Zavrieť

Porady

Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanko,
asi si starý, že si ťa nevšímali. U nás je bežné, že príde starší človek do lekára, odborného... že 4 odborný lekári odošlú pacienta na interné oddelenie, lebo je to s ním zle a tam ho nepríjmu a pošlú domov, až dokým toho človeka polomrtveho resp. viac mrtveho ako živého nedovezie sanitka.

Minule som toto počúvala v autobuse ako sa staršie panie rozprávali, aj to pani nevedela či jej mng. ešte žije ked šla za ním na návštevu.

Pred pár rokmi som bola v takom úžase, mna chceli prijať na interné na lôžkové oddelenie a pritom som bola relatívne dobrá. A v čakárni čakal jeden pán, staručký chorý, ledva dýchal - podľa jeho polohy a ťažkého dýchania, som mala pocit, že má plúca zaliate vodou. Mal asi 70-80 rokov .. a jeho posielali domov, pritom umieral na vozíčku, a mňa chceli hospitalizovať. Asi zato, že som bola mladá a perspektívna ešte.

Je mi do plaču s takého prístupu. Tie poplatky u lekárov sú len čerešničkou na torte. Je pravda ak nechcem čakať, tak sa objednám na presnú hodinu a zaplatím si. Ale aby som si zaplatila a aj tak strávila celý den v čakárni tak to je už sila.
2 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
V Bratislave momentálne berú lekári tieto taxy (aktuálne informácie od blízkej osoby)

Bežné vyšetrenie u obvodného - tu sa väčšinou dodržujú stanovené poplatky a pacient sa môže objednať na termín, ktorý vyhovuje jemu a nie lekárovi, alebo sa dohodnú spolu na iný najbližší termín.
Endokrinológia - od 10 - 35 eur s tým, že dátum a čas určí lekár, pretože majú plné termíny. Ak nemáte min. 10 eur vyhodia vás na ulicu z čakárne ako nejakého všivavého bezdomovca
Interné vyšetrenie - od 15 do 85 eur.
Zubné ambulancie - výkony sú lacnejšie a kvalitnejšie v zahraničí - Čechy, Maďarsko, Rakúsko... amalgám už ani nepoznajú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..

..no, dobre..ja mám k najbližším hraniciam dákych +-160km...tie neprejdem zadarmo, ako ty...a neviem, ako riešiš situáciu, ak by si potreboval pohotovosť...tiež ti prídu spoza hraníc?..
...platby u lekára to je začarovaný kruh...a tak skoro sa nevyrieši...
...ako ???

Predsa zo zákona je dané , že pohotovosť MUSÍ prísť ...
...a ak už príde , tak automaticky berie do špitáľa ...
...ak pacient nechce a stačí mu iba to vyšetrenie , ošetrenie ...tak MUSÍ reverz podpísať , že odmieta odvoz na tie ďaľšie úkony v špitáli ...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Zubné ambulancie - výkony sú lacnejšie a kvalitnejšie v zahraničí - Čechy, Maďarsko, Rakúsko... amalgám už ani nepoznajú. To píše jeden z vás, ale ako je potom možné že rakušáci chodia autobusmi k nám k zubárom.
K tomu bordelu vo financovaní v zdravotníctve: začal vtedy keď sa zriaďovali poisťovne. Ľudia mali vtedy ukázať, že nepotrebujú úplatky od novovzniknutých poisťovní, ktoré ich tak lákali ku sebe. Bolo by to všetko pod jednou strechou a lepšie kontrolovateľné a nebol by zbytočne toľký aparát v každej poisťovni, ale by to bolo zastrešené jednou a prehľadnejšie a zároveň aj kontrolovanejšie a neukrajovali by si z tam odvedených financií toľké menežmenty a ich zlepence vytvorené z blízkych a rodinných príslušníkov a neviem ešte koho. Platili by jedni pravidlá, nikto by nemohol namietať z nich, že sa im porušujú ich pravidlá, bolo by to stanovené v zákonoch a pod patronátom štátu, ktorý aj tak musí prispievať na tých zárobkovo nečinných, od detí, cez dôchodcov a našim chráneným etnikom.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Jurino Pozri príspevok
V Bratislave momentálne berú lekári tieto taxy (aktuálne informácie od blízkej osoby)

Bežné vyšetrenie u obvodného - tu sa väčšinou dodržujú stanovené poplatky a pacient sa môže objednať na termín, ktorý vyhovuje jemu a nie lekárovi, alebo sa dohodnú spolu na iný najbližší termín.
Endokrinológia - od 10 - 35 eur s tým, že dátum a čas určí lekár, pretože majú plné termíny. Ak nemáte min. 10 eur vyhodia vás na ulicu z čakárne ako nejakého všivavého bezdomovca
Interné vyšetrenie - od 15 do 85 eur.
Zubné ambulancie - výkony sú lacnejšie a kvalitnejšie v zahraničí - Čechy, Maďarsko, Rakúsko... amalgám už ani nepoznajú.
v živote som NIKDY neplatila za ŽIADNE vyšetrenie......iba u zubára....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Mám jeden úžasný príklad z Vrútok, od nemenovanej pani dr.. To, čo teraz budem citovať mám skutočne odfotené v mobile, nie je to moja fantasmagória:

" NEKLOPAŤ! Klopanie považujeme za prednostné vybavenie, za ktoré je poplatok 4 € "

pod tým pečiatka a podpis dr., ktorá je mimochodom zamestnenec istej s.r.o. a nie vlastník ordinácie. Vedľajšia ambulancia, ktorá patrí tej iste s.r.o.-čke nič také na dverách nemá, to znamená, že si to pani dr. určila a rozhodla "na vlastnú päsť".
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
mareko Pozri príspevok
..." NEKLOPAŤ! Klopanie považujeme za prednostné vybavenie, za ktoré je poplatok 4 € "...
uvedený oznam môže byť aj účinný prostriedok na zamedzenie neustáleho klopania na dvere...
myslím si, že nápis "Nerušte našu prácu klopaním" je neúčinný; ak niekto zažil vyšetrenie u lekára, počas ktorého 6-8 krát "vyklopkávali" na dvere, určite uzná, že to nie je moc príjemný pocit ani pre pacienta, ani pre lekára ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Skvelý nápad od kolegyne,zajtra to mám na dverách.Super.A zrovna dnes,mala som pacientku od ktorej som sa nemohla cez hodinu pohnuť,no klopanie tým xxxxx nestačilo,oni mi začali do dverí kopať! Nebudem pokračovať,lebo aj mna vylúčia za vulgarizmy.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

BXLmiami to klopanie je fakt otravné a ruší pri práci. Téma je však o poplatkoch za objednanie. Mohla by si ako lekárka dať Tvoj pohľad na poplatky?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jurino Pozri príspevok
V Bratislave momentálne berú lekári tieto taxy (aktuálne informácie od blízkej osoby)

Bežné vyšetrenie u obvodného - tu sa väčšinou dodržujú stanovené poplatky a pacient sa môže objednať na termín, ktorý vyhovuje jemu a nie lekárovi, alebo sa dohodnú spolu na iný najbližší termín.
Endokrinológia - od 10 - 35 eur s tým, že dátum a čas určí lekár, pretože majú plné termíny. Ak nemáte min. 10 eur vyhodia vás na ulicu z čakárne ako nejakého všivavého bezdomovca
Interné vyšetrenie - od 15 do 85 eur.
Zubné ambulancie - výkony sú lacnejšie a kvalitnejšie v zahraničí - Čechy, Maďarsko, Rakúsko... amalgám už ani nepoznajú.
...za vyšetrenie ako také , alebo za to prednostné vyšetrenie...????...nie je to jedno ...
kopretinka Pozri príspevok
v živote som NIKDY neplatila za ŽIADNE vyšetrenie......iba u zubára....
...Jurino nepovedal , o aké zariadenie sa jedná , ak sa jedná iba o to vyšetrenie a či nie vlastne o ten termín...

...a u zubára sa nedopláca za výkon ako taký , skôr ide predsa len o ten materiál a ten poisťovne nepreplácajú v plnej výške , nakoľko pri tých dnešných materiáloch je v podstate všetko nadštandart...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
No nedá mi. Čakal som na vyšetrenie, doterigala sa tam dôchodkyňa s dvoma barlami, že by sa chcela vyšetriť a dostala dve možnosti. Buď sa doterigá ráno o pol siedmej keď sa rozdáva 10 časeniek, alebo si priplatí 5 Eur za prednostné vyšetrenie. Najbližší termín na prednostné vyšetrenie je o DVA mesiace.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ferdosondo Pozri príspevok
BXLmiami to klopanie je fakt otravné a ruší pri práci. Téma je však o poplatkoch za objednanie. Mohla by si ako lekárka dať Tvoj pohľad na poplatky?
Nebudem sa opakovať,vyjadrila som sa opakovane.Neriešite čo máte riešiť s organizáciami ktoré pre Vás objednávajú zdravotnú starostlivosť,neberiete ich na zodpovednosť ked Vám zdravotné poistovne nezabezpečia dostatok lekárov a lekársky vyšetrení,tak sa nesťažujte.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
BXLmiami Pozri príspevok
Nebudem sa opakovať,vyjadrila som sa opakovane.Neriešite čo máte riešiť s organizáciami ktoré pre Vás objednávajú zdravotnú starostlivosť,neberiete ich na zodpovednosť ked Vám zdravotné poistovne nezabezpečia dostatok lekárov a lekársky vyšetrení,tak sa nesťažujte.
Nechápem čo majú ZP spoločné s poplatkami za objednanie. Ty ma kasíruješ a ja sa pýtam či je normálne aby som platil za to, že prídem na vyšetrenie v dohodnutom čase. Veď to by malo byť samozrejmým štandardom, alebo pozri na to ekonomicky. Koľko zaplatia zamestnávatelia svojim pracovníkom za čas strávený na návšteve u lekára zbytočne a len preto, že čakajú v čakárni. Z priemerného platu mi to vychádza 6,5 Eur na HODINU na každého zamestnaného čakajúceho pacienta v čakárni a tie peniaze sú úplne vyhodené von oknom, nepomôžu ani lekárovi ani zamestnancovi...
Naposledy upravil lubko6394 : 13.04.12 at 07:33 Dôvod: chýbal čas
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

BXLmiami Pozri príspevok
Nebudem sa opakovať,vyjadrila som sa opakovane.Neriešite čo máte riešiť s organizáciami ktoré pre Vás objednávajú zdravotnú starostlivosť,neberiete ich na zodpovednosť ked Vám zdravotné poistovne nezabezpečia dostatok lekárov a lekársky vyšetrení,tak sa nesťažujte.
Takže Vy lekári nás trestáte za to že neriešime čo máme riešiť??? Ty kokso to je už iný argument.
Čo máme riešiť? Sa preber, si úplne mimo reality.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami Pozri príspevok
Nebudem sa opakovať,vyjadrila som sa opakovane.Neriešite čo máte riešiť s organizáciami ktoré pre Vás objednávajú zdravotnú starostlivosť,neberiete ich na zodpovednosť ked Vám zdravotné poistovne nezabezpečia dostatok lekárov a lekársky vyšetrení,tak sa nesťažujte.

kuwa a kde sú tie haldy doktorov,čo každý rok končia školu????
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kopretinka Pozri príspevok
kuwa a kde sú tie haldy doktorov,čo každý rok končia školu????
Tam kde celá moja rodina.Od jesene definitívne aj s občianstvami.Myslíte že mám voliť Obamu alebo toho mormona?
0 0
knoon knoon

knoon je offline (nepripojený) knoon

ja som bol raz v ambulancii na alerkologickom a sestricka isla na dovolenku a zaucala inu sestricku na zastupovanie - hovori jej ked pride pacient a chce ist prednostne tak mu povedz ze sa da za 15 eur na dnes ale nehovor mu ze sa da prednostne aj na zajtra lebo to stoji iba 7 eur. takze tak...
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Moja suseda robí sestričku. Berú 10Eur za objednanie. Pri 15-20 pacientoch je to 150-200Eur denne x20dní ...
Doktor vraví, že ak jej bude musieť zdvihnúť plat podľa zákona, tak bude ambulancia stratová.
Čo na to povedať?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami Pozri príspevok
Tam kde celá moja rodina.Od jesene definitívne aj s občianstvami.Myslíte že mám voliť Obamu alebo toho mormona?
To akože tam máme ísť aj my?
Tam to budeme mať lepšie aj my? A posledný tu zhasne?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka Pozri príspevok
kuwa a kde sú tie haldy doktorov,čo každý rok končia školu????
BXLmiami Pozri príspevok
Tam kde celá moja rodina.Od jesene definitívne aj s občianstvami.Myslíte že mám voliť Obamu alebo toho mormona?
...a preto sa znova netajím svojím názorom ...

Za vysokú školu by sa malo PLATIŤ !!!

...myslím si , že vonku sa statočné sumy za štúdium medicíny dávajú ...
...o následných atestáciách sa nie je ani potrebné zmieňovať...
...a potom ???...záleží už len na šikovnosti doktora , aký kredit si vybuduje a od toho aj platby inkasuje...

...za socíku a aj neskôr v tej našej novodobej demokracii sa napríklad za vysokú vojenskú plná pálka cvakala ( je jasné ,že v tom bolo aj to ubytovanie , strava , ošatné , atď ...) , alebo sa bolo potrebné upísať na tých desať rokov ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať