Zavrieť

Porady

Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
V iných štátoch EU je nemysliteľné brať hotovosť za objednanie pacienta na stanovený čas. Konkrétne v GB je to bežný štandart. Žiadna tlačenica, žiadne predbiehanie, žiadna protekcia a už vôbec nie vstávanie ráno o piatej a statie vo fronte na časenku. A ešte taká maličkosť! Voľné miesta na partkovisku. Dobré veci treba prebrať a nevýhovárať sa na nadštandart. Objednanie netom by tiež stálo za úvahu. Máme sa ešte čo učiť.
...šak hej ........lenže tam je bežný štandart platiť cash .......


Dnes v tv novinách dávali príspevok o nejakom mlaďasovi , ktorý žije zo 6 rokov v Holandsku ...

Kua , dovliekol sa na rodnú hrudu a " čírou náhodou " ho drblo do OBIDVOCH KOLIEN .....a keďže ukázal preukaz poistenca vystavený v Holandsku a nie EU preukaz , tak ho doktorka vyšmarila a televízia z toho haló urobila ....
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
buchač Pozri príspevok
...šak hej ........lenže tam je bežný štandart platiť cash .......


Dnes v tv novinách dávali príspevok o nejakom mlaďasovi , ktorý žije zo 6 rokov v Holandsku ...

Kua , dovliekol sa na rodnú hrudu a " čírou náhodou " ho drblo do OBIDVOCH KOLIEN .....a keďže ukázal preukaz poistenca vystavený v Holandsku a nie EU preukaz , tak ho doktorka vyšmarila a televízia z toho haló urobila ....
V GB neplatíš cash, na to tam majú jednu poisťovňu, nestaráš sa vôbec o nič, platíš len pevnú čiastku za lieky (už nepamätám, ale možno okolo 4 alebo 7 libier to bolo) a je to jedno, aké sú drahé a koľko ti ich dajú na recept.
A keď si socka (napr. zarábať minimálnu mzdu a dostávať ešte tax credit od štátu), neplatíš ani za lieky.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ľubomír Pozri príspevok
Máme sa ešte čo učiť.
To nie je len o učení sa. Lieky, prístroje stoja u nás a GB rovnako. Nik nám nedá zľavu pretože sme chudobnejší. Ale v GB majú podstatne vyššie platy a podstatne vyššie odovody odvádzajú na zdravotníctvo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ľubica2 Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať :
... a predpokladám, že medicínu ste študovali na Slovensku .... zadarmo ...

Nesúhlasím, aby školstvo bolo spoplatňované, ale tiež sa mi nepáči, aby tí ktorí dostali zadarmo vysokoškolské vzdelanie po ukončení školy odišli do zahraničia pracovať !
buchač Pozri príspevok
...a preto sa znova netajím svojím názorom ...

Za vysokú školu by sa malo PLATIŤ !!!

...myslím si , že vonku sa statočné sumy za štúdium medicíny dávajú ...
...o následných atestáciách sa nie je ani potrebné zmieňovať...
...a potom ???...záleží už len na šikovnosti doktora , aký kredit si vybuduje a od toho aj platby inkasuje...

...za socíku a aj neskôr v tej našej novodobej demokracii sa napríklad za vysokú vojenskú plná pálka cvakala ( je jasné ,že v tom bolo aj to ubytovanie , strava , ošatné , atď ...) , alebo sa bolo potrebné upísať na tých desať rokov ...
Buchač, uvedomuješ si, k čomu a ako si sa vyjadril?
Prečo by sa mala celoplošne zdecimovať možnosť získania VŠ štúdia vďaka neveľkému počtu jedincov, ktorí získajú iné štátne občianstvo a ešte sa pritom nehumánne vysmievať krajine, v ktorej sa narodili a vzdelali.
Kto chce za kopčeky a vyštudoval VŠ zadarmo na Slovensku, nech sa vyplatí štátu. Komunisti s tým nemali najmenší problém v bývalom zriadení. Kto odišiel z republiky legálne, vydajom a pod.. vyplatil školné.
Je to taký problém upraviť legislatívu?
Alebo radšej voliť ešte väčšiu degradáciu vzdelanosti na Slovensku, i keď úroveň školstva nie je lichotivá?
To isté by sa malo vzťahovať na ľudí registrovaných v daňových rajoch.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami Pozri príspevok
No v poriadku,nech platia.Ako ja k tomu prídem,že ked potrebujem inštalatéra tak nemá kto zdvihnuť zadok a prísť?Lebo sú všetci von?A vyštudovali aj za moje dane?
Mimochodom,čítala som že vyrátali cenu záchrany ľudského života.Ak zachrániš tri mladé životy,zarobil si na svoje študium.Ste učtovníci najdite to.Ale aj tak,moja rodina liečila ľudí tejto krajiny od roku 1948.Predplatili sme si všetky štúdiá až po pravnukov.
Ja si to dovolím obrátiť.
Ak lekári zničia život mladému človeku, nenapraviteľne, tak aká bude výsledná suma a hlavne pre koho?
Predpokladám, že v doživotnom mínuse bude stále iba jeden - pacient.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Andy Kralik Pozri príspevok
To nie je len o učení sa. Lieky, prístroje stoja u nás a GB rovnako. Nik nám nedá zľavu pretože sme chudobnejší. Ale v GB majú podstatne vyššie platy a podstatne vyššie odovody odvádzajú na zdravotníctvo.
Podstatne vyššie platy sa vzťahujú na všetky profesie. Po celom západe.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je teraz online BXLmiami

Letko Pozri príspevok
V GB neplatíš cash, na to tam majú jednu poisťovňu, nestaráš sa vôbec o nič, platíš len pevnú čiastku za lieky (už nepamätám, ale možno okolo 4 alebo 7 libier to bolo) a je to jedno, aké sú drahé a koľko ti ich dajú na recept.
A keď si socka (napr. zarábať minimálnu mzdu a dostávať ešte tax credit od štátu), neplatíš ani za lieky.
Neplatíš,lebo im to platí sociálna poisťovna.Lekárov do toho neťahajú a nečakaju,že zasupľuju štát.U nás sociálka neplatí ani to čo má platiť zo zákona,prvá sa snaží zo zdravotnáctva dostať zadara aj to,čo je jej povinnosť kúpiť,
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela Pozri príspevok
Buchač, uvedomuješ si, k čomu a ako si sa vyjadril?
Prečo by sa mala celoplošne zdecimovať možnosť získania VŠ štúdia vďaka neveľkému počtu jedincov, ktorí získajú iné štátne občianstvo a ešte sa pritom nehumánne vysmievať krajine, v ktorej sa narodili a vzdelali.
Kto chce za kopčeky a vyštudoval VŠ zadarmo na Slovensku, nech sa vyplatí štátu. Komunisti s tým nemali najmenší problém v bývalom zriadení. Kto odišiel z republiky legálne, vydajom a pod.. vyplatil školné.
Je to taký problém upraviť legislatívu?
Alebo radšej voliť ešte väčšiu degradáciu vzdelanosti na Slovensku, i keď úroveň školstva nie je lichotivá?
To isté by sa malo vzťahovať na ľudí registrovaných v daňových rajoch.
lenže ten zložitý systém sledovania kto je doma kto vonku ako dlho(vieš koľko úradníkov by bolo treba), podľa mňa každý(kto na to nemá financie) by mal povinne dostať od štátu študentský úver a nech sa po skončení školy stará aby zaplatil, myslím si že lekár by nemal mať problém s jeho splatením a nejaký sociológ či ný "lóg" ak nenájde uplatnenie nech spláca hoci aj zo zárobku za zametanie ciest.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Andy Kralik Pozri príspevok
To nie je len o učení sa. Lieky, prístroje stoja u nás a GB rovnako. Nik nám nedá zľavu pretože sme chudobnejší. Ale v GB majú podstatne vyššie platy a podstatne vyššie odovody odvádzajú na zdravotníctvo.
Pokiaľ si si všimol nehodnotil som úroveň výbavenia lekárov, ale iba normalný prístup ku pacientom, čo nevyžaduje žiadne investicie. Telefón má hádam každý lekár. Za zavedenie poriadku pri návšteve lekára sa nemá platiť. Na tom by malo záležať každému lekárovi. Veď je také jednoduché. Cheš vyšetrenie? Zavoláš a lekár ti povie kedy máš prísť. Je to taký neriešiteľný alebo nákladný problém? Myslím si, že nie, ale prečo by si lekár nezobral 9 €, keď to robí aj jeho kolega.
2 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

buchač Pozri príspevok
...šak hej ........lenže tam je bežný štandart platiť cash .......


Dnes v tv novinách dávali príspevok o nejakom mlaďasovi , ktorý žije zo 6 rokov v Holandsku ...

Kua , dovliekol sa na rodnú hrudu a " čírou náhodou " ho drblo do OBIDVOCH KOLIEN .....a keďže ukázal preukaz poistenca vystavený v Holandsku a nie EU preukaz , tak ho doktorka vyšmarila a televízia z toho haló urobila ....
Nevieš čo píšeš. Neplatíš nič. Je tam jedna štátna NP. Garantujem ti, že prí návšteve lekára nemusíš mať vo vrecku ani libru.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Zdravotnícvo je už veľmi dávno o peniazoch. Na jednej strane je to pochopiteľné, pretože vybavenie ambulacii, prenájmy a plat sestričky niečo stoja. To sa nedá oklamať. To všetko je pravda, ale pravdou je aj to, že za bežné "služby" u lekára je vyberanie poplatkov neetické. Objednanie v presne stanovený čas nie je iba jeden poplatok, ktorý považujem za nefér. Veď si len zoberte začo všetko si lekár učtuje. Za rôzné potvrdenia, razítka, vypísanie nemocenskej, paragrafu. To všetko by si lekár účtovať podľa mňa nemal.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...a preto sa znova netajím svojím názorom ...

Za vysokú školu by sa malo PLATIŤ !!!

...myslím si , že vonku sa statočné sumy za štúdium medicíny dávajú ...
...o následných atestáciách sa nie je ani potrebné zmieňovať...
...a potom ???...záleží už len na šikovnosti doktora , aký kredit si vybuduje a od toho aj platby inkasuje...

...za socíku a aj neskôr v tej našej novodobej demokracii sa napríklad za vysokú vojenskú plná pálka cvakala ( je jasné ,že v tom bolo aj to ubytovanie , strava , ošatné , atď ...) , alebo sa bolo potrebné upísať na tých desať rokov ...
korela Pozri príspevok
Buchač, uvedomuješ si, k čomu a ako si sa vyjadril?
....ja hej ...a Ty si na tom ako , keď ma len tak letmo , alebo vôbec nečítaš ????????????????????
VRAVÍM snáď niečo iné ????????????????????
Prečo by sa mala celoplošne zdecimovať možnosť získania VŠ štúdia vďaka neveľkému počtu jedincov, ktorí získajú iné štátne občianstvo a ešte sa pritom nehumánne vysmievať krajine, v ktorej sa narodili a vzdelali.
...prečo ????...lebo vysokých škôl je nadbytok na Slovensku , majú nízku úroveň , absolventi sa aj tak v inom odbore zamestnávajú , ako vyštudovali ...
Tak Ti poviem ......na dvoch vysokých školách som pôsobil ...viem , o čom rozprávam ...

Kto chce za kopčeky a vyštudoval VŠ zadarmo na Slovensku, nech sa vyplatí štátu. Komunisti s tým nemali najmenší problém v bývalom zriadení. Kto odišiel z republiky legálne, vydajom a pod.. vyplatil školné.
Je to taký problém upraviť legislatívu?
Alebo radšej voliť ešte väčšiu degradáciu vzdelanosti na Slovensku, i keď úroveň školstva nie je lichotivá?
To isté by sa malo vzťahovať na ľudí registrovaných v daňových rajoch.
Tvrdíš to isté čo ja , len inými slovami...

...poznám ( poznal som ) viacerých ....zaplatili kešovku , respektíve budúci zamesnávateľ následne refundoval tých 500 - 800 litrov ....v korunách ...
Teraz berú ročne tých 50 - 100 litrov ....v doláčoch ...

...a ozaj ...jeden čas pôsobili na našej Alma mater študenti medicíny ...podrobnosti nie sú podstetné ...
No zaujímavý je fakt , že po - pri promóciách nepodpísalo cca 90 - 95 % absolventov medicíny , diplom dostali až po podpise na finnančnom oddelení ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
Nevieš čo píšeš. Neplatíš nič. Je tam jedna štátna NP. Garantujem ti, že prí návšteve lekára nemusíš mať vo vrecku ani libru.
...viem , neviem .....

Pozerám a čudujem sa ....neviem čítať ?????......slabé okuliare mám ?????
Jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali urobiť po príchode do Británie, je registrácia u lekára prvého kontaktu (GP). Lekára ordinujúceho najbližšie k vášmu bydlisku nájdete na www.nhsdirect.nhs.uk. Registrácia je veľmi jednoduchá, pozostáva z vyplnenia krátkeho formulára na recepcii konkrétneho zdravotného centra (medical centre). Po určitom čase vám bude poštou doručená zdravotná karta (medical card). Registrácia je dôležitá, pretože v prípade akéhokoľvek zdravotného problému je GP lekár, za ktorým musíte ísť, a on rozhodne, na aké vyšetrenie vás pošle, prípadne rozhodne o hospitalizácii.

Jednoduché problémy, samozrejme, vyrieši sám. Lekári sú často preťažení a je malá pravdepodobnosť, že ak prídete do zdravotného centra, budete okamžite vyšetrení. Môže sa to stať, ale nedá sa na to spoliehať. Zvlášť nie, keď všade stretávate chorých ľudí. Pri registrácii by ste mali dostať leták s telefónnym číslom na recepciu a s ordinačnými hodinami. Spravidla sa nedá objednať na nasledujúci deň, ale musíte zatelefonovať ráno, ešte predtým, ako začne lekár ordinovať. Mali by ste však volať čo najskôr, zvlášť, ak chcete byť ošetrení ešte v dopoludňajších hodinách. Keď prídete v dohodnutom čase, musíte sa prihlásiť na recepcii. Pacienti totiž nie sú volaní podľa toho, ako sa objednali, ale ako sú nahlásení na recepcii, takže by ste mohli čakať hodinu a nikto by si vás nevšimol.

Lekárske ošetrenie je bezplatné. Lekár vám môže predpísať recept na lieky, alebo vás poslať do nemocnice na ďalšie vyšetrenie. Na niektoré špeciálne vyšetrenia sú poradovníky (waiting lists). Môžete sa dať ošetriť aj v súkromnej nemocnici, ale v takom prípade, by ste museli za všetko platiť. Ak máte komerčné cestovné poistenie zo Slovenska, môže náklady za ošetrenie uhradiť poisťovňa.

Aby sa znížila záťaž na lekárov, propagačné letáky odkazujú ľudí s bežnými problémami a ochoreniami, napr. s bolesťou hrdla, chrípkou alebo bolesťou hlavy do lekárne. Aj tu im má byť poskytnutá kvalifikovaná pomoc a potrebné lieky.



....pche .......
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Bucháč, nebudem ťa presvedčovať. Píšem o vlastných skúsennostiach, takže asi viem čo píšem. ...že si niekde nečo čítal? možno, ale v GB je to tak ako píšem.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Manželku bolel zub, zavolali sme na NHS a tam ju objednali k najbližšiemu zubárovi na presný čas na druhý deň, povedali jej meno lekára, adresu a čas, nemusela si sama nikde nič hľadať. Toto by mohli ponúkať aj naše poisťovne. (bolo to v UK)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
Bucháč, nebudem ťa presvedčovať. Píšem o vlastných skúsennostiach, takže asi viem čo píšem. ...že si niekde nečo čítal? možno, ale v GB je to tak ako píšem.
...šak v pohode...ja Ti verím , nemám dôvod nie ...
...ibaže aj to , čo som čítal , snáď niekto normálny napísal .........link som vyššie nedal , tu je ...

http://www.pracavonku.sk/kniha-12-zd...osetrenie.html
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ferdosondo Pozri príspevok
Ja som ešte chudobného doktora nevidel.
Učiteľ, keď mu je málo ide vykonávať inú prácu pri ktorej zarobí.
Poznáte doktora, ktorý nechal lekársku prax a išiel robiť niečo iné?
Ja poznam ,

jedna doktorka išla robiť liekovú dealerku a vynaša jej to "bohove", asi 3x až 4x toľko ako ked bola lekárka.

Dealerku už robí asi 15 rokov.
0 0
SAISAI SAISAI

SAISAI je offline (nepripojený) SAISAI

Poplatky za objednanie na presnu hodinu by sa mohli platit ale v unosnej miere a nie 10 Eur za ziadny vykon len za objednanie je to vela a potom ziadne vyclenenie z ordinacnych hodin, ale nech si doktor prida ordinacne hodiny len pre tych co mu naplnaju vrecka cistym ziskom za objednanie.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
A najlepšie by to bolo podľa mňa objednaním cez svoju zdravotnú poisťovňu či už cez internet alebo telefonicky.
Príklad:
Prihlásil by som sa na svoje konto v zdravotnej poisťovni (cez net), môj lekár by tam mal rozpis kedy má voľný termín a takto by som si ho zarezervoval. Platil by som už priamo poisťovni.

Bolo by to podobné ako keď si objednávam lístky do divadla alebo na koncert, kde platím sprostredkovateľovi a viem si aj vybrať miesto na sedenie.

Takto by boli poplatky oficiálne a lekári by boli odbremenení od narážok na ich osobu. Prípadné sťažnosti (reklamácie) by riešili priamo zdravotné poisťovne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Letko Pozri príspevok
A najlepšie by to bolo podľa mňa objednaním cez svoju zdravotnú poisťovňu či už cez internet alebo telefonicky.
Príklad:
Prihlásil by som sa na svoje konto v zdravotnej poisťovni (cez net), môj lekár by tam mal rozpis kedy má voľný termín a takto by som si ho zarezervoval. Platil by som už priamo poisťovni.

Bolo by to podobné ako keď si objednávam lístky do divadla alebo na koncert, kde platím sprostredkovateľovi a viem si aj vybrať miesto na sedenie.

Takto by boli poplatky oficiálne a lekári by boli odbremenení od narážok na ich osobu. Prípadné sťažnosti (reklamácie) by riešili priamo zdravotné poisťovne.
...neplatím....

Roky to takto funguje u mojich lekároch odborných .....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať