Zavrieť

Porady

Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nie. Myslím si, že objednávať by sa malo netom na presne určený čas a mal by to byť štandard.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

správne sa nám nezdá, ale keďže to zákon umožňuje a ani výška nie je dostatočne regulovaná - stále sa zneužíva. Už sa mi stalo, že som čakal 3 hodiny na chodbe aj po zaplatení 5 eur poplatku za prednostné vyšetrenie.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Braňo Pozri príspevok
správne sa nám nezdá, ale keďže to zákon umožňuje a ani výška nie je dostatočne regulovaná - stále sa zneužíva. Už sa mi stalo, že som čakal 3 hodiny na chodbe aj po zaplatení 5 eur poplatku za prednostné vyšetrenie.
V tomto prípade by som 5 € určite nezaplatila.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Určite by som nezaplatil. Mna by zaujimalo ako by zdr. Zariadenie vymahalo nezaplatenu sumu, asi tazko.
Druha vec platenie za vysetrenia. Legislativne je povinnost lekara vam pred vysetrnim oznamit že lekársky úkon bude hradeny z vlastneho vrecka, ak vas o tom dopredu neinformuje porušil zákon.
Avsak nie je zakon na to ktory by obmedzil resp. urcil strop.
Zneuzivaju to lekari. Toto treba zmenit je to na poslancoch.
Osobna skusenost v košiciach: na vysetreni ciev ultrazvukom my neoznamil lekar ze budem doplacat za výkon 10 eur.
Najvecsiac drzost bola ked ma sestricka zastavila pri odchode že za ukon sa doplaca.
V ten den som sa bol stazovat na inšpekcii mojej poistovne všeobecnej v kosiciach osobne som rozpraval s veducim oddelenie. Ten obratom dostal inf. Ze dotycny lekar dostane za moj ukon zaplatene!!! Takze v podstate 10 eur poputuje do vrecka lekara.
Čo k tomu dodať...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
áno aj nie... záleží na uhle pohľadu...
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

No ono je to aj o tom, že pacient je v tomto prípade akoby rukojemník. Zistili mi trombózu - potrebovala som cievne vyšetrenie. Jeden cievár v našom meste nemá zmluvu so VšZP, druhý má - ale toľko pacientov, že sa čaká aj 3 mesiace. Nebola som si istá, či tri mesiace môžem čakať, tak som si priplatila prednostné....... 12 eur. Ku cti doktorovi slúži, že ma bral na druhý deň. No neviem, tá suma je dosť - potom ešte predpísané lieky - doplatky cca 28,50 - teda dokopy 40 eur. Zdá sa mi to veľa, koľko ľudí si to nemôže dovoliť - to majú pokapať? S týmito vecami by sa malo niečo robiť a nie riešiť platy doktorov..... Inak je to moja prvá nie najlepšia skúsenosť s lekármi, iní sú v pohode, šak aj ten cievár, ale je jediný, tak.....
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja platím u ortopeda 5€, za každú jednu návštevu, teda aj kontrolu, bez bloku, do vrecka..inak by som čakala vraj 3-4 mesiace...tí, ktorí si nepriplatia, musia už od piatej ráno čakať pred ambulanciou, teda vonku,(pod holým nebom) na to, kým príde sestra a vyloží papier, kde sa zapíšu na ten deň...a čakajú...ešteže v čakárni je televízor..vedia, že ich potrebujeme, tak si to dajú zaplatiť...čistý, nezdanený príjem..
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ludia co sa stazujete. Ak chcete vysetrenie zadarmo, kontaktujte svoju poistovnu - urcite vam povie kde nie je potrebne platit. Ono mozno to bude na inom mieste a objednaju ta na niekedy inokedy, ale to uz zavisi od poistovne ako si koho zazmluvni. Ak sa vam to nepaci, jej platite poistne, tak nech to riesi.

A poplatky za objednanie. Ak to ma lekar vypisane a da vam prijmovy blok (ak ho neda tak si ho pytajte), co by sme este chceli. Nepaci sa vam, mozete ist inde. Aj v autoservise zaplatime viac ak potrebujeme vybavit este dnes.

Platime si poistne, uvedomme si ze nasim financnym partnerom nie je lekar ale poistovna. Co maju co pacienti riesit platy lekarov. To nech riesi poistovna, ktorej platime nemale peniaze. A ak poistovna nedokaze zabezpecit starostlivost tak, aby boli vsetci spokojni, tak potom nech ju zavru.
Naposledy upravil Andy Kralik : 12.04.12 at 05:31
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Andy Kralik Pozri príspevok
Ludia co sa stazujete. Ak chcete vysetrenie zadarmo, kontaktujte svoju poistovnu - urcite vam povie kde nie je potrebne platit. Ono mozno to bude na inom mieste a objednaju ta na niekedy inokedy, ale to uz zavisi od poistovne ako si koho zazmluvni. Ak sa vam to nepaci, jej platite poistne, tak nech to riesi.

A poplatky za objednanie. Ak to ma lekar vypisane a da vam prijmovy blok (ak ho neda tak si ho pytajte), co by sme este chceli. Nepaci sa vam, mozete ist inde. Aj v autoservise zaplatime viac ak potrebujeme vybavit este dnes.

Platime si poistne, uvedomme si ze nasim financnym partnerom nie je lekar ale poistovna. Co maju co pacienti riesit platy lekarov. To nech riesi poistovna, ktorej platime nemale peniaze. A ak poistovna nedokaze zabezpecit starostlivost tak, aby boli vsetci spokojni, tak potom nech ju zavru.
..

..no, moja poisťovňa to vie, že jej lekári si dávajú priplatiť za prednostné vyšetrenie, ibaže odpoveď bola asi taká-viete, lekárov je málo, pacientov veľa a každý ich potrebuje, nuž je na ňom, ako sa k svojmu zdraviu postaví...a tak sa staviame za peniaze do vrecka,lebo oni (poisťovne) s tým nič nenarobia,aj im predsa unikajú peniaze (povedala pani v dôvere)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pepsikova Pozri príspevok
..

..no, moja poisťovňa to vie, že jej lekári si dávajú priplatiť za prednostné vyšetrenie, ibaže odpoveď bola asi taká-viete, lekárov je málo, pacientov veľa a každý ich potrebuje, nuž je na ňom, ako sa k svojmu zdraviu postaví...a tak sa staviame za peniaze do vrecka,lebo oni (poisťovne) s tým nič nenarobia,aj im predsa unikajú peniaze (povedala pani v dôvere)
Jasné,že to vie,ved to schvaľuje samosprávny kraj,takže to vedia všetci.A VUC určuje aj výšku poplatku.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

pepsikova Pozri príspevok
..lekárov je málo..
a čo poisťovni bráni zazmluvniť si viac? jáj to by potom nemohli vykázať zisk..
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
V tejto dobe na Slovensku ovláda zdravotníctvo čistá komercia. Lekári poberajú od pacientov pochybné neoprávnené poplatky, ktoré zdôvodňujú tým, že predsa nebudú poskytovať zdravotnú starostlivosť "zadarmo", haha. Avšak každý občan Slovenska je povinní platiť zdravotné poistenie, z ktorého nedostáva poskytnuté adekvátne služby. Ja som to riešil tak, že som prestal navštevovať tie tmavé pochybné chlieviky, ktoré sa nazývajú čakárne a odignoroval som celý zdravotnícky biznis. Je mi z toho zle. Radšej chodím pár kilometrov na západ, kde dostanem aj adekvátnu a kvalitnú zdravotnícku službu a človek sa stretne aj s ľudským prístupom človeka k človeku. Tento systém postkomunistického úžerníckeho rukojemníctva nemienim podstupovať ani ako poistenec ani ako pacient.
Ale Vy ostatní, ktorí zo systému ťažíte, kľudne oslavujte zvrchované samostné Slovensko, nebránom Vám v tom
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Jurino Pozri príspevok
V tejto dobe na Slovensku ovláda zdravotníctvo čistá komercia. Lekári poberajú od pacientov pochybné neoprávnené poplatky, ktoré zdôvodňujú tým, že predsa nebudú poskytovať zdravotnú starostlivosť "zadarmo", haha. Avšak každý občan Slovenska je povinní platiť zdravotné poistenie, z ktorého nedostáva poskytnuté adekvátne služby. Ja som to riešil tak, že som prestal navštevovať tie tmavé pochybné chlieviky, ktoré sa nazývajú čakárne a odignoroval som celý zdravotnícky biznis. Je mi z toho zle. Radšej chodím pár kilometrov na západ, kde dostanem aj adekvátnu a kvalitnú zdravotnícku službu a človek sa stretne aj s ľudským prístupom človeka k človeku. Tento systém postkomunistického úžerníckeho rukojemníctva nemienim podstupovať ani ako poistenec ani ako pacient.
Ale Vy ostatní, ktorí zo systému ťažíte, kľudne oslavujte zvrchované samostné Slovensko, nebránom Vám v tom
..

..no, dobre..ja mám k najbližším hraniciam dákych +-160km...tie neprejdem zadarmo, ako ty...a neviem, ako riešiš situáciu, ak by si potreboval pohotovosť...tiež ti prídu spoza hraníc?..
...platby u lekára to je začarovaný kruh...a tak skoro sa nevyrieši...
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Objednávanie za peniaze (nie prednostné) je sprostý podvod lekárov na pacientoch. K niektorým dokonca nie je možné sa dostať bez toho, aby ste sa objednali. Už nevedia, čo majú pýtať. Pod desať eur už málokde(česť výnimkám).
1 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ďalší aspekt tohto podvodu je daňový. Dávajú príjmové pokladničné doklady. Niektorí sa ani netrápia s kópiami. Čiže nezdanený príjem.
Otázka na účtovníkov: Lekári nemusia mať registračnú pokladnicu?
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

K lekarom ktory vyberaju poplatok za bezne objednanie (nie prednostne) jednoducho nechodim. Mozno mam vyhodu v tom ze som relativne mlada (t.j. menej navstev takychto zariadeni) a v okoli mojho bydliska nie je len jeden lekar pre kazdu specializaciu. Ale tych 5-6 ambulancii ktore za rok obehnem vybavujem zasadne bez poplatkov. Po tom ako mi alergolog oznamil ze zavadza poplatky za objednanie som sa s nim po 7 rokoch rozlucila a nasla si ineho. A takto riesim kazdeho lekara, ktory vybera poplatky za nic. Rozumiem ak si mam priplatit za prednostne osetrenie (aj uctovnik si za vypracovanie danoveho priznania 30.marca zrejme vypyta prirazku :-)), rozumiem ak si mam priplatit za ukon, na ktory uz lekar v danom mesiaci vycerpal limit v poistovni (a idem si to riesit priamo s poistovnou), ale platit za to ze sa objednam (ked inak ako bez objednania sa k danemu lekarovi dostat ani neda)... to je ako platit vstupne v obchode. Mozno na to tiez raz budem odkazana, ale kym to ide, takychto lekarov ignorujem.
0 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
Nehovorím, že by lekári zrovna trpeli finančnou podvýživou, ale verím že to taktiež nemajú ľahké. Ambulancie prevádzkujú v prenajatých priestoroch v bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré vlastní skupina vyvolených. S tichým súhlasom samosprávy vlastne vyberajú od ľudí peniažky, bez ohľadu na vek, pohlavie, zdravotný stav a finančnú situáciu pacientov, ktorí si platia povinné zdravotné poistenie, len aby sa rozkotúľali peniažky do tých správnych vačkov, k tým správnym vyvoleným...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Gabhus Pozri príspevok
No ono je to aj o tom, že pacient je v tomto prípade akoby rukojemník. Zistili mi trombózu - potrebovala som cievne vyšetrenie. Jeden cievár v našom meste nemá zmluvu so VšZP, druhý má - ale toľko pacientov, že sa čaká aj 3 mesiace. Nebola som si istá, či tri mesiace môžem čakať, tak som si priplatila prednostné....... 12 eur. Ku cti doktorovi slúži, že ma bral na druhý deň. No neviem, tá suma je dosť - potom ešte predpísané lieky - doplatky cca 28,50 - teda dokopy 40 eur. Zdá sa mi to veľa, koľko ľudí si to nemôže dovoliť - to majú pokapať? S týmito vecami by sa malo niečo robiť a nie riešiť platy doktorov..... Inak je to moja prvá nie najlepšia skúsenosť s lekármi, iní sú v pohode, šak aj ten cievár, ale je jediný, tak.....
Gabi, píšeš doslovne citujem- "majú pokapať"?
bohužial, neexistujú síce nejaké štatistiky, ale už velmi vela ľudí takto "pokapalo",že nemali na úplatky,poplatky a pod.a nedostala sa im taká zdr. starostlivosť aká sa im mala dostať a dalšia skupina ľudí, najma dochodcov je tá, že radšej spáchali samovraždu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja neviem, ja dakujem všetkým lekárom ktorí zachraňujú životy ale ako sa posledných pár rokov na lekárov pozerám, tak veľmi im nedoverujem- neviem, ale velká časť z nich sú zbojníci- ja už dokonca viac verím policajtom ako lekárom a to som volakedy policajtov doslova neznášal...
a naša zdravotná starostlivosť? pred 2 rokomi som sedel po tej havárke veľkej pred chirurgiou na centrálnom príjme a v bolestiach som tam sedel 3 hodiny, pričom som bol na rade od začiatku, ale stále tam niekto došiel kto mal "prednosť" najskor dobitá prostitútka, potom doviezli policajti nejakého chlapca v putách , potom 45 min neordinovali a kedže som sa nemohol ani pohnúť, ani ruku dvihnúť( nenormálne ma bolel hrudník od pásov ako ma zachytili), tak som to po 3 hodinách vzdal a nechal sa odniesť do taxíka a doma som mesiac ležal na posteli...
ja lekárom neverím, sestričkám áno- tie mám rád...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať