Zavrieť

Porady

Narkóza - koľko po nej slabosť, únava,....

Pekný deň,
chcela by som sa opýtať tých čo boli v narkóze, nakoľko ja som bola v narkóze prvýkrát minulý týždeň v pondelok a neviem čo to obnáša. Bola som v nej asi 45min., je tomu týždeň je možné, že som ešte stále slabá, unavená, nevládzem toľko. Išlo o laparoskopiu. ďakujem za reakcie, nenašla som okolo toho na nete.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katka, to nie je len z narkozy, ale celkove zo zákroku.
Oddychuj ...
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
Pekný deň,
chcela by som sa opýtať tých čo boli v narkóze, nakoľko ja som bola v narkóze prvýkrát minulý týždeň v pondelok a neviem čo to obnáša. Bola som v nej asi 45min., je tomu týždeň je možné, že som ešte stále slabá, unavená, nevládzem toľko. Išlo o laparoskopiu. ďakujem za reakcie, nenašla som okolo toho na nete.
Už by si sa mala mať lepšie, ale u každého je to inak, takže pomaly.kľudne.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Podľa mňa to z narkózy nebude, lebo ja mám za sebou toľko, že by som mala ležať 24 hod. v kuse.
Isteže nepridá ku zdraviu, zaťažuje srdiečko, ale treba sa opýtať lekára. Závisí aj od dg....Veľa zdravia,drž sa!
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem dievčence, už mi napadali všelijaké diagnózy :-)
Tweety, pomaly, kľudne to nieje môj štýl, ja rýchlo a všetko :-))
v stredu som prišla vo štvrtok som už sedela za pc a v piatok vybavovala po meste, asi som to trochu prehnala
0 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Ja som absolvovala laparoskopiu min. rok v septembri, v narkóze som bola cca 1,5 hodiny. Po zákroku som išla tuším na tretí alebo štvrtý deň domov. Ale nepamätám si, že by som bola nejako dlho unavená. Závisí to asi aj od celkového zdravotného stavu. Želám veľa zdravia!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
ďakujem dievčence, už mi napadali všelijaké diagnózy :-)
Tweety, pomaly, kľudne to nieje môj štýl, ja rýchlo a všetko :-))
v stredu som prišla vo štvrtok som už sedela za pc a v piatok vybavovala po meste, asi som to trochu prehnala
DievčA šetri sa, nič neutečie ale zdravie máme len jedno. Držím prsty, nech si skoro fit.
4 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ďakujem dievčence
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
ďakujem dievčence
A fakt nezaťažuj organizmus, lebo narkóza je záťaž, a samotná operácia tiež. Takže pohoda, klídek a tabáček. Šetri sa, máš na to právo. Papaj samé dobroty, multivitamínové nápoje....,
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence a odkedy sa po takomto zákroku môžem postaviť na orbitrek?
lebo nám nepovedali nič, ale pokiaľ nebudem môcť nepostavím sa
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ale je pravda dievčence, že som mala hraničné železo pri predoperačných vyšetreniach, tak tá únava môže byť aj z toho
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
ale je pravda dievčence, že som mala hraničné železo pri predoperačných vyšetreniach, tak tá únava môže byť aj z toho
Samozrejme, tak hop šup doplniť, cviklou, čučoriedkami, alebo tabletkami.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

KatarinaNR Pozri príspevok
Pekný deň,
chcela by som sa opýtať tých čo boli v narkóze, nakoľko ja som bola v narkóze prvýkrát minulý týždeň v pondelok a neviem čo to obnáša. Bola som v nej asi 45min., je tomu týždeň je možné, že som ešte stále slabá, unavená, nevládzem toľko. Išlo o laparoskopiu. ďakujem za reakcie, nenašla som okolo toho na nete.
Niekedy sa pacientovi po operácii môže podať neuroleptikum - to keď leží na pooperačnom a je nervózny, prehaduje sa. Vtedy sa môže prejaviť riadna únava.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Aj po laparoskopii je jazva, aj tá sa musí zahojiť. Žlčník mi tiež vyberali laparoskopicky, ale rana bolela ešte dobrý týždeň. Myslím, že si to poriadne prehnala, po akomkoľvek zásahu sa treba "ponáhľať pomaly".
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Kati, nie každá zmena našich pocitov - únava, slabosť po operácii musí súvisieť s narkózou a myslím si, že v tomto prípade ani nesúvisí, nesmieš zabudnúť, že operácia je komplexný zákrok do telesnej a duševnej rovnováhy.
Ako si popisovala svoj vstup do života ako každá normálna baba, chceš fungovať ihneď po operácii treba načúvať svojmu telu, ty môžeš v podstate robiť všetko ale s mierou, telesné šetrenie aspoň 5 týždňov, nedvíhať premety ťažšie ako 5 kg!!!!
Tvoje telo ti vždy dá signál a určí kde sú tvoje mantinely, len ho treba počúvať a to tvoje ti dvihlo len varovný prst Tak sa "umorálni" a poslúchaj ho. Vieš ono nezabudne a raz ti to vráti, keď to budeš najmenej čakať.
7 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, poobede som si pospala 3 hodiny, ale riadne tvrdo, dala som si to železo a už je trošku lepšie. Snažím sa byť v kľude a v pohode ale nie je to jednoduché, mám 3,5ročnú malú, to stále okolo treba behať, tiež aj nejaké povinnosti, keďže som živnostník, ale robím len to čo musím. Malú nedvíham, má 17kg, to viem, ale oprať, zaniesť ju do škôlky, vyzdvihnúť ju zo škôlky, niečo obvolať, urobiť, maily, nie je to ako keď som bola PN z roboty a keď som nemala dieťa, ale robím čo môžem.
Inak, som človek, ktorý sa fakt stará o zdravie, jednak aj musím, keďže imunitu mám slabšiu, ale len tú slizničnú našťastie. Ďakujem dievčence za rady.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence a odkedy sa po takomto zákroku môžem postaviť na orbitrek?
lebo nám nepovedali nič, ale pokiaľ nebudem môcť nepostavím sa
Ako som už spomínala, v podstate môžeš robiť všetko, čo ti tvoje telo dovolí a nespôsobuje ti to bolesti a nepríjemné pocity, pretože tá rana nie je len to, čo vidíme na bruchu, ale tie rany sú hlavne vo vnútri.
Katka myslím, že si niekde písala že išlo o čokoládovú (endometrickú) cystu - v tomto prípade by som sa veľmi na orbitrek neponáhľala, pretože pri endometrióze je vznik zrastov po operácii častejší.
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Katka ja som po narkóze tiež... ale operácia nohy..dosť zložitá. Po narkóze som bola celkom fit na druhý deň...ale zmáha ma viac život s ťažkou nohou v sadre. Inak nemám najmenší problém z narkózy.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, včera som si poobede pospala tri hodiny, dala si to železo a je lepšie. Je pravda, že som to po návrate z nemocnice prehnala, ale boli povinnosti, bola zákazka treba byť pohotový a pružne reagovať. Ja som ešte v podvečer po operácií aj so susedkou išla do automatu na kávu, z druhého poschodia pešo dole a hore, čiže po operácií to bolo ok, asi som to doma prehnala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, včera som si poobede pospala tri hodiny, dala si to železo a je lepšie. Je pravda, že som to po návrate z nemocnice prehnala, ale boli povinnosti, bola zákazka treba byť pohotový a pružne reagovať. Ja som ešte v podvečer po operácií aj so susedkou išla do automatu na kávu, z druhého poschodia pešo dole a hore, čiže po operácií to bolo ok, asi som to doma prehnala.
Nie asi, ale určite, tak to nepreháňaj, aby si neskôr neľutovala. Prajem Ti skoré doliečenie a pekný dník. Maja
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ak dovolíte, chcel by som sa spýtať, či narkóza má vplyv na mozog, resp. či zanecháva nejaké trvalé následky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať