhu poculi 100 x : "Vase vyrobky su excelentne, budte trpezlivi, uspech pride")

Ja osobne som si uctovnicku vybral prave na zaklade ustneho odporucania, nemal som doteraz dovod ju vymenit a respektujem jej cenu. Pokial sa vo firme najdu peniaze na to, aby sme jej platiti tolko co pyta, nie je dovod to riesit. Ja ako majitel aj tak nemam sancu nijako odhadnut, kolko casu ona stravi nad mojimi salatmi.:)
jana32
03.04.07,12:11
Prosím aj ja o radu, už som si podľa porady urobila cenu pre podnikateľov s JÚ aj PÚ ( a o dvoch som preto aj prišla, podotýkam že neľutujem, lebo to čo brala Lydka R mesačne od firmy, u mňa chceli kvartálne a tiež som z východu ), neviem však koľko si pýtať za daňové priznania typu A, kde boli priznané len príjmy zo zahraničia - daň vyňatím, teda až tak veľa práce s tým nebolo. Ďakujem.

OK, už som v obraze čo a ako si účtovať a podľa akých podmienok stanoviť platbu, tak mi ešte poraďte koľko by to malo byť v skutočnosti po zohľadnení množstva predchádzajúcich príspevkov.
evina
03.04.07,12:19
"a my predsa tiež musíme zarábať primerane ostatným"

Myslim ze klucom k celej tejto debate je, ze si treba uvedomit, ze uctovnictvo je sluzba ako kazda ina a jej cena sa v podmienkach volneho trhu odvija VYHRADNE od pomeru ponuka - dopyt.


.

Citovala som len časť Tvojho príspevku, lebo je dlhší, tak len , aby bolo vidieť, že regaujem na Teba:)
S Tvojím príspevkom súhlasím a nemal by nás nikoho ničím naštvať...Moja predchodkyňa Ti čiastočne za mňa odpovedla a táto debata je určite na dlhé a dlhé trate. Som absolventkou VŠE - obchodná fakulta s dlhoročnou praxou v oblasti zahraničného obchodu a pojem ponuka - dopyt mi je dokonale známy. Moja úvaha bola veľmi skrátená /da§ové obdobie, ktoré so mala tento rok dosť zložité/ a vychádzala som najmä z toho, že ľudia vykonávajúci túto prácu /lebo to nás je tu väčšina/ vedia presne o čom hovorím aj bez bližšieho vysvetľovania.

Takže, upresním svoju vetu bez ďalšieho vysvetľovania, s ktorou si nehúhlasil, resp. zmením ju.: Musíme tiež pomôcť ostatným pochopiť a dať najavo čo naša práca predstavuje.... Vlastne celá tátp téma hovorí o tom, čo tým myslím..

P.s. Aj v našej prefesii je veľmi veľa tých, ktorí pýtajú a dostávajú neprimerane vysoké ceny nekorešpondujúce s kvalitou a kvantitou odvedenej práce a zarábajú viac v porovnaní s inými odvetviami....ale napr. hodinovú prácu automechanika v sume 900,- SK bez matreiálu atď. nespochybňuje takmer nikto, ale hodinovú prácu účtovníka/ekonóma každý tretí, nech nie som veľmi prísna :)
VERONIKA6
03.04.07,12:21
Pracujem vo firme, ktorá má 55 zamestnancov ako sekretárka 2 riaditeľov, personálna pracovníčka a mzdová účtovníčka. Okrem toho udržiavam systém manažérstva kvality. Ako mzdová účtovníčka mesačne likvidujem cestovné a diety minimálne vo výške 250 tis. Sk. Za túto prácu mám v hrubom 15 tis. Sk. Plat bol naposledy upravený v r. 2004. Keď spomenieme /aj účtovníčky/ pred našou ek. riaditeľkou platy povie, že ona je spokojná až veľmi s našim hodnotení, čo znamená, že nemá ani na rozume platy upravovať. A samozrejme s poznámkou, kto nie je spokojný, má možnosť odísť. Nezamestnaných je dosť.Čo poviete, je to dostatočné ohodnotenie na dnešnú dobu. Podotýkam, že mám prax 30 rokov.
No tak Vám všetkým ďakujem za podporu, ale ja som tú odvahu stále nenabrala a za šéfom som nešla. Asi som slaboch.
evina
03.04.07,12:27
Ja osobne som si uctovnicku vybral prave na zaklade ustneho odporucania, nemal som doteraz dovod ju vymenit a respektujem jej cenu. Pokial sa vo firme najdu peniaze na to, aby sme jej platiti tolko co pyta, nie je dovod to riesit. Ja ako majitel aj tak nemam sancu nijako odhadnut, kolko casu ona stravi nad mojimi salatmi.:)

Na opravu auta, na benzín atď. sa nájde vždy toľko peňazí koľko treba?..

Mne ani nejde o to, aby majiteľ odhadol koľko času trávim nad jeho "salatmi"...Jeden je rýchlejší, jeden pomalší, inému to páli rýchlejšie inému pomalšie. Každý majiteľ by však mal vedieť oceniť nakoľko svojimi výstupmi z účtovníctva, upozorneniami a usmerneniami napomáha práca účtovníčky/ekonóma práve jemu a určite by to mala byť jedna z najužšie spolupracujúcich osôb majiteľa práve pre jeho dobro...a práve preto, aby aj tie peniaze nerozhadzoval zbytočne :)
helas
03.04.07,13:09
Len vám chcem povedať, že včera asi o 17.00 mi volal jeden pán, že počul že robím účtovníctvo a že či mu neurobím., lebo vraj potrebuje DP za rok 2006. Povedala som, že áno iba od nového roku. Prišla som o klienta, ale nech, nepotrebujem takého, ktorý si spomenie ten najposlednjší deň. Aj ja mám právo na spánok.
No a chcem povedať, že povedal "zaplatím koľko budete pýtať" som asi sprostá.
Jana Acsová
03.04.07,13:58
No a chcem povedať, že povedal "zaplatím koľko budete pýtať" som asi sprostá.
Prečo by ste boli. On nie je, keď tú otázku nepoložil vopred? Vtedy by mal tak uvažovať, ak by očakával kvalitu. Či za nekvalitu vykonanú v časovom strese zaplatí koľko sa za ňu zapýta? Účto nie je o tom za aký čas sa urobí, ale aj ako sa urobí. Časové hľadisko sa zohľadňuje následne ... vzhľadom k termínom, ktoré plynú priebežne a nie na poslednú chvíľu, hoci by to malo byť aj za toľko, koľko sa zapýta. Ale koľko pýtať za stratené nervy a stres? Čo je toho hodné?
Aj o tom sú témy na Porade ... a každý účtovník vie, prečo sa o tom hovorí. Od koho je to nakoniec podraz? Od toho, ktor príde s ponukou, alebo od toho, kto ponuku prijme. A podraz voči komu? Voči profesii, či voči sebe ...
A sme v kruhu. Oči otvarajú iba roky praxe a práce s ľuďmi. Názor si musí vytvoriť každý sám. Mal by byť však v prospech veci a v prospech profesie.
Taký je môj názor. :)
Paula
03.04.07,14:26
Prišla som o klienta, ale nech, nepotrebujem takého, ktorý si spomenie ten najposlednjší deň.


S Ú H L A S !!!

..........pretože taký by pravdepodobne nosil doklady vždy na poslednú chvíľu a teda iba stresoval :cool:
misomiso
03.04.07,15:38
Na opravu auta, na benzín atď. sa nájde vždy toľko peňazí koľko treba?..

Mne ani nejde o to, aby majiteľ odhadol koľko času trávim nad jeho "salatmi"...Jeden je rýchlejší, jeden pomalší, inému to páli rýchlejšie inému pomalšie. Každý majiteľ by však mal vedieť oceniť nakoľko svojimi výstupmi z účtovníctva, upozorneniami a usmerneniami napomáha práca účtovníčky/ekonóma práve jemu a určite by to mala byť jedna z najužšie spolupracujúcich osôb majiteľa práve pre jeho dobro...a práve preto, aby aj tie peniaze nerozhadzoval zbytočne :)

Jasne - s tymto nemam problem suhlasit. Bohuzial moj suhlas sa netyka dost zjednoduseneho porovnania zadzby automechanika z Tvojho predosleho prispevku. Myslis, ze ten clovek z toho fyzicky dostane viac ako 200? aj to len v Blave, nie som si isty tym, ze niekde v Ziari n/Hronom to bude vobec 150.
Este ked som za socializmu cestoval po Nemecku, a obdivoval nalestene vyklady, moj znamy, Nemec, ktory uz vtedy chapal sirsie suvislosti ma schladil vedou:" To je ale smutne, ze auta "byvaju" v ovela luxusnejsich priestoroch ako vacsina ludi nie?"

Bohuzial, je to pravda a uz to prislo aj k nam. Ak chces predavat auta, musis postavit salon za mnoho mil. Sk. Nutnostou je prevadzkovanie servisu. Prevadzkovat servis pre dnesne komplikovane auta sa neda iba so zdvihakom a hasakom. Automobilky si pridu na svoje a hocikaky obycajny notebook na diagnostiku so softom (ako dlho vydrzi byt aktualny?) vyjde kludne na milion. Preto tych 900 Sk.
Ci je to spravna cesta - to je druha vec. Ja osobne sa dobre citim aj v starsom aute, ktore by sa dalo v pohode servisovat aj za 400. (Aj ho v podstate tak servisujem).

To uz nehovorim o inych problemoch, ktore maju majitelia servisov (moji znami). Kazdeho noveho pracovnika musia poslat na drahe skolenia a on im po 3 mesiacoch zdrhne. (Pravna ochrana proti tomu je diskutabilna) Mozno keby si mala servis, zistila by si, ze aj tych 900 je niekedy malo.

Skutocne sa nechcem hadat, ale porovnavanie medzi jednotlivymi profesiami nema zmysel. Rovnako ako nema zmysel porovnavanie medzi regionmi a statmi. Vysku zarobku akehokolvek poskytovatela sluzby VZDY urcuje IBA situacia na trhu, a NIKDY narocnost jeho prace. Rovnako ako cenu vyrobku (bohuzial) urcuje iba to, aku hodnotu predstavuje pre spotrebitela (predovsetkym v porovnani s konkurenciou) a nikdy nie vyrobne naklady (o nejakom "prave" na zisk ani nehovoriac).
Janka6685
03.04.07,15:41
V tejto téme sú zapojení ľudia, ktorí poskytujú účtovné služby, ale aj ktorí za tieto služby platia. Debata týchto dvoch strán podľa mňa nikdy k ničomu nebude viesť, pretože sa tu jedná o začarovaný kruh: účtovníčka chce dostať čo najviac a podnikateľ chce dať čo najmenej. Ak sa pozriem na problém zo strany účtovníčky, tak budem stále hromžiť, že moja práca nieje docenená a mohol by mi pridať. Ale ak sa na problém pozriem zo strany podnikateľa, tak by som sa snažila zaplatiť čo najmenej, ešte k tomu, ak vidím, že účtovníčka je spokojná (lebo sa síce zožiera, ale nepovie, že chce pridať) a ak by sa aj vyslovila, tak si nájdem inú, ktorá by to robila za menej. Je to síce tvrdé, ale ako to tak pozorujem, tak pravdivé. A pokiaľ si všetci účtovníci naraz nedupnú a naraz nezdvihnú ceny, tak to tak bude aj naďalej....
misomiso
03.04.07,16:20
V tejto téme sú zapojení ľudia, ktorí poskytujú účtovné služby, ale aj ktorí za tieto služby platia. Debata týchto dvoch strán podľa mňa nikdy k ničomu nebude viesť, pretože sa tu jedná o začarovaný kruh: účtovníčka chce dostať čo najviac a podnikateľ chce dať čo najmenej. Ak sa pozriem na problém zo strany účtovníčky, tak budem stále hromžiť, že moja práca nieje docenená a mohol by mi pridať. Ale ak sa na problém pozriem zo strany podnikateľa, tak by som sa snažila zaplatiť čo najmenej, ešte k tomu, ak vidím, že účtovníčka je spokojná (lebo sa síce zožiera, ale nepovie, že chce pridať) a ak by sa aj vyslovila, tak si nájdem inú, ktorá by to robila za menej. Je to síce tvrdé, ale ako to tak pozorujem, tak pravdivé. A pokiaľ si všetci účtovníci naraz nedupnú a naraz nezdvihnú ceny, tak to tak bude aj naďalej....

Bohuzial mam dojem ze zatial mnohe veci nechapes. Myslim, ze zaujmy zamestnavatela a zamestnanca nemusia byt nutne protichodne. Ja som sa to sice ucil na Marxizme - Leninizme (vykoristovanie, povinne pestovanie triednej nenavisti a pod). ale mam dojem, ze ten Lenin pri vsetkej uce predsa len nemal vo vsetkom pravdu. Myslim, ze na Slovesnku je uz dost firiem aj podnikatelov, ktori su si vedomi prinosu svojich zamestnancov a podla toho sa ich aj snazia ohodnotit. (Pruser je ale, ze nie kazdy zamestnanec si uvedomuje, ze podnikatel peniaze najprv musi zarobit, a to nie je vzdy jednoduche)

Myslim ze aj moje predchadzajuce prispevky (skuste vyhladat aj v inych temach) hovoria o tom, ze sa snazim vsetkych ludi co najlepsie zaplatit a konkretne s uctovniskou som nediskutoval o fakture ktoru zaplatila ani raz. Problem je v inom. Vy uctovnici sa sice stale hrabete v ekonomickych zalezitostiach, ale (pri vsetkej ucte) mam dojem, ze zakladnym pravidlam ekonomiky nerozumiete ani za mak. Ja mam VS umeleckeho smeru, asi by nebolo vhodne, keby som Vam tu robil prednasky z ekonomie ale poniektori z Vas by si mohli zaplatit este nejake "kondicne jazdy".

Nemiesajte prosim ekonomicke principy s marketingom. Ak som dobre pochopil, stazuju sa tu hlavne ti, co robia svoju pracu kvalitne a napriek tomu nie su dobre ohodnoteni. (Ostatni sa neodvazia, pretoze nikto sa neprizna, ze robi v zahr. firme, robotu flaka, ale kedze sef na to este neprisiel, zaraba 80.000 mesacne. Cize podme naspat k tym, co robia dobre za malo penazi. No vazeni - to je problem marketingu. Treba si priznat, ze sa Vam nepodarilo presvedcit sVasho sefa, (pripadne sefa inej firmy, ked Vas je hluchy) ze naozaj predstavujete prinos pre firmu.

Druha moznost: to, ze pracujete kvalitne si iba namyslate, preto tazko niekoho presvedcite.

Ja viem, vacsine z Vas sa to asi necita lahko a teraz som si narobil 4.500 nepriatelov. Ale problem je v tom, ze absolutne spravodlivost nejestvuje. Ak rozdelite 100 Sk medzi dvoch ludi v pomere 50:50, obidvaj asa budu citiy ukrivdeni. Znie to mozno absurdne a nikto si to neprizna ale je to tak (preto je tolko rodinnych sporov kvoli dedicstvu). Jednoducho v podvedomi uvazujem: Preco som dostal iba 50, ked som chory a musim si kupovat lieky? (ten druhy nemusi). Druheho hned napadne: Ale on ma robotu pod nosom a ja musim dochadzat, mesacne dam X za autobus. Keby sa to rozdelilo 60:40, tak je nadej, ze aspon ten jeden by bol spokojny.

Na zaver: Preco zrovna Vy uctovnici sa domahate toho, ze vsetci musia pochopit Vas ked 99,5 % ludi ma dojem ze zaraba malo? Skuste sa postavit na dva mesiace k pasu za 8,000 cisteho. ked budete robit v KIA, tak budete musiet pomaly nosit plienku, lebo odskocit na toaletu nehrozi. Vsetci ostatni dostanu vzdy iba to, co im zamestnavatel da, alebo co si s nim vyhadaju. (Pritom ale riskuju prepustenie). Vy sa tu domahate nejakeho specialneho statusu - lebo uctovnik. Ucitelia nic? Na patologii by sa Vam chcelo robit za tie peniaze? Vyskusali by ste si na mesiac pracu policajta?
Jozef Mihál
03.04.07,16:50
To, čo píše misomiso, je trefa na 100%.

Dovolím si rozvinúť túto debatu - ak je tu cítiť náznak určitého sporu dvoch strán - tak ja by som to definoval ako nepriamy spor až troch strán.
1. Majitelia firiem
2. Dobré a kvalitné účtovníčky
3. Ceny kaziace "podomové" účtovníčky

Treba si otvorene povedať, že v tejto diskusii ani tak nejde o spor medzi majiteľom firmy a dobrou účtovníčkou, ale o tichú vojnu medzi
- účtovníčkami, ktoré majú vlastnú živnosť alebo firmu, investujú a musia investovať do PC, SW, vzdelávania, platiť odvody atď. a
- účtovníčkami, ktoré si po večeroch (prípadne v zamestnaní) privyrábajú účtovníctvom pre rôznych podnikateľov - tie si môžu dovoliť mať nižšie ceny - často používajú vybavenie zamestnávateľa, vzdelávanie im platí zamestnávateľ, živnosť často nemajú a tým nemajú problém s odvodmi atď.

A to je znova niečo podobné, ako "vojna" medzi značkovými servismi a "garážovými odborníkmi". A tú nikto nevyhrá. Zákazník je pán, zákazník si vyberie - či chce kvalitu alebo "produkt na kolene".

P.S. Mimochodom, "Who is who" je tu na Porade veľmi dobre vidieť.
misomiso
03.04.07,17:09
To, čo píše misomiso, je trefa na 100%.

Dovolím si rozvinúť túto debatu - ak je tu cítiť náznak určitého sporu dvoch strán - tak ja by som to definoval ako nepriamy spor až troch strán.
1. Majitelia firiem
2. Dobré a kvalitné účtovníčky
3. Ceny kaziace "podomové" účtovníčky

Treba si otvorene povedať, že v tejto diskusii ani tak nejde o spor medzi majiteľom firmy a dobrou účtovníčkou, ale o tichú vojnu medzi
- účtovníčkami, ktoré majú vlastnú živnosť alebo firmu, investujú a musia investovať do PC, SW, vzdelávania, platiť odvody atď. a
- účtovníčkami, ktoré si po večeroch (prípadne v zamestnaní) privyrábajú účtovníctvom pre rôznych podnikateľov - tie si môžu dovoliť mať nižšie ceny - často používajú vybavenie zamestnávateľa, vzdelávanie im platí zamestnávateľ, živnosť často nemajú a tým nemajú problém s odvodmi atď.

A to je znova niečo podobné, ako "vojna" medzi značkovými servismi a "garážovými odborníkmi". A tú nikto nevyhrá. Zákazník je pán, zákazník si vyberie - či chce kvalitu alebo "produkt na kolene".

P.S. Mimochodom, "Who is who" je tu na Porade veľmi dobre vidieť.

Ano, myslim ze v istom zmysle ste to dobre vystihli. Ale aj tak sa cudujem, ze tuto vojnu vnimate ako problem. Tieto "vojny" v podstate jestvuju vo vsetkych oblastiach sluzieb, a priemyslu a realne predstavuju pre zucastnene subjekty iba maly problem.

Taki ti pokutni vyrobcovia (poskytovatelia sluzieb) zvycajne ziju z uplne inej kategorie zakaznikov. Biznis (mnozina zakaznikov) jednych a druhych sa len v malej miere prekryva. Aby sme nesli daleko pre priklad - servis aut. Myslim si, ze ak si niekto kupi nove auto za 1 mil. a viac, nenecha si donho rypat najakemu vratnikovi po veceroch aby usetril 500 Sk/hod.

Na druhej strane - ak ma niekto 25 rocnu Skodu 105, ma iba 2 moznosti. Bud najst takehoto kutila, alebo sa s autom rozlucit a zmenit zivotny styl (blizsie zamestnanie, autobus...)

Sm presvedceny, ze takto to funguje aj v oblasti, ktoru riesi tato tema. Neverim, ze by Siemens, KIA, WV, Radisson Hotel Bratislaba a tisice dalsich zabehanych firiem vyhladavalo pokutnych uctovnikov, ktori im to budu robit na cierno.

Na druhej strane ak ma niekto zije z toho, ze predava pukance pred dedinskym kinom, je iluzorne si mysliet, ze ho niekto donuti odrazu platit nejake "cennikove" ceny za akekolvek sluzby - teda aj uctovnictvo. Ak by bol takyto clovek niecim nuteny do takychto cien, jednoducho by mu neostalo iba zbalit kram a hladat si zamestnanie.

Opat by som len chcel upozornit: Nemyslite si, ze problem "pokutnych kolegov" sa tyka nejako specialne uctovnikov. Vyrobcovia s tym bojuju v ovela vacsej miere. Vam sa aspon nemoze stat, ze Vam budu Cinania vyrabat a predavat Vase neumelo skopirovane produkty pod Vasou znackou, cim Vam budu skodit hned dvakrat. Za prve Vas budu oberat o zisk a za druhe (ovela horsie) Vam budu kazit meno u tych zakaznikov, ktori budu presvedceni, ze pouzivaju Vas produkt.

To je uz potom len problem. Chcel by som Mat vase problemy. (Tym nemyslim Vas pan Mihal, ale vseobecne) :)
účtovník 007
03.04.07,17:14
Misomiso, tvoje prispevky mam velmi rada, ale teraz s tebou nesuhlasim. uctovnik predsa nemusi byt marketerom. Prinasa na trh vyrobny faktor- pracu. A chce za nu mzdu podla svojich predtav.
Odhliadnuc od toho, ze ty svojich zamestnancov docenujes, rozdiel medzi clovekom za pasom, sestrickou, ucitelom alebo uctovnikom nevidim. Robotnik nadava na zamestnavatela, ucitelia na zriadovatela a uctovnik rovnako. Preto tu nachadzas ponosy uctovnikov, lebo si na ich fore. Ak budes na fore pracovnokov KIA, alebo fore ucitelov, kazdy bude nadavat a mat svoju pravdu. Tu su uctovnici, tak nadavaju uctovnici.
Apropo k zamestnavatelom. Zamestnavatelom moze byt kazdy, kto dovrsi 18 rokov. A to je chyba. Kazdy zamestnavatel by mal prejst tiez ekonomickym vycvikom, aby chapal, ze sustavnym znizovanim nakladov(najlepsie cez mzdy) cesta nevedie. A hlavne aby pochopil, ze ohodnoteny a doceneny zamestnanec je prinosom pre firmu. Lenze u nas je stale vyhodnejsie zamestnat a po case vyhodit, lebo ten "stary" uz ma urcitu mzdu a urcite naroky. Položka mzdy je obvykle najvačšou nakladovou polozkou, ale aj najlepsie manipulovatelnou. trocha som odbocila, tak sa vratim k tvojmu prispevku. napisal si:"chodte pracovat za pas, na patologiu alebo ucit." A co? policajti snad neprotestuju, ucitelia a zdravotnici nestrajkuju? Strajkuju aj protestuju, akurat ze toto je forum uctovnikov a nie patologov.
Jozef Mihál
03.04.07,17:16
Kým sa tu dnes večer zapojí aj niekto osobne zainteresovaný, pripomeniem, že ja takisto túto "vojnu" nevnímam ako problém ale ako normálny jav, kde skutočne takéto "vojny" nájdeme snáď v každom odvetví výroby či služieb. Ale je jedno, či ceny kazia číňania alebo účtovníčky s troma ľudovými, v princípe je to jedno. Kto je naozaj dobrý, problém nemá.
Jozef Mihál
03.04.07,17:18
Misomiso, tvoje prispevky mam velmi rada, ale teraz s tebou nesuhlasim. uctovnik predsa nemusi byt marketerom. Prinasa na trh vyrobny faktor- pracu. A chce za nu mzdu podla svojich predtav.
A medzitým sa zapojila ako zainteresovaná aj Bobo, ahoj.

Teda tu ja v reakcii na citované vtipne dodám, že:

Presne tak, aj dobrý účtovník by mal mať svojho manažéra.

Lebo: Niekto vie perfektne účtovať ale nevie sa predať. Manažér nevie účtovať, ale vie predať.
účtovník 007
03.04.07,17:22
Presne tak, aj dobrý účtovník by mal mať svojho manažéra.

A z coho budem potom zit?:eek:

PS: To len na odlahcenie. Inak slubujem ze hovadiny pisat viac nebudem.:D Lebo to co nacal misomiso je naozaj tazka a zlozita tema.
Lydka R
03.04.07,17:30
A medzitým sa zapojila ako zainteresovaná aj Bobo, ahoj.

Teda tu ja v reakcii na citované vtipne dodám, že:

Presne tak, aj dobrý účtovník by mal mať svojho manažéra.

Lebo: Niekto vie perfektne účtovať ale nevie sa predať. Manažér nevie účtovať, ale vie predať.

100% súhlas. A to mám ukončený manažment a ekonomiku a predsa to neviem!
misomiso
03.04.07,17:37
Misomiso, tvoje prispevky mam velmi rada, ale teraz s tebou nesuhlasim. uctovnik predsa nemusi byt marketerom. Prinasa na trh vyrobny faktor- pracu. A chce za nu mzdu podla svojich predtav.
Odhliadnuc od toho, ze ty svojich zamestnancov docenujes, rozdiel medzi clovekom za pasom, sestrickou, ucitelom alebo uctovnikom nevidim. Robotnik nadava na zamestnavatela, ucitelia na zriadovatela a uctovnik rovnako. Preto tu nachadzas ponosy uctovnikov, lebo si na ich fore. Ak budes na fore pracovnokov KIA, alebo fore ucitelov, kazdy bude nadavat a mat svoju pravdu. Tu su uctovnici, tak nadavaju uctovnici.
Apropo k zamestnavatelom. Zamestnavatelom moze byt kazdy, kto dovrsi 18 rokov. A to je chyba. Kazdy zamestnavatel by mal prejst tiez ekonomickym vycvikom, aby chapal, ze sustavnym znizovanim nakladov(najlepsie cez mzdy) cesta nevedie. A hlavne aby pochopil, ze ohodnoteny a doceneny zamestnanec je prinosom pre firmu. Lenze u nas je stale vyhodnejsie zamestnat a po case vyhodit, lebo ten "stary" uz ma urcitu mzdu a urcite naroky. Položka mzdy je obvykle najvačšou nakladovou polozkou, ale aj najlepsie manipulovatelnou. trocha som odbocila, tak sa vratim k tvojmu prispevku. napisal si:"chodte pracovat za pas, na patologiu alebo ucit." A co? policajti snad neprotestuju, ucitelia a zdravotnici nestrajkuju? Strajkuju aj protestuju, akurat ze toto je forum uctovnikov a nie patologov.

Chapem. V podstate s mnohym suhlasim. Problem je v tom, ze myslim, ze nejestvuju 2 kategotie uctovnikov (poctivi a pokutni) ale minimalne 4.

- pokutni, v podstate na cierno

- zivnostnici, ktori sa podujali pretlkat zivotom na vlastnu past, ale to este neznamena, ze su nekvalitni

- zamestnanci v HPP

- uctovne firmy, kde su hned zasa 2 kategorie: niekto taku firmu vlastni a niekto v nej robi.

Mysim ze velmi zalezi na tom do akej kategorie patrite. Podla Vasho zaradenia do prislusnej kategorie bude riesenie problemu nizkeho ohodnotenia vzdy upne ine.

1. pokutnych vynechame.
2. zivnostnici. Ti sa dufam nestazuju, ceny urcuju sami.
3. zamestnanci. Tu by teoreticky nieco ako strajk prichadzalo do uvahy, ale neviem si to realne velmi predstavit. Kazdopadne plati, ze na tom nie su nic horsie ako ini zamestnanci, proste kto si co vyhada to ma (moze si ale vyhadat aj vypoved)
4. V podstate plati to, co v bode 3.

Nesuhlasim iba s jednym: "uctovnik predsa nemusi byt marketerom"

Bohuzil, kazdy, kto predava svoju pracu sa musi vediet predat. Teda vlastne nemusi, ale ak chce svoju pracu co najlepsie predat, nie je to nic ine, ako marketing. Ci si to uvedomujeme alebo nie. Mysim ze malokto si uvedomuje, ze nejde o nic ine ako marketing aj v pripadoch, ked nahodou (mozno raz za zivot) predavate byt alebo auto. Proste niekto sa dokaze zbavit bytu, ktoreho teoreticka hodnota je 1 mil. za 1, 28 mil, a niekto ho preda za 900 tis. To ze nas to nikto neucil je sice pravda (u mna to plato doslovne) ale to este neznamena ze moja zivotne uroven nebude na mojich marketingovych zrucnostich zavisla.

Teraz jedna uprimna rada na zaver. Stazujte sa to kludne stale dokola, ked sa Vam ulavi. Ale placete na nespravnom hrobe!! Ak chcete naozaj viac zarabat, chodte do nejakeho dobreho knihkupectva (napr. Artforum v Bratislave, ospravedlnujem sa za pokutnu reklamu) a najdite si prislusny regal s knihami. (Ako sa v zivote presadit, ako jednat s ludmi...) Vyhradte si na to cely den a pokuste sa co najviac knih zbezne prelistovat. Potom si aspon 3 najlepsie kupte a precitajte (mozno nebudu lacne). Aj ked byvate v Stropkove a mali by ste ist do Bratislavy taxikom, o par mesiacov zistite, ze sa Vam ta cesta uz niekolkonasobne zaplatila. Nad Vasimi kolegami, ktorych este bude zaujimat tato tema sa budete iba zhovievavo usmievat...
misomiso
03.04.07,17:40
100% súhlas. A to mám ukončený manažment a ekonomiku a predsa to neviem!

Tak aspon vidite, ako vznikaju jedinecne podnikatelske plany. Zakladam reklamnu ageturu pre uctovnikov. :)

Teraz len, ci mi budete ochotni platit. Budete ochotni docenit narocnost mojej prace? Nebudete to chiet za 5 korun? :) :)
evina
03.04.07,17:55
J... zjednoduseneho porovnania zadzby automechanika z Tvojho predosleho prispevku. Myslis, ze ten clovek z toho fyzicky dostane viac ako 200? aj to len v Blave, nie som si isty tym, ze niekde v Ziari n/Hronom to bude vobec 150.
Este ked som za socializmu cestoval po Nemecku, a obdivoval nalestene vyklady, moj znamy, Nemec, ktory uz vtedy chapal sirsie suvislosti ma schladil vedou:" To je ale smutne, ze auta "byvaju" v ovela luxusnejsich priestoroch ako vacsina ludi nie?"

Misomiso , ale o tomto som vôbec nehovorila... Tern môj "zjednodušený " prípad sa týkal vťahu k právi - čo oko nevidí, ruka ťaťko zaplatí....ale vravím to sú už skoro filozoficjé otázky..

Bohuzial, je to pravda a uz to prislo aj k nam. Ak chces predavat auta, musis postavit salon za mnoho mil. Sk. Nutnostou je prevadzkovanie servisu. Prevadzkovat servis pre dnesne komplikovane auta sa neda iba so zdvihakom a hasakom. Automobilky si pridu na svoje a hocikaky obycajny notebook na diagnostiku so softom (ako dlho vydrzi byt aktualny?) vyjde kludne na milion. Preto tych 900 Sk.

To uz nehovorim o inych problemoch, ktore maju majitelia servisov (moji znami). Kazdeho noveho pracovnika musia poslat na drahe skolenia a on im po 3 mesiacoch zdrhne. (Pravna ochrana proti tomu je diskutabilna) Mozno keby si mala servis, zistila by si, ze aj tych 900 je niekedy malo.

S týmto súhlasím z hľadiska poohľadu na profesiu automechaik, prevádzkovanie servisov.

Misomiso a účtovník/ekonomóm potrebuje k svojej práci len lacný , alebo možno trocha drahší počítač , a to je všetko?. Popisuješ čo všetko a ako ťažko musí postúpiť majiteľ autoservisu... a o tom to je -to vidíš, možno poznáš na sebe. My zas poznáme čo všetko a ako ťažko sa získava aše know-how...
Skutocne sa nechcem hadat, /nehádame sa, predpokladám diskutujeme :)k ale porovnavanie medzi jednotlivymi profesiami nema zmysel. ja osobne som žiadne porovnávanie robiť nechcela, ja obhajujem našu prácu. Tým zjednodušením porovnaním som chcela podčiarknuť, že ľudia ani nie sú ochotní "vidieť" našu prácu, lebo ich skôr obťažuje a považujú ju za nutné zlo...

Rovnako ako nema zmysel porovnavanie medzi regionmi a statmi. Vysku zarobku akehokolvek poskytovatela sluzby VZDY urcuje IBA situacia na trhu, a NIKDY narocnost jeho prace. Rovnako ako cenu vyrobku (bohuzial) urcuje iba to, aku hodnotu predstavuje pre spotrebitela (predovsetkym v porovnani s konkurenciou) a nikdy nie vyrobne naklady (o nejakom "prave" na zisk ani nehovoriac).
S týmto nemôžem súhlasiť, ale to ani nechcem rozpisovať...Ti by sme sa dostali do absurdných relácii, samozrejme musí rozhodovať aj náročnosť práce...


Na záver len dodám, vieš čo je absurdné. Možno taký účtovník/ekonóm pozná rôznorodosť jednotlivých profesií lepšie ako ktokoľvek iní, pozná a musí vedieť dobre rozoznať všetky špecifičnosti tej-ktorej profesie, pretože, ak chcem robiť dobre účtovníctvo pre staviteľa, lekára, majiteľa autoservisu, majiteľa reštaurácie musím to ovládať ináč by to nebolo dobré...Každý dobrý ekonóm vidí celú firmu ako cez sklo a vidí všetko...:):)
účtovník 007
03.04.07,17:57
Teraz jedna uprimna rada na zaver. Stazujte sa to kludne stale dokola, ked sa Vam ulavi. Ale placete na nespravnom hrobe!! Ak chcete naozaj viac zarabat, chodte do nejakeho dobreho knihkupectva (napr. Artforum v Bratislave, ospravedlnujem sa za pokutnu reklamu) a najdite si prislusny regal s knihami. (Ako sa v zivote presadit, ako jednat s ludmi...) Vyhradte si na to cely den a pokuste sa co najviac knih zbezne prelistovat. Potom si aspon 3 najlepsie kupte a precitajte (mozno nebudu lacne). Aj ked byvate v Stropkove a mali by ste ist do Bratislavy taxikom, o par mesiacov zistite, ze sa Vam ta cesta uz niekolkonasobne zaplatila. Nad Vasimi kolegami, ktorych este bude zaujimat tato tema sa budete iba zhovievavo usmievat...

Iba vyber z titulov, mnou precitanych: R.T.Kiosaki Cashflow kvadrant, Bohatý otec,chudobný otec.... U.Dahmová-umenie povedať NIE....Ale akosi som sa nedokazala z toho poucit.
inak Kiosaki je naozaj dobre citanie, len problem je ten, ze je velmi tazko sa dostat z jedneho kvadrantu do druheho. Nie pre vedomosti, ale pre odvahu a schopnosti. kazdy sme nejaky a niekto zostane dosmrti zamestnancom, niekto bude tym investorom.Ja asi tym zamestnancom. A inak plakat nie je moj styl. Problemy su na to, aby sa riesili. iba som sa snazila vo svojom prispevku vcitit do koze tych, ktori skutocne makaju a nebudu ohodnoteni nikdy. Lebo ani precitanie 1000 knih, niektorim neda schopnost spravat sa tak, ako radis ty. Lebo maju schopnosti a nemaju odvahu.

citát:"Nad Vasimi kolegami, ktorych este bude zaujimat tato tema sa budete iba zhovievavo usmievat."

Tak mna uz radsej nezaujima, aby sa mi nesmiali.:D
Janka6685
03.04.07,18:00
Bohuzial mam dojem ze zatial mnohe veci nechapes. Myslim, ze zaujmy zamestnavatela a zamestnanca nemusia byt nutne protichodne. Ja som sa to sice ucil na Marxizme - Leninizme (vykoristovanie, povinne pestovanie triednej nenavisti a pod). ale mam dojem, ze ten Lenin pri vsetkej uce predsa len nemal vo vsetkom pravdu. Myslim, ze na Slovesnku je uz dost firiem aj podnikatelov, ktori su si vedomi prinosu svojich zamestnancov a podla toho sa ich aj snazia ohodnotit. (Pruser je ale, ze nie kazdy zamestnanec si uvedomuje, ze podnikatel peniaze najprv musi zarobit, a to nie je vzdy jednoduche)

Myslim ze aj moje predchadzajuce prispevky (skuste vyhladat aj v inych temach) hovoria o tom, ze sa snazim vsetkych ludi co najlepsie zaplatit a konkretne s uctovniskou som nediskutoval o fakture ktoru zaplatila ani raz. Problem je v inom. Vy uctovnici sa sice stale hrabete v ekonomickych zalezitostiach, ale (pri vsetkej ucte) mam dojem, ze zakladnym pravidlam ekonomiky nerozumiete ani za mak. Ja mam VS umeleckeho smeru, asi by nebolo vhodne, keby som Vam tu robil prednasky z ekonomie ale poniektori z Vas by si mohli zaplatit este nejake "kondicne jazdy".

Nemiesajte prosim ekonomicke principy s marketingom. Ak som dobre pochopil, stazuju sa tu hlavne ti, co robia svoju pracu kvalitne a napriek tomu nie su dobre ohodnoteni. (Ostatni sa neodvazia, pretoze nikto sa neprizna, ze robi v zahr. firme, robotu flaka, ale kedze sef na to este neprisiel, zaraba 80.000 mesacne. Cize podme naspat k tym, co robia dobre za malo penazi. No vazeni - to je problem marketingu. Treba si priznat, ze sa Vam nepodarilo presvedcit sVasho sefa, (pripadne sefa inej firmy, ked Vas je hluchy) ze naozaj predstavujete prinos pre firmu.

Druha moznost: to, ze pracujete kvalitne si iba namyslate, preto tazko niekoho presvedcite.

Ja viem, vacsine z Vas sa to asi necita lahko a teraz som si narobil 4.500 nepriatelov. Ale problem je v tom, ze absolutne spravodlivost nejestvuje. Ak rozdelite 100 Sk medzi dvoch ludi v pomere 50:50, obidvaj asa budu citiy ukrivdeni. Znie to mozno absurdne a nikto si to neprizna ale je to tak (preto je tolko rodinnych sporov kvoli dedicstvu). Jednoducho v podvedomi uvazujem: Preco som dostal iba 50, ked som chory a musim si kupovat lieky? (ten druhy nemusi). Druheho hned napadne: Ale on ma robotu pod nosom a ja musim dochadzat, mesacne dam X za autobus. Keby sa to rozdelilo 60:40, tak je nadej, ze aspon ten jeden by bol spokojny.

Na zaver: Preco zrovna Vy uctovnici sa domahate toho, ze vsetci musia pochopit Vas ked 99,5 % ludi ma dojem ze zaraba malo? Skuste sa postavit na dva mesiace k pasu za 8,000 cisteho. ked budete robit v KIA, tak budete musiet pomaly nosit plienku, lebo odskocit na toaletu nehrozi. Vsetci ostatni dostanu vzdy iba to, co im zamestnavatel da, alebo co si s nim vyhadaju. (Pritom ale riskuju prepustenie). Vy sa tu domahate nejakeho specialneho statusu - lebo uctovnik. Ucitelia nic? Na patologii by sa Vam chcelo robit za tie peniaze? Vyskusali by ste si na mesiac pracu policajta?

Samozrejme, že mnohým veciam nerozumiem, lebo na to ešte nemám vek. Ale aj napriek môjmu veku mám svoj názor a vnímam ľudí a život a z tohto pozorovania mám takéto pocity...teda to, čo som napísala. Bohužiaľ sa pohybujem v dosť chudobnom prostredí, kde to platí. Teda poznám veľa ľudí na "nízkych" pozíciách, ktorí sú samozrejme nespokojní zo svojimi minimálnymi alebo malými platmi, poznám zamestnávateľa, ktorí sa snaží ako vie, aj tak nemá dosť na to, aby zaplatil ľudí ako si to zaslúžia a poznám aj vedenie veľkej firmy, ktorá by aj mohla, ale nedá ľuďom viac. Iné skúsenosti zatiaľ nemám, čo je mi ľúto.

Máš pravdu, že by sa nemali sťažovať len účtovníci, lebo to vyzerá, že sú najväčší chudáci, ale tak, ako napísala "účtovník 007", toto je fórum pre nich a mnohých tu považujú za priateľov a tak ako priateľom sa im aj vyžalujú.


mimotemy Plne si uvedomujem, že nemám skúsenosti tohoto druhu, že som mladá žaba a že sa neviem ešte tak vyjadrovať ako by som chcela a ako by si táto téma zaslúžila, ale som žena a do všetkého strkám nos, takže mi to prosím odpustte, keď budete krútiť hlavami nad mojimi výrokmi. ...už sa budem krotiť:D:rolleyes:
evina
03.04.07,18:08
Na zaver: Preco zrovna Vy uctovnici sa domahate toho, ze vsetci musia pochopit Vas ked 99,5 % ludi ma dojem ze zaraba malo? Skuste sa postavit na dva mesiace k pasu za 8,000 cisteho. ked budete robit v KIA, tak budete musiet pomaly nosit plienku, lebo odskocit na toaletu nehrozi. Vsetci ostatni dostanu vzdy iba to, co im zamestnavatel da, alebo co si s nim vyhadaju. (Pritom ale riskuju prepustenie). Vy sa tu domahate nejakeho specialneho statusu - lebo uctovnik. Ucitelia nic? Na patologii by sa Vam chcelo robit za tie peniaze? Vyskusali by ste si na mesiac pracu policajta?

Misomiso o tomto tu podľa mojej mienky nikto nehovoril. Ty sa dostávaš do širokého okruhu problémov. Nikto z nás sa to absolútne nedomáha žiadneho špeciálneho postavenia, o.i. nie všetci sme tu zamestnanci, napísať, že veľa ľudí tu nemá páru o ekonomike sa mi zdajú tiež veľmi prisilné slová. Jednoducho sme sa v tejto téme a na tejto stránke bavili a bavíme o našej profesii , a pritom sa niektorých profesií jednoducho dotkneme, a nie sme tak naivní, aby sme nevedeli čo obnášajú iné práce a ako sú platené. Keby si ma poznal napríklad viac, vedel by si, že sa v rôznych rozhovoroch v prospech iných profesií tejto témy dotknem....
. Tak ako sa Ty snažíš predať svoje výrobky za adekvátnu cenu, tak my hľadáme adekvátnu cenu za naše služby , ale v okruhu našej profesie....a na stránke, ktorá je z 95,5% venovaná účtovníctvu a ekonomike, nejde tu o žiadny špeciálny štatút účtovníka. Ak budeme na stránke majiteľov servisu budeme sa venovať témam týkajúcich sa tejto oblasti...
evina
03.04.07,18:18
To, čo píše misomiso, je trefa na 100%.

Dovolím si rozvinúť túto debatu - ak je tu cítiť náznak určitého sporu dvoch strán - tak ja by som to definoval ako nepriamy spor až troch strán.
1. Majitelia firiem
2. Dobré a kvalitné účtovníčky
3. Ceny kaziace "podomové" účtovníčky

Treba si otvorene povedať, že v tejto diskusii ani tak nejde o spor medzi majiteľom firmy a dobrou účtovníčkou, ale o tichú vojnu medzi
- účtovníčkami, ktoré majú vlastnú živnosť alebo firmu, investujú a musia investovať do PC, SW, vzdelávania, platiť odvody atď. a
- účtovníčkami, ktoré si po večeroch (prípadne v zamestnaní) privyrábajú účtovníctvom pre rôznych podnikateľov - tie si môžu dovoliť mať nižšie ceny - často používajú vybavenie zamestnávateľa, vzdelávanie im platí zamestnávateľ, živnosť často nemajú a tým nemajú problém s odvodmi atď.

A to je znova niečo podobné, ako "vojna" medzi značkovými servismi a "garážovými odborníkmi". A tú nikto nevyhrá. Zákazník je pán, zákazník si vyberie - či chce kvalitu alebo "produkt na kolene".

P.S. Mimochodom, "Who is who" je tu na Porade veľmi dobre vidieť.

Ja to ako spor nechápem, resp. lepšie povedané takýto protiklad záujmov je v každej profesii, vrátane tých ktorí kazia ceny ...
Mňa osobne to vôbec netrápi, že sú tie "účtovníčky", ktoré kazia cenu, lebo tu naozaj platí, že zákazník si vyberie, či chce kvalitu alebo produkt na kolene ako píšeš, alebo osobnejší kontakt s účtovníkom atď. atď. ...
Mňa trápi to, že v našej profesii sa zatiaľ "nechce" - samozrejme nehovorím o všetkých ale všeobecne na tú kvalitu pozerať. Trápi ma, že majitelia v stredných firmách málokedy vedia o čom a čo všetko im môže účtovníctvo napomôcť pri ich práci, a preto jednoducho nechcú voliť kvalitu, ale radšej nižšiu cenu...e Aj o tom sa bavíme na tejto stránke a myslím, že väčšina z nás vie, že to môžeme napraviť len sami...
Je to jednoducho neustály psycholoigický boj medzi fyzickou, teda viditeľnou prácou a duševnou, teda neviditeľnou prácou...
Melnick
03.04.07,18:23
To, čo píše misomiso, je trefa na 100%.

Dovolím si rozvinúť túto debatu - ak je tu cítiť náznak určitého sporu dvoch strán - tak ja by som to definoval ako nepriamy spor až troch strán.
1. Majitelia firiem
2. Dobré a kvalitné účtovníčky
3. Ceny kaziace "podomové" účtovníčky

Treba si otvorene povedať, že v tejto diskusii ani tak nejde o spor medzi majiteľom firmy a dobrou účtovníčkou, ale o tichú vojnu medzi
- účtovníčkami, ktoré majú vlastnú živnosť alebo firmu, investujú a musia investovať do PC, SW, vzdelávania, platiť odvody atď. a
- účtovníčkami, ktoré si po večeroch (prípadne v zamestnaní) privyrábajú účtovníctvom pre rôznych podnikateľov - tie si môžu dovoliť mať nižšie ceny - často používajú vybavenie zamestnávateľa, vzdelávanie im platí zamestnávateľ, živnosť často nemajú a tým nemajú problém s odvodmi atď.

A to je znova niečo podobné, ako "vojna" medzi značkovými servismi a "garážovými odborníkmi". A tú nikto nevyhrá. Zákazník je pán, zákazník si vyberie - či chce kvalitu alebo "produkt na kolene".

P.S. Mimochodom, "Who is who" je tu na Porade veľmi dobre vidieť.


Škoda ,že sa k nim radím aj ja. Tiež som podomová,roboty ,že neviem čo skôr o telefonátoch nehovoriac. Všetko si musím kupovať sama,pretože z práce / nie som zamestnaná/ si nepajznem ani jeden papier,dokonca ani na poradu nenakúkam za cudzie ,iba za svoje ,ktoré mi časom stráveným rôznymi radami utiekli. Aj takto vyzerá podomová účtovníčka.Hmm.Ale aspoň viem,aký názor na nás majú tí druhí.
misomiso
03.04.07,18:37
Najradsej by som reagoval na viac poslednych prispevkov odrazu, ale nechem to tu natahovat individualnymi odpovedami. Skratka - v podstate mame vsetci nejaku svoju pravdu. Mozno bola chyba, ze som sa nechal vtiahnut do takejto diskusie (ktora koniec - koncov nebola urcena mne) a ze som si nechal zdvihnut adrenalin. Budem musiet este precitat par knih, mozno sa naucim lepsie ovladat. Ospravedlnujem sa vsetkym, ak som sa niekoho dotkol.

P.S. este k tym kniham. Problem je v tom, ze vacsina knih poachadza z USA. Ako je zname, USA je krajina protikladov. Napr. zakladny skolsky system nemaju ani na takej urovni ako sme mali my pre Komenskym, ale niektore VS maju zasa tak kvalitne, ze sa nam z toho aj o 50 rokov bude tocit hlava. Ked si este uvedomime ze literatura "ako zbohatnut" sa tesi velkej oblube, a v podmienkach volneho trhu moze vydat knihu ktokolvek (vyhoda socializmu bola, ze to neslo) tak najvacsi problem pre citatela je oddelit zrno od pliev. Cital som aj genielne knihy, ale aj take, z ktorych sa mo doslova dvihal zaludok.

Ale to len tak na okraj. Slubujem, ze uz koncim.
kukučka
03.04.07,18:42
Ale to len tak na okraj. Slubujem, ze uz koncim.
A prečo? Tvoje príspevky sú výborne a možno niekomu pomôžu, možno niekomu otvoria oči. Debata to bola fajn a tí, ktorým stúpol adrelín spláchnite ho niečím dobrým.
Melnick
03.04.07,18:42
Niekto raz povedal: peniaze sú na ceste,stačí sa pre ne len zohnúť.
No zabudol povedať kde a kedy sa treba zohnúť. Ja napríklad verím na šťastie, šikovnosť,dobrý nápad a nie na knihy ,ktoré radia ako zbohatnúť a už vôbec nie americké :)
Ale to je iba môj názor.;)
evina
03.04.07,18:46
Najradsej by som reagoval na viac poslednych prispevkov odrazu, ale nechem to tu natahovat individualnymi odpovedami. Skratka - v podstate mame vsetci nejaku svoju pravdu. Mozno bola chyba, ze som sa nechal vtiahnut do takejto diskusie (ktora koniec - koncov nebola urcena mne) a ze som si nechal zdvihnut adrenalin. Budem musiet este precitat par knih, mozno sa naucim lepsie ovladat. Ospravedlnujem sa vsetkym, ak som sa niekoho dotkol.

P.S. este k tym kniham. Problem je v tom, ze vacsina knih poachadza z USA. Ako je zname, USA je krajina protikladov. Napr. zakladny skolsky system nemaju ani na takej urovni ako sme mali my pre Komenskym, ale niektore VS maju zasa tak kvalitne, ze sa nam z toho aj o 50 rokov bude tocit hlava. Ked si este uvedomime ze literatura "ako zbohatnut" sa tesi velkej oblube, a v podmienkach volneho trhu moze vydat knihu ktokolvek (vyhoda socializmu bola, ze to neslo) tak najvacsi problem pre citatela je oddelit zrno od pliev. Cital som aj genielne knohy, ale aj take, z ktorych sa mo doslova dvihal zaludok.

Ale to len tak na okraj. Slubujem, ze uz koncim.

Netušila som , že Ti to zdvihlo adrenalín:) ja som to chápala ako vlastne diskusiu povedzme práve tých dvoch strán - ten ktorý tieto služby poskytuje a ten ktorý ich potrebuje a je dobre ak obe strany vedia o "problémoch" oboch strán. Lepšie sa pochopia. A ešte je tu jeden problém, a to problém, že často sa niektoré príklady zdajú "zjednosušené", a to len preto, že v skutočnosti je na stránke netu ťažko opísať úplne na 100% pravú stránku problému aj z hľadiska času a priestoru. Takéto diskusie každopádne môžu obohatiť každého a možno v niektorých smeroch dokážu ovplyvniť a zmeniť myslenie tej druhej strany.
Nie som za to, aby sme tu plakali nad našou profesiou- mám ju rada- ale aby sme dokázali vôbec prezentovať o čom je.
Z Tvojich diskusných príspevkom ma zamrzela, resp. prekvapila jedna jediná veta, citujem:
"Chcel by som Mat vase problemy"...
Jozef Mihál
03.04.07,19:12
Škoda ,že sa k nim radím aj ja. Tiež som podomová,roboty ,že neviem čo skôr o telefonátoch nehovoriac. Všetko si musím kupovať sama,pretože z práce / nie som zamestnaná/ si nepajznem ani jeden papier,dokonca ani na poradu nenakúkam za cudzie ,iba za svoje ,ktoré mi časom stráveným rôznymi radami utiekli. Aj takto vyzerá podomová účtovníčka.Hmm.Ale aspoň viem,aký názor na nás majú tí druhí.
Majka, aby sme si rozumeli - to "podomová" v mojom vyššom príspevku nebolo v zmysle "pracuje doma" ale v zmysle "účtovníčka fuškárka" popri svojom zamestnaní privyrábajúca si "podomovým" predajom - ale nie rôznych výrobkov, ale služby "vedenie účtovníctva" a to obvykle bez živnosti, registrácie na DÚ, SP, ZP a podobných "zbytočností".
misomiso
03.04.07,19:15
Netušila som , že Ti to zdvihlo adrenalín:) ja som to chápala ako vlastne diskusiu povedzme práve tých dvoch strán - ten ktorý tieto služby poskytuje a ten ktorý ich potrebuje a je dobre ak obe strany vedia o "problémoch" oboch strán. Lepšie sa pochopia. A ešte je tu jeden problém, a to problém, že často sa niektoré príklady zdajú "zjednosušené", a to len preto, že v skutočnosti je na stránke netu ťažko opísať úplne na 100% pravú stránku problému aj z hľadiska času a priestoru. Takéto diskusie každopádne môžu obohatiť každého a možno v niektorých smeroch dokážu ovplyvniť a zmeniť myslenie tej druhej strany.
Nie som za to, aby sme tu plakali nad našou profesiou- mám ju rada- ale aby sme dokázali vôbec prezentovať o čom je.
Z Tvojich diskusných príspevkom ma zamrzela, resp. prekvapila jedna jediná veta, citujem:
"Chcel by som Mat vase problemy"...

To len dokazuje, ze to, co som pisal o deleni tej 100 korunacky plati. Vsetci sme trocha egoisti (mna nevinimajuc) nech sa akokolvek snazime a vsetci vidime predovsetkym svoje problemy. Ak si to niekto neche priznat tak vobec nie je schopny uvazovat o nejakej spravodlivosti. Velmi dobre o tom pise Dale Carnegie.
účtovník 007
03.04.07,19:21
Niekto raz povedal: peniaze sú na ceste,stačí sa pre ne len zohnúť.
No zabudol povedať kde a kedy sa treba zohnúť. Ja napríklad verím na šťastie, šikovnosť,dobrý nápad a nie na knihy ,ktoré radia ako zbohatnúť a už vôbec nie americké :)
Ale to je iba môj názor.;)

Ved to, slovenske nezozenies, ale misomiso radil ist do Ba a citat cely den. Ale ponuka je vyslovene z USA. a ako som pisala vyssie, aj ja som citala a citala a vyzistila som ze zostanem asi navzdy zamestnancom, alebo zivnostnikom(1+0).:D Ale aspon sa nebudem musiet trapit so zamestnavanim, ale budem mat iba obycajne problemy obycajneho ucetniho.:D
petovsan
04.04.07,13:11
... ale v zmysle "účtovníčka fuškárka" popri svojom zamestnaní privyrábajúca si "podomovým" predajom...
Doteraz som túto tému v tichosti sledovala, ale nedá mi tiež sa nezapojiť do diskusie. Áno, pravda je kdesi uprostred - svoju má aj podnikateľ, aj účtovník. To beriem, ale jediné, čo mne teda dvíha adrenalín je ochota účtovníčiek - fuškáriek (vo veľkom prípade aj fušeriek !!!) robiť účto, ktoré má na trhu cenu "obvyklú" napr. 2.500,- mesačne za 500,-. Za svoju 16 ročnú prax v tomto obore sa mi stalo asi 5x, že prišiel za mnou klient, ktorému som robila účto 2-3 roky, že si našiel lacnejšiu (pravdepodobne v očakávaní, že mu zľavím z ceny), tak som mu jednoducho povedala, že je normálne, ak každý chce "lacnejšie nakúpiť" a nech teda vyskúša služby tej lacnejšej. Ja beriem aj fakt, že dnešné finančné nároky na život sú vysoké snáď v každej rodine a že každá koruna naviac príde vhod, ale pokiaľ je niekto schopný dodať účtovnú službu za 500,-/mesiac (môj posledný klient, ktorému som robila PÚ za 2.500,-/mesiac - si našiel účtovníčku za 500,-/mesiac), tak v žiadnom prípade nemôže ponúknuť kvalitnú účtovnú službu, pretože už len mesačné náklady na papier, soft, školenia, tlf., toner, odb. publikácie ... o odvodoch ani nehovorím, musia podstatne prevýšiť jeho výnosy. V takýchto "tiežúčtovníkoch" ja osobne problém vidím. Jednak tým, že nechutne kazia ceny tých poctivcov, ktorí sa svoju prácu snažia robiť najlepšie ako vedia a dokážu a sú schopní aj ochotní na seba prevziať riziko svojho podnikania so všetkým, čo k tomu patrí; jednak tým, že vo svojej sladkej nevedomosti pripravujú buď štát alebo podnikateľa o peniaze. Už som v inom príspevku spomínala, že nechápem, aké pohnútky viedli našich zákonodarcov k tomu, že murár musí byť odborne spôsobilý na výkon svojej činnosti - inak živnosť nedostane, a účtovníčku môže robiť fakt aj človek s 3 ľudovými.
... možno by sme sa necítili zo strany našej podnikateľskej verejnosti tak nedocenené, ak by sa takýmto podobným obmedzením značne eliminoval počet tzv. tiežúčtovníčiek, ktoré si po absolvovaní 3-týždňového rýchlokurzu otvárajú živnosť !!! A čo v prípade, ak by to robili na čierno? ...pokiaľ by napr. už pri podávaní daň. priznaní podnikateľov skúmali, kto a na akom programe im vedie účtovníctvo, myslím, že by nebolo veľa ochotníkov z ich radov, čo by sa tam podpísali ... veď v konečnom dôsledku ide aj o príjmy do ŠR...
Anja111
04.04.07,13:41
Súhlasím s petovsan a dodám, že v mojom okolí je tých "tiežúčtovníkov" najviac z radov pracovníkov DU... A klienti idú za nimi nielen kvôli lacnejšiemu účtovníctvu, ale aj preto, že majú zabezpečenú daňovú kontrolu s výsledkom: BEZ CHYBY.
Pepa
04.04.07,13:50
Súhlasím s petovsan a dodám, že v mojom okolí je tých "tiežúčtovníkov" najviac z radov pracovníkov DU... A klienti idú za nimi nielen kvôli lacnejšiemu účtovníctvu, ale aj preto, že majú zabezpečenú daňovú kontrolu s výsledkom: BEZ CHYBY.
Nemajú - by si sa čudovala.
Anja111
04.04.07,13:59
Nemajú - by si sa čudovala.
Ja mám takú skúsenosť, že áno...
Ale potešilo ma, že nie všade to tak funguje...
cloe
04.04.07,16:18
Ja by som ešte chcela reagovať na porovnanie práce podomových "tiež účtovníčok" a niektorých účtovných firiem. Ja pracujem doma na živnosť aj keď mám jednu väčšiu firmu, do ktorej chodím 2x do týždňa. Samozrejme, že pracujem "na bielo", všetko si platím sama. Ale chcem svojím príspevkom povedať len toľko, že ani veľké účtovné firmy nie sú vždy zárukou kvality. Hovorím z vlastnej skúsenosti, lebo som mala možnosť preberať už tri firmy po účtovnej firme, ktorá je v našej oblasti najväčšia, takže by asi mala byť aj najlepšia. Ale opak je pravdou. To čo som mala možnosť vidieť v účtovných dokladoch tejto firmy, to by ste neverili. Neboli tam účtované základné veci, napr. na konci roku nepreučtovali ani zostatok skladu z 504 na 132 /pri sp.B/,
cestovné zaučtované na konci roku jednou sumou v hodnote 900 tis.! /bez jediného podkladu/ a čo bolo najhrošie nič sa tam nedalo nájsť, lebo doklady neboli ani číslované ani predkontované! No a v tejto firme to funguje asi tak, že majiteľ naberie z ÚP mladé nezamestnané dievčatá, ktoré si urobia rýchlokurz, on za ne zoberie dotáciu z UP a veselo účtujú. Potom ich prepustí, zoberie ďalšie a tak dokola. Je tam možno jedna skúsená účtovníčka.
Takže len toľko. Ja robím účtovníctvo už takmer 20 rokov, aj keď na živnosť len 5 a to si myslím, že stále sa mám čo učiť. Nikdy by som, ako majiteľ firmy, nedala robiť účto nejakej s tým rýchlokurzom. Nič v zlom.
ivab
10.04.07,11:54
Ahojte dostala som ponuku spracovať mzdy, ale nie u mňa ale u klienta. Poradíte niekto koľko pýtať za osobu v takomto prípade, ak doslova neminiem nič, iba výdavky na dopravu?
Zoltán Kovács
10.04.07,12:38
Ahojte dostala som ponuku spracovať mzdy, ale nie u mňa ale u klienta. Poradíte niekto koľko pýtať za osobu v takomto prípade, ak doslova neminiem nič, iba výdavky na dopravu?

200,- SK/osoba/TPP
170,- Sk/osoba/DoVP, DoBPŠ
evina
10.04.07,15:41
Ahojte dostala som ponuku spracovať mzdy, ale nie u mňa ale u klienta. Poradíte niekto koľko pýtať za osobu v takomto prípade, ak doslova neminiem nič, iba výdavky na dopravu?

Minieš, čas, ktorý si potrebovala na naštudovanie psracovania miezd a teda určitú kapacitu Tvojho mozgu....:)
ivab
11.04.07,07:02
Jasné, to hej. Ja som myslela skôr papier, elektriku a tak :)

Smith dík, rozmýšľala som tak 180/osoba/HPP a 150/osoba/dohody, takže môže byť.
Magali
20.04.07,05:41
ahojte poraďáci.
Prečítala som asi celú túto tému. Musím priznať, že je vskutku zaujímavá a nad niektorými príspevkami mi sánka spadla až na zem. Možno aj Vám spadne nad tým mojím. :D
Ja pracujem v s.r.o. na TPP, robím PÚ, mzdy (10 TPP, cez leto 100-150 dohodárov) + výkazy, všetky administratívne práce, daňové priznania, štatistiky, + ešte 1 s.r.o., + šéf má firmu ako FO v Čechách - skrátka HOLKA PRO VŠECHNO.
Za toto všetko a ešte oveľa viac mám na výplatnej páske minimálnu mzdu a mesačne k tomu na ruku 3000,--, t.j. ani nie 10000,-- čistého.
Po prečítaní porady som sa rozhodla, že mu konečne poviem svoj názor. Zatiaľ by som rada dosiahla aspoň to, aby mi dal HM 13.000,-- na pásku, lebo viem, že s iným by som nepochodila vôbec, tak skúsim aspoň toto. Keď nebude súhlasiť, nech si robí druhú s.r.o.-čku sám a tú českú nech si strčí za klobúk. Ešte mi za tú českú ani raz nepoďakoval, on to berie ako náplň mojej práce.
Nastúpila som sem po maturite a pracujem tu od r 2003. Mám za sebou 4 roky tvrdej driny, o nejakej pomocnej účtovníčke, príp. sekretárke nechce šéf ani počuť. Hľadám si inú prácu, ale u nás je to veľmi ťažké, navyše sa veľmi podceňujem, mám pocit, že nič poriadne neviem, pretože mám strašne veľa povinností a niekedy mám v hlave taký chaos, že ani neviem čia som.
Dúfam, že to úspešne vybojujem, držte mi palce.

Ahojte Poraďáci.

Sľúbila som, že dám vedieť, ako som dopadla. Tak Vám slávnostne oznamujem, že mi dali tých 13.000,--. Ale dlho som sa z nich neradovala, lebo o pár dní mi šéf pridal aj kopu ďalšej roboty, takže som na tom skoro ako predtým. Ale hlavné je, že pridal :D.
Inak ja mám tých šéfov dvoch. Jeden je klasický hňup, čo šetrí všade kde sa dá, všetkých sleduje a žerie nám nervy a ten druhý je jeho presný opak. Dokonca sa mi dnes zveril, že už mu začína ísť na nervy, lebo začal sledovať aj jeho :eek:.

P.S. Vám všetkým, čo sa nemôžete odhodlať radím: Pozbierajte všetko sebavedomie čo máte a pýtajte si viac. Oplatí sa to. ;)
tamara
02.05.07,07:12
Ahojte, ide o účtovanie novozaloženej špedičky, kvartálny platca DPH, kolko by ste pýtali?
evina
02.05.07,07:36
Ahojte, ide o účtovanie novozaloženej špedičky, kvartálny platca DPH, kolko by ste pýtali?

Nezodpovedateľné - nie sú zadané žiadne údaje okrem platiteľstva DPH, z ktorých by sa dalo vychádzať
tamara
02.05.07,16:09
vyzistím, doplním...dík
sybila3
11.05.07,10:24
Ahojte, čítala som si všetky príspevky, lebo tiež neviem koľko pýtať, poradili by ste mi?
- s.r.očka, bez zamestnancov, pokladňa aj valutová, 4 účty z toho 2 devízové, slovenské sú ž stranové, fv 70+zahraničné+sklad, fp 260 aj zahraničné + sklad, štvrťroční platci dph-koľko by som mala pýtať?
bea
16.05.07,07:05
Možno už bola tu niekde spomenutá stránka www.naseplaty.sk . Ja som ju tu ešte nevidela. Aj keď tam ide o platy zamestnancov. Je to zaujímavá štatistika. A možno pomôže niekomu, keď o nej povie svojmu zamestnávateľovi.
Gabi03
16.05.07,07:17
Tak toto sranda... :mad:
Doteraz som si myslela, že vzhľadom na všetky okolnosti, mám vyšší plat, ako priemer.
Nakoniec vysvitlo, že prešovský kraj má vyšší, ľudia v mojej profesii pracujúci 2-5 rokov majú vyšší plat ako tí, ktorí pracujú viac ako 5 rokov!
Isto to nie je objektívne, ale aj tak... Tak tomuto sa vraví znechutenie. :(
bea
16.05.07,08:43
Tak toto sranda... :mad:
Doteraz som si myslela, že vzhľadom na všetky okolnosti, mám vyšší plat, ako priemer.
Nakoniec vysvitlo, že prešovský kraj má vyšší, ľudia v mojej profesii pracujúci 2-5 rokov majú vyšší plat ako tí, ktorí pracujú viac ako 5 rokov!
Isto to nie je objektívne, ale aj tak... Tak tomuto sa vraví znechutenie. :(
Aj keď to určite nie je celkom presný obraz, ale asi to bude tak, že mladší ľudia už nastupujú za vyššie platy a starší už ťažšie pýtajú viac. V každom prípade je to celkom zaujímavé. Ak tam bude viac odpovedajúcich, tak to bude ešte zaujímavejšie.
moni
22.05.07,05:42
Ahojte!!
Poradíte mi, kolko pýtať za:
1. Firma - jednoduché účtovníctvo
20 zamestnancov, z toho 5 na dohodu, komplet mzdy
280 položiek mesačne, vrátane pohybov v banke
mesačný platca DPH

2. Firma - podvojné účtovníctvo
2 zamestnanci z toho 1 dohodár, komplet mzdy
50 dokladov mesačne, vrátane pohybov na účte
nie je platcom DPH

robím pre neho aj úhrady cez IB, cca 30 úhrad mesačne a samozrejme vypisujem k všetkým dokladom VPD a PPD.
Ďakujem.


Majiteľ firiem je ten istý a jedná sa o región KOŠICE.
michelle84
23.05.07,11:28
Milí moji poraďáci. Táto téma je super. Práve si ju tlačím, chcem si ju podrobnejšie preštudovať, rozmýšľam o zriadení účtovnej kancelárie. A tlačiareň sa nejde a nejde zastaviť :) Verím, že mi poradíte, ak budem potrebovať.
dogicka
29.05.07,10:23
Ahojte poraďáci, túto tému pravidelne sledujem, ale aj tak sa chcem poradiť. Firma, s.r.o., mesačný platca DPH, VF 110 mesačne, DF 35 mesačne, 8 zamestnancov na TPP, 90% DF je zahraničných (samozdanenie), výpis z BÚ každý deň cca 10 položiek, pokladňa, účtuje sa na 5 stredísk. Chodím robiť do firmy tri dni v týždni na tri hodiny (podľa potreby), ale nosím si svoj PC aj so softvérom. Mesačne majú v účtovnom denníku cca 700 zápisov. Mne to vychádza mesačne okolo 15-20 tis. Ale predchádzajúca účtovníčka im za tento počet dokladov brala cca 11000,- mesačne. Podotýkam, že sa nejedná o žiadnu "podomovú" účtovníčku, ale veľmi šikovnú pani, ktorá má vo firme asi 3 zamestnancov. Mne sa to zdá málo. Čo si myslíte vy? Ja teraz vôbec neviem, koľko si mám vlastne pýtať.
dogicka
01.06.07,07:59
Ahojte poraďáci, túto tému pravidelne sledujem, ale aj tak sa chcem poradiť. Firma, s.r.o., mesačný platca DPH, VF 110 mesačne, DF 35 mesačne, 8 zamestnancov na TPP, 90% DF je zahraničných (samozdanenie), výpis z BÚ každý deň cca 10 položiek, pokladňa, účtuje sa na 5 stredísk. Chodím robiť do firmy tri dni v týždni na tri hodiny (podľa potreby), ale nosím si svoj PC aj so softvérom. Mesačne majú v účtovnom denníku cca 700 zápisov. Mne to vychádza mesačne okolo 15-20 tis. Ale predchádzajúca účtovníčka im za tento počet dokladov brala cca 11000,- mesačne. Podotýkam, že sa nejedná o žiadnu "podomovú" účtovníčku, ale veľmi šikovnú pani, ktorá má vo firme asi 3 zamestnancov. Mne sa to zdá málo. Čo si myslíte vy? Ja teraz vôbec neviem, koľko si mám vlastne pýtať.

Prosím poraďte, potrebujem sa dohodnúť na sume, a naozaj si nie som istá, koľko pýtať. Pošuškáte koľko?
miki61
18.06.07,09:26
Kolko by ste pytali za PU firma mala rocne /rok 2006/ 24760 zapisov a 8 zamestnancov.
Doklady su polepene a vypisane.Mzdy sa robia kompletne vcetne fyzickeho prihlasenia a odhlasenia.
Mailom pride len udaj o zamestnancovi .
Zoltán Kovács
18.06.07,10:12
Kolko by ste pytali za PU firma mala rocne /rok 2006/ 24760 zapisov a 8 zamestnancov.
Doklady su polepene a vypisane.Mzdy sa robia kompletne vcetne fyzickeho prihlasenia a odhlasenia.
Mailom pride len udaj o zamestnancovi .

Tak to je pený balík zápisov. Keď to delím mesiacmi tak mesačne asi 2060 zápisov to je. A píšeš, že doklady polepené a vypísané, tak za jeden zápis by som pýtal cca od 15-20 Sk (to je už so zľavou). A zamestnanci 240,- Sk/osobu. Takže mesačne je to cca. z minimálnej ceny 32.820,-
dogicka
18.06.07,10:55
Ahojte poraďáci, túto tému pravidelne sledujem, ale aj tak sa chcem poradiť. Firma, s.r.o., mesačný platca DPH, VF 110 mesačne, DF 35 mesačne, 8 zamestnancov na TPP, 90% DF je zahraničných (samozdanenie), výpis z BÚ každý deň cca 10 položiek, pokladňa, účtuje sa na 5 stredísk. Chodím robiť do firmy tri dni v týždni na tri hodiny (podľa potreby), ale nosím si svoj PC aj so softvérom. Mesačne majú v účtovnom denníku cca 700 zápisov. Mne to vychádza mesačne okolo 15-20 tis. Ale predchádzajúca účtovníčka im za tento počet dokladov brala cca 11000,- mesačne. Podotýkam, že sa nejedná o žiadnu "podomovú" účtovníčku, ale veľmi šikovnú pani, ktorá má vo firme asi 3 zamestnancov. Mne sa to zdá málo. Čo si myslíte vy? Ja teraz vôbec neviem, koľko si mám vlastne pýtať.

Dnes som dokončila DPH za máj v tejto firme a musím urobiť faktúru, stále si nie som istá, koľko pýtať. V máji mali tak 320 VF+DF, z toho asi 70 zo zahraničia, 5 predajní (účtuje sa strediskovo), každý deň výpis z BÚ,
pokladňa, 8 zamestnancov na TPP, celkovo mali v účtovnom denníku 1100 zápisov. Ja by som sa chcela dohodnúť na paušál 15000,- mesačne, je to veľa? Mýli ma cena predchádzajúcej účtovníčky. Prosím poraďte.
Zoltán Kovács
18.06.07,11:03
Dnes som dokončila DPH za máj v tejto firme a musím urobiť faktúru, stále si nie som istá, koľko pýtať. V máji mali tak 320 VF+DF, z toho asi 70 zo zahraničia, 5 predajní (účtuje sa strediskovo), každý deň výpis z BÚ,
pokladňa, 8 zamestnancov na TPP, celkovo mali v účtovnom denníku 1100 zápisov. Ja by som sa chcela dohodnúť na paušál 15000,- mesačne, je to veľa? Mýli ma cena predchádzajúcej účtovníčky. Prosím poraďte.

Vôbec to nie je veľa. Kľudne si pýtaj tých 15.000,- (osobne si myslím, že aj to je ešte nízká cena). Vysvetli majiteľovi - konateľovi, že aká je výhoda paušálnej ceny.
dogicka
18.06.07,11:07
Smith, ďakujem, prajem pekný deň... Eva
cathyc
18.06.07,19:42
Ahojte Poraďáci.

Sľúbila som, že dám vedieť, ako som dopadla. Tak Vám slávnostne oznamujem, že mi dali tých 13.000,--. Ale dlho som sa z nich neradovala, lebo o pár dní mi šéf pridal aj kopu ďalšej roboty, takže som na tom skoro ako predtým. Ale hlavné je, že pridal :D.
Inak ja mám tých šéfov dvoch. Jeden je klasický hňup, čo šetrí všade kde sa dá, všetkých sleduje a žerie nám nervy a ten druhý je jeho presný opak. Dokonca sa mi dnes zveril, že už mu začína ísť na nervy, lebo začal sledovať aj jeho :eek:.

P.S. Vám všetkým, čo sa nemôžete odhodlať radím: Pozbierajte všetko sebavedomie čo máte a pýtajte si viac. Oplatí sa to. ;)

Podľa mňa za toľko práce ako hovoríš je to aj tak nehorázne málo.Čo už hlavne že si spokojná.
dogicka
26.06.07,05:53
Dnes som dokončila DPH za máj v tejto firme a musím urobiť faktúru, stále si nie som istá, koľko pýtať. V máji mali tak 320 VF+DF, z toho asi 70 zo zahraničia, 5 predajní (účtuje sa strediskovo), každý deň výpis z BÚ,
pokladňa, 8 zamestnancov na TPP, celkovo mali v účtovnom denníku 1100 zápisov. Ja by som sa chcela dohodnúť na paušál 15000,- mesačne, je to veľa? Mýli ma cena predchádzajúcej účtovníčky. Prosím poraďte.

Tak vám idem povedať ako dopadlo. Včera som mala rozhovor s konateľom spoločnosti, kde sme si chceli dohodnúť mesačný paušál a on mi sám navrhol 20000,- Sk. Tak som spokojná aj ja aj on, hlavne sa mi páčil jeho seriózny prístup. Keby som navrhovala cenu ja, pýtala by som si 15000,-. Teraz som rada, že som to neurobila :D :D :D . Prajem všetkým pekný deň.
michelle84
26.06.07,05:57
Tak vám idem povedať ako dopadlo. Včera som mala rozhovor s konateľom spoločnosti, kde sme si chceli dohodnúť mesačný paušál a on mi sám navrhol 20000,- Sk. Tak som spokojná aj ja aj on, hlavne sa mi páčil jeho seriózny prístup. Keby som navrhovala cenu ja, pýtala by som si 15000,-. Teraz som rada, že som to neurobila :D :D :D . Prajem všetkým pekný deň.


gratulieren, teším sa s Tebou. Nech sa Ti dobre robí pre tú spoločnosť. Veľa šťastia.
dogicka
26.06.07,06:00
gratulieren, teším sa s Tebou. Nech sa Ti dobre robí pre tú spoločnosť. Veľa šťastia.

Ďakujem pekne :)
Orsz
05.07.07,15:07
Prečítala som si tu príspevky, či faktúrovať alebo nafaktúrovať vypracovanie DP. Dávnejšie som počula, že by sme my účtovníci nemali písať vypracovanie DP, ale mnohé účtovné firmy to s kľudom robili ďalej. Ja píšem na faktúru: "fakturujem Vám za spracovanie účtovnej závierky a vypísanie DP za rok....." - môže to takto byť? No teraz sa nad tým zamýšľam, a ak niekto medzičasom zistil, ako to teda s týmto je - či to môžu len daňoví poradcovia - lebo je úplne jasné, že v 90% to robí účtovník, a pokladám to za súčasť vedenia účtovníctva, ide predsa o vypísanie súm z účtovnej závierky.
Orsz
05.07.07,16:44
Prečítala som si tu príspevky, či faktúrovať alebo nafaktúrovať vypracovanie DP. Dávnejšie som počula, že by sme my účtovníci nemali písať vypracovanie DP, ale mnohé účtovné firmy to s kľudom robili ďalej. Ja píšem na faktúru: "fakturujem Vám za spracovanie účtovnej závierky a vypísanie DP za rok....." - môže to takto byť? No teraz sa nad tým zamýšľam, a ak niekto medzičasom zistil, ako to teda s týmto je - či to môžu len daňoví poradcovia - lebo je úplne jasné, že v 90% to robí účtovník, a pokladám to za súčasť vedenia účtovníctva, ide predsa o vypísanie súm z účtovnej závierky.

Prosím o názory.........
Johanka
05.07.07,16:48
... účtovná závierka obsahuje údaje po zdanení. Neviem si dosť dobre predstaviť, že by som čakala, pokiaľ by daňový poradca "zostavil" DP z údajov pred zdanením a potom by som pokračovala zase ja ..... Položky, o ktoré sa upravuje účtovný výsledok hospodárenia by som mu aj tak musela prezradiť ja ;) .
... neexistuje žiadna právna norma, ktorá by zaväzovala účtovnú jednotku k tomu, aby jej daňové priznanie zostavoval daňový poradca a osobne nevidím žiadny problém v tom, že si zaúčtujem za DP. Zober si koľko robíme pre klientov činností, ktoré nesúvisia s účtovníctvom a sú zahrnuté vo faktúre ako "vedenie účtovníctva" a účtujú sa v rámci paušálu.
Orsz
05.07.07,16:53
Takže podľa Tvojho názoru ten text ktorý som uviedla na faktúre môže byť? Inak ako spomínaš, robím aj iné veci, napr. jednej firme spracovávam aj alkohol, ale tam si to osobitne neúčtujem, mám tam paušál. Ale inej firme robím intrastat, a po dohode raz za štvrťrok si to vyfakturujem s textom: "poradenstvo - intrastat 4-6/2007" - to si môžem takto faktúrovať? Povie mi niekto svoj názor?
Johanka
05.07.07,17:03
Určite robíš pre klientov personalistiku a mzdy. Máš túto činnosť osobitne v ŽL ? Čo uvádzaš na faktúry?
Johanka
05.07.07,17:05
Takže podľa Tvojho názoru ten text ktorý som uviedla na faktúre môže byť? Inak ako spomínaš, robím aj iné veci, napr. jednej firme spracovávam aj alkohol, ale tam si to osobitne neúčtujem, mám tam paušál. Ale inej firme robím intrastat, a po dohode raz za štvrťrok si to vyfakturujem s textom: "poradenstvo - intrastat 4-6/2007" - to si môžem takto faktúrovať? Povie mi niekto svoj názor?
Predošlou odpoveďou som chcela naznačiť, že nemôžeš do predmetu činnosti na ŽL nadpisy všetkých tlačív, ktoré nám klienti podhadzujú :--- .
Orsz
05.07.07,17:06
Už to chápem Johanka - a ďakujem ;) .
Johanka
05.07.07,17:10
... na ŽL mám ekonomické a organizačné poradenstvo - doteraz neviem čo je obsahovou náplňou tejto činnosti :) , ale využívam tento inštitút na faktúrovanie všetkého, čo nezahŕňa dohodnutý paušál.
Orsz
05.07.07,17:14
Aj ja tam mám ekonomické, organizačné, účtovné aj podnikateľské poradenstvo - tak niekde to snáď zapadne :rolleyes: .
evina
05.07.07,17:33
Prečítala som si tu príspevky, či faktúrovať alebo nafaktúrovať vypracovanie DP. Dávnejšie som počula, že by sme my účtovníci nemali písať vypracovanie DP, ale mnohé účtovné firmy to s kľudom robili ďalej. Ja píšem na faktúru: "fakturujem Vám za spracovanie účtovnej závierky a vypísanie DP za rok....." - môže to takto byť? No teraz sa nad tým zamýšľam, a ak niekto medzičasom zistil, ako to teda s týmto je - či to môžu len daňoví poradcovia - lebo je úplne jasné, že v 90% to robí účtovník, a pokladám to za súčasť vedenia účtovníctva, ide predsa o vypísanie súm z účtovnej závierky.

To bola kedysi dávnejšie snaha daňových poradcov, aby bolo v zákone uvedené, že DP môžu spracovať iba oni. Neprešlo to a žiadne obmedzenie v tejto oblasti neexistuje...
Orsz
05.07.07,18:07
Ďakujem za potvrdenie Evina, potešila si ma ;) .
phalmo
07.07.07,11:17
Pre realizaciu jednoducheho uctovnictva "pausalne vydavky 60%" by sme chceli uctovnika v okoli Topolcian. (realizacia dane z prijmov a zdravotneho zuctovania). tel. 0903 733 292 dufam ze to patri do temy :confused: Ak chcete ozvite sa. Vdaka
liba2
07.07.07,13:22
Pre realizaciu jednoducheho uctovnictva "pausalne vydavky 60%" by sme chceli uctovnika v okoli Topolcian. (realizacia dane z prijmov a zdravotneho zuctovania). tel. 0903 733 292 dufam ze to patri do temy :confused: Ak chcete ozvite sa. Vdaka
Je to mimotemy . Na toto slúži okno INZERCIA :) .
Orsz
08.07.07,20:12
Mám nového klienta fyzickú osobu- JU, neplatca DPH- má jedného zamestnanca-1TPP, mesačne okolo 40-45 zápisov v PD / v banke asi 10 položiek, v pokladni okolo 30-35 VPD - tie vypisujem ja, a pri takmer každom VPD sú tri doklady-bločky/, mesačne okolo 5 DF. Uvažujem nad sumou 1500,-Sk/mesačne. Čo vy na to, je to primerané? Nie je to veľa?
Melnick
08.07.07,20:17
Erika ,nemyslím,že je to veľa. Veď mzda Ti tiež zaberie určitý čas a potom ,všetky tlačové výstupy,ktoré musíš pri mzde odovzdať. Myslím,že to je primeraná cena.:)